Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

zen, Cierp1nie - dzięki. Wodę piję w olbrzymich ilościach, ze 3-4 litry dziennie - plus kilka herbat zielonych plus z liści malin.

Ciśnienie mam niskie, tzn. około 100-110 na 70 - to się jakoś wiąże z poczuciem duszności? Lekarzowi zasygnalizuję, dzięki.

Muffinka
nie gadaj, że masz kilogramy - nigdzie na zdjęciach nie widać!!

No i pozazdrościłam brzuchów - ja wyhodowałam już taki:
Magdalena fajny brzuchol. Fajnie to wygląda - kostium kąpielowy i sweterek... 😉

Ja chcę już piątek 👿 i to nastepny piatek. Mamy usg 😅
Dziękuję Wam kochane :kwiatek: Nie, zdjęć z ostatniego miesiąca ciąży nie mam- nie mogłam się w nic zmieścić, czułam się psychicznie fatalnie- więc nikt się nie narażał na mojego agresora próbując mi zdjęcia robić. Z mojego domu i z domu rodziców poznikały lustra, nie mogłam patrzeć na siebie (nie mogłam wyjść 'bokiem' spod prysznica, musiałam wyłazić na wprost, autentycznie doprowadzało mnie to do łez). Marzyłam, żeby się ten stan już zakończył, nie wierzyłam, naprawdę szczerze nie wierzyłam, że jeszcze będę kiedyś szczupła.

Muffinka, mi twarz też przybrała, ramion też nie miałam takich 😉 Poza tym ściemniały mi włosy w ciąży 🤔

Magdalena, pięknie wyglądasz! :kwiatek: 💘
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

13 maja 2010 19:21
sienka, nie, chodzi o zespól Downa. Dziękuję.
Magdalena fajny brzuchol. Fajnie to wygląda - kostium kąpielowy i sweterek... 😉



😡 bo sweterek + górę miałam normalnie (i chodzę bez bielizny dolnej, bo mi niewygodnie) - i złapałam cokolwiek brązowego na dół do zdjęcia  😡

Zen, dziękuję  :kwiatek:
Ja też mam już powoli dość, fizycznie mi ciężko a psychicznie jeszcze bardziej. Ale zostało mi mniej niż 10% - więc będzie dobrze.
Magdalena - ale cudnie wyglądasz ! brzucholek śliczny  😍
Euforia_80 -mnie pokopała pralka i nic nie było.


Laski ratunku masakrycznie wypadają mi włosy. Co robić? To minie?
Stosuję odżywki, ale od tygodnia są suche i wypadają.


A nic Ci nie pomoze,  🙂 🙂 🙂 zadne odzywki lub witaminy, tez to mam, ale juz mnie mniej wypada. Moj gin powiedzial ze co bym nie jadla nic nie pomoze, trzeba po prostu przeczekac dopuki harmony nie wyszaleją, jeszcze chwila.  🙂
czy to normalne (35tc) że mam mocno utrudnione oddychanie, kręci mi się w głowie i wszędzie jest mi za duszno?

Dziecko Ci uciska, przed porodem musi sie opuscic i poczujesz ulge.
Dziękuję, jesteście bardzo kochane  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Ja to się martwie jak to bedzie w lipcu/sierpniu/wrześniu skoro juz teraz mi ciężko 😉 no ale nagle mam 10 kg więcej do dźwigania i kondycja mi spadła.
Jakos to będzie, musi.

Czasem mam tylko takie mysli po co mi to było 😡 Pół mojej rodziny jest w szoku że jestem w ciąży. Całe życie powtarzałam do znudzenia że dzieci posiadać nie będę. Przyznaję bez bicia - w dużej mierze z podowu wyglądu/wagi/tego co się z ciałem dzieje. Druga sprawa, że konie były dla mnie ważniejsze niż dzieci. Trzecia że oglnie mnie dzieci i hałas jaki robia denerwował 😉 Dlatego wybaczcie mi, że teraz Wam wszystkim tutaj tak marudzę. Przejdzie mi za jakiś czas, mam nadzieję 😉 Muszę sie oswoić z sytuacją, nie łatwą dla mnie.
ushia   It's a kind o'magic
13 maja 2010 20:12
A gdzie masz marudzić jak nie tutaj 🙂
Marudz, marudz, lepsza marudzaca matka, ktora wie czego chce i co jej sie nie podoba, niz tlamszaca w sobie udajaca "matke-Polke" szczesliwa 24/24. I wybuchajaca nagle a niespodziewanie...
dzięki :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 maja 2010 20:21
http://www.gadu-gadu.pl/5337225717636701264 Dla mnie to już przegięcie.
Zen nie dziwię ci się, że mialaś dosyć pod koniec skoro musiałaś przodem wychodzić z pod prysznica 😲
Magdalena wyglądasz przepięknie! 💘 W takim razie z sentymentu wstawię siebie, a właściwie sam brzuch w połowie 7 miesiąca 😀


