własna przydomowa stajnia

NowaJa, nie wiem co miałaś dokładnie wpisane w pkd i na co wystawiała faktury czy rachunki. Ale jak jakiś czas temu się dowiadywałam, że gdybym, chciała rzucić to co mam w cholerę i pójść do pracy to przez 5 lat nie mogę dorabiać sobie na tym co miałam w pkd w moim przypadku prowadzić jazd😕. Jak teraz wykreślę to też nic nie da.
dzikadermi, ale chyba się nie rozumiemy 😉 mnie chodzi o to, żeby konie wydzierżawić, na zasadach takich, że podpisuję z osobą/osobami umowę współdzierżawy. Taką jak duże grono właścicieli koni.
NowaJa, a czy formę dzierżawy miałaś w pkd uwzględnioną? Czy na dzierżawę wystawiałaś jakieś rachunki?
Jak nie to możesz śmiało taką umowę podpisać i uwzględnić w działalności nie zarejestrowanej.
dzikadermi, nie, wcześniej jedynie zdarzało się, że to ja dzierżawiłam konie od kogoś. Działalność nierejestrowaną można prowadzić jeśli się przez pięć lat wcześniej działalności nie prowadziło, więc ta opcja odpada.

Czy ktoś z Was wydzierżawia swoje konie mając je pod domem? Odprowadzacie od tego jakieś podatki czy coś?🙈🙈
Dla zainteresowanych, działa rozwiązanie z prysznicem przenośnym idealnie. Spokojnie da się umyć ogon, cycki, najpierw namoczyć, potem szampon i na spokojnie spłukać. Także jak ktoś nie na lepszej opcji to polecam

Lusia miała super pomysł!
Screenshot_20230520_110713_Video Player.jpg Screenshot_20230520_110713_Video Player.jpg
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
20 maja 2023 11:13
xxagaxx, gdzie i za ile??? Mam ten sam problem 🙄
PS. W sensie: z Amazona czy coś lokalnego znalazłaś?
-Alvika-, Amazon, ale wysyłka za free, wzięłam inny niż ten z Lusi linka, ale trochę przypadkiem, czytałam opinie itp, i ten wydawał się spoko.

https://www.amazon.pl/dp/B07GVDPCC3/ref=pe_25095781_587319921_TE_SCE_dp_1
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
20 maja 2023 11:49
xxagaxx, dziękuję!
jaki długi jest wąż ? czy pompke można całkowicie zanurzyć w wodzie ?
blucha, 210 ma całość ze słuchawka. Pompka sama wpada na dno.

Dzisiaj z jednego eggersmanowego wiadra umyłam cycki, ogon i pół konia (do nerek).

Potem wzielam drugiego konia, znowu cale wiadro i to samo. Bateria wciaz nie mryga ze trzeba ładować
xxagaxx a jaka orientacyjnie jest temperatura wody?
Ja chyba ślepa jestem i nie mogę się na stronie doczytać :P
xxagaxx dzięki, więc wiadro przy koniu przy tej długości ?
Piaffallo, taką jaką wlejesz. Ja nie szukałam grzałki bo mam dostęp do cieplej wody, ale nie mam jej na myjce.

blucha, No tak z metr od może stać. W sumie nawet nie zwracałam uwagi bo moje stoja grzecznie.

Jedna gwiazda która mi ogon już zaczela zaciskać żeby jej zimna woda nie oblewać, już zaczęła się rozluźniać jak zobaczyła ze jednak jest ciepła.
Ja chyba tez się skuszę na ten patent. U nas wody cieplej tez na myjce nie ma - muszę grzać w czajniku. A fajnie by było jakbym nie musiała potem wiaderkami przelewać żeby spłukać tylko z większego od razu po całości.
martrix, tam nie ma jakiegoś dzikiego ciśnienia, ale jest na tyle ok, że da się konia spłukać. Woda nie może być gorąca, musi być po prostu ciepła. Jak zagrzejesz czajnik do wiadra z zimną to pewnie akurat wyjdzie taka ciepława 😉
Aaa okey myślałam, że to z grzałka jest
xxagaxx, martrix, Piaffallo, Można spróbować użyć taki patent: https://tiny.pl/chd54
co prawda potrzeba trochę przeróbki, ale jest z ciepła wodą - czasem trzeba kilkadziesiąt sekund poczekać na ciepłą wodę . ale jest ok. Używam w pomieszczeniu gospodarczym i fajnie się sprawdza, szczególnie ze podaje temperaturę wody.
melehowicz, No ja szukałam czegoś co przerabiania nie wymaga. Zwłaszcza ze kran jest na zewnątrz i zimą pewnie byłby problem.

