popręg

Kastorkowa   Szałas na hałas
14 marca 2018 11:21
Dzięki za odpowiedzi  :kwiatek: Poczekam na siodło i będę mierzyć jaki hucek mieć powinien.
Szukają miękkich (bardzo) popręgów z gumami z dwóch stron w końcu kipiłam:

York'a neopren z żelem memo, gumy z dwówch stron za uwaga :
119 pln! u mnie sklepie stacjonarnym!

W necie pewnie też jest - polecam!
Popręg rewelacyjny, miękki, nieobcierający.

Jakby mi się miał zepsuć nawet za kilka lat to i tak bym celowała w taki sam - bo relacja cena do jakości jest mega na plus!
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
14 marca 2018 12:30
To prawda, te popręgi z yorka z pianką memory są bardzo fajne 🙂
Miałam tego Yorka z memory i koszmarnie mi się rozciągał. Kupiłam rozmiar taki jak zawsze, a po rozgrzaniu tego memory przez ciepło końskiego ciała ciągle musiałam dociągać popręg bo siodło mi się przesuwało.
A ja też je lubie, Horsenjoy tez daja rade tego typu z memo 🙂
Też polecam Horsenjoy. Używam na koniu, którego np. skórzany Kavalkade obcierał
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
14 marca 2018 13:41
A ja też je lubie, Horsenjoy tez daja rade tego typu z memo 🙂


Racja, przecież nawet ja ściągałam Horsenjoy, jak Yorka nie było  😵 😉 Ale to chyba nawet ten sam producent jakby? W każdym razie, tak czy siak fajne 🙂
Kavalkade ma też Memory Foam i fakt popręg jakby powiększał się pod wpływem ciepła.
Dziewczyny, Horsenjoy to stary York przecież?
Dla mnie wartością tego popregu nie jest to memory foam (to dodatek) ale gumy z dwóch stron i to, że nie jest ten popręg szeroki, tylko właśnie wąski a profilowany.
Ja miałam wrażenie że jak dociągnęłam popręg to się wrzynał w konia bo ten memory był taki miękki że ustępował pod naciskiem
DanceGirl futro z firmy Christ, ja w ogóle nie kojarze
A ja dziś testowałam popręg z Waldhausena, który właśnie kupiłam, o taki:
http://www.x-horse.com.pl/waldhausen-popreg-skorzany-ujezdzeniowy-czarny,3,14,4236
Jestem bardzo zadowolona, skóra od środka jest niesamowicie mięciutka, oprócz tego popręg jest dość wąski i profilowany - mi mojego wrażliwca, podatnego na obtarcia, podczas godzinnej jazdy nie obtarł. Jedyna rzecz, której nie lubię w tym modelu jest to, że od sprzączki do sprzączki jest faktyczna długość popręgu, ale ogólnie sam popręg ma 10cm więcej przez te przedłużki za sprzączkami.. Nie wiem po co to i trzeba najpierw przystuły przewlekać przez szlufki i tylko więcej roboty z tym. No, ale to najtańszy skórzany popręg ujeżdżeniowy jaki znalazłam więc wzięłam.

Ja popręgów neoprenowym nienawidzę choć koń nie narzekał. Ja jednak na co dzień nie dam rady z popręgiem, którego nie mogę po jeździe wyczyścić i szybko osuszyć, a u mnie taki neopren po pierwszym koniu wyglądał już ohydnie i był tak mokry, że nałożyć od razu na następnego konia było niemożliwe. Dlatego uparłam się, że musi być skórzany - schnie od razu i można czyścić na bieżąco.
Zembria, przyszedł mój Schockemöhle Pandora. Do Starta nie porównam, bo nie znam, porówuję do Kentaura Lausanne, bo taki mam.