Uploaded with ImageShack.us

I mam coś ekstra na zachętę dla przyszłych mam, naleśnik po kąpieli i jedzeniu prosto przed spaniem taki numer nam wykręcił, kąpiel oczywiście powtórzona, aż przeciekło na moją bluzkę. Jak ja kocham to dziecko, niesamowite jest 😍 😍 😍

edit: foto poprawka
Hanoverka- Zocha do tej pory mi takie niespodziaki robi 😁 Tyle że jej najczęściej nogawką wypływa 😂 BTW- mam tez te IKEOwskie pokrowce na przewijak 😉

Muffinka- Rzędź ile wlezie 😉 Nie będę jedyna 😁

Poradźcie drogie mamy co zrobić na uporczywe ssanie kciuka?
Zośka od tygodnia ssie paluchy tak, że w innych pokojach słychać. Głodna nie jest.
Od razu mówię, że smoczek nie załatwia sprawy. Ledwo jej włożę do buzi to wypluwa i w to miejsce wkłada paluchy. Nawet jak siedzę obok i przytrzymuję smoka ręką to ledwo puszczę smoka już nie ma.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
13 maja 2010 21:49
Kochane kobiety na wypadajace wlosy polecam witaminy firmy Solgar (Wlosy,Skora,Paznokcie) REWELACJA.
To sa najlepiej przyswajalne witaminy i juz po miesiacu widac efekty,ja smiesznie wygladam z takimi blad odstajacymi wlosami ktore mi wychodza z konskiego
ogona haha 🙂
Postanowilam sie nie farbowac,wiec mam blad,dalej ciemniejsze rudawe a konce nadal czarne haha wygladam super 🙂
Karola- prawie jak Quanta 😉

Laguna uwielbiam jej minę podczas robienia kupy, maksymalne skupienie, a przy tym robi się czerwona 😁 Przewijak ikeowski rządzi 🏇
Co do ssania paluchów nie pomogę, bo wiesz, ze ja szczypiorek w tych sprawach 😉
czy to normalne (35tc) że mam mocno utrudnione oddychanie, kręci mi się w głowie i wszędzie jest mi za duszno?

Mi nie jest duszno, ale łapię takie samoloty, że masakra, nawet na leżąco. Coś chyba jest z ciśnieniem  🙄 na szczęście dzisiaj idę do doktora, to będę się zwierzać. I pierwszy raz na pytanie - czy czuję się dobrze, mam zamiar odpowiedzieć, że beznadziejnie.
Moja mama wczoraj była niezła. Wpadam do gabinetu, ona tam sobie siedzi (zajmuje się moja księgowością) i pyta się - jak się czujesz, a ja na to tyrada - źle, w głowie mi się kręci, niedobrze mi itp, itd, a ona na to - no, to jeszcze pół roku  😁 Nie ma to jak matka pocieszycielka  😁

Czasem mam tylko takie mysli po co mi to było  Całe życie powtarzałam do znudzenia że dzieci posiadać nie będę. Przyznaję bez bicia - w dużej mierze z podowu wyglądu/wagi/tego co się z ciałem dzieje. Druga sprawa, że konie były dla mnie ważniejsze niż dzieci. Trzecia że oglnie mnie dzieci i hałas jaki robia denerwował 😉

