Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

karolina_, Zdarzenia __Koniowate__ (odhaczyć konkretnego konia)__ u dołu listy aktywne jest okienko czerwone "utwórz korektę"
epk, ja przepisałam wszystkie konie na spółkę notarialnie, ale w ARiMR tego nie nanosilam - mam faktury z zawodów, ze związku, itp., skarbówka mnie nigdy nie pytała czy konie są w ARiMR na spółkę czy na mnie prywatnie.
jakiś czas temu widziałam gdzieś taką fajną tabelke z rozpiską co i w jakim terminie zgłaszać do ARiMR a co do ZHK, wie ktoś gdzie to było ?
o dzięki 🙂
Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić dlaczego armir żąda podpisania oświadczenia RODO w momencie kiedy właścicielem konia jest spółka? Sprawa trochę stanęła na ostrzu noża ponieważ pani powiedziała że nie zaakceptują bez tego zgłoszenia konia. Dla niezorientowanych dodam że RODO nie dotyczy spółek.
Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc o "RODO", ale oczywiście że przepisy o ochronie danych osobowych dotyczą spółek. Popatrz na strony dowolnej większej firmy - prawie każda ma (a każda powinna) mieć politykę prywatności, w każdej umowie między spółkami jaka przeszła przez moje ręce są zapisy o ochronie danych osobowych. A jakie oświadczenie masz podpisać? Że spółka została poinformowana o tym jak Arimr przetwarza dane osobowe? I czemu nie chcesz podpisać?
Ja to mogę podpisać. Ale jakie dane OSOBOWE spółki przetwarza armir?
O ile dobrze wiem przepisy rodo dotyczą danych osobowych - nie dotyczą osób prawnych, bo niby jak?
Tu nie chodzi o politykę prywatności którą ma wdrożona spółka tylko tego że nie można wymagać od spółki tego żeby podpisała oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie własnych danych osobowych bo spółka nie ma danych osobowych. Jest osobą prawną a nie osobą fizyczną.
Już nie mogę edytować...
https://commission.europa.eu/law/law-topic/data-protection/reform/what-personal-data_pl
Także ten, dane osobowe może mieć osoba fizyczna. Ja rozumiem, że ktoś ma potrzebę papierka na wszystko ale na litość niech to ma jakiś sens. Jestem wybitnym przeciwnikiem bzdur prawnych.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 lipca 2024 19:01
epk, ARiMR ma bazę, do której wgląd mają m. in. pracownicy IW. Także chociażby imię, nazwisko, adres, numer producenta, siedzib stad i ich adresy, telefon, pesel, nip. Oraz dane zwierząt, historię przemieszczeń i zmian właściciela. Więc trochę tych danych jest.
I raczej nie wprowadzą zwierzęcia z wpisami ,,zastrzeżone", bo jak wtedy by weryfikowano dane dotyczące zwierząt?
Ale my się nie rozumiemy. Oni wymagają od właściciela konia - spółki z o.o. podpisania papierka o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych spółki Spółka nie ma danych osobowych. To co wprowadza sobie właściciel stada to niech sobie podpisuje oświadczenia rodo bo dotyczą jego danych. Pytanie jest jakie dane osobowe ma spółka? Nie ma. spółka nie posiada danych osobowych - nie ma nazwiska, imienia. Adres siedziby spółki nie jest daną osobową. I kto ze spółki ma podpisać? Wszyscy udziałowcy czy cały zarząd? Nie mają wpisać zastrzeżone - bo właściciel jest i jest oficjalny ale jest osobą prawną, nie ma danych osobowych. Problem jest taki, że pani w Armir na moje pytanie (zadzwoniłam, bo to jest ekstra bzdura) jakie dane osobowe będą przetwarzać - powiedziała to samo, imię i nazwisko np. Ja mówię jej że spółka nie ma imienia i nazwiska. Ona nie wie, ona musi mieć, że może przetwarzać imię i nazwisko. Serio?
Jak mnie wkurza ten brak możliwości edycji,
Dementek, imię, nazwisko, adres, numer producenta, siedzib stad i ich adresy, telefon, pesel, nip
- imię i nazwisko - spółka nie posiada
- adres - adres siedziby nie jest daną osobową
- numer producenta - spółka nie posiada
- siedziby stad i ich adresy - spółka nie posiada
- pesel - spółka nie posiada
- nip SPÓŁKI - nie jest daną osobową
- telefon SPÓŁKI - nie jest daną osobową.
ŻADNE dane SPÓŁKI nie są danymi osobowymi
desire   Druhu nieoceniony...
05 lipca 2024 20:05
epk, przypomina mi to historię gdy w pzhk chciałam przepisać konia na siebie, a kupiłam go z licytacji (od skarbu państwa) i pani chciała PESEL sprzedającego. 🤣 Upierała się przy tym bardzo, że musi być mając przed oczami umowę wypisaną jak krowie na rowie z pieczęciami 🤦 Konia wtedy po prostu nie przepisałam, ale tu to niezly klops, bo mnóstwo koni ma jako właścicieli spółki zoo... 😐
desire, skończy się tak, że podpiszę ten świstek - bo jeśli nie to narobię problemów właścicielowi stajni bo mu tego konia nie zatwierdzą. Natomiast absurdy urzędnicze mnie nigdy nie przestaną zaskakiwać

