własna przydomowa stajnia

melehowicz, Ale fajny pomysł z tym opryskiwaczem. Nie wpadliśmy na to🙂 Chyba będziemy testować jutro. Ciekawa jestem na jaki obszar taki jeden opryskiwacz wystarczy.
Magda27, Obstawiam, że na plac 60x25 potrzeba będzie jeden lub dwa zbiorniki 400 litrów - zależy od podłoża. Warto ustawić maksymalny wydatek cieczy.
U nas, żeby się nie kurzyło, codziennie wylewamy ok.2500-3000 litrów z beczki. Zraszacz guzik dawał bo trzeba go było ze trzy razy przestawiać i jak ostatnie miejsce było zroszone, to pierwsze już zdążyło wyschnąć 🙈 w dodatku kłopot z przestawianiem, rozwijaniem węża, nie polecam...
NowaJa, a na jaki wymiar ujeżdżalni?
Magda27, 25x55
3,3 ha siana zebrane, 3,5 ha jeszcze dosycha, dzisiaj ma coś minimalnie pokapać w nocy… może doschnie 😕
Kolega ma 12ha w trakcie schnięcia, dzisiaj zwija 7ha, 5 musi jeszcze poleżeć.
Cały ten tydzień miało być słonecznie i nagle zmiana o 180 stopni 😐
Deszcz potrzebny, wiadomo ale jeszcze dwa dni bez bardzo proszę 🙏
Iskra de Baleron, aura uznała, że nie możemy mieć takich bezstresowych sianokosów 🙈 my też pokosilismy wszystko, trochę już zebrane, kolejna część dzisiaj do zebrania, a reszta jutro powinna być ok, a jak będzie zobaczymy 🙉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 czerwca 2023 09:04
Przyślijcie te deszcze do mnie! Przez cały maj padalo 1 raz, na początku miesiąca. Pastwiska wygladają jak w sierpniu 🙄 Jedno sie juz generalnie skończyło 😕
anetakajper   Dolata i spółka
05 czerwca 2023 09:40
od wschodu ma przyjść deszcz? 😂
Wschodnie deszcze mają to do siebie że zlewają się w punkcie. znając życie nie mam na co liczyć że coś spadnie, a mam pokoszone najlepsze łąki. zapraszam deszczyku, zobacz że sianko zmoczysz 😁
U nas też generalnie dawno nie padało, jest sucho, ale tradycyjnie lubi popadać właśnie wtedy jak siano gotowe do prasowania 🙈 Gdyby nie to, że mąż był w szpitalu kilka dni to już mielibyśmy sprzątnięte, a tak się trochę postresujemy...
U nas koło Wawy 27°, deszcz mooooze w poniedziałek dopiero, a znając życie nic z tego nie będzie. Jest tak sucho, że można się udusić jak się nieostrożnie krok postawi i wzburzy podłoże.
Deszcz potrzebny, ale z drugiej strony suszymy teraz pokosy na dwóch całkiem niezłych łąkach, więc mam mieszane odczucia. Z koniem kaszlakiem nawet nie wchodzę na plac, bo bym ją chyba udusiła. W ogóle starsze kopytne z tendencją do pokasływania mają teraz mega ciężko.
U nas balotow połowa tego co rok temu. Dobrze, że mi zostało z zeszłego dużo. Choć chyba jeszcze 2 pokos zbierzemy. Oby tylko deszcz spadł. Ileż to można podlewać ogród 😂😂 i konie by się "uprały"
anetakajper   Dolata i spółka
05 czerwca 2023 19:51
siwaaa, 2gi pokos....? takie rzeczy tylko w erze. 2gi pokos zebrałam w 2013, 2017, 2021. Ja nawet nie liczę na to. Ale mam nadzieję że lucerny zbiore 3 pokosy na zielonkę.
Ja co roku liczę na 2 pokos z tzw. Trójki(trzeciej łąki) bo moje konie o to siano się zabijają.
U nas jest co roku. Tylko " nasz rolnik" robił sobie z tego kiszone, bo nam nie potrzeba było więcej siana. Ale wolę mieć zapas na przyszły rok, tak jak w tym. I go sobie zostawię. U nas jest połowa siana, u innych 1/3 balotow z tego co mówił....
Mam pytanie o oprysk na chwasty. W tym roku sąsiad posiał kukurydze na polu sąsiadującym z moim pastwiskiem. Dzisiaj robił oprysk. Jechał przy samym ogrodzeniu i nie jestem pewna czy coś nie zniosło tego oprysku na moje. Ile odczekać z wypuszczaniem koni? Na ulotce preparatu nie mogę się doczytać tej informacji (rimel 25 sg) a kompletnie nie znam się na opryskach a o konie się boję.
Czy zielonka skoszona wieczorem, powiedzmy koło 20 będzie się nadawała do skarmienia rano? Czy to jednak ryzykowne?
BUCK   buttermilk buckskin
06 czerwca 2023 09:34
noc jest chłodna, kilkanaście godzin jeszcze jest ok, najgorzej próbować przetrzymywać dłużej w nasłonecznionym miejscu w upalny dzień
zwiędłą możesz dawać. Zaparzonej nie.Żeby się nie zaparzyła musi być cienka warstwa.
olq, jak rozłożysz cienką warstwą w cieniu, najlepiej na betonie, to spokojnie ma drugi dzień się nadaje, u mnie nawet najczęściej nie była zwiędła jeszcze. Jak karmiłam koszoną zielonką, to zawsze kosiliśmy na dwa dni.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 czerwca 2023 14:44
olq, Dokładnie, jak leży w cieniu i nie na kupie to spokojnie można skarmiać.
dobry wieczór. przychodzę z pytaniem, czy są tu osoby, które stworzyły basen dla koni. jakieś takie mniejsze rozmiary. bardzo sucho jest, nie zawsze mam czs, aby stać i moczyć kopyta w wiadrach, dlatego pomyslałam, o zrobieniu takiego mini basenu, aby konie gdzieś tam mogły same sobie te kopytka zamoczyć. czy jest tu osoba, która coś takiego u siebie posiada i chciałaby się podzielić jakimiś refleksajmi, jaki wymiar zrobić itp
Dzięki, kosimy o 20 więc max o 6 rano po nocy do skarmienia, dzięki za pomoc!
Dzięki, kosimy o 20 więc max o 6 rano po nocy do skarmienia, dzięki za pomoc!
olq,
tylko cienko rozłóż
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 czerwca 2023 23:44
xkaraxx, dołek przed poidłem np 🙂
No u Nas poszalelim z sianem 🤣😂
Z 2 ha łąki i 4 ha trawy sianej dostaliśmy 21 szt balotów 😅
Nie wiem czy się śmiać czy płakać czy rezerwować już miejsce w psychiatryku .
kasia2107rafal, cena za siano na wiosnę będzie jak za złoto..... Jak ktoś nie zrobi zapasu teraz to zbankrutuje. Już teraz baloty są za 100zl...
kasia2107rafal, z ciekawości - jakiej wielkości te baloty? bo wynik brzmi przerażająco... 😱
siwaaa, u nas 120 🙂 mazowieckie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się