Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 stycznia 2011 14:30
ale nie jest to źrebięca maść która z czasem przejdzie w myszatą?
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
12 stycznia 2011 14:57
Nie wiem jak to jest z dorosłymi końmi, ale te ok. 2 lat nie zmieniały maści.
Całkiem niedawno była dyskusja na ten temat - w żółtodziobach? w kucach? nie pamiętam, w każdym razie padło tam stwierdzenie, że kasztanki  jak najbardziej się trafiają, jednak nie dostają uprawnień hodowlanych.


Dyskusja była w temacie o Konikach Polskich.

Ja też posiadam jasnokasztanowatą klaczkę kn, z pręgą na grzbiecie i pręgowaniami na nogach. W tym roku 5 lat, więc raczej już maści nie zmieni.
Ale chyba powinniśmy przestać już  🚫


W ogóle uśmiech spowodowały u mnie ogłoszenia najpierw Pani, a dziś zauważyłam Pana w poszukiwaniu partnera-miłośnika koni. Ciekawy sposób na znalezienie partnera życiowego 🙂
tych szukaczy partnera koniarza często widziałam w ogł. w koniu polskim.... poza tym ta osoba potrafi z ogłoszeń w gazetach brać telefony i usiłować nawiazywać sms-em "przyjażń" a z czasem telefonicznie o najdziwniejszych porach, najczęściej jako "trener Paweł "z warszawy ale nie tylko.Miałam tych sms do bólu mimo ignorowania w końcu kolejnych z innych tel,2 koleżanki też 😀

(koniki polskie bywaja bułane i kare-normalne jak się wgłębić w genetyke,zrebak ze zdj bułany-one sie rodza bułeczkowe-wszystkie ale doswiadczony hod.po minimalnych odcieniach powie który bedzie jasno,ciemno- mysz czy wrecz kary...)
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
13 stycznia 2011 16:11
boswell
Jeśli mówisz o moim zdjęciu, to ta klaczka w rzeczywistości była bardziej ruda, na zdjęciu wyszła jaśniejsza 😉
http://allegro.pl/zebra-chapmana-super-okazja-i1409943172.html jestem w szoku nie wiedziałam, że w Polsce można sobie  ot tak kupić zebrę no i cena też nie mała
To już chyba nic dziwnego. U mnie w stajni w mini zoo są dwie lamy, 4 strusie (2 emu i 2 te zwykłe), 5 ostronosów, jakieś ptactwo wszelkiej maści, nawet kangury kiedyś były, nie wiem, czy jeszcze są. Chciałabym mieć zebrę.  😁
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
13 stycznia 2011 19:47
http://allegro.pl/daniele-daniel-nie-muflony-jelenie-alpaki-ogrod-i1411539769.html

Może i nie końskie - bo daniel, ale i tak pierwsze zdjęcie - świetne  😁
Za to przy szóstym się rozmarzyłam. Piękne zwierzęta.

Altiria też bym chciała zebrę  😍
kurczę, może zamiast konia zebrę sobie kupię  😉 ? 
Maddie  😀 masz racje pierwsze zdjęcie rozwalające  😅 
ale zadziwiła mnie cena !  tylko 600  :kwiatek:
są kangury,wielbłądy,latajace wiewiórki,skunksy,kapibary,mary i wogóle masa innych...Mnie facet nawet hopopotama sprowadzenie proponował(pozostałam przy muflonie)
zebre też bym chciała-z prostego powodu-jak amerykańce chciałabym  zebroidy hodować-straaaaszanie mi sie podobają-sporo ich w stanach..
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
13 stycznia 2011 20:57
Nie chce ktoś kupić ogłowia na źrebaka?  😀iabeł:

http://allegro.pl/oglowie-na-zrebaka-i1410637913.html
Haki do butów ujeżdżeniowych
Haki do wciągania butów ujeżdżeniowych.
10,00 zł
warto polecam


http://allegro.pl/show_item.php?item=1412903840

Są jakieś specjalne buty wyłącznie do ujeżdżenia?
Maddie, może to pierwsze zdjęcie to dowód na to, że te łanie rzeczywiście zacielone.  😁 Btw, mieliśmy dwa daniele też, ale uciekły. Przeskoczyły przez dwumetrowy płot i poszły w las.  🏇
pomyłka 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 stycznia 2011 18:35
no niezłe. Faktycznie jeszcze kosy jej brakuje 🙂
http://www.allbreedpedigree.com/haldir
koń na sprzedaż.. zobaczcie zdjęcie  😂
katka
Haha padłam  😁

iza90
Trafnie to opisałaś, bardzo "delikatny" ten koń swoją drogą.
Haki do butów ujeżdżeniowych
Haki do wciągania butów ujeżdżeniowych.
10,00 zł
warto polecam


http://allegro.pl/show_item.php?item=1412903840

Są jakieś specjalne buty wyłącznie do ujeżdżenia?


ujeżdżeniowe oficerki są zwęzane u góry i wyższe niż klasyczne oficerki, więc haki ułatwiają ubieranie takich mocno pasowanych butów.

edit: poprawione cytowanie
iza90 brechowe zdjęcie  😁 😁
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
15 stycznia 2011 23:27
Wiecie, kiedyś widziałam na allegro konia, który byl w polowie jak zebra tzn. waśnie pręgi i ogon taki nietypowy. Ale co ciekawsze koń byl maści bulanej, wiec i te pręgi śmiesznie wyglądały. Pewnie ktoś skrzyżował. Bardzo fajnie to wyglądało.  😀
Wiecie, kiedyś widziałam na allegro konia, który byl w polowie jak zebra tzn. waśnie pręgi i ogon taki nietypowy.
Pewnie ktoś skrzyżował.


Tak. Z zebrą. 😵

Pręgowanie jest absolutnie normalną cechą u ras prymitywnych. W maści myszatej albo bułanej występuje naprawdę często - co w tym takiego zadziwiającego? 🤔
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
15 stycznia 2011 23:34
qanta no dla mnie akurat bylo to dziwne, z tego tytulu ze widzialam to pierwszy raz.
A akurat nie bylo to rowniez nielogiczne, poniewaz konie i zebry to rowniez koniowate.  😉
Że dziwne - ok.
Ale zebry? No ba, przecież są masowo dostępne w Polsce, nic tylko krzyżować (w końcu słyną z walorów użytkowych) i wystawiać na Allegro...
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
16 stycznia 2011 00:02
qanta byc moze, nie wglebialam sie w to. Ale jak widac nie bylam jedyna, Ktora nie wiedziala ze sa tak masowo dostepne.  😉
Bischa   TAFC Polska :)
16 stycznia 2011 00:08
Qanta nie do końca rozumiem Twoje zdziwienie. Na świecie krzyżowano/próbowano krzyżować. Dla badań myślę. Może i w Polsce komuś coś takiego do łba strzeliło.
Kto to Qanta?

Oczywiście, że na świecie tworzono rozmaite hybrydy, a że konie i zebry są blisko spokrewnione mogą się krzyżować. To mnie nie dziwi absolutnie. Dziwi mnie uznawanie prawdopodobieństwa faktu, że owoc takiego rozpłodu został wystawiony na Allegro po cichu i rozpoznała go adrianna dzięki swoim detektywistycznym zmysłom. Zebry na allegro występują głównie w kategoriach odzież damska, tudzież zabawki - a w Polsce to jakoś nawet mułów, skądinąd w niemałej na świecie populacji, jak na lekarstwo...




Swoją drogą, to zebra jest chyba zwierzęciem dzikim, egzotycznym? Czy można nimi handlować bez pozwolenia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się