Koronawirus

Suplementują u nas na zakaźnym chorym na covid.. Witaminę D.

No przepraszam, ale Wit. C nie jest cudownym lekiem na wszystko.


Przez chochsztaplerów wciskających kit że tym się wyleczy i raka i schizofrenię i każdą sepsę i pewno w ogóle wszystko.
I przez półgłupich pacjentów którzy nie potrafią być rozsądni.
Bo ja się nie będę upierać że ta witamina nic i nigdy nie wyleczy i na nic nigdy nie pomoże. Bo to też pewno nie jest prawda. Ale robienie z niej wademekum na każde schorzenie...brrr
  i z tym się w pełni zgadzam. I własnie chodzi mi o takie podejście. Trzeba mieć otwartą głowę a nie w czambuł wszystko negować albo łykać jak gęś.
Nie wiem ile suplementują na zakaźnym bo tam nie pracuję. Ale nie sądzę by podawali takie końskie dawki jakie niektórzy ludzie w internecie twierdzą że należy podawać. Podejrzewam że podają dawki uznane za BEZPIECZNE.
W leczeniu chorób, lekarze trzymają się wytycznych. Nie ma wolnej amerykanki, robienia sobie swoich prywatnych doświadczeń klinicznych na pacjentach, wypróbowywania "pomysłów z neta". Bo za takie postępowanie, ponosi się karną odpowiedzialność.

Żeby sobie zrobić "doświadczalne leczenie" trzeba sięgnąć po specjalne procedury. Wydawało mu się że to jasne dla wszystkich.  A ludzie oczekują że doktor będzie próbował nie potwierdzonych nowości na ludziach. Jaaasne. Tyle że jak nie wyjdzie, to ten doktor W ŻYCIU SIĘ NIE WYTŁUMACZY SKUTECZNIE ze swoich, choćby i nawet najlepszych chęci. I odpowie karnie za swoje postępowanie.
O amantadynie badania kliniczne w leczeniu covid właśnie się zaczęły. A nie że heja ludzie podajemy komu popadnie...
Cricetidae, ale zaczęły się dopiero teraz w lutym 2021, a szkoda, bo przez rok to może już byłby jakiś wynik tych badań w postaci  leku na covid?
To by były dopiero jaja jakby się okazało, że taki stary lek to leczy w dużej mierze.
galopada_, no dobra, ale tak logicznie - z jednej strony potępiacie tych co stosują amantadynę a jednocześnie stosujecie coś innego, co niby WHO odradza bo macie dobre efekty (pomimo, że WHO uważa, że nie daje to żadnych efektów). To ja nie czaję. A jak jakiś lekarz ma dobre efekty z amantandyną? Nie czaję szczerze jako szary człowiek tego toku myślenia.
galopada_   małoPolskie ;)
04 lutego 2021 18:54
epk, "w zaistniałej sytuacji stosowanie remdesiwiru, ograniczone do wczesnego okresu choroby, wyłącznie u pacjentów z obniżoną saturacją krwi obwodowej tlenem, bez uszkodzenia wątroby i wymagających tlenoterapii, jest uzasadnione, do czasu gdy dalsze badania wyjaśnią skuteczność leku." Zalecenia z 27.11.2020
Stosujemy rzadko, u młodych, do tej pory zdrowych osób z bardzo ciężkim covidem i we wczesnym okresie choroby.

ja słyszałam o zabiciu witaminą C, nie jest to wcale niemożliwe  🤣
wystarczy, że pacjent ma niewydolność nerek.


Zgadzam się z efeemeryda witamina C można doprowadzić do zgonu. Dlaczego:
- witamina C w postaci kwasu l-askorbinowego podana dożylnie w większej dawce doprowadzi do kwasicy metabolicznej. Kwas l-askorbinowy ma pH około 3.5.  Dlatego w większych dawkach podaje się askorbinian sodu pH około 7.5 tak jak krew pH około 7.5.
U pacjenta z Australii link podalem(covid, sepsa, niewydolność nerek itd)  podali 60 gr, nie umarł tylko wyzdrowiał.
W Chinach między innymi Dr Richard Chang też podawał na Covid Wit c. Mówiło się o transporcie 50 ton Wit C do wuhan.

