własna przydomowa stajnia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 listopada 2023 15:47
melehowicz, A co to zmieni? Tak, czy tak ciemno jak w d od 16 już jest.
melehowicz, t by musiała być 16, bo o 16:30 już ciemno 😅
Damy radę, darcie gęby i światło z ujeżdżalni wczoraj zadziałało. Z czasem się nauczą, chociaż bystre nie są 🤣
Iskra de Baleron, Wg mnie zmiana czasu otwiera nowe możliwości wdrukowania odruchów..
melehowicz, to racja!
Piaffallo, ja mam taką i jestem bardzo zadowolona, pilotem można włączyć i działa na full, a jak nie potrzebuję, to wyłączam. Są różne tryby pracy, ale ja tylko włączam i wyłączam pilotem jak potrzebuję.
https://allegro.pl/oferta/lampa-solarna-led-120w-cz-zmierzchu-premium-pilot-11166092109?fromVariant=11166092109
elita17 wuhu takiej ambitnej to ja nie potrzebuje😅
Ale jak nie ma ruchu w okolicy to nadal świeci na 100% po włączeniu pilotem aż sama nie wyłączysz?
elita17, Napisałem proszę jak że sprawnością w zimie. Czy skutecznie ładuje baterie przy krótkim dniu, na ile czasu wystarczają? Mnie by taka pasowała.
Mam od wiosny, więc co do zimy to się okaże. Jak na tę porę (pochmurne dni bez słońca) to działa bez problemu. Mam tak ustawione, że włącza się na czujkę o zmierzchu i jak kończę i idę do domu to wyłączam pilotem - czyli działa 3-5 godzin. Nawet w obecne pochmurne dni nie było sytuacji, żeby rozładowała się do zera.

Piaffallo tak, działa na stałe dopóki nie wyłączysz

Nie zdążyłam z edycją
Tu masz tańsze i też mogę polecić firmę V-TAC, bo mają sąsiedzi na budowie i nie narzekają
https://allegro.pl/oferta/naswietlacz-halogen-led-v-tac-solarny-12w-ip65-13129797250

możesz sobie coś wyszukać tej firmy, bo mają różnej mocy

też mam lampe v-tec
co prawda ja potrzebuje oświetlić sobie tylko teren przed wiatą ale na prawde jak za takie małe pieniądze daje rade
Dziękuję 🙂
elita17, Mam mega złe doświadczenia z V-TAC.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 listopada 2023 22:46
Cześć!
Ostatnio rodzi się w mojej głowie pomysł żeby w przyszłości mieć przydomową stajnię na kilka koni (obecnie mam jednego w pensjonacie)
Chciałabym powoli zacząć się dowiadywać na ile to ma sens i jak skomplikowana jest organizacja takiego przedsięwzięcia - Czy ktoś mógłby mi polecić literaturę na temat chowu/hodowli - metod, żywienia, organizacji itp - To nie jest pomysł na najbliższą przyszłość, ale mam kilka lat żeby o tym pomyśleć i chciałabym mieć pełniejszy obraz, więc chętnie posłucham rekomendacji - książki, kanały na youtube i inne źródła 🙂

