ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Nevermind   Tertium non datur
14 lipca 2024 18:18
Facella, epk, okej, z tym drugim koniem to mnie poniosło 😉 Za to można prosić o paszport. Jeśli koń faktycznie był wpisany pod drugim imieniem, to mamy 50% szans, że paszport tego dowiedzie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 lipca 2024 20:05
To ja Wam powiem, że raz sprawdzano mi konia na zawodach. Jeździłam pełne siostry i to do siebie bardzo podobne. Na zawodach wkkw po czworoboku sprawdzano mi konia czy nie idzie dwa razy. Było zabawnie i potem zawsze się dopytywali, która to siostra.
czesc, mam pytanie czy mając licencje WMZJ mogę jechać na zawody ZR organizowane przy ZO? Gdzieś słyszałam, ze wymagana jest licencja PZJ.
nikyu, - tak, możesz startować w konkursach regionalnych, w dowolnym regionie, na licencji regionalnej (czyli WMZJ w Twoim przypadku). Nie ważne czy są organizowane same, przy ZT czy przy ZO.
Nevermind   Tertium non datur
14 lipca 2024 23:04
Constantia, no i brawa dla komisarza. A tak z ciekawości - w jaki sposób sprawdzili?
Nevermind, na WKKW musi być weterynarz co najmniej z uprawnieniami PZJ. I to wet identyfikuje konia po numerze chipa.
Niestety na ZT i ZR nie ma takich wymogów (wet PZJ) 🙁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 lipca 2024 13:47
Nevermind, sprawdzili nr chipa.
Nevermind   Tertium non datur
15 lipca 2024 16:30
_Gaga, nie zauważyłam, że mowa o wkkw. Chociaż tam też bywa multum koni, więc i tak fajnie że komisarz zareagował.
Istnieje jakaś przeszkoda, żeby zażądać okazania paszportu na ZR lub ZT?

Constantia, o, ciekawe.
Nevermind, - nie istnieje przeszkoda, ale sytuacje trzeba najpierw wyłapać. Czyli stwierdzić, że ten gniady kuc jest jakoś dziwnie podobny do tego, który szedł wcześniej, a to nie zawsze jest takie oczywiste jak idzie tych koni dziesiąt i komisarz jest jeden, ma pełne ręce roboty.
Cały czas prowadzisz narrację, że tej osobie oficjalnej się nie chce, a nie, że najzwyczajniej w świecie sytuacji nie zauważyła 🙄
Nie wiem, moje obserwacje z zawodów są takie, że większość osób na prawdę przykłada się do swojej roboty. Pracowałam przy zaprzęgach, skokach i ujeżdżeniu, w ciągu kilkunastu lat tylko raz trafiłam na gościa, który sędziował za karę. Reszta zwykle była bardzo zaangażowana w to co robi.
Nevermind   Tertium non datur
15 lipca 2024 17:03
keirashara, podkreśliłam parokrotnie, że tak się może zdarzyć. Ale jak to revolta, dociera tylko 1/4 tego co się pisze.
Po prostu nie udawajmy, że nie ma komisarzy, którym się nie chce tego wyłapać. Może mają dużo innej roboty i dlatego się nie chce, ja nie wnikam. Jeśli osoba postronna zauważyła, że koń się powtarza, to chyba dało się to w miarę prosto wyłapać - zakładam, że obserwator też widział dane konie pierwszy raz.

Z resztą Gaga sama podała dość kuriozalne rozwiązanie. Komisarz zawsze będzie się kłaniać w stronę zawodnika, a nie konia. Taki jest mój wniosek z tej dyskusji.
Nevermind, po raz kolejny obrażasz komisarzy co więcej teraz to już na grubo. Wiesz w ogóle po co jest komisarz na zawodach?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 lipca 2024 21:23
Nevermind, byłam w tym roku na zawodach OO DiM w skokach przez przeszkody i jakoś zwracano uwagę na niestosowne zachowania zawodników. Niektórzy byli zapraszani do sędziówki, zdarzyła się eliminacja (z tego, co usłyszałam z rozmowy osób siedzących w zawodach, powód eliminacji wpisują do akt zawodnika). Osoby, które nie przedłożyły wymaganych dokumentów, były wzywane do jej uzupełnienia. Więc są miejsca, gdzie tego pilnują.
Nevermind   Tertium non datur
15 lipca 2024 22:45
_Gaga, obrażam komisarzy na grubo, bo twierdzę że nie wszyscy są nieskazitelni? Chyba sobie żartujesz. Sama jesteś komisarzem i sędziną od wielu lat, a jedyne na co wpadłaś to zażądanie dowodu, który jest po prostu niemożliwy do dostarczenia. Dla mnie to podsumowuje wyraźnie sposób działania komisarzy i sędziów na zawodach.

