M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Safie dzięki. Ale mnie kurde boli, że nie kupiłam wtedy tamtych za 119, a teraz nie ma takiej, niż 270 🙁
Smartini przybijam piątkę z roślinami, moja mała dżungla też rozrasta się po prawie  każdej wizycie w sklepie 😉 ale tłumaczę sobie, że to taktyka antysmogowa :p
Monstera piękna.
Dzięki dziewczyny za rady, czyli nie ma co się pchać w połysk. Dalej nie wymyśliłam kafelek do łazienki, podłoga będzie jasna a reszta nie mam pojęcia  😵  .
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 grudnia 2017 21:49
kurcze, muszę się zdolną rodzicielką pochwalić! Ma teraz długoterminowe spore zlecenie, łącznie około 20 starych radio w mocno wątpliwym stanie. Mama je remontuje wg swoich projektów, zleceniodawca zastępuje stare bebechy (wyjęte przez mamę) nową technologią (pro głośniki, podłączenie kabla lub pena, internet, obsługa smartphonem itp)
Są czadowe, gdybym miała hajs, to bym brała  😍
KLIK
KLIK

to z tego co wiem wyjątkowo 'spokojne' i dość surowo wykończone bo jedyne na zamówienie już docelowego klienta
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Kolejny raz ogromne zdjęcia
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 grudnia 2017 07:11
smartini zdradzisz ile mniej więcej kosztuje takie cudo? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 grudnia 2017 07:42
smarcik, chyba coś koło 2 tysięcy? Ręki uciąć nie dam, mama bezposrednio sprzedażą się w tym przypadku nie zajmuje a ekipa od 'bebechow' 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 grudnia 2017 10:07
smartini a wiesz może gdzie takie cudo można zamówić? przyznam, że ogromnie mi się podoba ten pomysł  🙂


Dziewczyny poszukuję zasłon/firan, które zasłonią mi wielkie okno balkonowe o szerokości 360cm. Marzą mi się półprzeźroczyste granatowe, ale oczywiście nigdzie nie mogę takich znaleźć 🙁 Ciągle jestem namawiana na rolety, ale w moim odczuciu są nieeleganckie no i nie chronią przed zimnem  🙄 Nie rzuciło się Wam w oczy coś ładnego w sklepach?
Dziewczyny czy użytkuje, któraś z Was filtr prysznicowy? Przeglądam oferty i ceny bardzo przyjemne, montaż ponoć bardzo prosty. Pytanie czy rzeczywiście zdaje egzamin? Mam AZS i moja skóra cierpi, zwłaszcza zimową porą.
smarcik, - ja mam wielkie okna na całą ścianę w salonie i w sypialni i mam zwykłe, półprzezroczyste firanki w salonie, a w sypialni grube zasłony. Imo wygląda to dużo lepiej niż rolety 😉 Popatrzyłabym w małych sklepach typowo firankowych, czy kupiła materiał i dała krawcowej, wszycie taśmy do prostych zasłon to jest chwila, moja mamcia sobie sama szyje zawsze.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 grudnia 2017 11:51
keirashara a gdzie kupowałaś na te firanki i zasłony na duże okno? Ja bym sobie z chęcią sama uszyła, gdybym tylko była w stanie naleźć materiał o szerokości ponad 180cm  😵
smarcik, - ja mam w częściach po prostu. Z okna się też wychodzi (mam balkon przez całe mieszkanie), więc poniekąd musi tak być... Materiał dużej szerokości dostaniesz w sklepie firankowym na metry. U nas się to "firaneczka" nazywa po prostu.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 grudnia 2017 12:16
Póki co najszerszy na metry znalazłam 160cm 🙁 A potrzebuję minimum 190 żeby to jakoś wyglądało.. No i nigdzie nic nie ma, chyba muszę się wybrać w świat na jakieś dalsze zakupy  😉 Ja mam śliczne w mojej opinii symetryczne okno balkonowe na środku salonu z otwieranymi oboma skrzydłami - niestety ciężko je czymkolwiek zakryć, żeby jednak mniej światła i zimna (i ciekawskich spojrzeń sąsiadów) wpadało, ale żeby nie zepsuć koncepcji salonu  🤔
Smarcik ja mam podobny "problem" (duże okna, które uwielbiam  :kocham🙂 i mama podsunęła mi rozwiązanie - po dwie zasłony na stronę (czyli w sumie 4 kawałki materiału 😉). Zwykłe zasłony są za wąskie i nie zasłaniają mi całego okna, a ja lubię spać w ciemnościach. A przy dwóch będą się ładnie marszczyć i zasłonią wszystko.
Właśnie szukam materiału na zasłony, podrzucę mamie i będę miała takie, jakie chcę 🙂

