Kącik Rekreanta cz. X (2017)

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 października 2017 21:24
Strzyga trzymamy kciuki i kopytka 😅
CzarownicaSa prześwietne masz te kucyki 😜 😍
wątek zamknięty
CzarownicaSa ale urocza kulka  💘

A my z Szymonem pracujemy pod okiem nowego trenera  😀




wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 października 2017 08:26
Tulipan ale Wy fajną parę tworzycie! 🙂

Uff, wdech, wydech...
Właśnie gadałam z właścicielką Stefana. Chce zabrać jednego z koni z powrotem do siebie, co do niego miała różne plany... więc się dogadałyśmy.
Dzierżawię go 😲
Jestem przerażona 😁 I podjarana. I przerażona 😁
Moja pierwsza w życiu poważna, normalna, pełna dzierżawa 😜 Oczywiście oczami wyobraźni już widzę ten milion losowych wypadków które mogą mu się zdarzyć pod moją opieką 😵
Chciej zacząć poważną przygodę z jeździectwem, weź w dzierżawę małego, grubego coba 😂
wątek zamknięty
CzarownicaSa, nie ma się co bać dzierżawy. W sumie jak dbasz to prawdopodobieństwo wypadków jest identyczne jak przy własnym. Wg mnie to super opcja nawet przed zakupem danego konia. Jest szansa sprawdzić czy się z koniem zgrywacie, lubicie itp.
Ja od czerwca mam u siebie taką fajną pannę i nadzieją na jej kupno.
wątek zamknięty
CzarownicaSa Obawiam się, że na kulkę podogonie będzie stanowiło standardowe wyposażenie 😉 Znam ten ból, u mnie połowa stajni w podogoniach zaiwania. Powodzenia ze Stefanem 🙂

bera7Cóż to za panna? Piękna maść! Nad pleckami chyba jest co robić, nie?
wątek zamknięty
Atea, klacz po Chardonnay L z matki po Golden Cup. Kobyła długa, której najsłabszym punktem są plecy. Gdy do mnie przyszła była ponad 2 miesiące bez roboty i to było widać na plecach. Koleżanka zrobiła mi porównanie pleców po 2 miesiącach pracy i mamy postęp wg mnie. Porównanie czerwiec- sierpień.
wątek zamknięty
tulipan, wyglądacie top 😍

wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 października 2017 11:43
Bera racja, kiedyś musiało to nastąpić 😉 Zobaczymy, mam nadzieję że nasza współpraca się ułoży, teraz tylko trener i heja do przodu 😀 Ta panika to tak żartobliwie było 😁

Atea dziękujemy :kwiatek: Podogonie kupię, bo nawet jak schudnie to dalej będzie beczka 😁

edit: tak teraz patrzę- czy powinnam wydłużyć strzemiona jeszcze o dziurkę? 🤔
wątek zamknięty
skąd u was taka ładna pogoda.. u mnie od 3 tyg niemal cały czas leje.. błoto.. wszędzie błoto  😤
tulipan, wyglądacie obłędnie  😍
wątek zamknięty
bera7 - czy to przypadkiem nie Gabrysia?  😀
wątek zamknięty
azzawa,  odpowiem za bere7 😉 to jest Gabrysia 🙂
wątek zamknięty
bera7, patrząc po zdjęciach, to postęp nie tylko w plecach jest  🙂 tylko ogólnie w koniu. Naprawdę o wiele lepiej wygląda.
wątek zamknięty
W związku z tym, że mój koń nie ma ochoty być sprzedany, woli się uszkadzać, jestem zmuszona powrócić do kącika. Jak już się zabrałam za pracę z młodym i już miałam wsiadać to nam się pogoda popsuła i jedynie się karuzelujemy. A w międzyczasie smarujemy nakostniaki licząc, że się jednak wchłoną.
Dostałam kilka sierpniowych zdjęć młodziana.









Marzy mi się teraz taka pogoda :P


bera7 ale jej się zadek zaokrąglił 🙂

CzarownicaSa Nie dziwię się. Za cudzego jest o wiele większe poczucie odpowiedzialności niż za swojego. Choć nie wszyscy tak do tego podchodzą.

Tulipan idziecie jak burza. Zazdroszczę 
wątek zamknięty
bera7 No brawo! 🙂 Chociaż nie zazdroszczę, robota się ciągnie z takimi słabymi plecami, aczkolwiek widzę, że szybko robicie postępy 😉 Powodzenia!

Sivens O, no to tak jak u mnie :P Wystawiłam karą jako konia, który nigdy nie miał kontuzji i, KA BUM!, kontuzja. Oh yeah, uwielbiam to w koniach.

wątek zamknięty
kare_szczescie, bera - dobrze wiedzieć ze dobrze trafiłą 🙂 ja ją znałam kilka lat temu. Przyjechał do nas prosto od chłopa - taki straszliwy dzikus -  nic nie umiejący i wszystkiego się bojący. Mam nadzieje, że jej przeszło z wiekiem 🙂  (ja sie nia zajmowałam tylko do etapu lonżowania z siodłem i zawsze zastanawiałam się jaka będzie do jazdy z takim jamnikowatym ciałem 🙂.

