wasze ulubione seriale

larabarson, - widzisz, a ja jestem dalej zakochana w Altered, a ST obejrzalam pierwszy sezon, a drugi przerwałam w połowie. I to oglądanie ST to było takie, że w międzyczasie grzebałam w telefonie. Męczył mnie jakoś ten serial, niby fajny klimat, ładnie zrobiony, ale taki przeciągany i naciągany, taki właśnie męczący w odbiorze. Zupełnie nie rozumiem hype na niego.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2019 18:00
Mam te same odczucia względem Stranger Things. Nie do przebrnięcia. Tak samo trzeci sezon Podręcznej  😵 nie mam co oglądać!
Dzisiejszy odcinek Podręcznej jest wyjątkowo lepszy od wcześniejszych.
Najdziwniejsze, że to przedostatni odcinek serii, więc raczej małe szanse by cały sezon ocenić pozytywnie.
Podręczna to nuda dramatyczna. Odnoszę wrażenie, że silą się na siłę 😁 i guzik im to wychodzi. Jak z GOT.
Czyli w sumie nie mam czego żałować, że moja przygoda z Podręczną skończyła się na pierwszym sezonie  😁

My teraz jedziemy z drugim sezonem Dark, zostały nam 2 odcinki  🏇
pokemon, fakt, bardzo "GoTowo" się zrobiło w Podręcznej. Całość akcji wyemitowanym 8 odcinków można było przedstawić w 2... no maksymalnie 3 epizodach. Zaczynam wątpić czy wiedzą jak chcą zakończyć tę historię.
A może to taki serial co ma służyć doskonaleniu warsztatu operatorów w kategorii "zbliżenia na twarz głównego bohatera". Bo to jest jakieś 80% sezonu. 😉
Gillian   four letter word
15 lipca 2019 13:58
Black Mirror. What the fuck did I just watch.
Zabrnęłam w kilka odcinków, aby nie skreślać go po dwóch pierwszych. Jakoś dotrwałam do końca odcinka z gadającą lalką a teraz udało mi się skończyć epizod o pieprzniętym kolesiu w statku kosmicznym. Ciśnie mi się na usta wiele słów, ale żadnych nie przewiduje regulamin. Napiszę więc krótko. Takiego gniota i turbo syfu nie widziałam jak żyję - a żyję już dość długo. Poziom dna przerósł nawet Jane the wirgin, ale to założyłam z góry że będzie naiwnie cukieraskowy serial dla gimazy i nie pomyliłam się. Natomiast co to ma sobą reprezentować...? Ktoś wydał na to hajs, ktoś wyreżyserował, ktoś kupił... szok. Po prostu szok i niedowierzanie, że ktokolwiek wpuścił te wodorosty na antenę.
Idę ryć za czymś godnym uwagi.
A ja jakiś czas temu (ale nie tak dawno) obejrzalam pierwszy sezon Line of Duty.  Dobry był, ale szybko zapomniałam. A teraz nagle odkryłam, że w sumie jest 5 sezonów. Oglądam teraz trzeci - świetny. Drugi też był świetny. Polecam, o policjantach w UK. 
Gillian, wiesz, tylko ten serial ma naprawde wielu fanów i wielu osobom się podoba (np mnie, zwłaszcza niektóre odcinki), więc tak, ktoś to kupił, wyreżyserował i wydał na to hajs 😁
Gillian   four letter word
15 lipca 2019 15:02
Cricetidae, niepojęte, ale przyjmuję do wiadomości 😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 lipca 2019 15:28
Cricetidae, Gillian,mnie też się bardzo podobał, jedynie niektóre odcinki mniej, oczywiście poza ostatnim ogryzkiem sezonu, do dziś nie wiem WTF.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lipca 2019 16:20
larabarson, dla mnie niemiecki też jest nie do przebrnięcia. Oglądaliśmy więc z angielskim dubbingiem i polskimi napisami :P nie ma takiej tragedii jak polski dubbing a niemiecki nie robi Ci lobotomii. Win win 😀

A aktorzy, a konkretnie casting jako całość, dla mnie robią świetną robotę bo Ci ludzie są do siebie naprawdę podobni na przekroju lat.
No perełeczka Netflixa (nie dziwota że nie amerykańska 😉 )

U nas ST skończone z oceną pozytywną ale już bez tego wow co w pierwszym odcinku. Zaraz klasycznie Netflix przesadzi i przeora temat.
Podręczną próbuję ale zbliżenia w ogóle całokształ + główna bohaterka z odcinka na odcinek są coraz mniej znośne.
Wrócić musimy do Wielkich Kłamstewek, bardzo jestem ciekawa postaci Meryl :3 A tak to faktycznie nie bardzo jest co oglądać.
Meryl jest świetna zawsze i wszędzie. Z oceną całości 2 sezony WK poczekam na zakończenie (za tydzień).
Ale obsada tego serialu jest genialna, zbiór świetnych aktorek.