A przy okazji muszę się pochwalić - przemalowałam wczoraj jedną ścianę w sypialni z szarego na morski i efekt jest tak, że co przechodzę, to się uśmiecham  😜 Na żywo kolor jest bardziej nasycony, taki morskozielony właśnie 🙂

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 grudnia 2017 14:05
Libella piękny ten morski! I kot też piękny  😍

Ciekawy pomysł z tymi zasłonami, muszę przeprowadzić jakąś "wizualizację" u siebie  😁 Zastanawiałam się czy nie dać czegoś bardziej "firankowatego" na środek a cięższego na boki, u mnie problem dotyczy salonu więc w sumie nie musi być mocno zaciemnione, raczej przeszkadzają mi ciekawscy sąsiedzi  😉
faletta ja nie wiem, ale bardzo chętnie bym się dowiedziała😉 również cierpię z powodu AZS więc jak sprawdzisz to daj znać🙂
DoSia z tym, że ja mam na myśli takie cuś https://sklep.osmoza.pl/filtr-prysznicowy-zmiekczajacy-crystal-shower-p-390.html ani to piękne ani wow, ale póki co jakieś duże top instalacje nie wchodzą w rachubę. Tak czy siak zamówię, za taką kasę można zaryzykować. Dam znać  😉
Moja mama ma tego typu filtr przy prysznicu zamontowany i faktycznie woda jest inna, taka bardziej miękka (nie wiem jak to określić). Niestety pojęcia nie mam jakiej firmy.
Libella pieeeeeknieee!!!  😜 A ta narzuta skad?

tez sie wlasnie zastanawam nad filtrem prysznicowym, patrzylam na produkty ecoworld bo mam pare szmatek i jestem zadowolona ale nie moge znalezc teraz tych filtrow na stronie  😜 a byly w promocji za niecale 30 zl. I tez maja do pralki i zmywarki, tez sie zastanawiam ale nie wiem jak to podlaczyc i czy miejsce bede miec...

edit: mam https://www.ecoworld24.com/jonizatory-wody-filtry-c-8.html
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 grudnia 2017 09:08
Libella zanim przeczytałam post to po samym zdjęciu myślałam, że to jakieś katalogowe. Pięknie to wygląda, fajnie się ożywiło. Tylko mi ta złota doniczka nie pasuje trochę  🙂 A kot boski  😍 😍 Bardzo mi się podoba ten "sweterek" nad łóżkiem  :kwiatek:
Smarcik dzięki :kwiatek:
p.s. też uważam, że kot najpiękniejszy z tego zdjęcia 😉

Nerechta narzuta to Ikea, o ta: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00346445/

Kastorkowa ja mam chwilowo fazę na złote doniczki i nawet planuję ich więcej  😀iabeł: ale wiadomo, każdemu coś innego się podoba 🙂

A co do "sweterka" (a właściwie makramy 🙂😉 to fajnie, że Ci się podoba, bo to jest moja nowa miłość i pasja i plotę je hobbystycznie i nałogowo 😍 I skoro się podoba, to wrzucę jeszcze dwie najnowsze, mam na dzieję, że to nie jest duży OT 😉


smartini   fb & insta: dokłaczone
28 grudnia 2017 11:55
Libella, o jaaaa! To z roślinką jest ekstra, chcę!
Znalazłam sobie dwie donice, tak apropos.
W schowku ogrodowym w domu  😜 teraz tylko w styczniu kupić witrynę, przenieść książki z podestu i mogę przesadzać roślinki <3
Czekam na kuchnie i sluchajcie, pomoc potrzebna.
W umowie mam, ze kuchnia bedzie na 20.12.
19.12 umawiam sie z gosciem, ze nie bedziemy swirowac przed swietami i montaz na po swietach a przed nowym rokiem.
Wczoraj 2x dzwonilam do goscia, nie odbieral. W koncu zadzwonil moj facet, a gosc mowi, ze jest jeszcze u rodziny i zadzwoni dzis.
Robi mnie w konia, bo biore urlop w pracy a potem odwoluje, co w obecnej sytuacji w mojej pracy wyglada bardzo srednio.
Jak nie zadzwoni do 16, to dzwonie ja do niego, ale jak mam to zalatwiac. W umowie jest, ze montaz moze sie przesunac z powodow, na ktore firma meblarska nie ma wplywu.
trzeba Ci bylo przesuwac? 😉
A tak powaznie, to ugadywaliscie sie na konkretny dzien miedzy swietami?
Powiedzial, ze montaz bedzie po swietach a nowym rokiem i ze zadzwoni w drugi dzien swiat albo 27.12.
Probowalam dzwonic wlasnie, ma wylaczony telefon...
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 grudnia 2017 14:32
Libella te doniczki są same w sobie piękne i sama je chciała, ale stwierdziłam, że mam wielkie lustro z srebrną ramą, szarą narzutę i delikatnie różową ścianę i by mi się gryzły więc mam takie same tylko srebrne  :kwiatek:
Makramy przepięknie, a ta z roślinką już całkiem  😍
Libella Przepiekne makramy! Z czego robisz? Moja mama robila jak bylam mala podobne ze sznurka konopnego i mam sentyment do tego typu ozdob.