Dementek, ale ja nie twierdzę nigdzie, że oni niczego nie sprawdzają, nie czepiają się i w ogóle to sobie siedzą. Chociaż w tej dyskusji próbuje mi się to wcisnąć w usta.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lipca 2024 10:04
Nevermind, ponownie zapytam - jak chcesz, żeby komisarz zareagował, nie dostarczając mu żadnego dowodu poza "ja widziałam"? Co i na jakiej podstawie miałby Twoim zdaniem zrobić komisarz w tej sytuacji?
Nevermind, za Facella, - jak Twoim zdaniem na takie oskarżenie ma zareagować komisarz?
I ponownie zapytam, bo nie odpowiedziałaś: po co Twoim zdaniem jest komisarz na zawodach?
Też się chętnie dowiem jak ma zareagować komisarz w takiej sytuacji.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 lipca 2024 13:07
Czy istnieje jakaś szansa by wystartować w Małej rundzie bez licencji zawodnika ? To będą pierwsze i pewnie jedyne ogólnopolskie zawody zawodniczki w tym roku . Mamy zaraz sierpień , od nowego roku pewnie kupi ogólnopolska ale teraz szkoda już kasy.
domiwa, niestety się nie da, bo zawodnik z polski nie może wykupić jednorazowej licencji , co jest możliwe dla jeźdżców spoza PZJ ( z innego kraju)
Nevermind   Tertium non datur
16 lipca 2024 16:57
Facella, pisałam wyżej w odpowiedzi do Ciebie właśnie. Poprosić o paszport.
Sankaritarina, pisałam to jakieś pięć razy...
Nevermind, nie wiem jak teraz ale kiedyś paszporty się zostawiało w biurze zawodów na cały czas zawodów. Więc jak sobie to wyobrażasz?
epk, dalej tak jest, powinno się od razu po przyjeździe dac paszport do biura.
Aale nawet. Co komisarzowi da paszport konia? Sorki, ale pomimo 3 levelu FEI nie czuję się kompetentna do identyfikacji.
_Gaga, też nie wiem, szczególnie jak koń starszy, bez chipa.
epk, nawet jak ma chipa. Co to da komisarzowi?
Ok, mam czytnik. I chyba tylko ja z polskich komisarzy mam...
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lipca 2024 18:28
Nevermind, no i co da ten paszport? Na jakiej podstawie komisarz ma ukarać zawodnika, jeśli ten twierdzi, że pierwszy przejazd jechał na gniadej bez odmian Baśce, a drugi na gniadej bez odmian Kaśce i ma paszporty obu, choćby realnie pojechał oba przejazdy na gniadej bez odmian Aśce?
Może się pobawimy w "znajdź siedem różnic?" 😉
2013-05-16-371.jpg 2013-05-16-371.jpg
Jak ktoś widzi oszustwo to powinien zgłosić do sędziów/ komisarza i wtedy można sprawę drążyć. Bez sensu ta dyskusja.
Nevermind   Tertium non datur
16 lipca 2024 23:04
A choćby to da, że jeśli koń jest wpisany pod innym imieniem, to paszport to wykaże.
Nie wiem jak dla Was, dla mnie oczywiste jest, że paszportu zmyślonego konia nie będzie w biurze zawodów. A jeśli (wedle słów zawodnika) jest w biurze zawodów, to znaleźć w biurze (oczywiście nie komisarz osobiście) lub poprosić o odebranie i okazanie. I tutaj zaznaczę - tak, wiem że jest ogólny harmider i masa rzeczy na raz, ale te wszystkie formalności są chyba właśnie po to, żeby nie było szachrajek? (Zanim ktoś się doczepi - piszę to w duużym skrócie). Więc albo pilnujemy, żeby było jak ma być, albo cała robota jest praktycznie bez sensu.


mindgame, no tak, tylko po co zgłaszać do osoby, która niczego z tym nie zrobi?

_Gaga, czujesz się bardziej kompetentna do oceniania podobizny po zdjęciu niż do sprawdzenia czy zostały podane prawdziwe dane z paszportu?

Facella, tego już się nie uniknie, ale moim zdaniem to najbardziej realna do zastosowania metoda. Chyba, że masz propozycję lepszej, chętnie przyjmę na przyszłość 😉
Nevermind, już Facella pytała:
Nevermind, no i co da ten paszport? Na jakiej podstawie komisarz ma ukarać zawodnika, jeśli ten twierdzi, że pierwszy przejazd jechał na gniadej bez odmian Baśce, a drugi na gniadej bez odmian Kaśce i ma paszporty obu, choćby realnie pojechał oba przejazdy na gniadej bez odmian Aśce?

W jaki sposób paszport wykaże, że Baśka, Kaśka i Aśka to ten sam koń? W biurze mogą być 3 paszporty, koń - jak piszesz - ten sam. Nadal nie wiem jak to sprawdzić.
Przypominam, że zdjęcia miały być dowodem / podstawą do wszczęcia dochodzenia, nie sposobem identyfikacji konia.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 lipca 2024 06:46
_Gaga, pewnie Nevermind oczekuje, że przed wpuszczeniem konia na rozprężalnię/ pac konkursowy ktoś będzie chodził z listą koni z UELN i transponderami, a najlepiej z paszportami i sprawdzał każdego konia, czy lista, paszport i odczytany transponder się zgadzają. Czyli zawody trwające od 7 do 22/23 trwałyby kolejne kilka godzin dłużej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się