"Wczoraj wysłaliśmy 50 ton witaminy C wzmacniającej odporność z naszego zakładu DSM Jiangshan do prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan. Tekst transparentu na ciężarówce brzmi: „W walce z N-CoV ludzie z DSM Jiangshan i Wuhan są sercem”"
https://mobile.twitter.com/dsm/status/1224262885729349633
Nie wiem ile w tym prawdy, jak ktoś chce niech szuka. Dziwnie pandemia się tam skończyła.

Tak samo w USA Dr Paul Marik podawał" eksperymentalnie" 😉 pacjentom z sepsą dodatkowo askorbinian sodu, dość mało ale i tak efekty miał że chłopina sam w szoku.


Czy Wit c może zadziałać na wirusy? Jakieś 70 lat temu już było to zrobione.
Jest rok 1948. Amerykański lekarz Frederick R. Klenner pracuje w szpitalu Annie Penn Memorial Hospital w Reidsville, w Północnej Karolinie (USA) gdy wybucha epidemia polio obejmująca cały stan.

Do szpitala zaczynają się zgłaszać dziesiątki pacjentów z typowymi objawami. Dr Klenner musi dokonać wyboru: po zdiagnozowaniu odstawić chorych na polio pacjentów do centrum kwarantanny (skazując ich na pewne kalectwo) lub rozpocząć na własną rękę leczenie polio megadawkami witaminy C.

Jako lekarz z powołania wybiera to drugie rozwiązanie. Już wcześniej leczył tego typu terapią pacjentów chorych na wirusowe zapalenie płuc odnosząc stuprocentowy sukces, więc… czemu nie spróbować z innym wirusem? Bingo!

Po 72 godzinach terapii 60 pacjentów chorych na polio  wróciło do domu, wszyscy zdrowi i wolni od polio.
Jest rok 1949, dnia 10 czerwca w Atlantic City odbywa się doroczny zjazd Stowarzyszenia Lekarzy Amerykańskich (AMA – American Medical Association). Dr Fred Klenner publicznie prezentuje swój raport na temat dokonanego przez niego podczas epidemii polio całkowitego wyleczenia 60 pacjentów terapią wysokich i często podawanych dawek witaminy C. Żaden, ale to żaden z kolegów nie miał nic do powiedzenia, w żaden sposób nie ustosunkował się do wygłoszonego przez Klennera raportu. Nie zrażony tym Klenner miesiąc później, w lipcu 1949 publikuje dokument w czasopiśmie medycznym “Southern Medicine & Surgery”, niestety również bez echa.

Link do raportu: [url=https://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/194x/klenner-fr-southern_med_surg-1949-v111-n7-p209.htm] raport[/url]

W Polsce mamy wielu doktorów, profesorów którzy też to robią, swoją wiedzę i praktykę oferowali ministrowi zdrowia i premierowi, oczywiście bez odzewu.

Wielu lekarzy w prywatnych klinikach podaje askorbinian sodu, sam  kilka razy miałem. Nie róbcie tego w domu.  😉 🤣

O amantadynie i wyleczonych osobach dr. Bodnar informował w marcu-kwietniu ministrów, simonow i innych i cisza, bo przecież jak by się okazało że większość można szybko wyleczyć, to nie było by pandemii i szczepionek.  😉

Tunrida jeśli podają dawki Wit D3 takie jak zalecają "bezpieczne" 2-4 tyś  🤣  to szacun. 🤣
Jak to się mówi gimbaza nie pamięta, ale my jak byliśmy niemowlakami dostawalismi po 300 a nawet 600 tys D3. Sprawdźcie w starych książeczkach zdrowia.


Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lutego 2021 21:06
znów wchodzicie w dyskusję z trollem.
Ja cos czuje, ze typ serio w te pierdy ze filmikow z zoltymi napisami wierzy 😉 i nie trolluje z premedytacja

Koles na serio promowal na r-v lekarza-cudotworce, ktory za swoje "leczenie" skonczyl w wiezieniu z wyrokiem za mordowanie swoich pacjentow, a i sam eksperymentuje na koniach ze ulanska fantazja, takze o jakiej etyce my tu mowimy? Jak pacent zmarl to ojtam, przeciez lekarzom tez pacjenci umieraja, c'nie?
O Amantydynie czytałam w normalnej papierowej gazecie, która zwie się Angorą. W tym przyapdku Zdrowykoń, ma rację, bo tak było.
Ten lekarz leczył, miał wyleczenia, choćby i kobiet w ciąży, bo jest przytoczonych kilka wypowiedzi pacjentów, w tym kobiety, kóra wtedy była w ciąży. Prawda, że nikt go nie słuchał, bo była pandemia. Opisane jest wszystko, raczej bezstronnie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lutego 2021 22:48
Przecież już pisane było.