Na pewno skóra Pandory jest bardziej miękka niż mojego Kentaura, ale nie na tyle, żeby zwaliło mnie to z nóg. Nie wiem, czy dla samej tej miękkości bym kupiła Pandorę, która jest 2 razy droższa. Bo pod Kentaurem też moja kobyła się nie obcierała (pod innymi nieskórzanymi obcierała się), Kentaur obcierał ją pod pachami i na łokciach. Pandora wg opisu jest dla takich koni, wiec jeśli użytkowanie to potwierdzi, będę uważała to za dobrą inwestycję. Naturalnie może się okazać, że dla delikatesów obcierających się pod popręgiem bardziej miękka Pandora będzie dobrym rozwiązaniem, ale samo wypróbowanie dość kosztowne jest. Ja już się pogodziłam, że muszę ponosić koszty tych prób. Co robić, jak ma się delikatną panienkę.  😀      


Edit:
Gilosia, też uważam, że wbrew popularnym opiniom popręgi skórzane łatwiej utrzymać w czystości. Co nie zmienia faktu, że gdybym utrafiła w nieskórzany od którego się nie obciera, bym się z takim męczyła. Pewnie wtedy bym kupiła dwa, żeby mieć czysty w zapasie, jak jeden nie wyschnie. 
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2018 09:22
TrusiaDzięki za opinię :kwiatek: A mogłabyś zrobić jego zdjęcie tak na płasko położonego? Wszędzie w necie jest tylko zgięty na zdjęciach. Mój się nie obciera, ale się wkurza jak go uwiera coś 🙄
OK, ale dopiero w weekend, bo w tygodniu jak wracam jest juz ciemno i mój super sprzęt kiepsko daje sobie radę z takimi warunkami  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2018 09:43
Oki, dzięki! To czekam na fotkę 😀
Edit. Ej, ale ja tak dopiero teraz się połapałam, to ty nie kupiłaś tego popręgu:
https://konik.com.pl/Anatomiczny-popreg-PALLAS-Schockemohle ? Myślałam, że to ten masz, bo ten Pandora to ujeżdżeniowy jest.
Gilosia, też uważam, że wbrew popularnym opiniom popręgi skórzane łatwiej utrzymać w czystości. Co nie zmienia faktu, że gdybym utrafiła w nieskórzany od którego się nie obciera, bym się z takim męczyła. Pewnie wtedy bym kupiła dwa, żeby mieć czysty w zapasie, jak jeden nie wyschnie. 


A jakie to są popularne opinie, bo nie znam? 😀 Ja nigdy chyba nie kupię innego popręgu niż skórzany. Wszystkie pozostałe futerka, neopreny, żele to jakaś masakra jeśli chodzi o higieniczną kwestię. Mój zawodnik sobie ubzdurał futerka i nie dość, że na co dzień kupił Kentaury, to jeszcze ostatnio wymyślił sobie taki na skoki, a mi się słabo robi 😵 Ładne to to może i jest, choć to rzecz gustu, ale z byciem praktycznym niewiele ma wspólnego, a ja zdecydowanie wolę to drugie 😉
Popreg z fartuchem Equiline? Warto? Jaka skóra i wykonanie? Sama markę generalnie uwielbiam, ale skórzanych rzeczy nigdy nie miałam w ręku.
Oki, dzięki! To czekam na fotkę 😀
Edit. Ej, ale ja tak dopiero teraz się połapałam, to ty nie kupiłaś tego popręgu:
https://konik.com.pl/Anatomiczny-popreg-PALLAS-Schockemohle ? Myślałam, że to ten masz, bo ten Pandora to ujeżdżeniowy jest.

Tak, ujeżdżeniowy. To nie chcesz fotki ujeżdżeniowego?



A jakie to są popularne opinie, bo nie znam?

Że skórzane są trudniejsze w czyszczeniu, bo te sztuczne polejesz wodą i już.


[quote author=gllosia link=topic=117.msg2766576#msg2766576 date=1521115821]

A jakie to są popularne opinie, bo nie znam?

