Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Na tym filmiku nie powiedziałabym, że ten koń jest "po prostu kulawy"... To wygląda jak jakieś ogromne wady rozwojowe przeplecione nadmierną tuszą, zwyrodnieniami, stanem kopyt, ochwatem lub kij wie czym jeszcze. To jest kaleka...

Nokia, przypominam, że konie nie są w stanie oddychać pyskiem, co za tym idzie, potrzymanie papierosa w pysku nie zrobi koniowi krzywdy, o ile go nie zeżre. Bo fizycznie nie jest się w stanie zaciągnąć.
Na filmiku nie widać jednoznacznie czy konik jest kulawy, czy łazi jak połamany, bo kręci się po mikro kółku w śliskim i gliniastym błocie po stawy pęcinowe. Jak by nie było- PATOLOGIA🙁
Sivrite Tak kochana. Ale chodzi mi o to, że jednak ludzie nie powinni tego robić, a tym bardziej wrzucać do netu i beke kręcić  🤔wirek:

Dziewczyna mieszka niedaleko mnie. Ma różne dziwne pomysły i wyprawia z tą kobył nie wiadomo co i po co  🤦  Tylko konia żal. A TOZ by jej się przydał już dawno. Chociażby sprawdzenie warunków. Mówiłam jej, że jej kobyła kuleje. Ale na nic moje tłumaczenia i prośby. Dałam sobie na luz, bo ile można mówić.
Ten koń jest kulawy w pień! Masakra.
Ale ooooogon
Ciekawe czy naturalny... No i jak zabezpieczany/zaplatany na co dzień.
drugi tego sprzedającego ma podobny  😍
Mnie bardziej zastanawia "wspaniała matka" w opisie 3 letniej kucynki....
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2018 06:47
Dla mnie to estetycznie jest obleśne, jak ludzie z włosami do kostek.
Po drugie PO CO? Zeby utrudnić mu życie? Ogon ma służyć do odganiania sie od much.
ale ma krótką szyję, albo zdjęcie tak kiepsko robione.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 czerwca 2018 11:52
Skoro Janów moze wyprzedawac liscie, to czemu szary czlowiek ma nie sprobowac ;-)
Jest tam też "cudowny" filmik z obcinania kopyt... strach się bać co jeszcze to dziewcze wymyśli 🙁
olq, gdzie?
łojej, chyba dawno nie odświeżyłam przeglądarki  😁
U dziewczynki i kulawego w pień kucyka:
https://www.facebook.com/elzbieta.berent.7/videos/vb.100004499020587/1035625276597430/?type=3


masakra... ona werkuje ego konia jak bydlo, cęgami dla bydła....
Tajnaa Ta dziewczyna ma dużo za uszami, min. zajezdzała chudego kucyka ok 1,5 roku i upierała się, że ma 4  🤔wirek:
Szkoda tylko koni, i te zdjęcia jej wspaniałych dziewczyn i tych jazd. Ehh..
Nie rozumiem jak mozna tak niekorzystne zdjecia sibie wrzucić do internetu.
michelle1992 Trzeba mieć jeszcze świadomość, że to co jest na zdjęciach, stawia nas w niekorzystnym świetle. Dotyczy to zarówno zdjęć konia, tego co się z nim robi i tego jak się samemu wygląda. Zawsze można nieprzychylny odzew podsumować jako hejt i dalej nie przyjmować prawdy do wiadomości.
Np. można myśleć, że tak wygląda poprawnie dopasowane ogłowie:
klik


Inną szosą: czy czulibyście się zachęceni takim plakatem? Dziecko na koniu w krótkich spodenkach i sandałkach. Takich rzeczy będą uczyć na tym kursie?
klik
masakra... ona werkuje ego konia jak bydlo, cęgami dla bydła....