Annna, moja znajoma stwierdziła po kilku latach prowadzenia przydomowej stajni, że wraz z przeniesieniem koni pod dom, skończyło się jej jeździectwo. Rano wstawała do koni, potem. prysznic, praca, zajęcia po pracy. Później powrót do domu, ogarnąć konie, dom, przygotować się do pracy i spać. Gdy planowała jakiś wyjazd, musiała znaleźć osobę, która zaopiekuje się końmi na czas jej nieobecności.
Takie uwiązanie do zwierząt ma też sporo minusów.
Iskra, moje przychodzą na dzwonek. Kupiliśmy z mężem taki stary poczciwy dzwonek na jarmarku dominikańskim. Świetnie się sprawdza, żadnych świateł i latarki. Dzwonek teoretycznie miał działać na krowy, ale konie stwierdziły że skoro krowy idą jeść to one też 😀 I tak się mój problem rozwiązał. Konie nauczyły się, że najpierw ogarniam krowy i grzecznie czekają na swoją kolej.
też mam dzwonek i działa. Taki stary szkolny (niektórzy twierdzili, że kolejowy) już sie zużył, kupiłem zwykły drzwiowy za 35 zł. Na razie działa. Jest cichszy ale konie mają dobry słuch.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 listopada 2023 11:57
Też mam dzwonek 😁 Taki żeliwny, wisi na ścianie stajni przed wejściem i ładnie wygląda przy okazji 😉 Konie bardzo szybko się nauczyły, że dzwonek oznacza żarcie i jak słyszą to maszerują do stajni.
mam taki problem do rozwiązania: młoda klacz zabawia się wylewaniem wody z poidła. Przez noc potrafi wylać ok 15 litrów. Zalewa ścianę, która jest wykonana z drewna. Ze względu na długotrwałość procesu powstało zagrożenie deprecjacją drewna. Póki co podwiesiłem wiadro i obsuszyłem ścianę. Nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę. Jakieś pomysły? Zawiesić jakieś zabawki?
melehowicz, Mam dwie które lubią moczyć siano w poidle, dodatkowo jedna zwyczajnie bawi się wodą i zalewa boks.
Obie przestały gdy przykręciłam znacznie ciśnienie w ich poidłach.
Gillian   four letter word
23 listopada 2023 18:56
Mam ten sam problem i poddałam się. Wszystko zalane. Poidła mam zakręcone już na zimę. Zachalpuje drewnianą ścianę i podłogę. Mało tego. Mój stary koń, który powinien być trochę mądrzejszy - nauczył się od gówniary więc i on zaczął sobie robić basenik w boksie 😡
Gillian, O masz. I co, poisz z wiadra?

melehowicz, A gdyby tak wymienić poidła na jakieś inne? Inny rodzaj.. może konia to trochę zaskoczy...?
nie mam wiedzy, ale może pomogłoby zamontowanie reduktora ciśnienia przed tym poidłem, kosztuje kilkadziesiąt zł. Redukuje i się mniej chlapie, Ale nie zredukuje do 0,0000... bar. Może nie spełniać oczekiwań, Trzeba sprawdzić.
Czasem pomaga wymiana poidła na samonapełniające.
LSW, - mój tak robił z nudów jak został zakarcerowany przy kontuzji. Pomogły dwie rzeczy - czasowo miał wiadra, żeby zapomniał o tej zabawie, do tego właśnie "przykręcone" na zaworze poidło tak, że woda cieknie dość powoli. Napije się, ale żeby się pobawić to już średnio, bo długo się napełnia.
Zabawki mogą pomóc, tak samo jakiś rodzaj treningu, interakcji, tak, żeby mózg zmęczyć, choć rozumiem, że z młodym koniem może być słabo, jak jeszcze nie jest w wieku do jakiejś roboty.
LSW, Taki pomysł rozważam, ale mam problem bo poidła są podłączone szeregowo a idzie zima i to mi rozwala system antyzamarzaniowy
somebody, ta klacz pije jak pies
Gillian, Póki co podwieszone wiadro pod poidłem się sprawdza, ale szukam lepszego rozwiązania.
Gillian   four letter word
23 listopada 2023 22:51
Wiadro nie przeżyło 10 min w boksie 🙃 wszystko do buzi, najlepszy fun jak rzucanie czymś wywołuje dźwięki, 100pkt za ekstra hałas i wkurzoną matkę 🤣
Zamykam oczy i zasypuję baseniki trocinami. Na wiosnę wymienię deski i tyle.
Gillian, W przypadku konstrukcji z bala wymiana zgniłych bali nie jest taka prosta.
Gillian, keirashara, somebody, LSW, Sankaritarina, Dzięki za rady. Spróbuję zainstalować regulację przepływu wody na języku poidła. Może się uda.
kotbury, W sprawie borsuka to histeria, niczym nieuzasadniona.Równie dobrze można wiewiórkę posadzić o przegryzienie tętnicy szyjnej.
melehowicz, widziałeć nóżki ludzkie po spotkaniu z borsukiem bliskim? Ja widziałam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się