Kącik Ujeżdżenia

Ten Nip Tuck Hestera nigdy mi się jakoś specjalnie nie podobał: wielki, zwalisty, ciężki. I faktycznie te piaffy chyba ocenione  za nazwisko.

A przejazd Laury Graves na Verdedesie mi się bardziej podobał niż Charlotte na Valegro.


wydaje mi się, że Valegro jest oceniany... bardziej przychylnie, ze wzgledu na jakiś nie wiem sentyment? ciągłe bycie sędziów pod wrażeniem jego dawnej chwały? Btw, czy tylko mi się wydaje, czy on ma już momentami nierówną kadencje w kłusach i pasażu?
No i Niemcy drużynowe złoto. Bardzo zasłużone zresztą. Valegro z błędami.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
12 sierpnia 2016 20:20
Bardzo podobał mi się koń amerykanki Roosevelt. I w sumie fajnie, ze USA a nie Holandia mają brąz.
Bardzo podobał mi się koń amerykanki Roosevelt. I w sumie fajnie, ze USA a nie Holandia mają brąz.

Ciekawe, na ile wpłynęła na to nieobecność Parzivala.
I tak, USA też zasłużenie.
Chyba naprawdę oceniają Valegro przez pryzmat wcześniejszych startów, bo błąd w ciągu powinien ją bardzo dużo kosztować- są one razy dwa, ponadto ciąga zadami w piaffie. Wciąż kocham kłus wyciągnięty i piruety V,ale Isabell dziś zrobiła po prostu szach-mat i zasłużenie wygrała  😍
tak ujeżdżenie na poziomie olimpijskim i dwie prawdy http://www.littlethings.com/adelinde-saves-parzival/?utm_source=frenzy&utm_medium=social&utm_campaign=horse
"....A broken Jaw ..a fucking Broken Jaw !!!!! Bug bite was a load of bollocks .. Crocodile tears from this cruel owner rider at Olympics ..when will it bloody stop ..
Pics of her warm up and last ride befor she pulled him up ...and said she's retiring him ..this poor horse like so many at this level have suffered for years ....Rollkur trained to the point of fractured jaw ..and tried hide from press grrrrr ..FEI shame shame shame on you for awarding this barbaric dressage riding and training ...I will never ever support this EVER ...."
ganasz, skad wzielas ten cytat ponizej linku?
zamieściła go  na facebooku June Mulrooney jest tam większy materiał na ten temat
A mozesz podlinkowac ta wypowiedz? Bo nie dzialaja mi na telefonie zadne odnosniki z tego Twojego linki powyzej..
min. na jej stronie są informacje https://www.facebook.com/junetheloone
Mnie jako laika bardzo zaskoczył przejazd Dorothee Schneider i Showtime. Do tej pory nie zwracałam na te pare zbytnio uwagi, ale po wczorajszym Rio strasznie mi się spodobali.
Czyli w końcu jak. Dobra ona jest bo kocha konika czy zła bo tak naprawde go torturuje?
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
13 sierpnia 2016 10:16
Mnie jako laika bardzo zaskoczył przejazd Dorothee Schneider i Showtime. Do tej pory nie zwracałam na te pare zbytnio uwagi, ale po wczorajszym Rio strasznie mi się spodobali.


Ja wczoraj też byłam tą parą zachwycona.
tak ujeżdżenie na poziomie olimpijskim i dwie prawdy http://www.littlethings.com/adelinde-saves-parzival/?utm_source=frenzy&utm_medium=social&utm_campaign=horse
"....A broken Jaw ..a fucking Broken Jaw !!!!! Bug bite was a load of bollocks .. Crocodile tears from this cruel owner rider at Olympics ..when will it bloody stop ..
Pics of her warm up and last ride befor she pulled him up ...and said she's retiring him ..this poor horse like so many at this level have suffered for years ....Rollkur trained to the point of fractured jaw ..and tried hide from press grrrrr ..FEI shame shame shame on you for awarding this barbaric dressage riding and training ...I will never ever support this EVER ...."