Ja używam takich od lat  😁  ekspresem obcina się kopyto a te do koni już używam do dopieszczenia.  Te do koni pękły mi już kilka razy i musiałam kupić nowe, te do bydła tylko raz wymieniłam na nowe.  Naprawdę fajnie się nimi robi, oczywiście jak ma się wprawę  😉 
rudziczek, skróć linki bo rozjeżdżają forum!
Inną szosą: czy czulibyście się zachęceni takim plakatem? Dziecko na koniu w krótkich spodenkach i sandałkach. Takich rzeczy będą uczyć na tym kursie?
https://www.facebook.com/LubelskiKlubJezdziecki/photos/a.822149167860160.1073741867.489577037784043/2045639625511102/?type=3&theater


Trzeba mieć świadomość, że to, co na plakacie, nie jest prawidłowe 😉
Rodzic-laik zobaczy ładnego konia, ładne zielone drzewka w tle, uśmiechnięte dziecko w kasku = bezpiecznie. Przekaz odbierze jako pozytywny.
Może nie mieć zielonego pojęcia o tym, jakie buty i spodnie są odpowiednie do jazdy konnej, a jakie nie są.
Murat-GazonTylko czy instruktorom nie jest wstyd się pod tym podpisać? Jak potem odpowiedzieć bachorixowi na pytanie: czemu nam Pai każe zakładać na jazdę długie spodnie jak jest gorąco? Przecież na tym plakacie widać, że można w krótkich!
rudziczek a sądzisz, że właściciele ośrodka konsultują projekt plakatu z instruktorami?  😉
monia, ale chyba robiąc kopyto nie zdejmujesz całych ścian wokół jak u krowy, prawda? 😉 narzędzia narzędziami. Ja do ścian wsporowych używam cążków do …. przycinania bonsai 😉
Plakat ładny. Mnie by skusił. Często w miejscach turystycznych robią oprowadzanki po 15-20 minut. Już widzę jak dziecko będąc na wycieczce z rodzicami jest chętne wracać do domu/hotelu po długie spodnie 😉
Plakat pokazuje, że w tej szkółce konie są dla każdego. Taki bardziej "zacznij swą przygodę, a my już cię wszystkiego nauczymy od podstaw" 😉
Burzyłabym się, jakby plakat był bez kasku, bo to dla bezpieczeństwa.
Zapisując sie na kolonie i tak dostaję się listę rzeczy do zabrania, więc zaden dzieciak nie bedzie się burzył. Zapewniam 😉
A wytłumaczyć dziecku bardzo łatwo - w krótkich spodenkach możesz wsiąść do zdjęcia albo na kwadrans jazdy stępem, jak będziesz tak jeździć dłużej, to obetrzesz sobie nogi i będą boleć.

http://ogloszenia.re-volta.pl/srokata-klacz-na-sprzedaz/o/113155/
Jaka bida...  🙁
Piszą, że koń wyciągnięty z ciężkich warunków, więc wygląd jest usprawiedliwiony, chociaż nasuwa się pytanie, czy w "kilka miesięcy" nie dało jej się doprowadzić do lepszego stanu. Ale może się nie dało. Nie oceniam.
Ale taka cena za konia w takim stanie? Jakoś wątpię w znalezienie chętnego...
[quote author=Murat-Gazon link=topic=190.msg2790807#msg2790807 date=1528962092]
Ale taka cena za konia w takim stanie? Jakoś wątpię w znalezienie chętnego...
[/quote]

Dzisiaj ceny sięgnęły kosmosu więc za te pieniądze to dobrze że chociaż żywa.  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 czerwca 2018 08:49
Murat-Gazon, są konie, które ciężko w ogóle utrzymać w odpowiedniej masie, może jest takim chudełem a jak jeszcze złe warunki dołożyły swoje to i może się jeszcze nie udało odkarmić... ciekawe, jak wyglądała w takim razie te kilka miesięcy temu
smartini dlatego napisałam, że nie oceniam, bo nie wiadomo, przez co ten koń przeszedł i w jakim była stanie początkowo. Ciekawe, czy znajdzie się ktoś chętny taką bidę kupić i doprowadzić do sensownego stanu...
Murat-Gazon, Megane Lubelski Klub Jeździecki to jeden z najstarszych klubów działających w Pl. Zaczynał tam jeździć chociażby Jarosław Wierzchowski czy Sławomir Pietrzak, więc to nie jest gospodarstwo agro czy hotel, który urządza sobie oprowadzanki. Taki plakat nawet jeśli jest sympatyczny wygląda moim zdaniem nieprofesjonalnie. Klub prowadzony jest przez koniarzy- właścicielem jest miasto Lublin i zapewniam, że akurat właściciel nie projektuje plakatu. Pewnie, że bardziej raziłoby zdjęcie bez kasku, ale sandałki przy koniu to podobny kaliber.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się