Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

Pytanie. zgłaszając tegoroczne źrebię opisane w związku zagranicznym zgłaszam w ARiMR urodzenie czy przypisanie do działalności? UELN mam, nie mam jeszcze nr czipa bo opis będzie latem
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 marca 2023 07:29
domiwa, Poczekaj, dzień czy dwa i wtedy się taka opcja pojawi.
karolina_, 7 dni od otrzymania paszportu zgłaszasz konia do weryfikacji i rejestracji
melehowicz, ok, czyli nie zglaszam urodzenia majac UELN, tak jak mi powiedzial pan z ARiMR przez telefon, tylko czekam na paszport i wypelniam zgloszenie do rejestru?
Tak dokładnie. Chyba że to dotyczy trakena, to wtedy jak inne polskie.
melehowicz, nie, oldenburg
Otrzymałam listem numer producenta, ale oprócz tego żadnych danych do logowania. Zadzwoniłam do oddziału, to pani powiedziała, że mam to sobie sama utworzyć. Gdzie w tym całym irz plus jest opcja "zarejestruj"?🙈 Bo nie widzę 🙉🙈
NowaJa Nie dostałaś maila też? Bo przez pocztę faktycznie tylko numer producenta ale na maila zostało mi wysłane hasło (z opcją zmiany potem bo były to same cyfry) i login (też cyfry ale tego chyba nie da się zmienić lub ja nie wiem jak 😅😉
Dobra, już znalazłam, pani nie dodała że to na innej stronie, czyli ewniosek, a ja cały czas wchodziłam na irz plus 🙉
Ratunku!
Działalność, w której urodziło się zwierzę - przy zgłoszeniu koniowatego do rejestru coś takiego mam w tabelce i nie wiem co wpisać...
Zrzut ekranu (94).png Zrzut ekranu (94).png
Jeżeli to Twój dorosły koń a nie urodził się u Ciebie to nic nie wpisuj.
Ja na wszelki wypadek wypełniałam w ARIM i większość tabelek była pomijana.
Ok, dzięki! �
milenka_falbana,
Według instrukcji na stronie gov, masz podać 4dane:
1. wybrać przypisanie do działalności
2. Datę przybycia do działalności
3. Gatunek
4. Numer przeżyciowy

Dodatkowo na początku wybierasz Związek Polski -> PZHK (jeśli to "normalny koń"😉 -> wybierasz odpowiedni związek okregowy.

A na końcu podajesz dane dokumentu (paszportu):
Czy oryginał, jaki podmiot wydał, adres podmiotu i datę wystawienia dokumentu 😉

Nic więcej nie uzupełniasz.
Tak, udalo się, dzięki🙂 przestałam wypełniać wszystko tak skrupulatnie i poszło 👍
Natomiast mam dwa dziadki bez czipa i one nie chcą przejść.
Czip nie jest potrzebny. Potrzebujesz numer przeżyciowy, nie czip 🙂
Tak swoją drogą to jest numer PRZYżyciowy, a nie przeżyciowy 😉
To co jest tym numerem przyżyciowym? W paszporcie mam nr identyfikacyjny rozpoczynający się od PL. I to wchodzi jako nr dokumentu a bez PL, same cyfry jako nr identyfikacyjny. Jako ten UELN nie chce wejść.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
02 kwietnia 2023 13:34
milenka_falbana, w paszporcie jest nie PL tylko POL na początku i też to trzeba wpisać wraz z cyframi. Moja bez czipa przeszła to i Twoje przejdą tylko wpisz tak jak należy. Zapewne numer identyfikacyjny konia wpisujesz jako numer dokumentu, w starych paszportach nie ma numeru dokumentu/paszportu, jest tylko numer identyfikacyjny konia.
Tak, POL, oczywiście. Dobra, dzięki bardzo, spróbuję jeszcze raz 🙂
Jak koń zmienia właściciela i stajnię to jest to przemieszczenie czy co innego? Co w wypadku jak nowy właściciel i stajnia w której koń ma stać nie mają nadanych numerów producenta/stada? Pani I ARiMR nie potrafi mi pomóc a mówi, że mam tylko 7 dni na zgłoszenie zmian (mam ponaglać nowych właścicieli i stajnię do której pojechał koń do szybszego wyrobienia numerów...). Co w takim wypadku mam zrobić?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
02 kwietnia 2023 14:05
A co się martwisz, niech się właściciel stajni martwi, skoro 3 miesiące nie chciało im się tego załatwić to już nie zrobią.
A co się martwisz, niech się właściciel stajni martwi, skoro 3 miesiące nie chciało im się tego załatwić to już nie zrobią.
TRATATA,

Nie masz racji. Nie wolno sprzedać zwierzęcia do miejsca bez numerów stada/producenta. A w momencie sprzedaży zdarzenie i przemieszczenie do ARiMR zgłasza zarówno sprzedający jak i kupujący
TRATATA, bo nie mogę zgłosić przemieszczenia i koń dalej jest przypisany do mnie.

SzalonaBibi, pani w ARiMR mi powiedziała, że powinnam była się dowiedzieć czy mają numery zanim koń wyjechał...
tarisa, i właśnie to mnie najbardziej zastanawiało.
Będą jaja jak berety z tym całym systemem.
dzień dobry. właśnie chcę zarejestrować konie w arimr. mam do wyboru stan zdarzenia 1) anulowane 2) do przetworzenia 3) niepasujące 4) pasujące co zaznaczyć? do tego mam pytanie, co to numer działalności komplementarnej? data zdarzenia, wpisać dzień w którym koń przyjechał do mnie?
i głupie pytanie, ale jeśli mam wałacha to zaznaczyć jako samiec czy obojniak? 🤣
Jak dla mnie to jest dramat... Ta cała aplikacja. W ogóle nie jest intuicyjna. Nie da się wybrać danych. Nic nie działa. Jestem na etapie siedziby stada. Mam błędy ale już nie wytrzymałam nerwowo. Wszystko chcieli by wiedzieć. Ciekawe czy zatwierdzą bez podania połowy danych.
I te ich nazewnictwo. Nosz k...nie dało się prostym językiem. Przepraszam ale przekleństwa same cisną się na usta.
Generalnie wypełniajcie jak najmniej. Imię konia, dane z paszportu, urodzenie, rodzice(nie zaznaczajcie nic w rubryce ojciec czy dawca nasienia bo potem system rzada ich numerów) , płeć, że koń, dane związku i tyle.
Ja zaznaczyłam dzień przybycia aktualna Data bo nie miałam wcześniej działalności🙂 przeszło. Jak coś będzie źle to najwyżej każą poprawić.
Inne jaja - nie chciała mi wejść maść siwa...Ale siwa kurna synogarliczna jakaś weszła...
Dane konia powinni ściągnąć z pzhk więc rzeczywiście nie ma co się wysilać.
Zrobić sobie najpierw weryfikuj dokument, zobaczyć jakie błędy I gdzie trzeba wypełnić na pewno.
Ps Ancyk kilka postów wyżej napisala, że tylko 4 dane + dane związku są potrzebne. I zapewne ma rację! 🙂
milenka_falbana, potwierdzam, ja wypełniałam wcześnie i wpisałam ile miałam info, Pan z ARiMR mówił przez telefon że niepotrzebnie - aczkolwiek moich z bazy PZHK nie ściągną, bo ich tam nie ma. Chyba musi być za to jakaś baza europejska, bo Oldenburg info z KWPN ściągnął w jeden dzień kiedyś - chyba że KWPN jest tak sprawne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się