M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
10 sierpnia 2017 19:20
Pandurska, zazdroszczę! Ja jestem na etapie wybranego projektu i rozkminiam organizację wnętrza (również dom szkieletowy), ale z budową czekamy - mama nagle uznała, że dobrze jej się mieszka w bloku, a siłą jej przeprowadzać nie będę. No trudno, działka poczeka niezagospodarowana. Na razie rozbijamy się tam z dziećmi pod namiotem  😂
Dziewczyny, gdzie ubezpieczalyscie mieszkania (pod kredyt)?
omg, ale sie wystraszylam tych drzwi w kosciele!!!!!!!!  😜  🤣

mundialowa no wreszcie! 😀 ta rama lozka to drewno?

Pandurska przez to zdjecie domeczku, domeczku, oszalaaaaalaaaaaaaaaam  🤣 Ale czad! No po prostu cos niesamowitego! To sie nazywa budowanie domu! To bedzie (jesli kiedys bedzie dom) zdecydowanie technologia ktora wybierzemy!
Bede miala pare fotek ale musze je zrzucic z telefonu.

azzawa my na pierwszy rzut bralismy ubezpieczenie oferowane przez bank, mysle ze korzystnie to wychodzi ale pewnie w nastepnych latach bedziemy porownywac.

No i na czas remontu chcemy sie ubezpieczyc na ewentualne "fakapy" - wiecie moze cos o takich ubezpieczeniach? Takich, ze np zalejemy sasiadow albo cos innego dziwnego sie podczas remontu stanie - ktoras z was miala cos takiego?

edit: ach, bym zapomniala! Znalazlam kafelki spelniajace moje blinkowe oczekiwania! Jeszcze tylko pomysle czy chce caly prysznic w nich, czy jednak zastosowac jako dekor... ale chyba caly  😜

Dzon, co to za kafle??? My znalezlismy takie mega fajne przypominajace plyte miedziana sodc ciemna jako wlasnie "dekor" w prysznicu. Ale te tez wygladaja super. Pewnie, ze budujcie gotowca 😀


Mielismy takiego fuksa z montazem, ze sama sie dziwie. Zlozyli wczoraj dach i zabezpieczyli, a godzine pozniej zaczela sie ogromna ulewa. No i ma padac az do niedzieli. W srodku wszystko suchutkie i panowie sobie dlubia od 7 rano. Naprawde kocham nasza firme. Kierownik ich trzyma za mordy, robia od godziny x do y z ustalonymi przerwami, nie pija, nie robia glupich rzeczy tylko powolutku ogarniaja nasza chatke  🏇
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 sierpnia 2017 07:43
Alvika, ja jestem zakochana w projektach typu stodoła, sama taki jednorodzinny projektowałam na studiach a teraz taki wylew ciekawych jest, że tylko ahać i ohać! Parterowy czy piętrowy?
nerechta, BOSKIE!!!! Rób taki cały prysznic 3🙂
Pandurska, wygląda swietnie no i tempo niesamowite. Na kiedy celujecie wprowadzanie się?🙂
azzawa, my też mamy na ten rok ubezpieczenie bankowe (czyli chyba PZU), bo cięliśmy koszty a tej kwocie wychodziło najkorzystniej względem cena-zakres ubezpieczenia. W przyszłym roku pewnie rozglądniemy się za innym.

nerechta, udawane drewno. 😁 To ekonomiczne łóżko z BRW, więc sama rozumiesz. 😉
Kafle extra! Zrób cały prysznic taki! 😍

Pandurska, wow, ale tempo! 😜
majek   zwykle sobie żartuję
11 sierpnia 2017 08:35
Pandrusska sorry, ale przegapilam. Budujecie w PL czy DE?
smartini Juz pisalam-koniec pazdziernika/poczatek listopada. Nie mamy cisnienia z wyprowadzka i zobaczymy, kiedy wyrobimy sie z robotami, bo robimy wiekszosc sami.

