własna przydomowa stajnia

A myślałam że tylko ja mam taką france która musi sobie nogi umyć bo inaczej dzień stracony 😂
nokia6002, jeśli uważasz, że wanny nie da się przewrócić to mój koń w 30 sekund Ci pokaże, że się da 😂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 czerwca 2023 13:37
Nieeee, takich franc jest więcej 😉 .
Ja mam ten problem też, ale tylko jesienią i zimą, kiedy nasza zimnokrwista klacz stoi na kwaterze, bo inaczej zeżarłaby wszystko sama z dwóch paśników ... 🙄 . To jest koń na wiecznej diecie 🙄 . Wywala poidło jak się na przykład guzdram z siatką z sianem ... za wolno Królowej jedzenie przynoszę. Z tym, że ona to robi nie nogami bo nóg sobie nie będzie moczyć, a pyskiem. Po prostu bierze i patrząc na mnie "liczy do trzech" i jak się nie teleportuję odpowiednio szybko to wylewa i odchodzi ....
Every day in the morning .... 😡
Fokusowa, dużo pewnie zależy jak ją masz ustawioną/zamocowaną/zabudowaną 😉

nie ma jednego słusznego sposobu montażu 😉 teoretycznie, jeśli będzie wyżej niż bezpośrednio na ziemi to powinno ograniczyć możliwość grzebania w niej nogami (teoretycznie! 😅 )
nokia6002, u mnie wiele lat woda stała w wannie nieruszona, aż przywiozłam sobie dwa lata temu konika co musiał kilka razy dziennie giry wsadzać 🙈 więc mój tato na szybko zbił mi z desek stelaż na wannę... No i mam spokój 🙂 jest na tyle wysoko, że sięgają wszystkie żeby się napić, ale nóg już żaden nie włoży.
Przeglam właśnie olx z moich okolic i wiecie po ile jest kostka siana z tego roku??
20zl.. Balot 200zl...

A słoma też będzie ciężka do zdobycia, zboża są tak niskie, że się zastanawiam jak to skosza.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 czerwca 2023 14:28
siwaaa, Do mnie dziś przyjechały zapasy, to mój dostawca mówił, że mniej więcej połowę tego co zawsze ma. Wszystko już sprzedane i pozamawiane.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 czerwca 2023 14:33
Ja potwierdzam, siana jest połowa tego co zawsze miewał. Chętni są tylko już co sprzedawać nie ma. U nas kostka średnio 10 zł, ale kostek u nas to już mało kto robi, raczej baloty. Ceny balotów 100zł/szt, 150zł/szt sianokiszonka. Pomorze.
siwaaa, słoma może być droższa od siana z powodu dodatkowych przepisów EU, że rolnicy mają część jej zostawiac na polu czy coś takiego
Wkradł mi się błąd. Miało być "przeglądam" nie przeglam 😂

