Kącik Ujeżdżenia

Chyba źle zrozumiałam, uważasz że sytuacji jest winny zły trening konia?

Nevermind, sytuacji jako takiej jest winna CD. Tego, że ta sytuacja w ogóle powstała tak, jest winny niewłaściwy trening, może za mało przesiadania się z dzieckiem.
ogurek, trochę to nie dziwi. Pisałam o formie Love Me jak został ogłoszony skład 🙁 trzymam kciuki za resztę! Pięknie się w tych sukienkach prezentowały Panie na przeglądzie.
Ujeżdżenie niestety najmniej obiektywnie stworzony zespół i tak to się kończy…
kotbury, skąd miała wiedzieć, że konkretnie ten film wypłynie? Jakoś mało wierzę w plotki jakoby krążył od dawna - krążył i nie było afery? Przy takim nazwisku?

Ja w życiu nie uwierzę, że ona tak nie trenuje. No nie ma bata, że sobie od tak na jeźdźcu spoza swojego kręgu testowała nową metodę.


Nevermind, film był u prawnika od 4 lat i ona wiedziała o jego istnieniu🙂

Co do trenowania - tu problemem nie jest to, że ona użyła bata w zadnie nogi tylko to kto na jakim poziomie na tym koniu siedzi i jaka jest celowość użycia tego bata w taki sposób w takim problemie.
Ja bardzo chętnie bym chciała żeby mi ktoś za zadem stanął z batem i przy wyjazdach z zakrętu pokazał mojej kobyle w galopie, że ponownie się włącza motor "cała naprzód" a nie kombinuje z girki na girkę. Ale ja wiem po co, ile, w jakim natężeniu i wiem, że takie działanie to ma być protezą do mojego za krótkiego na tego konia ciała. I dosłownie bym chciała 4 narożniki tak przejechać.

Ja mam problem z Cancel Culture, bo to jest jak dla mnie wiara w ideały. nieomylni ludzie, perfekcyjni, zawsze podejmujący słuszne i szczytne deczycje.
Potępiam taki sposób uczenia konia, ale nie potępiam i nie neguję "Całej Charlotte".
W końcu to ona była pierwszą, która rozpopularyzowąła noszenie kasków w ujeżdżeniu.
To ona pokazywała, że konia olimpijskiego się padokuje na dużej łące (nie na kwaterce) i to codiznnie i to nie solo a z kolega i nawet w deszczu. To w końcu Valegro pod nią zachwycił przede wsyztskim dużo mnijszym napięciem i oznakami stresu niż konie dookoła niego na Olimpiadzie. no kijem bambusowym tego nie zrobiła.
Więc tak, potępiam dobór metody, ale nie negują od razu całej osoby.
Nevermind   Tertium non datur
28 lipca 2024 12:40
kare_szczescie, no właśnie miałam pisać, że chyba wróżką jesteś 😉


karolina_, kotbury, jasne, gorących koni by tak nie „skorygowała”, ale taki pomysł na użycie bata z nikąd się nie wziął. Może nie neguje to jej wszystkich osiągnięć, ale jednak jej renoma prokońskiej zginęła bezpowrotnie. A użycie bata z ziemi nie jest przecież samo w sobie złe, tylko nawalanie nim przez dłuższy okres. Jeśli dwa baty nie dają efektu, to dla mnie dalsze bicie jest po prostu znęcaniem się. I said what I said.
Nevermind, jakby potrzebowała, to by skorygowała. Gorące po prostu nie potrzebują takiej korekty. Krótkie kłodą rzadko potrzebują takiej korekty.
Wielkie kloce długie jak kabanos często potrzebują pomocy z ziemi w pewnych elementach.