No właśnie - wakacje, wkrótce urlop a tu nie ma co oglądać 🙁
Filmowo mam to samo. Posucha totalna. 🙁 
My dopiero teraz się zabraliśmy za Strange Things.  I pierwszy sezon to normalnie torpeda. Od razu obejrzeliśmy cały. Zawalilam pół nocy, co mi się normalnie nigdy nie zdarza. Pozostałe 2 sezony gorsze, ale spoko.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lipca 2019 19:49
Próbuje przebrnąć przez 3 sezon Lucyfera i z każdym odcinkiem idzie mi coraz gorzej. Jest szansa, że będzie lepiej czy się już poddać?
Money Heist (La casa de papel) widziałyście?
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 lipca 2019 21:19
yegua, niecały ale tak, bardzo spoko 😀 potwierdza regułę że co lepsze produkcje Netflixowe to nie z USA 😉
JARA, jak dla mnie to tylko 1 sezon był spoko, obejrzałam wszystkie już raczej z przyzwyczajenia... Lucek stracił iskrę później :P
ST dramat i szkoda, że robią kolejny sezon, bo jestem super zmęczona oglądaniem tego, ale mam durną przywarę, że jak coś zaczynam, to ciągnę 😁 No i z chłopem pewnie przemęczymy ten 4, choć jemu 3 się momentami podobał.
Dla mnie - tak typowo hamerykańsko, ale nie ma dramatu  😀 Nadal się jaram i chętnie obejrzę 🙂 W internetach płacz, że za mało słowiański - no ale kurczę - Wiedźmin nigdy typowo słowiański nie był. Mieszają się w nim przeróżne mity - anglosaskie, germańskie, nordyckie, a nie tylko polskie 🙄 To gra nadała tego kolorytu, malowanych chałupek, Białych Sadów i pól malowanych zbożem rozmaitem. A już "czarne elfy" doprowadzają mnie do facepalmu. Przecież to driady, ich ciemny kolor skóry ma więcej sensu niż robienie z nich bladych. To takie moje na szybko spisywane gorzkie żale...
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 lipca 2019 14:09
Ciri idealna  😍 bałam się o te postać. Yen nadal mnie nie przekonuje, ale zobaczymy co dalej. Dobre odwzorowanie książki. Muzyka mi nie pasuje, ta z gry o wiele lepsza. Natomiast odwzorowanie książkowych wydarzeń bardzo dobre. Nie mogę się doczekać.
Podchodzę ostrożnie. Trzeba dać tej produkcji szansę. Oglądać będę na pewno i szkoda, że trzeba czekać aż do grudnia.
Ale ze zwiastuna wrażenie zrobiła na mnie tylko ostatnia scena. Podobno robota Bagińskiego, więc to wiele wyjaśnia.

Mam mieszane uczucia co do Geralta-Cavilla. Nadal.
Yennefer jeszcze kompletnie nie czuję. Brakuje mi loków, większej ostrości, takiego... takiego czegoś.
Bardzo się obawiam o postać Triss Merigold. Ta scena z nią... no nie.
Lwiątko z wyglądu pasuje. Ciekawi mnie jak rozwiążą kwestię wieku. Na plus, że aktorka ma dziecięcy, delikatny głosik, więc mają szansę wybrnąć.
Ale ogólnie mam takie poczucie, że te sceny w zwiastunie jakieś takie "za ładne". Za czysto, za gładko. Może akurat takie wybrali. Oby sam serial był wierniejszy klimatowi książek.

Bardzo ciekawi mnie za to, co w końcu znajdzie się w pierwszym sezonie. Ponoć miały być pokazane tylko opowiadania, a tutaj mamy i rozwinięcie wątku zamkniętych w jednym akapicie (historia szkolenia Yen) i chyba jednak też już początek wydarzeń z Sagi.

Gdyby ktoś dotarł do materiałów z wczorajszego panelu z San Diego to byłabym wdzięczna za link.
Widziałam jedynie na żywo wywiad dla Entertainment Weekly - sympatyczna 15 minutowa rozmowa. Tu Cavill zdecydowanie baaaaardzo na tak. 😉 I on i główna twórczyni są zdecydowanie fanami Sagi i to daje nadzieję, że jednak to będzie przyjemność oglądać tę produkcję. 
Po raz drugi polecam Line of Duty.

Sezon pierwszy oglądałam jakiś czas temu i niezbyt dobrze go pamiętam. Teraz obejrzałam sezon drugi i trzeci, obecnie jestem w czwartym. Nie mogę się oderwać!