Że skórzane są trudniejsze w czyszczeniu, bo te sztuczne polejesz wodą i już.
[/quote]

O matko, nie wierzę w to co czytam 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2018 18:02
A to nie, dzięki za pomoc, ale fotka ujeżdżeniowego raczej mi nie pomoże 🙂 Spróbuję jakiś sklep poprosić o foty obu, bo teraz się waham między tym Schockemohle a Kiefferem 🙄
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 marca 2018 18:25
Mam pytanie natury technicznej.
Czy ktoś ma, bądź miał w łapkach popręg CLARIDGE HOUSE model Elena z linku:
https://www.kramer.co.uk/Leather-Dressage-Girth-Elena.htm?websale8=kraemer-pferdesport.47-GB&pi=220278&ci=262658

Kupiłam taki popręg jako używany, ale w stanie bardzo dobrym, dojechał i wszystko bardzo oki, tylko zastanawiam się czy ta część z gumami i klamrami fabrycznie ma możliwość przesuwania się ? 
Będę wdzięczna za informacje  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 marca 2018 11:35
Dotarł właśnie mój popręg, zdecydowałam się na Kieffera. W pomacaniu jest rewelacyjny! Miękki, elastyczny i mięsisty. Ciekawa jestem co koń powie... a niech spróbuje dziad nogami majtać ze go mierzi coś znów :nunchaku: 😉

Edit. Melduję, iż Pan Łaciaty pojechał dziś w teren w nowym popręgu i ani razu nie przykopał sobie w brzuch 😀 No dobra, raz, jak zsiadaliśmy i łapę mu pod ten popręg wpychałam, żeby zobaczyć jak leży 😁
https://www.gnl.pl/popreg-z-futerkiem-hkm-teddy.html
To jest bardzo miękki popręg, nie rozciąga się,gumy solidne. Jedyny minus to, iż dostępny jest tylko z jasnym futrem. Poza tym godny polecenia dla wrażliwych koni.
maliniaq   Just do your job.
25 marca 2018 15:40
Mam konia, który bardzo często obciera się od popręgów, zakupiłam naturalne futro na popręg i wszystko było fajnie do pierwszego prania... po wypraniu popręg na całej długości po obu stronach (zaznaczone na rysunku na czerwono) stał się taki twardy i sztywny i znowu koń się obciera. Macie jakieś rady/pomysły jak "rozmiększyć" te brzegi?
maliniaq, a w czym to futro wyprałaś? W płynie do prania takich naturalnych futer? Bo ja piorę Mattesy w takim specjalnym płynie, potem rozczesuję zgrzebłem i nic się nie dzieje.
maliniaq   Just do your job.
25 marca 2018 21:57
No właśnie wyprałam w zwykłym proszku i do tego jeszcze wysuszyłam na kaloryferze... teraz ponownie wyprałam w płynie zmiękczającym i suszę zdala od kaloryfera, po wyjęciu z pralki ładnie wszystko zmiękło i nie ma sztywnych krawędzi, mam nadzieję że w takiej formie już zostanie...
maliniaq, zwykły proszek to katastrofa dla skóry, niestety suszenie na kaloryferze to katastrofa bis 🙁
Wszystkie naturalne futra trzeba prać w detergentach do futer, jak na przykład:
http://br-konie.pl/anky-leather-wash-do-prania-skor-i-futra-owczego/produkt/2202/
i zostawiać do wolnego wyschnięcia w pokojowej temperaturze. Mi podkładka Mattesa potrafi wysychać 2-3 dni, rozłożona na wieszaku, żeby miała dostęp powietrza z każdej strony. Ze dwa razy dziennie ją wtedy przeczesuję i wygląda i działa jak nówka.

Marne szanse, żeby się udało wyprowadzić tunel na popręg ze stanu zniszczenia skóry, ale zawsze można spróbować. Jedna jedyna rzecz, którą mi się udało uratować, to skórzane rękawiczki jeździeckie uprane przypadkiem z normalnymi ciuchami w proszku. Poleciały do prania ręcznego i poleżakowały chwilę w letniej wodze z dodatkiem Leather Wash.
Jak oceniacie obecne KenTaury? Gdzieś mi się obiło o uszy, że jakościowo poszli w dół. Prawda to?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się