Kącik Rekreanta cz. X (2017)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 października 2017 13:26
Fokusowa, dziękuje!
Windziakowa, nie mam pojęcia, ale ze 170 lekką ręką 😀 dla odmiany niekucyk 😀
wątek zamknięty
Strzyga,  powodzenia ☺
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 października 2017 13:59
Strzyga fajna kobylka! Dawaj znac jak Wam wspolpraca idzie 🙂
wątek zamknięty
Nie wiem gdzie spytać, a to odwiedzany często wątek. Potrzebuję mesz na jutro, najchętniej Havensa. Czy jakiś stacjonarny sklep w Warszawie ma na stanie mesze?
wątek zamknięty
kare_szczescie, zadzwoń do AnimaVetu, jakieś na pewno od ręki mają. A jak Ci za daleko to może Animalia da radę? Tylko warto dzwonić i pytać.
wątek zamknięty
Rude dwie, dzięki wielkie 🙂 mam tam rzut beretem, nie wiedziałam że AnimaVet  jest z Warszawy.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 października 2017 21:59
kare_szczescie, nie dziękuję 😀

CzarownicaSa, będę będę 😀 Zaczynamy od listopada. Dla mnie to duża zamiana w życiu i mówiąc szczerze się stresuję. Zwłaszcza, ze dokładam konia do pracy na etacie i studiów zaocznych.
wątek zamknięty
anai dziękuję  :kwiatek: Ile Twój już chodzi pod siodłem? Dopiero co go zajeżdżałaś, a już parkurki śmigacie. Ja to w takim tempie dopiero na emerycie coś pojadę 😉
Strzyga wygląda na fajną kobyłkę. Powodzenia 🙂

A ja się muszę pochwalić 🙂 Skibowy wreszcie w siodle  🏇 I należą mi się baty, bo nie pode mną  🤬 Ale jakoś bardziej sobie ufam, że go z dołu ogarnę niż dziewczynom, więc wsadziłam koleżankę. To jego drugi raz pod siodłem. Za pierwszym trwało to jakieś 30 sek. bo chciałam, żeby tylko usiąść i zejść. Wtedy był problem bo się wiercił przy wsiadaniu, a ze stołka tym bardziej nie pozwolił. Ale ostatecznie się udało i skończyło się na strachu, że coś tam na górze jest. Tym razem poszło bez żadnych problemów. Koleżanka wsiadła z podestu, konisko nawet nie drgnęło co zostało sowicie nagrodzone, grzecznie sobie stępował. Za to reakcją na łydkę (samodzielne ruszenie)  było wrośnięcie w podłoże. Dosłownie... bał się oderwać zadnie nogi od ziemi. Grzebał nogą, bo go wołałam i chciał podejść, ale nie wiedział jak. W końcu wyciągał głowę po smaka, przednimi podchodził, a zadnimi zrobił pokraczne kroki dopiero jak już nie dał rady przodem podejść. Ostatecznie jestem dumna z dzieciaka 🙂







wątek zamknięty
Sivens jaki on ładny  😍
wątek zamknięty
Sivens, dobrze że Ci się nie sprzedał 😉 ciacho!  (A mój chodzi pod siodłem od 17 maja, czyli prawie 5 miesięcy. Wychodzi mi średnio 4 razy w tygodniu jazda.)
Strzyga, powodzenia!
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 października 2017 18:25
Przepraszam, ze wyskakuję jak Filip z Konopi, ale do wątku ze stajniami chyba mało osób zagląda, a potrzebuję pilnie jakiegoś info. Jest tu ktoś kto stoi w stajni Daszkowo i mogłabym się zgłosić o kilka pytań dotyczące jednego konia z tej stajni? :kwiatek:
wątek zamknięty
A ja mam wielką prośbę o kciuki na jutro! Żeby mnie znowu stres nie sparaliżował.😉 :kwiatek:
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 października 2017 20:04
Trzymamy kciuki i kopyta! 😀