Drugi i trzeci tworzą całość - tzn. drugi się zakończył tak, że mógł być końcem, ale trzeci pociągnął ten wątek. Czwarty to zupełnie nowy wątek, tylko postacie są te same.

Na Netflixie oglądam.
trusia, dobrze mówi! U mnie w domu maz policjant, mówi ze wszyscy koledzy w wydziale oglądają ten serial i my tez musimy. W kilka dni pochlonelismy 3 sezony! Właśnie zaczynamy czwarty. Dużo w nim problemów również polskiej policji.
Chociaż my wciąż nie jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego w UK tylko 10% policjantów nosi broń.  Inny świat 🙂
Podchodzę ostrożnie. Trzeba dać tej produkcji szansę. Oglądać będę na pewno i szkoda, że trzeba czekać aż do grudnia.
Ale ze zwiastuna wrażenie zrobiła na mnie tylko ostatnia scena. Podobno robota Bagińskiego, więc to wiele wyjaśnia.

Mam mieszane uczucia co do Geralta-Cavilla. Nadal.
Yennefer jeszcze kompletnie nie czuję. Brakuje mi loków, większej ostrości, takiego... takiego czegoś.
Bardzo się obawiam o postać Triss Merigold. Ta scena z nią... no nie.
Lwiątko z wyglądu pasuje. Ciekawi mnie jak rozwiążą kwestię wieku. Na plus, że aktorka ma dziecięcy, delikatny głosik, więc mają szansę wybrnąć.
Ale ogólnie mam takie poczucie, że te sceny w zwiastunie jakieś takie "za ładne". Za czysto, za gładko. Może akurat takie wybrali. Oby sam serial był wierniejszy klimatowi książek.

Bardzo ciekawi mnie za to, co w końcu znajdzie się w pierwszym sezonie. Ponoć miały być pokazane tylko opowiadania, a tutaj mamy i rozwinięcie wątku zamkniętych w jednym akapicie (historia szkolenia Yen) i chyba jednak też już początek wydarzeń z Sagi.

Gdyby ktoś dotarł do materiałów z wczorajszego panelu z San Diego to byłabym wdzięczna za link.
Widziałam jedynie na żywo wywiad dla Entertainment Weekly - sympatyczna 15 minutowa rozmowa. Tu Cavill zdecydowanie baaaaardzo na tak. 😉 I on i główna twórczyni są zdecydowanie fanami Sagi i to daje nadzieję, że jednak to będzie przyjemność oglądać tę produkcję. 


Cavill nie pasuje mi z twarzy. Książkowy Geralt ma paskudną gębę, a tu mamy niemalże modela...No kłóci mi się to strasznie :/
larabarson, dla mnie niemiecki też jest nie do przebrnięcia. Oglądaliśmy więc z angielskim dubbingiem i polskimi napisami :P nie ma takiej tragedii jak polski dubbing a niemiecki nie robi Ci lobotomii. Win win 😀

A aktorzy, a konkretnie casting jako całość, dla mnie robią świetną robotę bo Ci ludzie są do siebie naprawdę podobni na przekroju lat.
No perełeczka Netflixa (nie dziwota że nie amerykańska 😉 )

U nas ST skończone z oceną pozytywną ale już bez tego wow co w pierwszym odcinku. Zaraz klasycznie Netflix przesadzi i przeora temat.
Podręczną próbuję ale zbliżenia w ogóle całokształ + główna bohaterka z odcinka na odcinek są coraz mniej znośne.
Wrócić musimy do Wielkich Kłamstewek, bardzo jestem ciekawa postaci Meryl :3 A tak to faktycznie nie bardzo jest co oglądać.



smartini próbowałam tak jak piszesz ale też nie dało rady, to chyba przez to pierwsze wrażenie taka niechęć.
Za to dałam się wciągnąć w Altered Carbon. Obejrzeliśmy cały sezon praktycznie jednym tchem, nieźle się akcja rozkręciła.
Chociaż my wciąż nie jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego w UK tylko 10% policjantów nosi broń.  Inny świat 🙂


Dlatego te 10% ostrzega krzyczą "uzbrojona policja".  Brytyjczycy jako społeczeństwo podobno mają zakodowane, że policjant nie ma broni.

Zakończyłam sezon 4. Ruszam upajać się piątym. 
Ktoś już po nowym sezonie Domu z papieru?  😀
Martita   Martita & Orestes Company
21 lipca 2019 23:52
Chciałby mi ktoś streścić 3 sezon Podręcznej na PW? Obejrzałam pierwszy odcinek i do nastepnych już chyba nie usiądę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się