mundialowa 🙂

majek W Niemczech budujemy. Przez ulice z obecnym mieszkaniem 😉

Do środy musimy wiedzieć co i jak z elektryką w domu. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i rady na co zwrócić uwagę i o czym nie zapomnieć 🙂  :kwiatek:
Qaida, moja rada - gniazdek nigdy dość! 😁 Nam elektrykę robił mój tato i mogłam sobie zażyczyć tyle gniazdek, ile tylko ściany mogą pomieścić, ale nie chcieliśmy mieć co kawałek gniazdka, więc już narzekamy na ich brak w niektórych miejscach. W korytarzu nie mamy wcale, bo myśleliśmy, że wystarczy jedno przy drzwiach do składzika (od wewnątrz) i kolejne a salonie, a teraz wkurzamy się, gdy chcemy odkurzyć. W sypialni nie wiedzieliśmy, jak głęboka będzie szafa, przez co mając coś wpięte w gniazdko nie możemy otworzyć na full lewych drzwi szafy. Niby pierdoły, ale trochę wkurzają. I jeszcze jedno! Nasze mieszkanie jest "jednofazowe", przez co muszę szukać takiej płyty indukcyjnej - jak macie możliwość, to zróbcie 3 fazy, żeby nie mieć kłopotów z ewentualną indukcją. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 sierpnia 2017 12:32
Qaida, oj tak, gniazdek nigdy dość. Bo potem wkurza strasznie, jak co kawałek brakuje. Przy łóżku z każdej strony mam po 4, w kuchni łącznie chyba 10, w łazience mam dodatkowe. Do tego włączniki schodowe - czyli takie, którymi można włączać jedno światło w kilku włącznikach. Ja mam światło w kuchni zapalane z przedpokoju i z salonu oraz światło w części sypialnej zapalane przy wejściu i przy samym łóżku - tak, żeby można było 'duże' światło zgasić już z łóżka i nie trzeba łazić, zapalać małej lampki itp. Ja dodatkowo mam łóżko na półmetrowym podeście, więc się nie zabiję wchodząc na niego po ciemku 😁
I gniazdka na wysokości blatów meblowych. Przemyśl gdzie będziesz np. ładować telefon. Mnie do szału doprowadzają kilometrowe kable bo gniazdko przy podłodze a szafka ma prawie metr wysokości.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 sierpnia 2017 14:01
abre, o to to ;D ja sobie zrobiłam gniazdka przy łóżku na wysokości planowanej szafki/półki, nie będę musiała z podłogi ciągnąć 😀
elektryka temat na czasie, bede musiala usciasc z mezem i na powaznie juz ( 😁 ) przemyslec sobie ilosc i usytuowanie gniazdek...
Jakos na dniach przybedzie do nas architektka wnetrz troche nam podpowiedziec jak zaaranzowac salon, bo mamy zagwozdke.

A plytka to Pilch Land 4 dekor, pieeeeeekny jest, widzialam na zywo. I faktycznie z racji tego ze kafelki beda tylko pod prysznicem i jeden nad zlewem to zaszaleje i bedzie wszedzie, sasasaaaaaa! A pokaz te ala miedziane, tez brzmia super!

A wiecie moze czy tablicowka sprawdza sie miedzy szafkami w kuchni? Nie chce kafli, ale zastanawiam sie jak to bedzie jesli sie ubrudzi - czy moze lepiej zwykla zmywalna farba?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 sierpnia 2017 14:39
Alvika, widziałam coś podobnego we Wrocławiu w okolicach rynku. Tylko z oknami 😉
nerechta Ooo, skad macie architektke?? Te ala miedziane sa z okolicznego baumarktu, nawet nie znam nazwy, ale sa piekne. Nie wiem, czy polecic ci tablicowke, ale pewnie pamietasz, ze walczylismy z przestrzenia pomiedzy polkami, bo farba nie zdawala egzaminu. Wkoncu zalakierowalismy jakas lipna plyte, bo nie chcielismy inwestowac u kogos w mieszkaniu.

Qaida Oj, nad elektryka dluuugo dumalismy! I wlasnie dzisiaj wprowadzilismy na goraco jeszcze male zmiany. Wymyslilismy sobie kabel audio w lazience i w kuchni w innym miejscu, tzn bedziemy miec muzyke z bazy ladowanej w pom.technicznym na pilota w tych pomieszczeniach  😎 Ale to akurat zrobi moj zdolny maz 😉 Dla mnie katastrofa bylo planowanie wypustow na lampy scienne i np. lampe nad stolem w jadalni. O gniazdkach juz bylo, wiec sie nie bede powtarzac. Czy mamy ich wystarczajaca ilosc-nie wiem! Zobacze, jak pomieszkam.


Nasza nowa chalupa przezyla dzis oblezenie. Swietowalismy tzw. "wianek" i przyszlo chyba z 50 osob. Salon z aneksem pomiescil wszytkich bez problemu, wiec mamy spoko metraz 😉 Najfajnieszy byl jednak blotny plac zabaw przed domem, bo padalo od 2 dni i na gliniastym, niezrobionym podlozu zrobilo sie..hem..."sympatycznie". Dzieciaki zostaly oddelegowane do domu zawiniete w worki foliowe  😂 😂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 sierpnia 2017 09:35
Zobaczcie jakie cudne domy  😍 Tylko obrabować kilka banków i można kupować
Piekne! Moim hitem i marzeniem sa domy w stylu rzemieslniczym (craftsman style), po prostu sa obledne!
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
13 sierpnia 2017 20:07
Przychodzę po poradę. Mam juz zamontowana kuchnie. Ale brakuje mi czegos miedzy blatem a górnymi szafkami. Nie chce płytek. Myslalam o lacobelu. Ktoras ma ? Moze sie wypowiedzieć na temat utrzymania w czystości itp ? Gdzie zamawialyscie ? Przez neta czy jakos lokalnie ? A moze macie jkies inne fajne pomysły czym wypełnić te przestrzeń ? Z gory Dziekuje 🙂
Ja tez poproszę. Najchętniej nie dawałabym nic - ale przy kuchence niestety farba nie daje rady, pomimo lakierowania:/ może są jakieś super hiper lakiery, albo impregnaty czy coś podobnego?
Tabliocówkę mam gdzie indziej w kuchni więc odpada, a też przy kuchence nie byłabym pewna czy zda egzamin.
o, to moze byc pomysl, jesli ta tablicowka naprawde sie nie sprawdzi. Tez nie chce za bardzo kafelek, ewentualnie co mi sie podoba to arabeska polozona nieco szerzej niz przylegajaca ale to tez bardzo duzo pracy. Wyjdzie w praniu zapewne.

