siodło ujeżdżeniowe

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 września 2009 22:51
Za to mi niespecjalnie dobrze jeździ się w Schumacherach 😉 Naprawdę, jeśli chodzi o wybór siodła to trzeba postawić na testowanie własnotyłkowe.
Mi się w Schumacherze Profi Comfort dobrze jeździło, ale jednak nie dorównywał Top Dressage'owi. To siodło jest jak dla mnie fantastyczne, i pomimo tego, że troche za duże, to dobrze mnie usadza i nie sprawia mi to najmniejszych problemów 🙂

i zgadzam się w 100% z Koniczką, testowanie to podstawa. 🙂
Mam odczucia podobne jak Ewuś, Schumacher Profi Comfort był zupełnie ok ale w moim odczuciu nie dorównywał Top Dressage'owi.

Natomiast Profi Dynamic Schumachera to jak dla mnie jakiś koszmar. Za darmo bym go nie wzięła tak jak Prestiga Hippos Dressage  🤔wirek:
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 września 2009 11:11
I wyjdzie zaraz na to, że tylko ja jedna zrezygnowałam z Top Dressage na rzecz Profi Comfort  😂
Top był dla mnie za mocno trzymający, chociaż komfort jazdy był na poziomie "fiu fiu". Z drugiej strony, teraz dłuższy czas kulałam się w skokówce, po czym znów na schumachera wsiadłam - ujć, głębokie to moje siodełko.
Głębokie, ale fajne, szczególnie do wysiadywania baranków. Ze swojego Passiera wyleciałabym w koskos  😁
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 września 2009 15:06
Lenku, ja przepraszam "za tamto"  😡
Po prostu niewychowany burak, a nie koń.
Ależ nie ma za co, było fajnie  🏇

Czasami taka nietypowa sytuacja pozwala docenić walory siodła. W swojej ujeżdżeniówce jeździ mi się super, małe bloczki mi w zupełności wystarczają, ale każdy głupi numer mojego konia kończy się wysiadką. Zimą jeździłam w pożyczonym Top Dressage i chociaż nie leżał mi tak jak moje, dawał jakieś takie poczucie bezpieczeństwa w razie awarii.
myślicie, że lucky dressage będzie pasował dla osoby z dość długimi nogami?? jestem szczupła ale mam długie nogi i się zastanawiam czy jest sens brać na próbę

jeździł ktoś w tych siodłach:
-kieffer lech profil
-stubben tristan

jak ze zmianą rozstawu przedniego łęku?? z tego co wiem w stubbenie można załatwić przez firmę z polski i oni wysyłają za granicę a jak kieffery?
korsik lucky dressage, z tego co słyszałam, jest dla krótkonożnych, ma krótsze tybinki
korsik bierz i próbuj co Ci szkodzi. Po każdym kolejnym teście jesteś mądrzejsza. A niektórym długonogim leżą świetnie krótkie tybinki, np. mnie.
korsik, wg mnie Lucky Dressage ma bardzo krótkie tybinki.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 września 2009 14:20
Korsik zależy Ci pasują Ci tybinki w Twoim Top Dressage. W Lucky są krótsze, o jakieś... hmm ok. 5cm?
a czy ktoś mógł by coś więcej powiedzieć o Kiefferze Action? jak ma się rozmiarówka Kieffera pod względem siedziska? bo ponoć są takie dość większe?
Kieffer nie ma połówek. Miałam Aktiona w rozmiarze I, czyli odpowiednik 17. Powiedziałabym, że było porównywalne do rozmiarówki 17 prestige'a, tylko pieruńsko głębokie.
busch   Mad god's blessing.
03 października 2009 21:45
Miał ktoś styczność z siodłem kieffer munchen bavaria?
A ja póki co zostaję przy swoim (skokowym)  😉
A czy ktoś miał do czynienia z ujeżdżeniówkami Zaldi? Wyglądają ciekawie, ale nigdzie nie znalazłam opinii na ich temat...
siedziałam w Zaldi ze dwa razy, wygodne, ale mnie nie powaliło.. może nie ten model..
Kumpela miała Zaldi, jakiś starszy model. Wygodne, sympatyczne, skóra przyzwoita. Nie było się do czego przyczepić.
Miał ktoś styczność z siodłem kieffer munchen bavaria?



