szkolenia, kursy

vertoliere -wydaje mi się, ze podstawowe umiejętności jeździeckie nie wystarczą. Szczególnie w hipoterapii -trzeba znać się też np na biomechanice konia, budowie, zachowaniach konia, jego reakcjach i ich zapobieganiu -czyli cała masa spraw związanych z jeździectwem i dobrostanem konia. Nie wystarczy umiejętność osiodłania i anglezowania.
vertoliere nie pomogę w kwestii polecenia kursu ale z czystej ciekawości, jakie obecnie wymagania pod względem umiejętności jeździeckich ma PTHip? Dla mnie minimum (i tak też w sumie było na kursie na którym byłam "sto lat temu" ) to trzy chody na oklep. Z tego co pamiętam była wizja skoków ale zrezygnowali chyba z racji w moim odczuciu dość słabej grupy. Generalnie uważam, że taka naprawdę stabilna jazda w trzech chodach to naprawdę totalne minimum i jeśli Twoja jazda nie jest przynajmniej na takim poziomie to jednak najpierw bym zdobyła więcej umiejętności a potem szła na kurs.
Obiś a nie uważasz, ze ktoś, kto prowadzi jazdę na koniu powinien umieć rozpoznać, czy koń nie kuleje? Czy nie ma problemów z kręgosłupem (zwłaszcza przy cięższym jeźdźcu który nie siedzi stabilnie)? Czy nie powinien umieć rozpoznać, czy koń nie ma akurat kolki? Tylko trzy chody i nic więcej??
( przepraszam za drugi post) 20-21 kwietnia w Krakowie szkolenie z Bartem https://www.facebook.com/barthartogsveld.historicaldressage
rzepka trochę Cię poniosło w nadinterpretowaniu. Ja nie pisze o ogólnej wiedzy i umiejętnościach jaką powinien posiadać hopoterapeuta. Tego jest znacznie więcej niż to co wymieniłaś, już pomijając, że hipoterapia to nie jest "jazda na koniu". Pytanie natomiast odnosiło się konkretnej kwestii i tylko do tego ja się odniosłam a nie do ogółu związanego z hipoterapią bo nie widzę potrzeby skoro nikt nie pytał.
Obiś -doskonale rozumiem, ale uświadamianie to ważna rzecz. My, starzy "wyjadacze" jeżdziectwa wiemy o co chodzi, ale "szczypiorek" pomyśli, ze jak umie anglezować to może iść na kurs instruktorski (znałam takie przypadki).Tu nie ma żadnej nadinterpretacji, a podałam tylko malutką cząstkę z tego, co powinien umieć hipoterapeuta. Moja córka jest hipoterapeutką, ale od dziecka pomagała mi w stajni przy koniach i jeździła konno. Na kurs hipo poszła dopiero jak już była dorosła.
Opinie na temat Szkoły Fizjoterapii Koni Pauliny Puchały?
Byłaby to dla mnie ogromna inwestycja i oczywiście z zewnątrz wszystko wygląda super, ale chciałabym poznać opinie osób, które mają z nią jakieś doświadczenie.
Prosiłabym też o poparcie argumentu, a nie tylko "polecam, nie polecam". 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
12 grudnia 2023 09:26
Przy okazji i ja podpytam. Czy mamy gdzieś w sieci jakąś bazę szkoleń, które mają się odbyć? Bardziej chodzi mi o szkolenia z ludźmi zza granicy. Ewentualnie czy jest jakiś zagraniczny portal z takim kalendarzem? W dzisiejszych czasach wyjazd na szkolenie za granicę to też nie jest jakiś wielki problem
easiertobe,
Z autopsji (niestety), nie polecam.
Głównie z uwagi na osobę głównej prowadzącej / szefowej - jej wiedza w temacie, moim zdaniem, nie jest wystarczająca, by odpowiedzialnie nauczać. A pisząc wprost - nam próbowała wciskać takie kity, że tylko koni żal.
Jeśli ktoś naprawdę ma wiedzę i chce ją poszerzyć takim szkoleniem, trzeba szukać innej oferty.
BUCK   buttermilk buckskin
26 grudnia 2023 12:24
może ktoś zainteresowany
konwojent.jpg konwojent.jpg