Długie kloce się wydają dobre dla dzieciaków bo duże= wygląda ujeżdżeniowo, wszystko się dzieje wolniej - dzieciak nadąża z paradami i wysiedzeniem, idzie w rytmie- bo jak się rozpędzi do swojego tempa to masą jak szwajcarski zegar, trudniej zlecieć- serio, ale dojechać to do łapy i przez łapę i wykrzesać odbicie, żeby kręgosłup, potylica (i szyja) pozostały elastyczne to trzeba mieć SIŁĘ!!! Dopiero po etapie jechania z siłą całego ciała można sobie gdybać, że koń będzie może "na guziki".
A może akurat ten kloc nie będzie- zawsze będzie wymagał mega dojechania.
Na takiego konia trzeba mieć stalowe ciało, które utrzyma tą masę w ramach, która się pcha przez łapę, ale równocześnie refleks i giętkość pantery.
Siła wynika w równej części z jej wypracowania, jak i z długości dźwigni jaką jest jeździec- czyli ze wzrostu i proporcji ciała.


Ojojoj, czyli zgodnie z przeczuciami nie tylko moimi będzie cud jak Love Me ostatecznie przejdzie przegląd weterynaryjny...
leleiria, jak przejdzie to chyba będąc na + 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lipca 2024 23:39
Love Me odesłany na reinspekcję we wtorek rano.
https://olympics.com/en/paris-2024/results/equestrian/dressage/comp0001d1--
Czy ktoś wie czy te grupy do startu były wybierane na zasadzie losowania czy coś innego decydowało?
Spojrzałam na grupę F i szczerze ciężko mi tu powiedzieć kto będzie tym top 2 a bardzo kibicuję Sandrze 🙈
leleiria, o co chodzi. Z tymi grupami ?
leleiria, ranking FEI decydował o układzie grup, na eurodressage było to obszernie wyjasnione
xxagaxx,
The top 2 athletes from each group and the 6 athletes with the next best scores (including ties) will qualify to the Individual Final (Grand Prix Freestyle).

Można się fajnie pobawić w obstawianie kto z danej grupy będzie miał to gwarantowane wyjście do finału indywidualnego bo niby nigdy nie wiadomo jak pójdzie przejazd ale np. patrząc na grupę E, Glamourdale i Wendy, imo innego scenariusza nie widzę 😉
edit: Aaa to jest nawet ciekawsze bo w E jest też Freestyle Cathrine Dufour 😅
leleiria, z grupy A nie ma szans że nie wyjdą trzy konie (Fame, Hermes i Zepter) chyba że nie wiem co się wydarzy. Pytanie, który będzie w tych 6 kolejnych wynikach. To samo grupa E. Mega mocne konie w pierwszej grupie w ogóle, trzeba rano włączac maxa.
Orientujecie się może czy będzie można gdzieś zobaczyć online nasze zawodniczki? Jest może jakaś transmisja?
Moon   #kulistyzajebisty
30 lipca 2024 07:29
domcia406, po raz enty -> pełne relacje na żywo i powtórki, archiwalne relacje można oglądać na Maxie.
domcia406, na platformie max
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
30 lipca 2024 07:57
oo jednak Love Me pojedzie?
Dziękuję 🙂
Pati2012, Nie, nie został dopuszczony na reinspekcji
anetakajper   Dolata i spółka
30 lipca 2024 08:40
DeJotka, a na listach jest więc jak?
anetakajper   Dolata i spółka
30 lipca 2024 08:44
Iskra de Baleron, ooo czyli była.
Może jeszcze nie podmienili na listach, ale w kilku miejscach już widziałam informację, że nie została dopuszczona i jedzie Aleksandra Szulc
Jedzie Ola Szulc i Breakdance
Carl Hester jak zwykle świetna jazda, nieważne czy wyploch czy konik z jelenia szyją, każdy jeden pod nim wygląda jak top fura. Niesamowity jest
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
30 lipca 2024 12:53
karolina_, to prawda. I stres widoczny bo z tymi nowymi zasadami (jeśli je dobrze rozumiem) jednak trzeba śrubować już dzisiaj

Szkoda przejazdu Caroline Chew, Zatchmo się zaciął strasznie na początku ale potem już było ładniej. I sędziowanie też w miarę spójne jak do tej pory, zobaczymy co dalej
Jest gdzieś lista na jutro, o której nasi jadą?
Moon   #kulistyzajebisty
30 lipca 2024 13:37
Piaffallo, na stronie olympics.com wszystkie harmonogramy są.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się