Tak z ciekawostek- Finn doczekal się wizyty u fizjoterapeuty. Kuleje z przerwami od czerwca...
wątek zamknięty
flygirl, trzymam kciuki. Stres zawsze robi swoje, ja na jeździe testowej byłam bardziej spięta niż na maturze, ale i tak właścicielka mi zaufała i powierzyła klacz. A ostatnio a ochotę ją ozłocić, bo coraz lepiej się dogadujemy.
wątek zamknięty
bera7 a wiesz, miałam tak samo na jeździe testowej
Do teraz jestem w szoku, a zarazem wdzięczna, ze m0niSka zdecydowala się zostawić mi Samsona pod opieką. Ja wtedy nic nie umiałam poza utrzymaniem się względnie w siodle. 😀
wątek zamknięty
To ja tez poprosze o odrobine kciukow  💃
wątek zamknięty
flygirl, wg mnie to nawet nie jest kwestia "nic nie umiem", tylko wsiadanie na obcego konia (w moim przypadku mocno wystanego) + świadomość, że podlegam ocenie i każdy mój ruch jest śledzony powodował usztywnienie 🙂. Czułam się jak na tykającej bombie, która zaraz wybuchnie.
wątek zamknięty
Faith kciuki są  😀
Strzyga super, że w końcu coś znalazłaś, ale spora różnica po Halinie taki duży koń

My po przerwie (jedno po 3, drugie po 1,5, trzecie po 1 miesięcznej przerwie. Tylko hucuł chodził raz w tygodniu) wracamy mam nadzieję w końcu do roboty.
Moja wesoła ekipa

wątek zamknięty
Kochani, kciuki chyba trzymaliscie najlepiej na swiecie 🙂😉)))

My juz w domu po zawodach, to byl nasz wspolny debiut 🙂 pojechaliśmy L-czke, udało się wykręcic 3 miejsce wsrod duzych koni i mój Personal Best - 63% 🙂😉)))

Dużo było moich nerwów i emocji, ale wiemy nad czym pracować, wrócimy do startów po zimie 😀
Strasznie się cieszę, że mimo przeciwności losu, kontuzji i innych atrakcji - UDAŁO SIĘ!!! 😀 Pierwszy start za nami 😀

Ps. na zdjeciu najlepszy team luzacko-jezdziecki, Martva, ja i Urval 😀
wątek zamknięty
Mi bardzo kciuki pomogły, poszło mi znacznie lepiej niż się spodziewałam. Na rozprężalni to już miałam ochotę płakać 🤣 a sam przejazd był super. Dziecko się spisało. 😀 A ja się nie stresowałam aż tak, jak w czerwcu na Samsonie, pewnie dlatego, że nie jechałam po 1 na nim, a po 2 na dziecku siedziałam dokładnie 4 razy przed dzisiejszym przejazdem. 😉 Więc z góry wiedziałam, że szału to wielkiego nie będzie. 😀 No plus samo to, że dzieciak ma 5 lat, a nie 12, także podejście jednak musiało być troszkę inne. 😉

wątek zamknięty
faith flygirl Gratulacje!
Kastorkowa Świetna ekipa 😀 Mam podobną!
wątek zamknięty
Gratulacje dziewczyny!!  👍
Ja dzisiaj pierwszy raz wsiadam po tygodniowej przerwie, spowodowanej kontuzją  😁

Kastorkowa Piękna ekipa
wątek zamknięty
Atea co u twojego stadka? Jak młody, jak kobyłki? 🙂😉

anil22 ale konuzja twoja czy konia?

Kastorkowa o, jednego nie znam gagatka z tej ekipy? 😀

CzarownicaSa jak tam twoje coby? 😀

Strzyga
ojaaaaaaaaaaaaa  🏇 no wygladacie pro! moje ogromne gratulacje, powroty do regularnego jezdziectwa sa super 😀 a powiedz cos wiecej o koniu? 🙂

flygirl no progres bardzo ladny byl widoczny w wyniku, choc nie widzialam samego przejazdu, ale na pewno super 😀 po zimowej przerwie wrocisz pewnie na Samu 🙂😉)

Dostalam kilka foteczek z rozprezalni wiec sie troszku podziele i pospamuje 😀




i zaciesz  😁

wątek zamknięty
faith Moja niestety, w ubiegłą sobotę spadłam( z mojej winy) i cały tydzień usiąść mnie mogłam, ból w klatce piersiowej i szyją nie mogłam ruszyć. Ale już jest ok i dzisiaj mam zamiar wsiąść.  😁
Powiem Ci, że piękne zdjęcia macie i prezentowaliście się z wielką klasą.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
15 października 2017 10:50
faith, jeżu jeżu jak on jest śliczny! No taki... Ptyś! <3 pięknie się prezentowaliście i gratulacje % 😉