Obiś, i tak jest też teraz, jednak nie rozumiem właśnie dlaczego wymagana jest jazda na oklep. Trzy chody jasne, to właśnie wydaje mi się minimum na taki kurs i to można określić jako podstawowe umiejętności jeździeckie, ale w siodle, a jazda i wykonywanie figur na ujeżdżalni na oklep jest już chyba trochę wyższym poziomem niż „podstawowy”. Jest sporo innych kursów które nie wymagają jazdy na oklep i o to mi chodziło w pytaniu, czy któryś z takich kursów, z nieco mniejszymi wymaganiami jest równie dobry i polecany jak ten z PTHip 😅
rzepka, oczywiście, to wszystko jest mega potrzebne, ale wydaje mi się że po to właśnie idzie się na taki kurs, tam tego uczą, jest cały blok poświęcony anatomii i biomechanice konia, chorobom, ogólnie hipologii. Nie trzeba tego wiedzieć na wejściu, z tymi informacjami już wychodzisz po kursie
vertoliere, podczas prowadzenia hipo zdarza się asekuracja z góry, siedzisz wtedy na oklep i masz być całkowicie stabilna i skupiona na pacjencie, jazda na oklep to musi być dla hipoterapeuty coś naturalnego, bardzo dobrze że jest na egzaminie.
Co do wiedzy hipologicznej nie spodziewaj się nie wiadomo czego, jeśli na wejściu nie będziesz mieć za wiele wiedzy, to kurs cię nie nauczy wystarczająco o anatomii, chorobach itd., nie ma na to szans. Kurs hipo ma przede wszystkim nauczyć stosowania tej metody w pracy z pacjentem, zajęć o koniach trochę jest, ale chyba za wiele się po nich spodziewasz.
Kurs PTHip jest zdecydowanie jako jedyny warty polecenia, bo (według mojej wiedzy) jako jedyny ma w programie praktyki - nie zajęcia praktyczne, tylko realne praktyki w ośrodku patronackim, gdzie pracujesz z pacjentami i tak naprawdę dowiadujesz się z czym to się je. Jeśli chcesz oczywiście prowadzić terapię, a nie oprowadzanki z asekuracją.
vertoliere jak już zostało napisane, prowadząc asekurację z góry musisz siedzieć naprawdę stabilnie na oklep. Jest się wtedy odpowiedzialnym za kogoś jednak a czym stabilniejszy dosiad tym swobodniejsze reakcje. Jeśli sama będziesz łapała równowagę w jakiejś sytuacji podbramkowej to ktoś kogo asekurujesz najpewniej posypie się jak domek z kart. Hipoterapia to z jednej strony dający ogrom satysfakcji kawałek chleba natomiast z drugiej nakładający gigantyczną odpowiedzialność. Czym będziesz miała szerszą wiedzę i większe umiejętności tym będzie Ci łatwiej. Praktyki to podstawa, nie wyobrażam sobie bez tego w ogóle kursu a i tak prawda jest taka, że to jest dopiero liźnięcie tematu.
Patrz zatem na wybór kursu tylko i wyłącznie pod kątem tego ile z niego wyniesiesz nawet jeśli wydaje się trudny bo uwierz, to będzie i tak banalnie łatwe w porównaniu do dalszej pracy.
Ok, o asekuracji z góry nie miałam pojęcia. W takim razie jeszcze trochę przeczekam z tym kursem aż faktycznie dam radę dostać się na ten z PTHip. Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 grudnia 2023 09:32
Mój brat robił kurs w Warszawie, właśnie PTHip. I polecam. Jak chcesz mieć solidne podstawy i wiedzę, a nie byle kurs weekendowy, gdzie przy trudniejszym pacjencie nie będziesz miała pojęcia co robić, to tylko kurs PTHip
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
31 grudnia 2023 08:57
Mozii, jak szukałam kursu na hipoterapeutę to właśnie chciałam iść na ten organizowany przez PTHIP, ale niestety, za długo trwał, a ja potrzebowałam ,,na już". Ukończyłam kurs IRR spec. hipoterapia organizowany przez Greenway i akurat od części praktycznej mieliśmy wykładowcę posiadającego uprawnienia PTHIP. Uważam, że na tak krótki kurs przekazała nam dużo wiedzy.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 stycznia 2024 09:50
Dementek, gdzie i kiedy robiłaś ten kurs? 😀
Szkolenie „Pierwsza pomoc przedmedyczna dla koni”