Mam tak samo niestety. Na moje pytanie na wspólnym wyjeździe z czworgiem kilkulatków, gdy już byłam mocno zdegusotwana ich wyczynami - czy mi kiedykolwiek przyjdzie instynkt macierzyński, dowiedziałam się - nie, ale nie martw się, przyzwyczaisz się  😁
kermit   Horses horses everywhere ..
14 maja 2010 11:16
Karola ale które dokładnie ??
dempsey   fiat voluntas Tua
14 maja 2010 11:26
uu hanoverka śliczne zdjecie 🙂


a u nas coś nowego i baaaardzo ciekawego  🙄
Pola ma wirusa - enterowirus a dokładnie wirus Coxsackie B...
od kilku dni miała wieczorami zaczerwienione i swędzące wnętrza dłoni. i nic więcej. dziś poskarżyła się ze łapka boli ,więc juz nie zwlekaliśmy tylko do lekarza.
-  powszechny w naszym klimacie
- b. rzadko właściwie rozpoznawany (podobno)
- u dzieci lekko, u dorosłych ciężko, a u jednych i drugich lubi wracać
- dostaliśmy Groprinosin i tydzień przerwy od przedszkola, za tydzien kontrola
ja też jem te prochy żeby Jul dostawał je z mleka.

co za cholera  😲
chyba mi się dziecko osłabiło od tych antybiotyków ostatnich, czy co?
bryka, szaleje, humor świetny, i apetyt też. tylko te łapki.
dempsey - dużo zdrówka dla Poli



hanoverka - świetne zdjęcia
dempsey, Cierpienie dzięki :kwiatek:

dempsey co za cholera się przypałętała? Musisz mieć dobrego pediatrę skoro to rozpoznał, a cięzko się rozpoznaje. Dużo zdrówka dla Poli :kwiatek:
majek   zwykle sobie żartuję
14 maja 2010 12:45
Dempsey, a tak się starałaś trzymać dziecko z dala od antybiotyków.
Nie zazdroszczę Poli w takim razie takich przygód. Niech zdrowieje dziewczyna szybko... A o swędzących łapkach coś wiem, bo ciągle mam problemy. Może to wkurzyć.

Magdalena
wyglądasz czadowo. super sexy ci z tym brzuchem. Zazdroszczę.

Ja sobie chyba kupię gorset 🙂

No i mam najwspanialszego męża na świecie... Kupiliśmy sobie wczoraj wspólny prezent na urodziny.
muszę się pochwalić, bo się cieszę jak głupia
będę sobie śmigać 🙂

M4jek ale będziesz śmigać 🙂 no no świetny prezent
m4jek ale fajny sprzęt 😉
witam czy ma ktoś  na zbyciu chodzik? odkupię, pożyczę,przyjmę jak ktoś może proszę o kontakt
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
14 maja 2010 17:53
Muffinka - spoko i luz!!!! To samo zdjęcie wstawiła Zen po tym jak ja rok temu płakałam nad swoimi gabarytami. Przytyłam dokładnie 30 kg, miałam ogromny brzuch i resztę też niemałą. Duży, tłusty wieloryb 😎! Za 2 tyg. Jaś kończy roczek, a ja od dwóch miesięcy chodzę w biodrówkach sprzed ciąży i tylko dlatego tak późno, bo nie chciało mi się wcześniej przejść na dietę 😡. O 10 kg lżejsza wróciłam ze szpitala, kolejne 10 kg spadło samo, a ostanie to po prostu dieta (Dukan). Jutro wstawię fotki mojego naprawdę gigantycznego brzucha 😀 😀 - wtedy na pewno poczujesz się lepiej 😉.

Magdalena - jesteś niezwykle sexy mamuśka!
Eurydyka- super że tu zajrzałaś 😅 Dawaj fotki synka 😀
Laski doradźcie mi proszę  :kwiatek:
moja mała to wielki głodomor
wstaje rano zjada od 150-200ml  pobawi się godzinę i zjada 100ml, idzie spać. Wstaje zjada ok 120ml znowu bawi się ok półtora godziny i zjada kolejne 100ml i idzie spać ( śpi zazwyczaj godzinę, półtora).
I tak cały czas do 22😲0 kiedy to zjada nocną porcję ok 100ml ( zasypia przy mleku) i idzie spać do 7😲0-8😲0 rano.
Niestety od 2 dni nie mam na tyle mleka. Dziś musiałam rozmrażać to co miałam w zamrażarce. Zostało mi 2litry zamrożonego mleka.
Boję się, że będę zmuszona dokarmiać małą. 🙁
wychodzi, że zjada ponad 1litr. 
kilka razy udało się już jej zjeść 250ml za jedną porcją  😵 oczywiście zrobiłam standardowo 150ml i 2 razy biegałam podgrzewać kolejną porcję.
Na dodatek na widok cycusia zaczyna strasznie płakać 🙁 i przy butelce też na początku. Później jak się zassie to jest spokój i jest szczęśliwa.
Co robić?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się