[quote author=Gillian link=topic=103024.msg2955195#msg2955195 date=1607079011]
No dobra, a co z tą amantadyną? Pojawiły się jakieś nowości w tym temacie? Pytam bo wpadł mi w ręce wypis szpitalny z jednego ze szpitali w Warszawie, pacjent miał podawane duże ilości Amantixu. Kilka dni poleżał i w stanie dobrym wyszedł do domu. Wstrzymuję się od oceny, bo ja bardzo dobrze znam ten lek ale na Parkinsona lib w trudnych przypadkach neurologicznych, znam też bardzo długą listę przeciwskazań  🤔


Za Tomaszem Dzieciątkowskim:

Dostępne są nowe zalecenia dotyczące terapii COVID-19 wydane przez AOTMIT.
Jak wygląda więc kwestia słynnej amantadyny?
"Zalecenie (Konsensus Ekspertów)
Nie zaleca się stosowania amantadyny u pacjentów z COVID-19.
Uzasadnienie:
Zalecenie zostało sformułowane w oparciu o analizę 3 dostępnych publikacji, na które składały się jedno badanie z grupą kontrolną i dwa opisy serii przypadków, których niska jakość i wiarygodność nie pozwalają na przyjęcie tezy o skuteczności amantadyny w   COVID-19. Badanie będące retrospektywną analizą wielu tysięcy pacjentów leczonych w licznych szpitalach covidowych Mexico City, objęło m.in. 319 chorych, u których zastosowano amantadynę, nie  wykazało skuteczności amantadyny w monoterapii, a sami  autorzy konkludują, iż ich wyniki wskazują na brak zasadności kontynuowania prób klinicznych z amantadyną w COVID-19."Ergo: jeśli ktoś chce się bawić, niech wystąpi o zgody stosownych komisji bioetycznych i próbuje dalej. EMB nie uzasadnia stosowania amantadyny w przebiegu COVID-19.

[/quote]
Ja gdzieś czytałam że gdzieś tam badali amantadyne i mieli dobre efekty u pacjentów z chorobami Alzheimera i Parkinsona chorymi na covid.... Tylko że to jest lek na Parkinsona...
Jeden wielki minus jest taki, że wszyscy się rzucili na amantadyne i nie mam czym leczyć psów przeciwbólowo, a to był super lek.
Strzyga, ale z kiedy jest ten cytat?
Badania kliniczne rozpocząć się mają luty 2021.
Ja gdzieś czytałam że gdzieś tam badali amantadyne i mieli dobre efekty u pacjentów z chorobami Alzheimera i Parkinsona chorymi na covid.... Tylko że to jest lek na Parkinsona...


Prof. Konrad Rejdak z Lublina o tym mówił.
Ten lek od 30 - 40 lat stosowany był do wirusa grypy A, dopiero później na Parkinsona.
Lek przeciwwirusowy, stosowany również w leczeniu choroby Parkinsona. Choroba Parkinsona: uważa się, że skuteczność kliniczna amantadyny jest wynikiem antagonizmu leku względem podtypu NMDA receptorów glutaminianowych; ponadto amantadyna może także wywierać pewne działanie przeciwcholinergiczne. Zakażenie wirusem grypy A: amantadyna w małych stężeniach swoiście hamuje replikację wirusów grypy A (w tym podtypów H1N1, H2N2 i H3N2); hamuje wczesne stadium replikacji wirusa blokując pompę protonową wirusowego białka M2. Ma to dwa działania: zatrzymuje usuwanie otoczki wirusa i unieczynnia nowo syntetyzowaną wirusową hemaglutyninę. Wpływ na późne etapy replikacji stwierdzono dla reprezentatywnych wirusów ptasiej grypy. Dane z badań reprezentatywnych szczepów wirusa grypy A wskazują, że amantadyna przypuszczalnie działa na uprzednio nieznane szczepy i mogłaby być stosowana we wczesnych stadiach epidemii, przed ogólną dostępnością szczepionki przeciw szczepowi wywołującemu epidemię.