Zagadnienia części teoretycznej:
• Zasady udzielania pierwszej pomocy u koni;
• Omówienie najczęstszych schorzeń;
• Pierwsze niepokojące objawy;
• Postępowanie do czasu przyjazdu weterynarza;
• Urazy, wypadki, ciała obce, zatrucia;
• Infekcje bakteryjne, wirusowe, gruda;
• Zawartość apteczki stajennej.
Zagadnienia części praktycznej:
• Podstawowa ocena stanu zdrowia konia (pomiar tętna, oddechów, ocena błon śluzowych, czas wypełniania naczyń włosowatych, pomiar temperatury, osłuchiwanie jamy brzusznej);
• Przygotowywanie konia do zabiegów;
• Zakładanie opatrunków;
• Postępowanie przy krwotokach;
• Rehabilitacja konia po zerwaniu ścięgna.

Szkolenie poprowadzi lek.wet. Adam Maichrzak - Specjalista chorób koni i rozrodu zwierząt. W trakcie szkolenia przewidziana jest przerwa obiadowa, a koszt obiadu jest już zawarty w cenie szkolenia. Na miejscu dodatkowo czekać będzie pyszny poczęstunek w postaci kawy i ciastka.
Cena szkolenia: 400
14.01.2024 (Zapisy trwają do 6 stycznia!)
Lokalizacja: Ośrodek Jeździecki „Ciężkowice", Jaworzno Filomatów 37, 43-600 Jaworzno

Kontakt:
Numer tel: 531 296 100
E-mail: biuro.ojciezkowice@gmail.com
IMG_0261.jpeg IMG_0261.jpeg
27 stycznia 2023 r.
TEMAT: „Budowanie wzajemnych relacji miedzy jeźdźcem, a koniem"

Szkolenie poprowadzi Jarosław Wierzchowski polski zawodnik, trener i szkoleniowiec w dyscyplinie ujeżdżenia.Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w tej dyscyplinie, uczestnik Mistrzostw Europy w 2005 roku oraz Mistrzostw Świata w 2006 roku. Zawodnicy trenowani pod jego okiem zdobyli 21 medali na Mistrzostwach Polski. W trakcie swojej kariery sportowej przygotował 13 koni do poziomu Grand Prix. Sześć przygotowanych przez niego koni uczestniczyło w Mistrzostwach Świata lub Europy we wszystkich kategoriach wiekowych. Powołany na członka Rady Szkolenia Jeździeckiego, działającej przy Polskim Związku Jeździeckim. W 2017 roku uhonorowany tytułem Trenera Mentora" za wybitne osiągnięcia w dyscyplinie ujeżdżenia Szkolenie będzie składać się z dwóch części:
I. Teoretycznej, gdzie poruszane będą zagadnienia jak lepiej porozumiewać się z koniem i osiągnąć pełna harmonie, aby mieć zdrowego i szczęśliwego konia

II. Praktycznej, składającej się z 8 indywidualnych treningów, na których jeźdźcy będą rozwiązywać problemy pary koń-jeździec, ćwiczyć elementy ujeżdżenia oraz uczyć się nowych

Wolne miejsca:
Słuchacz
Cena szkolenia to 270 zł (w cenie: obiad, kawa i herbata)

Lokalizacja: Ośrodek Jeździecki „Ciężkowice", Jaworzno Filomatów 37, 43-600 Jaworzno
Ilość miejsc ograniczona

Zapisy pod nr tel.: 531 296 100
IMG_0260.jpeg IMG_0260.jpeg
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
01 stycznia 2024 19:31
Mozii, w Lalinie we wrześniu 2014r.
patkahm, miejsca dla par jeździec-kon juz nie ma?
kare_szczescie, najlepiej zadzwonić i zapytać, ale jeśli na ich instagramie (skąd wzięłam opis) nie ma informacji to raczej miejsc brak
Zapraszamy na szkolenie z Adamem Susłowskim do Zielonej Góry, poprzednia edycja to były najbardziej szalone, treściwe i różnorodne konsultacje, w których brałem udział. Serdecznie polecam, bo zapowiada się powtórka 🙂
https://fb.me/e/xEXNv333v
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
09 stycznia 2024 18:36
Figarusowa, ze względu na pracę, będę raczej online 😉
Szkoła Terapii Zwierzat zaprasza.
Kalendarz szkoleń na pierwsze półrocze 2024 roku!

03.02. - Blizny - kompleksowe terapie (webinar)
20.02. - Wpływ linii powięziowych na wady postawy koni (webinar)
01-03.03. - Manipulacje stawowe i terapie powięziowe poz. 1 - konie (szkolenie stacjonarne)
11.03. - Clinic Day z Sarą Fariną - konie (szkolenie stacjonarne)
12-14.04. - Taping w praktyce u koni (szkolenie stacjonarne)
01.06. - Manipulacje aparatu gnykowego u koni (szkolenie stacjonarne)
02.06. - Praca z przeponą u koni (szkolenie stacjonarne)
07-09.06. - Manipulacje stawowe i terapie powięziowe - psy (szkolenie stacjonarne)
21-23.06. - Manipulacje stawowe i terapie powięziowe poz. 1 - konie (szkolenie stacjonarne)
22-25.07. - Manipulacje powięziowe wg. Stecco - konie (szkolenie stacjonarne)

W tym roku rusza również rekrutacja na kierunki kształcenia:
- Zoofizjoterapia koni - poziom I (początek rekrutacji: koniec maja)
- Zoofizjoterapia koni - poziom II (początek rekrutacji: listopad/grudzień)
STZ można śledzić w socjal mediach i na stronie szkoły oraz na Orimedia, Ori-Cheval.
szemrana, czy webinary będzie można obejrzeć potem.
Bo niestety data niepasująca ze względu na cavaliadę
https://fb.me/e/4g3JC4csc - klinika ujeżdżeniowa z Weroniką Madej oraz zajęcia z sommelierem, joga i kosmetologia
📍Baborówko, woj. wielkopolskie
kotbury,
Nie mam pojęcia.
Pisz do nich bezpośrednio.
Pewnie można będzie ale ja tylko przekazuję informacje. Nie mam takiej wiedzy
Szkolenie z jazdy barokowej. jedzie Justyna Mitka i można z Nią pojechać https://www.facebook.com/events/247363601752557/?ref=newsfeed
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się