Na szczęście siano mam swoje, na te chwile mam zapas patrząc na ten rok, jest akurat na styk, że raczej nic mi nie zostanie, jak w tym roku 10 balotow. Liczę na 2 pokos, zawsze u nas był, ale ta susza w tym roku....
U mnie też coś wspominają o brakach słomy, będą brać te dotacje, aby zrobić sieczke i w ziemię, a nie baloty. Będą kombinacje, pewnie nocami będziemy baloty robić 😂
A czy już zaczęli w waszych okolicach podnosić ceny pensjonatow? Bo to nie uniknione przy tych cenach.
Wielkopolska. Myśmy mieli podwyżkę na początku roku. Teraz cisza.
U nas też na początku roku była.
Z ciekawości dużo??
Mazowieckie 150 zł
siwaaa, - u nas 100zł od lipca w górę, na początku roku też było 100zł. Rozumiem, choć boli mnie trochę zadek, że płacę już 3 krotność tego, co 5 lat temu 🙄
siwaaa, 100 zł.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
19 czerwca 2023 20:40
nokia6002, wstaw wannę pod pastucha żeby tylko łeb się zmieścił.
A jak u was z cenami za tonę? Wiadomo balot balotowi nie równy. U mnie wychodzi około 550 za tonę.
Wychodzi około 1 balot na 2 dni przy 8 koniach. A u was?
Nieźle poszło w górę. A tu jeszcze Kowal, wet, pasza suple... Kwota kosmos pewnie wychodzi. marchewkowa, u mnie mocno zbity fest balot, we 2 nie dajemy rady prawie ruszyć go. Na 2 konie max 11 dni. Teraz prawie wcale nie schodzi siana, żrą trawę. A nocy malutko skubia.
siwaaa, a ile płacisz za balot?? I jakie województwo ?
marchewkowa, sami robimy, jedynie co za sprasowanie. W tym roku tylko za paliwo, znajomy robil. Ale ceny co wyżej pisałam, w województwo zachodniopomorskie
siwaaa, a nawozy?
Iskra de Baleron, już robimy 3 raz siano. W tym roku większą część łąk sypnelismy nawozem, ale i tak była susza, tzn dalej jest więc pewnie poszły na marne. Mamy o tyle dobrze, ze gleba to głównie glina, jakoś w miarę trzyma wodę. Pastwiska mam nadal, jeszcze Sahary nie mam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 czerwca 2023 07:36
Mam pytanko o poidła "wolnostojące". Kupiliśmy poidło podgrzewane z myślą o zimie, ale chciałabym je już założyć, żeby się na spokojnie zdążyli nauczyć z tego pić. No i nie mam pomysłu z czego zrobić postument. Na czym to sensownie zamontować, tak żeby było jak zaizolować rurę z kablem i żeby w razie potrzeby był do tego dostęp. Drewno odpada, nie chce tego co rusz musieć malować, do tego za mało trwałe. Metal też chyba nie bardzo, skoro to ma być zaizolowane, a metal przewodnikiem jest za dobrym.
Macie jakieś ciekawe rozwiązania u siebie?
Tratatata- no tak to nie zrobię, bo będą się bały podchodzić całkowicie. Albo mi się uszkodzi zrywając drut pęciną.
Dziękuję za pomysły, postaram się obudować poidło deskami, 🙂
Dziękuję za rady 🙂

NowaJa u mnie też był względny spokój, od marca dołączyła jedna pensjonariuszka i uwielbia mokre nogi 😀

Ale najlepszą minę miał mój mąż, jak pierwszy raz nalał wody a ona pół wylała jednym chluśnięciem. W szoku był chłopak trochę, nie spodziewał się że konie tak potrafia :P

U mnie również pomorze i siano zamówiłam po 150 zł. Jeszcze raz tyle co rok temu.
do tego transport i rozładunek. Wiadomo, że nikt za darmo nie będzie robił. Ciężkie zima będzie .. Na zimę potrzebuję ok 170 balotów. Także sumka też niezła się robi.
Z drugiej strony widzę, że sprzedaże koni stoją w miejscu.
Ja pitole, jak czytam o tych cenach siana to się włosy jeżą na głowie. Mam jeszcze ok 15-17 bali z zeszłego roku. Niekiedy mam ochotę zacząć grać w szachy zamiast bawić się w konisie 🙃
zembria, na szybko mi przyszło do głowy: bloczki kominowe. Po wymurowaniu wyciąć szlifierka jedna ścianke i bedzie dostęp. Izolacja z wełny mineralnej i pianki. A rure ogrzac kablem grzejnym.
zembria, Spróbowałbym coś wykombinować z rurą karbowaną melioracyjną. Nic nie wiemy o wymiarach więc trudno się wypowiedzieć. Taką rurę można wkopać w ziemię . Super by było gdyby udało Ci się to zrobić na głębokość ok 140 -160 cm i jej wewnątrz nie zasypywać.Doprowadzenie wody i tak musisz zrobić na tej głębokości, wiec taka rura doskonale sprawdzi sie jako kanał technologiczny, a przy tym dość łatwo powycinać w niej odpowiedni kształt dla poidła. W środku będzie wtedy zawsze dodatnia temperatura.
https://allegro.pl/oferta/rura-karbowana-trzonowa-600-studnia-kanalizacyjna-8911222818?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_lazienka_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365659&gclid=CjwKCAjw-b-kBhB-EiwA4fvKrNKvp6UZf4te7Zc8mX8XAl_xEBG4rX6LOfck7BQdylLfgSpJ7Z4pNRoCeRgQAvD_BwE
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 czerwca 2023 10:38
Dzięki za pomysły. O takiej rurze też myślałam, tylko jednak wolałabym coś mniej paskudnego postawić 😅
zembria, kwestia gustu, mnie się takie rozwiązanie wydaje estetyczne i praktyczne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się