Dzisiaj znowu dwa konie ogarnięte i bateria wciąż zyje
melehowicz, a sprawdzi się to do rzadko używanej do kąpieli myjki? Czy jednak coś większego? Potrzebuje zalać zima wysłodki nie pod prysznicem i umyć nogi z błota, plus okazjonalna kąpiel. Klacze hodowlane i tak stoją w innej stajni i nogi + ogon po porodzie myje im z wiaderka.
karolina_, ogrzewacz działa na takiej zasadzie, ze przy małym wydatku wody jest w stanie dojść do ok 80 st temperatury wody , a przy dużym wydatku do ok 17-25 stopni.. ok pół minuty trzeba wodę lać żeby osiągnąć oczekiwaną temperaturę. Można użyć takiego: https://allegro.pl/oferta/przeplywowy-podgrzewacz-wody-3-5kw-perfect-220v-13071549453
bezpiecznik 16A powinien wytrzymać.- sadze ze 10A też (mniejszy bezpiecznik raczej poprawi bezpieczeństwo, bo będzie szybciej reagował.
:
karolina_, ogrzewacz działa na takiej zasadzie, ze przy małym wydatku wody jest w stanie dojść do ok 80 st temperatury wody , a przy dużym wydatku do ok 17-25 stopni..ł.
:

melehowicz,

ogrzewacz włącza sie przy określonym cisnieniu i przepływie, ustalonym przez producenta. i przy przepływie 1l/min moze uzyskac do 55 st w lecie. W zimie tyle nie uzyska ponieważ temp zimnej wody jest dużo niższa. Maksymalna temperatura to ok 55 stopni. Ponieważ powyżej 55 st zaczyna odkładać sie kamień na drucie grzejnym.
W kuchni na działce mam już kilkanaście lat takie podgrzewacze. Pierwszy jednofazowy miał 4,5 kW i to było za mało. Obecnie mam dwufazowy 9 kW. Do mycia naczyń wystarcza.
LSW, Używam takiego ogrzewacza jak w linku (podobny) od kilku lat i przedstawiam jego działanie na podstawie doświadczeń. Klasyczne podgrzewacze przepływowe, o których wspominasz, działają nieco inaczej niż te montowane na kranach, o których ja piszę.
karolina_, Sprawdziłem jeszcze raz u siebie. Wydatek wody szału nie robi. Nogi da się umyć ale ręką, samy strumieniem wody nic się nie zdziała.
Po ile u Was siano z obecnych sianokosów?
W mojej okolicy nawożone łąki ładnie porosły, liczę naiwnie na spadek cen 🙃
Chociaż nawozy jak były pioruńsko drogie tak nadal są 😕
Iskra de Baleron, Nie spodziewałbym się spadku cen, ani teraz ani w przyszłości.Obawiam się znacznego wzrostu cen słomy.
melehowicz, racja, u nas już jest mega wzrost ceny, w zasadzie droższa niż siano
Iskra de Baleron, ceny nawozów sporo spadły jednak...
_Gaga, u mnie w punktach sprzedaży nie widzę wielkiej różnicy.
Post został usunięty przez autora
Lubię to!
Mimo że sprzęt się sypie a konie dziurawią 😅
82C916C6-EBD3-47EE-A35C-FE17CA27B0C1.jpeg 82C916C6-EBD3-47EE-A35C-FE17CA27B0C1.jpeg
1A8E50ED-A29B-4CD5-92F6-9D3EDAE5B74D.jpeg 1A8E50ED-A29B-4CD5-92F6-9D3EDAE5B74D.jpeg
14448D20-ED54-4152-A933-8F6472BBC6EC.jpeg 14448D20-ED54-4152-A933-8F6472BBC6EC.jpeg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się