Amantadyna cena ok 20 zyli, ramdesivir ok 9 tyś.
Wielu celebrytów, polityków się tym leczy, ale dla Kowalskiego potrzebne badania leku który jest stosowany od 30 lat.  🤣

Jak ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia że polityką zależy na leczeniu ludzi i że ci nasi podejmują jakieś decyzje, a nie ktoś za nich, to  👍 🤣
Ale co ma byc wiadomo o amantadynie teraz, jak jeszcze nie bylo badan?

Angora to nie research journal i opublikowali anegdoty podpadajace pod "dwa opisy serii przypadków, których niska jakość i wiarygodność nie pozwalają na przyjęcie tezy o skuteczności amantadyny w  COVID-19". A na podstawie artykulu z Angory i anegdot nikt nie wezmie na siebie odpowiedzialnosci za leczenie ludzi lekiem o nieprzebadanej skutecznosci.
A po co ty mi to piszesz jak ja wiem co to amantadyna? Leczę tym na co dzień, znam mechanizm działania.
Cricetidae, ale zaczęły się dopiero teraz w lutym 2021, a szkoda, bo przez rok to może już byłby jakiś wynik tych badań w postaci  leku na covid?
To by były dopiero jaja jakby się okazało, że taki stary lek to leczy w dużej mierze.Nieprawda. Badania nad amandatyną prowadzono już kilka dekad temu i dekadę temu i wykazano skuteczność w leczeniu Covid-1 i SARS.
I to nie są pojedyncze badania.

Są też badania potwierdzające skuteczność użycia wybranych środków p. pasożytniczych. To w UK - także dość dawno i potwierdzone na Covid-19. Najśmieszniejsze, że to wyszło ostatnio od szefowej departamentu kontroli produktów leczniczych - bo ona próbowała to nagłośnić. Już ją uciszyli🙂
https://wpolityce.pl/polityka/537914-bedzie-badanie-amantadyny-z-udzialem-doktora-bodnara


"Sprawiedliwości stało się zadość! Agencja Badań Medycznych udzieliła pozytywnej rekomendacji projektowi „Skuteczność leczenia amantadyną chorych na COVID-19”, projekt uzyskał pozytywną recenzję i został dopuszczony do finansowania. Taką informację dostali badacze.

Dlaczego piszę o sprawiedliwości? Ponieważ to ten projekt, na informację o którym tak długo czekaliśmy. Projekt z udziałem dr Włodzimierza Bodnara, pulmonologa z Przemyśla, który od internautów dostał ksywkę „współczesny doktor Judym” i stał się pozytywnym bohaterem w czasach walki z pandemią. To z powodu otwarcia na pacjentów i walki o możliwość leczenia amantadyną, która w przekonaniu doktora i w ocenie tysięcy pacjentów skutecznie zwalcza Sars-COV-2. W swojej walce dr Bodnar był wielokrotnie atakowany przez środowiska naukowców, którzy nie chcieli dać wiary w jego metodę, wyśmiewali ją, a sam doktor był mocno atakowany."

Wywiad z dr Bodnarem.


Korban, Cimon 😉 i inni powinni karnie odpowiedzieć za blokowanie badań, można było to prawie rok temu robić.

Edit


[quote author=Zdrowykoń link=topic=103024.msg2962472#msg2962472 date=1612453555]
[quote author=galopada_ link=topic=103024.msg2962436#msg2962436 date=1612441642]
Majowa, m.in remdesivir
[/quote]

Źródło: Puls Medycyny 20.11.2020


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała 20 listopada nową rekomendację dotyczącą stosowania leku remdesivir u pacjentów z COVID-19 wobec braku dowodów na jego skuteczność. Remdesivir jest jednym z leków stosowanych w leczeniu infekcji wywoływanej przez SARS-CoV-2, rówież w Polsce.

Jak poinformowała WHO, zalecenie dotyczy wszystkich hospitalizowanych pacjentów, niezależnie od ich stanu, jako że obecnie nie ma dowodów, że remdesivir obniża śmiertelność i polepsza wyniki terapii. Rekomendacja została opracowana przez międzynarodową grupę 33 ekspertów.

Podstawą decyzji była analiza wyników badań WHO na dużą skalę w ramach programu "Solidarity", prowadzonego w 30 krajach, a także trzech innych badań, łącznie obejmujących ponad 7 tys. pacjentów.

