Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Je t'emmène où je t'aime

Może chodzić o "Albo biorę Cię albo kocham" (w sensie "wziąć kobietę"😉.
fin Najpewniej od Wojtka Bellona, ŚP lidera Wolnej Grupy Bukowina. "Piosenka a la Bellon"  🙂
Seksta   brumby drover !
12 listopada 2009 16:47
[quote author=Seksta link=topic=20.msg377131#msg377131 date=1257965431]
Koty rowniez wyrazaja emocje ogonem.
Szczury ( i koty tez ) tak jak ovca pisze- dla rownowagi.
A swinie? Jak machaja tymi swoimi rozowymi sprezynkami to tez wyrazaja emocje  🤣?



Zasłania odbyt :/ przed uszkodzeniami, owadami itd
[/quote]

Nie u wszystkich, nawet nie u wiekszosci.
Wystarczy, ze pies chodzi z ogonem w gorze i juz nie zaslania.
Moje szczury tez unosza ogon i nic sobie nie zaslaniaja.
A kot ciagle lazi z ogonem prostym jak drut.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2009 17:05
A jak siadają? To co się dzieje z kocim ogonem albo psim?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 listopada 2009 17:17
JARA,

Seksta   brumby drover !
12 listopada 2009 17:20
Jak mój kot siada to siada tylkiem na podlodze a ogon jest z tyłu, pies tak samo 😉

Nawet nie ma ogona z boku tak jak na zdjeciu wyzej, ogon lezy prosto przeyklejony do podloza.
Jeśli na lampie mam napisane: kazda zarowka max 40W to co sie stanie jesli wkrece do 8 zarowkowej lampy cztery zarowki po 60W?

nigdzie nie ma slabszych zarowek (w takim ksztalcie i rozmiarze jak mi potrzebne) a wszystkie inne sie przepalily i siedze w ciemnosciach  👿
a) żarówka przepali się szybciej
b) podtopi się jakaś część lampy (obudowy, bo kable powinny spokojnie wytrzymać)
Musisz ocenić wizualnie, czy jest coś "blisko" żarówki. No i ogólnie nie przekroczyć mocy żyrandola.
Kurtka do jazdy konnej z Decathlonu. Brązowa,ładna.
Uprałam i chyba zmyłam tę warstwę impergnującą.
Najmniejszy kurz się czepia.Wyglądam jak kocmołuch jakiś przez cały czas.
Co zrobić?
majek   zwykle sobie żartuję
13 listopada 2009 10:35
zaimpregnować. Są takie impregnaty, co się wlewa do pralki i się impregnuje podczas prania..
są też takie impregnaty w spray'u. Nie zwróciłem uwagi na kurz ale z pewnością jest cieplej. Spray do kupienia w narciarskim ale w jakimś supermarkecie tez pewnie sa.
Wysłany przez: halo

a) żarówka przepali się szybciej
A dlaczego? 🙂 Napięcie jest to samo.
jur, mnie zawsze uczyli, że to od natężenia zależy czy się coś spali czy nie  🙂
Nie, to nie chodzi ani o napięcie, ani o natężenie, tylko o przegrzewanie się i zmiany temperatur. Normy określają odpowiednie odległości oprawy oświetleniowej od żarówek o danej mocy. W pewnym sensie - żarówki potrzebują wentylacji, chłodzenia przez opływające powietrze. Klasyczna żarówka w oprawie zamkniętej musi mieć dookoła naprawdę sporo miejsca. I mniej tu chodzi o klosz (bo grubsze szkło powinno trochę wytrzymać - co o żarówkę).
Serena   .been there, done that, messed around.
14 listopada 2009 13:37
.Drogie Panie🙂
Mam problem z pewną  stroną internetową.. Helvetia ma na swoim avatarze zdjęcie pewnej zawodniczki ujeżdżenia, której koń na zadzie ma wygolone serca. Pamiętam, że na stronie, którą szukam ( zdaje sie, że to francuskiego fotografa, miał tam bardzo dużo świetnych zdjęć z różnych dziedzin jeździectwa) miał miedzy innymi zdjęcia tej właśnie zawodniczki. Wierze, że jeśli dowiem sie jak się nazywa ta pani uda mi się znaleźć strone fotografa. Czy ktoś kojarzy o co mi chodzi ?? Przypomniało mi sie właśnie, że kiedyś taki chłopak na volcie miał też jedno z jego zdjęć na avatarze, chyba cześć oficerek na podium.
Błagam pomóżcie.
wstydzę się, że mam taka sklerozę :P
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 listopada 2009 13:45
Serena, Pewnie chodzi Ci o Toffiego.
http://www.toffi-images.de/index.php
Ta zawodniczka, ktorej konie maja wygolone serca, to Victoria Max-Theurer
A ten chłopak, który miał fragment oficerek i cylindra na podium w awatarze, to Idulec ze starej volty 😉
Serena   .been there, done that, messed around.
14 listopada 2009 14:15
.dziękuję bardzo  :kwiatek:
chodziło to za mną od tygodni.. 🙂
( zdaje sie, że to francuskiego fotografa, miał tam bardzo dużo świetnych zdjęć z różnych dziedzin jeździectwa)