Na zeszloweekendowe zawody spuszczę zasłonę milczenia... ;P o ile w sobotę w miarę, dwa parkury na zero i jakieś pierwsze niebotycznie (hahaha!) Hajsy udało się zgarnąć, o tyle w niedzielę... Mózg zostawiłam w domu o.O dawno tak bezmyślnie nie jechałam, dziubiąc w tył x.x nie wiem co mi się uroiło ale pan Kul stwierdził że tak to mam se skakać sama i nie ma mu się co dziwić.
W domu oczywiście w dodatku na ciasnej hali ostatnie skoki były git majonez, miałam się już zapisywać na następny tydzień na ZR, ale wczoraj mój malutki leciutki pan Kul podczas golenia swym kopytkiem odzianym w podkowę rypnał mi w palec wskutek czego mam min 2,3 tygodnie przerwy. Awgrrrrr. A chciałam kurde poprawić te parkury -.-
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 października 2017 11:06
Sivens, wydaje sie byc fajna 😀
Widzę, ze odważnie zadzialalas z chłopcem 😀
anai, przyda sie. Głownie jeśli chodzi o czas 🙂
Kastorkowa, No z 400 kg konia różnicy :P. Ale o Halinie nie zapomnę. W przerwach miedzy studiami bedą grane kucyki 😀
Ładnie kolorową masz ekipę 🙂
flygirl, gratulacje!
faith, Urvalek do schrupania 😀
Pro wyglądamy, bo foto zamazane :P
Kobylka ma 15 lat i tylko do ujeżdżenia, jest moooocno do przodu, ale poza tym jest miła, w obejściu tez 🙂 liczę, ze będziemy sie ze sobą dobrze bawiły 🙂 zaczynamy juz od listopada 🙂

wątek zamknięty
Kastorkowa, wow, ale fajna ekipa 😀
Moon, zdarza się każdemu. Na początku listopada następne zawody, ogarniesz się do tego czasu 😉
faith, gratuluję, bardzo ładnie się prezentowaliście.
flygirl, gratulacje!
Strzyga, a bierzesz ją w pełną dzierżawę?

Mam kilka zdjęć z zawodów:






wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
15 października 2017 12:26
anai, na to liczę oraz że będzie stawiał drugi parkur majster i że nie trzeba będzie się zabijać 😉
Młody prezentuje się pro! Aż się boję jaka będzie maszina jak "dorośnie" sesesesesese 8-)
wątek zamknięty
anai Jaki on jest wielki  🤔
wątek zamknięty
Anil,Atea,[b]Strzyga[/b] dziękuje w imieniu koniowatych, a no kolorowa pod względem maści jak i charakterów.
Faith gratuluje przejazdu, a Urval ma boskie uszy  😀 Ruda dziewczyna to koń dziewczyny od nas ze stajni z, którym mam przyjemność pracować w międzyczasie.
Anai dziękujemy  :kwiatek: A młody boski, i faktycznie po siwym wydaje się wielki zwłaszcza przy jeszcze takim małych przeszkodach 😀

Tu jedno rude z sierpnia z jednej jazdy, jak koń przypomniał sobie co to znaczy kontakt i praca (rok zajmował się nią naturals...  🙄 wiecie zero presji, koń nic nie musi może ewentualnie chcieć.) Tydzień pracy z ziemi na lonży, potem z wypięciem i koń sobie przypomniał jak się chodzi. Na szczęście większość życia chodziła klasycznie. Jedyne co jej zostało, że trzeba jej w ręce pilnować bo przecież jak koń chce iść do trawy to idzie  😵 ale jest lepiej  😀
[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20664122_1648344895226615_9134130231111357000_n.jpg?oh=d554ad9a7f0d3036c91094ec642e5f48&oe=5A85A087[/img]

i jedno z lonży
[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20597467_1643830685678036_8850533473159550068_n.jpg?oh=2317aba7d5797856cb37de8933d73aa4&oe=5A6988D0[/img]
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.