Powodzenia w dalszej pracy!
wątek zamknięty
azzawa, w Oblasach? 😉 Kobyła sporo chyba przeszła, ale dziś jest super koniem i tylko czasem widać w niech odruchy, które szybko sama opanowuje. Sama budowa jej to nie problem w pracy, ale elektryczność i zdecydowany bunt na dyskomfort powodują, że nie jest to koń łatwy.

Dance Girl, dzięki! Jak widać krzyki kare_szczescie, robią swoje i idziemy do przodu.

Sivens, też mnie to cieszy, bo zrobił się taki okrągły i apetyczny 😉

Atea, mam o tyle prostą sprawę, że właścicielka włożyła w konia dużo pracy i Gabi potrafi pracować grzbietem, świetnie pracuje na lonży. Nie jest to koń "do odrabiania", do naprawy złych nawyków itp. Koń trafił do mnie po przestoju w robocie z powodów zdrowotnych właścicielki, ale szybko odrobiła straty spowodowane brakiem roboty.


wątek zamknięty
bera7, powiem Ci, że różnica jest naprawdę widoczna, bardzo na plus!
Sivens, ale on ładny!
tulipan, tak sobie oglądam ostatnio te Wasze foty i myślę, a gdzie ta uwielbiana przez ujeżdżeniowców stypa?? 😉 A tak na serio, Szymek top fura 😀 
CzarownicaSa, ale fajnie! Gratuluję pierwszej dzierżawy! Patrząc na to, jakie postępy robisz i jak bardzo jesteś świadomym jeźdźcem, musi być dobrze 🙂

A ja w weekend miałam zawody najpierw córki (gimnastyka), potem swoje. Tu ucięty film (bez 1 i 2, mój telefon figla spłatał 😉):

Niestety parkur mimo, że LL, ze szkoleniowym nie miał nic wspólnego (odległości nierówne, ledwo ponad 17 m w linii??, przeszkody zamiast w łuku to jakoś tak postawione, że nie szło tego elegancko i płynnie wyjechać) , chyba sobie daruję następne parkury tego gospodarza toru, bo po raz kolejny postawił coś tak bez sensu. Ale co tam, konio super.


A tu jeszcze kucyk padokowy:

wątek zamknięty
anai, nie przejmuj się, w C były dwa zakręty 90 stopni z czego jeden w zasadzie na dupie... oglądałam i się śmiałam a potem zapomniałam o piątce hihi
super Twój młody, rośnie mi konkurencja  😜 😜 😜
wątek zamknięty
anai, dzięki. Twój młody bardzo fajny, równy. Musi mieć świetną głowę 🙂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 października 2017 11:56
lusia722, pochwal sie fotą!!!!
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
10 października 2017 20:35
Anai uwielbiam młodego  😍
Dziewczyny trzymajcie kciuki, powiem Wam za co ale w sobotę 🙇 (nie, nie kupuję jeszcze swojego konia, ale powoli ten pomysł mamy na uwadze z E.)
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 października 2017 01:39
CzarownicaSa gratuluję i czekam na relacje z postępów
Nie planowałam zamieszczać w tym wątku, ale na prośbę autorki wstawię. Jeszcze raz dziękuję  Strzyga   :kwiatek:
Kucyk zdecydowanie może robić karierę fotomodela 😍 W końcu mamy jakieś wspólne zdjęcie poza selfikami,  które cioci Strzydze spędzają sen z powiek 😁 😵
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna trzymam kciuki 😀
lusia722 Piękne zdjęcie  😍
wątek zamknięty
czarownicaSA aniaagre Sivens dziękuję  :kwiatek:
Burza słodzisz, dzięki  💘
anai ja mam jeden szalony czaprak (właśnie ten ze zdjęć  :hihi🙂, a reszta to brązy, jakiś granat, szary, czarny, bordo i ciemna zieleń 😀 A jak młody się zachowywał na wyjeździe?
lusia722 wspaniałe!
wątek zamknięty
bera7 A, to faktycznie ułatwia sprawę 🙂 Dobra robota w przyszłości zawsze pomaga szybko nabudować utracone mięśnie.
anai Świetnie galopuje, ale ta obszerna fulka pewnie też trochę roboty przysparza w parkurze, nie? 🙂 Rozstawienie przeszkód faktycznie nie bardzo na LL, ale poradziliście sobie 😉 Obserwuję z zachwytem Twoją pracę, jak zwykle 🙂
lusia722 Dobrze Cię z nim widzieć! 😀
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 października 2017 10:12
Anai boziu, jaki on jest uroczy  😍 No nie umiem tego inaczej określić, taka słodka ciapa z niego 😀 Ale tak patrząc moim laickim okiem wyglądacie naprawdę super i młody dał radę z ty parkurem 🙂

Lusia piękna fotka! Bardzo mi się podoba jego profil, kolorami też się dobraliście 😍