oooo! nie wiedziałam, że jest francuzem 😉 Volta uczy, bo ja tkwiłam w przekonaniu, że jest niemcem 😡
Serena   .been there, done that, messed around.
14 listopada 2009 14:59
. 🚫 ja też nie wiem czy jest niemcem czy francuzem, dlatego napisałam, że "zdaje sie .. "  😉
Czy każdy może nauczyć się śpiewać, czy trzeba się z tym urodzić?
Jeśli zapisałabym się na zajęcia, byłaby szansa, że nauczyliby mnie śpiewać, nawet jak nie mam dobrego głosu?
ushia   It's a kind o'magic
14 listopada 2009 17:46
Glos mozna wyszkolic. Wiadomo, ze sa granice, ale generalnie w operze spiewac chyba nie chcesz?
Gorzej, jezeli kiesko u Ciebie ze sluchem muzycznym (czyli nie slyszysz wysokosci dzwiekow w stopniu pozwalajacym na czyste odtworzenie melodii) i/lub z poczuciem rytmu.
Bez tego cieeeeezko.
Czy trzeba sie z tym urodzic - tak, ze sluchem i poczuciem rytmu trzeba sie urodzic - mozna w jakims stopniu je wycwiczyc, ale to katorga i dla uczacego i uczonego.
. 🚫 ja też nie wiem czy jest niemcem czy francuzem, dlatego napisałam, że "zdaje sie .. "  😉


Urodzil sie w Syrii a mieszka w Niemczech, wiec ciezko stwierdzic, jakiej narodowosci tak na prawde jest, bo nic dokladnego nie znalazlam w necie.
czy nieleczona lekka alergia może prowadzić do czegoś poważniejszego? (astma, zapalenia, większe nasilenia objawów?)

oraz

czy lekka wada wzroku (czasem przeszkadzającą czasem w ogóle nie) będzie się pogłębiać? albo oczy szybciej się będę męczyć?
Jedyna możliwa odpowiedź na oba pytania: różnie bywa, ale wykluczyć tego się nie da. Lepiej dbać o zdrowie nadmiernie niż za mało.
czy lekka wada wzroku (czasem przeszkadzającą czasem w ogóle nie) będzie się pogłębiać? albo oczy szybciej się będę męczyć?

U mojej mamy tak było- zaczynała od słabych +0,5, a skończyła bodajze na +10, i to w ciągu kilku lat, mimo korekcji, no ale tak szybki postęp wady był spowodowany czynnikami chorobowymi.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 listopada 2009 20:02
Nie leczone wady wzroku najczęściej się pogłębiają.
Tak samo jest z alergią, nieleczona doprowadza do astmy itd
Glos mozna wyszkolic. Wiadomo, ze sa granice, ale generalnie w operze spiewac chyba nie chcesz?
Gorzej, jezeli kiesko u Ciebie ze sluchem muzycznym (czyli nie slyszysz wysokosci dzwiekow w stopniu pozwalajacym na czyste odtworzenie melodii) i/lub z poczuciem rytmu.
Bez tego cieeeeezko.
Czy trzeba sie z tym urodzic - tak, ze sluchem i poczuciem rytmu trzeba sie urodzic - mozna w jakims stopniu je wycwiczyc, ale to katorga i dla uczacego i uczonego.

Nie jestem w stanie obiektywnie ocenić mojego słuchu muzycznego, ale gram na pianinie i ogólnie z odróżnieniem wysokości dźwięków nie mam raczej problemów. A w operze śpiewać nie zamierzam 😉 chce nauczyć się śpiewać dla samej siebie 😀
to jak najbardziej. nawet należy! 🙂
Może rzeczywiście warto spróbować 😉

Mam jeszcze jedno muzyczne pytanie - z którego roku może być ta płyta?
2001 według google.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się