Wlasnie wrocilam z samotnego wieczoru w mieszkaniu - potrzebowalam odetchnac wiec poszlam sobie skrobac drzwi. Jezuuuu, juz nie moge sie doczekac! Taka fantastyczna jest tam energia ze ach!
Wizja, ja robię w branży szklarskiej, co chcesz dokładnie wiedzieć? Jeżeli masz indukcję to lacobel jak najbardziej, jeżeli gazówkę to tylko szkło hartowane. Brak fug i śliska szklana powierzchnia sprawiają, że utrzymanie w czystości nie jest pracochłonne i łatwe w czyszczeniu - pod warunkiem, że nie jest to kolor RAL9005 CZARNY  😀iabeł:
Wizja, ja mam.

https://drive.google.com/file/d/0BxrSrUdk6BAgS3FMVlpBTlhBT0U/view?usp=sharing

zamawiałam lokalnie - przyjechali, pomierzyli, zamontowali, święty spokój. W utrzymaniu bez zarzutu, wystarczy zapas płynu do szyb 😉

W łazience mam z kolei obraz na szkle (z dowolnego zdjęcia robią) i tu zamawiałam przez neta, ale było łatwiej niż w kuchni, bo po prostu chciałam żeby mi pocięli do rozmiaru płytek.

DoSia, jaki masz lakier? Ja chcę farbę pod prysznicem, znalazłam coś takiego dziś:
https://standom.pl/produkt/specjalistyczny-lakier-do-scian-aqua-ceramic-kafle-w-plynie
ale nie wiem ile to warte.

Ja w tym tygodniu dostałam pozwolenie na budowę mojej stodoły, jakby ktoś miał jakiegoś dobrego wykonawcę  w dobrej cenie (na SSO narazie), na południu lubuskiego, to chętnie przytulę 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
13 sierpnia 2017 21:56
Faletta - kurcze, mam kuchenkę gazowa. I w sumie myslalam o czarnym 😉

N - skad dokładnie jestes? Ja tez lubuskie.
Wizja to lacobel Ci pęknie przy gazowej, zbyt duża temperatura. Musi być szkło hartowane. Na czarnym niestety wszystko widać, każdy jeden mały pyłek, palce i smuuuuugi. Alternatywą, jest czarny gwiaździsty z takim jakby brokatem - jak się podświetli to przepięknie się mieni i te zabrudzenia są mniej widoczne  😉
Wizja, ZG 🙂

ja tutaj do łazienki zamawiałam i widzę, że mają panele jednokolorowe ze szkła hartowanego też:

https://decoplanet.pl/panel-szklany-lacobel

nie bierz czarnego, nie rób sobie tego 😉
Ktos ma meble kuchenne z Agata Meble - Apetiq? Z tego, co wiem, robi je firma Wójcik.
I druga ewentualnosc - Extom?
n jeśli dowiesz się czegoś więcej o tej farbie albo znajdziesz coś lepszego to daj proszę znać. Też nie chcę kafli pod prysznicem i szukam innego rozwiązania. Do tej pory wiedziałam tylko o marmorino, ale mało kto to w polsce robi i do tego kosztuje krocie, więc szukam alternatywy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 sierpnia 2017 08:04
Ja przy wannie mam tapetęz White Fox zamiast płytek, wersja prysznicowa też jest. Fajna alternatywa, ja w mojej jestem zakochana 😀
wistra, my mieliśmy mieć taką kuchnię, ale cena wyszła tylko o tysiąc niższa, niż w przypadku mebli robionych na wymiar. Dopasowanie mebli do przestrzeni nie byłoby idealne, musielibyśmy wyrównać ścianę obok komina, więc zdecydowaliśmy się na robione.

A co do przestrzeni między meblami kuchennymi, to my też nie chcieliśmy płytek, ale jak zobaczyliśmy jedne z Paradyża, to nie chcieliśmy nic innego. Już są, już wiszą, ale bez fugi, a i tak oczu nie mogę od nich oderwać. 😍

edit. dopisek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się