wistra Wez mi nawet nie mow! Nasza firma o kuchni przekladala termin ze 4 razy bez wyjasnien i bez odbierania telefonow. W koncu przyjechali i zrobili super robote, ale nie w tym rzecz. Mam niestety wrazenie, ze polscy rzemieslnicy musza bardziej zainwestowac w obsluge klienta.

Mialam wam zaprezentowac gotowa duza lazienke, a zamiast tego przez ostatnie dni zajmowalismy sie w rozbieranie sufitow w pom. technicznym  😵 Mieszkamy raptem 1,5 miesiaca i wyszla mega fuszerka naszego kafelkarza. Zle zaimpregnowal prysznic i zle podlaczyl odplyw. Tym samym wiekszosc wody z prysznica konczyla w stropie, welnie i generalnie jest dupa. Dobrze, ze moj sprytny maz i przypadkiem 2 gosci wigilijnych jest na tyle kumatych, ze zajeli sie sprawa. Rozebralismy wiec kawal sufitu, suszymy, mierzymy wilgotnosc i mamy nadzieje kiedys z tym skonczyc. Kafelkarz dostal zjeby, my musimy skuwac gorna lazienke i no... do kompletu roznych perypetii z ostatniego czasu ten rok konczymy z zagryzionymi zebami i remontem w nowym domu  🙁 🙁 Ach, i dolny prysznic tez trzeba bedzie skuwac w ramach sprawdzenia, czy wszystko jest ok.... No comment  😕

Smartini  da się zrobić  😎 a te doniczki z twojego zdjęcia są meega  😍
Pandurska  ja robię ze sznurka bawełnianego 🙂

Wistra  to jest chyba standard... Mam się spóźnili z kuchnią z 2 tygodnie, nie odbierali telefonów itp, a jak już przyjechali, to się okazało, że montują same skrzynie, bo fronty jeszcze nie gotowe :/ bez żadnej wcześniejszej informacji... Także współczuję, że Ciebie teraz czeka ten etap, bo ja go wspominam jako koszmar... I trzymam kciuki, żeby jednak gładko poszło 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
28 grudnia 2017 17:28
Pandurska, ale pech. No tak to z budowaniem jest, zawsze, kurde, coś... 🙁
Toście mnie pocieszyły.

Mam w umowie, że jak termin się przesunie bez poważnych powodów, to mam możliwość negocjować cenę
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 grudnia 2017 07:39
Libella, kuuurcze, jak wjedzie mi witryna i będę wiedziała ile mam miejsca na ścianie to będę do Ciebie uderzać 😀iabeł:
Pandurska, o masakro :O możecie kafelkarza jakoś do odpowiedzialności pociągnąć?
U mnie wczoraj zaczęła się sączyć woda po ścianie w łazience........ sąsiad z góry jest na etapie podłączania prysznica, puścili wodę i zimna leciała a ciepła nie, więc jest ryzyko, że dziura jest jeszcze gdzieś 'przed' jego obiegiem. Miał dzisiaj zgłaszać do dewelopera, pewnie u niego będą kuć łazienkę żeby znależć bubel, mam tylko nadzieję, że nie będą u mnie sufitu zrywać -_- póki co wody niewiele, do rana wszystko obeschło i śladu nie ma, wodę zakręcili.
smartini Ze tak powiem, gosciu robil troche na boku u nas. Mamy go z polecenia, bo robil u znajomej i w ogole robi na codzien takie rzeczy, wiec sie zna. A tu spartolil robote po calej linii. Na cale szczescie to nie pekla rura albo cos i na cale szczescie akurat podlaczylismy wanne, wiec mozemy sie w ogole umyc. Tobie tez wspolczuje, bo jak sie okaze, ze bedziecie mieli remont przez sasiada, to...hmmm... Od tesciow slyszalam historie, jak to w bloku na jednym z wyzszych pieter jakis geniusz splukal w kiblu betonitowy piasek dla kotow. Zrobil sie zator na wielu poziomach i musieli wymieniac odplyw w calym pionie  😵

wistra My za opoznienia i kiepska komunikacje wyhandlowalismy jedna szafke cargo 40 cm w "polwyspie" o wartosci ok 700zl, takze probuj!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się