Ja mam już nagraną trenerkę, w przyszłym tygodniu umawiam się na pierwszą jazdę 😅 Nie wiem co prawda jaki będzie to poziom i jak będzie uczyć, ale zobaczymy- najwyżej poszukam kogoś innego 😉 Niemniej dziewczyna skacząca i pracująca "naziemnie", uczyła już kilka osób i teraz też ma w treningu jakąś dziewczynę, kasa bardzo przyzwoita więc zobaczymy. To moja znajoma z pracy z resztą 😉
Mam już ochraniacze dla Stefana, mamy derkę treningową, mam owijki, w weekend przyjedzie do mnie mój własny 😜 czaprak z owijkami, czuję się jak pro jeździec 😁 Może jutro spróbuję mu je założyć, nie wiem czy w ogóle da sobie to zrobić 😎 Bo nogi podaje jak cię mogę, dalej walczy i dalej nie jest to do końca idealnie ale cały czas próbuję i jak tylko mam okazję to staram się chociaż przechodząc wziąć jedną czy drugą nogę i pochwalić jak ładnie da, w końcu musi się przyzwyczaić 😉 Zmieniłam też wędzidło ze zwykłej oliwki na podwójnie łamaną z miedzianym środkiem, właścicielka powiedziała że na takim chodził u niej i chodził lepiej niż na oliwce(nie wiem czemu właściciel stajni zmienił mu na oliwkę).
W ogóle dziwna sprawa z tymi właścicielami w stajni, zaczynają kwasy wychodzić- gdzieś zniknął wytok I.(właścicielki konia), ktoś wziął bez pytania jej popręg ujeżdżeniowy i też zniknął, później niby znaleźli i oddali ale to zupełnie inny popręg 🙄 Gumki w strzemionach od ujeżdżeniówki magicznie zmieniły kolor z białych na niebieskie 🤔 Ostatnio też instruktorka zarówno jej jak i mi powiedziała, że nie możemy pleść koniom grzywy tak często bo się od tego zniszczy. Wtrącają się mocno, nie do końca mi się to podoba, nie wiadomo też czy sobie prywatnych koni i sprzętu czasem nie użytkują... Szukałyśmy innej stajni, jakiejś bliżej, ale kurde nic nie ma :/

edit🙁jak używam za dużo emotek to mówcie, nie umiem inaczej wyrazić emocji przez internet 😁 )
wątek zamknięty
tulipan, a Copper? Też wygląda na lekko "szalony" 😉 ale ładnie szymkowi w tych kolorach. A młody na wyjeździe bardzo grzeczny. Uważny, ale nie spanikowany. On ma głowę niesamowitą.
CzarownicaSa, bo on jest taki ciapciak 😉 mentalnie dzieciak totalny. Masakra z tym, co piszesz o waszej stajni, totalnie nie ogarniam pozyczania czegokolwiek bez wcześniejszego poinformowania właściciela...
Atea, z tą jego fulą jest tak, że z jednej strony jest ogromna, ale z drugiej tak siedzi na zadzie, że wystarczy w linii cofnąć się ramionami i on sam niemal się skraca. Gdyby odległość w linii była normalna, czyli 18,5, zrobiłabym 4 foule. Zresztą tu nie widać 1 i 2, to była linia na 17,5 i ładnie wyszło nam 4. Ponieważ cały parkur był taki nie wiadomo po co, to linię 29 m równo galopujac przejechalam na 6 foule  tak jak z trener zaplanowałyśmy. I znów, gdyby było normalniej, 31 m, zrobiłabym 7.
AtlantykowaPanna, bera7, dziękuję w jego imieniu. 🙂
Gillian,.... U Pana R. chyba już nic nas nie zdziwi...
lusia722, absolutnie szałowe zdjęcie!
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 października 2017 17:11
wątek zamknięty
Strzyga gratulacje i powodzenia!  :kwiatek:
wątek zamknięty
anai, Młody jest fenomenalny 😍
lusia, piękne zdjęcie!
Strzyga, gratuluję! Ile ma w kłębie? Bo wydaje mi się gabarytowo podobna do mojego jamniko-autobusu 🤣
tulipan, na was chyba nigdy się nie napatrzę 😀


Ja wpadam się tylko trochę chwalić, po miesiącu przerwy zaczęłam znów wsiadać na tego grubaska i szczerze mówiąc, myślałam, że będzie o wiele gorzej. Ostatnio idąc za wpisem Quanty nt stępa urozmaiciłam rozgrzewkę o łopatki(których się dopiero uczymy), dodania, skrócenia, żucia z ręki itd. W kłusie miałam tak miłego konia, że aż byłam w szoku :o U Niej normą jest okropna sztywność szyi, grzbietu i ogólny beton w ryjku, a teraz mogłam zrobić wszystko + miałam ją w dwóch palcach  😍 W galopie trochę gorzej, ale jak na taką przerwę i 3 dni chodzenia nie było źle 🙂 Lotne standardowo - pierwsza idzie dobrze, a potem jest tylko gorzej, bo biegnie jak dzik w poziomki i robi lotne w dowolnym momencie 🤣 Tutaj jedna z bardziej udanych: klik

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.