"Zebrane dowody nie wykazały żadnego znaczącego wpływu na śmiertelność, potrzebę mechanicznej wentylacji pacjentów, czasu zdrowienia, czy innych ważnych dla pacjentów wskaźników" - napisano w komunikacie.

WHO dodała, że potrzebne są dalsze badania nad lekiem i poparła podawanie go pacjentom uczestniczącym w takich badaniach.

WHO nie jest pierwszą organizacją, która odradziła stosowanie remdesiviru w terapii pacjentów z COVID-19 pod wpływem nowych wyników badań. Tydzień wcześniej zmianę zaleceń w tej kwestii zapowiedział prezes Europejskiego Stowarzyszenia Medycyny Intensywnej Terapii (ESICM), Jozef Kesecioglu. ESICM odradza podawanie lekom osobom ciężko chorym z uwagi na brak potwierdzonej skuteczności oraz możliwe potencjalne działania niepożądane ze strony nerek.

Także tego.  😉

Tumrida ile podajecie Wit D3?

Na resztę odpowiem później.  😉
[/quote]

Czyli jednak szukać umiesz. To teraz podaj jakieś źródło naukowe, ze wlewy z wit. C działają na tego covida. Chętnie poczytam bo wszyscy których znam dość ciężko przechodzą.  😎
kotbury, w opracowaniach za oceanów jest opisane dawkowanie iwermektyny. Jak zachorował mój facet to zastosowaliśmy. Przeszedł łagodnie ale nie wiem ile miało w tym udziału zastosowanie iwermektyny. Plus od początku kwietnia suplementacja wit D, C i cynkiem.
Amantadyne ma w domu większość lekarzy których znam, w razie "w"
Gdzie stacjonarnie można kupić test na obecność przeciwciał po przechorowaniu covid 19 w Warszawie? Chciałabym sprawdzić czy moja angina nie była przypadkiem tym wirusem.
kermit   Horses horses everywhere ..
10 lutego 2021 09:17
Nie wiem czy się coś zmieniło ale chyba nie można tego kupić stacjonarnie.
Któregoś dnia (jeszcze w zeszłym roku) złaziłam chyba 7 aptek w tym celu i w ostatniej Pani mi wytłumaczyła, że nie ma tego w handlu detalicznym. Jedynie przez internet można kupić lub w laboratorium możesz zlecić badanie. Nie do końca zrozumiałam co tłumaczyła ale ogólny sens był taki, że Państwo chce trzymać rękę na testach i wiedzieć kto ewentualnie jest chory więc nie możesz tak na własną rękę....bez kontroli szefa wszystkich szefów.

Może ktoś tu mądry to potwierdzi lub szerzej wyjaśni, a może się zmieniło i tylko ja miałam pecha.
Gillian   four letter word
10 lutego 2021 17:07
diuk, w Synevo 🙂
kermit, przeciwciała to badanie z krwi. Idziesz do punktu, płacisz i Ci robią. No big deal. Chyba, że nie zaczaiłam pytania  😲
Gillian, Nie zaczaiłas.

kermit, Ma na myśli test domowy czyli z palca, a ty z żylnej.
Gillian   four letter word
10 lutego 2021 18:23
Aha, okej.
Tzn. tak mi się wydaje, chyba, że kermit, chciała sobie sama z żyły pobierać.

Te testy , przynajmniej z palca, to są warte tyle co nic.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 lutego 2021 18:41
Perlica, wątpię, żeby z żyły można było zrobić w domu 😀
Strzyga, tzn. moje zdanie było ironią, ale kto wie jakie tam kto ma hobby  🤣
kermit   Horses horses everywhere ..
11 lutego 2021 07:47
Strzyga, tzn. moje zdanie było ironią, ale kto wie jakie tam kto ma hobby  🤣


Ah ta interpretacja internetowych wpisów  🤣

Miałam owszem na myśli testy domowe z palca  😉
Nie planowałam naruszać żadnej żyły w jakimkolwiek celu  😁

Interesowałam się tematem domowych testów kiedy akurat załatwienie tego w laboratorium było dla mnie zbyt czasochłonne (umawianie się na godzinę podczas godzin pracy czy też czekanie w kolejce w przychodni itp). Ostatecznie nie zrobiłam bo miałam czas wyłącznie wieczorami kiedy przychodnie były zamknięte.
kermit, ja robiłam ten domowy, ale moim zdaniem jest do d..y. Można je kupić w necie na pewno.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się