Swoją szosą ten twój przypadek też niezły - no ale mamy kraj absurdów to czemu by urzędnicy mieli mieć jakąś wiedzę o przepisach.
epk, nie wiem za bardzo o jakiej zgodzie mówisz i po co ona - jak właściciel pensjonatu zgłaszał moje konie to żadna zgoda ode mnie jako od właściciela konia nie była wymagana, coś się zmieniło?
Arimr ma specjalne oświadczenia dla osób prawnych z klauzulą informacyjną dla jej pracowników/współpracowników - może wystarczy pani w Arimr podpowiedzieć, że papierek RODO spółka owszem podpisze, ale inny? Spółka nie ma danych osobowych, ale osoby fizyczne które ja reprezentują lub w niej pracują już tak - dlatego to nie jest tak, że spółki nie muszą żadnych rodo obowiązków spełniać i nic podpisywać.
randia, wygląda na to, że się zmieniło. Jak poprzednio mój koń był zgłaszany - nie trzeba było żadnego oświadczenia RODO, teraz jest konieczne. I już słyszałam od znajomych (ostatnio sporo zmieniało stajnię), że pierwszy raz muszą podpisywać to oświadczenie.

Serio ja podpisuję masę umów jako prezes spółki - i nigdzie nigdy nie podpisywałam jako spółka oświadczenia rodo - zresztą podpytałam już 2 prawników o to, parsknęli śmiechem lekko 😉. Przepraszam, ale to nie ja mam wiedzieć jakie papierki ma armir dla osób prawnych - to obowiązek tej pani. Tak tak, to ona tam pracuje i powinna znać przepisy, jeśli się na nie powołuje. Serio nie wiedziała o czym mówi i miała zerową chęć ogarnięcia tematu 😉. Chcą to im podpiszę to co podesłali (oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych 🤣 w związku z ustawą o ochronie danych osobowych osób fizycznych) - będzie zabawnie jak im to ktoś kiedyś skontroluje, ale to już nie moja sprawa. Ja chcę być ok w stosunku do właściciela stajni i nie robić mu problemów. Ale mam dosyć urzędniczej indolencji - żeby nie było, to z ARMIR mnie bardziej śmieszy bo to na nic nie wpływa. Pokazuje tylko bzdurność systemu. Jako spółka nie mam obowiązku tego co dostałam podpisywać i koniec. Jak mają inne papierki to niech je wskażą.
epk, czy ja mogę się do Ciebie zgłosić na priv/FB w sprawie koni na spółkę w ten weekend? Nie chcę tu pisać a mam podobną sytuację od kilku miesięcy
karolina_, pisz najlepiej na FB.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 lipca 2024 18:13
epk, ale nazwę jakąś to ta spółka już ma? Regon, nip, które wpiszą do bazy i do których choćby IW będzie mieć dostęp? Poza tym ta spółka chyba jakiś numer producenta w ARiMR dostała, skoro chce zgłosić konia do rejestru? I jeśli ta spółka ma swoją stajnię, to i numer siedziby ma, podobnie jak ,,fundacje", czy ,,stowarzyszenia".
Dementek, ale to nie społka chce zgłosić konia tylko WŁAŚCICIEL PENSJONATU a koń którego tenże własciciel pensjonatu zgłasza nie jest pani Kasi tylko jakieś tam XYZ spółki. Wiec społka nie musi miec numeru producenta i nie ma swojej stajni i swojej siedziby.
Przynajmniej ta społka ktorej jest koń epk.
xxagaxx, tak dokładnie. I dane spółki to nie są dane osobowe nazwa siedziba NIP REGON to nie są dane osobowe. A po raz kolejny piszę że dali mi oświadczenie w którym są dane spółki i że dane spółki będą przetwarzane jako dane osobowe. Nie moje dane osobowe jako przedstawiciela tej spółki tylko nazwa NIP i siedziba spółki. To nie są dane osobowe. Na dodatek kazali pod tym podbić pieczątkę spółki. No na litość. Ale nieważne zrobiłam i dałam właścicielowi stajni i niech im będzie.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 lipca 2024 10:25
xxagaxx, przecież numer producenta ma każdy właściciel konia? I na podstawie tego numeru można sprawdzić, ile koni ma dany właściciel i w których siedzibach stad się znajdują.
Dementek, każdy właściciel konia to ma tylko konia
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 lipca 2024 10:32
xxagaxx, i ma wyrobiony numer producenta. Rozmawiałam o tym zarówno z właścicielem stadniny jak i pracownikiem ARiMR. Ale cóż, może i z tym co powiat, to inna interpretacja przepisów 😂
Dementek, urwało mi cala wypowiedź. Napisalam ze może mieć wyrobione przy okazji wszystko, ale jako właściciel konia mnie to nie obchodzi. To właściciel pensjonatu wypisuje i wpisuje konia do danego pensjonatu. Mnie jako właściciela nikt nie informuje jakie mam "numery" bo nie są mi potrzebne.
xxagaxx, każdy właściciel konia docelowo również będzie posiadał numer producenta 🙂
Iskra de Baleron, ja bym chciała, żeby docelowo ten caly ARIMR w ogóle zaczął jakokolwiek działać 😉 Ale dzięki bogu, na razie to tylko słyszę od właścicieli pensjonatów, ze są cyrki, ja mam to głęboko wiadomo gdzie 😀 i oby jak najdłużej
Dementek, nawet połowa właścicieli koni których znam nie ma numerów producenta 😉 a nawet śmiem twierdzić że nie ma tego numeru tak z 80% właścicieli koni 😉😉
xxagaxx, każdy właściciel konia docelowo również będzie posiadał numer producenta 🙂
Iskra de Baleron, po co?
Po dopłaty choćby, na razie jest na dobrostan plus, ale będą też inne programy. No chyba,ze ktoś woli żeby właściciel stajni przytulił kasę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się