Czyli, że co? Dobrze zrozumiałam, że zawodniczka twierdzi, że to było ugryzienie, a June Mulrooney, że to złamana żuchwa?
Pytanie na jakiej podstawie Jane Mulrooney tak sądzi.
hmm to chyba nie jest jej osąd tylko ona min. jak i inni przekazała informacje z Rio  😎
A co to znaczy że"przekazywala informacje z Rio"? Jakies inne źródło oprócz kolejnej babeczki w Wielkim Kapeluszu? 😉
przeprowadź śledztwo jak masz czas i zacięcie ,  materiał się pojawił w wielu wypowiedziach, jeżeli to kłamstwa to amazonka powinna pozwać tych co rozsiewają takie info w sieci pod swoimi nazwiskami. 
Aktualnie nie mam czasu ani chęci, ale przynajmniej nie rozprzestrzeniam niepotwierdzonych informacji. Poczekam cierpliwie na rozwój sprawy, bo raczej takie oskarżenie nie przejdzie bez rozgłosu.
Adelinde twierdzi, że to ugryzienie owada lub pająka, było zrobione rtg żuchwy. Jane Mulrooney twierdzi, że to złamana żuchwa, bo reporter NBC tak zrelacjonował ("Team USA, the Dutch, and Sweden will continue fighting for a spot on the podium. Team USA’s Kasey Perry-Glass holds down the No.5 spot on the individual leaderboard while Allison Brock drops to the No. 7 spot, still keeping the team in reach of gold. Sweden holds the No. 6 and No.10 spots on the leaderboard. The Dutch’s Edward Gal holds the No.4 after Addeline Cornelissen and horse Parzival retire due to the horses hairline fracture."😉. Inni twierdzą, że to inny koń innego jeźdźca (nie zawodnika ujeżdżenia?) miał pęknięcie żuchwy i reporter pomylił konie. Trudno ocenić, gdzie leży prawda, bo równie dobrze Holendrzy mogą kręcić i zamiatać pod dywan, jak i może być prawdą pomylenie koni, a problemy spowodowane przez x rzeczy plus ugryzienie, uderzenie się o coś etc. P.s.: diagnoza złamania na podstawie interpretacji zdjęć z przejazdu i rollkuru podczas treningu, czy rozprężania do mnie nie przemawia. Mój koń ma bardziej nieszczęśliwą minę, kiedy go np. mucha żre etc.
Aktualnie nie mam czasu ani chęci, ale przynajmniej nie rozprzestrzeniam niepotwierdzonych informacji. Poczekam cierpliwie na rozwój sprawy, bo raczej takie oskarżenie nie przejdzie bez rozgłosu.

Przepraszam, ale o co poszło, bo zgubiłam wątek  🙁
Po pierwsze, złamana szczęka nie objawia się gulą z boku buzi.
Po drugie, nie wiem kto to tłumaczył jako złamaną szczękę, bo hairline fracture nie jest złamaniem,a pęknięciem. I to dość specyficznym, ponieważ dotyczącym kości które niosą duże obciążenia, lub jeżeli np. uderzymy mocno głową.
Nie jestem weterynarzem, jednak szczęka jest na tyle mocna,że nie widzę sposobu aby kobieta ważąca 50 kg była w stanie spowodować takie pęknięcie, i to już niezależnie od tego czy komuś się podoba jej jazda, czy nie.
miejmy nadzieję, że ekipa i zawodniczka szybko podadzą sprostowanie po tych prasowych doniesieniach i ta pierwsza prawda okaże się prawdziwa. A sport etyczny. Może problemy się nałożyły ?
Tak czy siak zdjęcia rollkuru na tym koniu są paskudne. 
E., o to, że Adelinde Cornelissen wycofała się podczas przejazdu z powodu choroby konia. Wg. oficjalnej wersji konia coś ugryzło w żuchwę, potem była opuchlizna, gorączka etc. koń stał 9h pod kroplówką, przeszedł przegląd i miał zielone światło na start, ale amazonka zrezygnowała, bo nie czuł się dość dobrze. Jedna strona teraz produkuje sie jako to Adelinde nie jest wspaniała, bo zależy jej na zdrowiu Parzivala bardziej niż na wynikach, druga strona widzi pęknięta żuchwę i generalnie wdupiemanie konia (coś takiego: sprawa żuchwy), trzecia strona czyli pani Witte-Vrees, zawodniczka rezerwy holenderskiego teamu mówi że problemy z językiem itp. były do przewidzenia przy takiej jeździe i wszyscy sie żrą na ostro 🤣


Ja nie przepadam ani za panią Cornelissen (i holenderskim ujeżdżeniem w ogóle...) i płakać nad jej dobrym serduszkiem nie bede, ale wiem że kapeluszowi z USA zawsze widzą u klasycznych koni 1000 złaman i tortur na minutę 🤣
ganasz Ale gdzie są prasowe doniesienia o złamaniu szczęki? Jak dotąd widziałam tylko doniesienia Pani w kapeluszu i jakiś artykulik na facebooku, ale to chyba jeszcze nie prasa?
no, ale skoro przeszedł przegląd, a zakładam że igrzyska mają swoich wetów i potrafią po rtg rozpoznać złamanie żuchwy, to chyba w takim razie racja jest po stronie zawodniczki?  👀  bo chyba tego przeglądu nie robił byle kto, tylko weci zatrudnieni na igrzyskach.  👀
A wiesz jak wygląda przegląd? ...
DressageLife, zgaduję: nie robią tam rtg? 😉
A wiesz jak wygląda przegląd? ...

Nie bardzo, ale chyba w takich przypadkach robi się rtg i na jakiejś podstawie dopuszcza konia
DressageLife, w kwestii złamanie/pęknięcie to pani w kapeluszu (Jane Mulrooney) twierdzi, że szczęka była złamana (broken). Reporter NBC (to też wiemy z relacji ww. pani, a nie od źródła) użył sformułowania hairline fracture, czyli pewnie po polsku pęknięcie. Wszędzie są tylko domysły na podstawie zdjęć pary (nie rtg) i tyle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się