Nie wiem czy bavaria, ale w jakimś starym Kiefferze-niby-munchenie jeżdżę.
busch   Mad god's blessing.
04 października 2009 19:23
Gozya- i jak wrażenia?  😉
Hmmm, właściwie, jedyna ujeżdżeniowka w której siedziałam w życiu, ale jestem zadowolona. Ni to twarde, ale poduszki tez pod tyłkiem nie mam. Niewielkie bloczki, ale mi wystarczą zdecydowanie. 🙂 Jeżdżę w 17.


Tutaj w krótszych strzemionach:
Czy spotkał się ktoś z czymś takim jak Euroriding Diamant w wersji lux  🤔 czym to to się różni od nie-lux?
ushia   It's a kind o'magic
08 października 2009 12:20
Dostałam moją Izabelkę - o w morde jak to siodlo trzyma!!! Szczerze mowiac mam nadzieje ze sie nieco wyslizga, bo mialam trudnosci z przesunieciem lydki 😉 Na domiar zlego wsiadlam w pelnym leju, bo tylko takie bryczesy posiadam i zaklajstrowalo mnie na amen
Kolezanka wsiadla na chwile w szmaciakach i tez krzyczala ze trzyma
Glebokie bardzo, fajnie ustawia pion dosiadu, takze nawet ja z moimi wiecznie zadartymi kolanami nie zapieralam sie o klocki. Za to na pewno bede miala zakwasy.
Kon szedl chetnie i luzny.
Takze pierwsze wrazenia pozytywne, mam nadzieje ze jak sie siodla naucze bedzie jeszcze lepiej.
ushia, wintec? Tak mi sie wlasnie wydawalo, ze ten material przykleja. Ja postawilabym na skore, jesli chodzi o model - 8 kawalkow za Batesa.
wzięłam do przymiarki cobre i kieffera lech profi obydwa 16.5 mam nadzieje, ze któreś przypasuje mi i koniowi

czy wie ktoś moze czy na maszynie (takiej która jest np w ihaha) można poszerzać np.kieffery?
i co z cobrą? wiecie czy ma terlicę, którą można poszerzać?
:kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
08 października 2009 20:20
ushia, wintec? Tak mi sie wlasnie wydawalo, ze ten material przykleja. Ja postawilabym na skore, jesli chodzi o model - 8 kawalkow za Batesa.

Jakbym miala te 8 tysiecy to tez bym postawila na skore  😂
kujka   new better life mode: on
08 października 2009 20:23
I wyjdzie zaraz na to, że tylko ja jedna zrezygnowałam z Top Dressage na rzecz Profi Comfort  😂
Top był dla mnie za mocno trzymający, chociaż komfort jazdy był na poziomie "fiu fiu". Z drugiej strony, teraz dłuższy czas kulałam się w skokówce, po czym znów na schumachera wsiadłam - ujć, głębokie to moje siodełko.

nie prawda, bo ja tez przed schumacherem wsiadlam w top dressage'a i bym go za darmo nie chciala 🙂 takze mozemy zalozyc stronnictwo dynamicowcow 😉
no i oczywiscie zgadzam sie - wszystko zalezy od tylka 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 października 2009 21:57
Korsik siodło danej firmy można poszerzać tylko na maszynie dostosowanej do siodeł tej firmy. Ihaha nie ma maszyny, maszynę ma Equishop i jest to maszyna tylko do Prestige'a
Tak się wtrącę.... jak to jest z tymi bodajże kiefferami? Któreś dziewczyny z volty mówiły, że wysyłają siodła do Niemiec, do poszerzenia albo dopchania poduszek... Nie pamiętam jaka była konkretna usługa, wiem tylko, że gdzieś była.  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się