praca

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 kwietnia 2013 11:33
Wyobrażacie sobie. 2 dni i prawie 3 tysiąc tytułów wykonawczych za niepłacenie RTV? A Tusk mówił żeby nie płacić.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 kwietnia 2013 12:09
Wyobrażacie sobie. 2 dni i prawie 3 tysiąc tytułów wykonawczych za niepłacenie RTV? A Tusk mówił żeby nie płacić.

Czyli mam czekać na liścik? 😀
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
12 kwietnia 2013 12:17
ovca, płatna praktyka w urzędzie? czy coś mi umknęło?

swoją drogą nie lubię pracy "bez pracy", dostaję pierdolca jako osobowościowy multitasker jak mam mało... ^_

Wyobrażacie sobie. 2 dni i prawie 3 tysiąc tytułów wykonawczych za niepłacenie RTV? A Tusk mówił żeby nie płacić.


a na jakiej podstawie identyfikują tych co powinni płacić ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 kwietnia 2013 13:04
[quote author=JARA link=topic=13.msg1747016#msg1747016 date=1365762801]
Wyobrażacie sobie. 2 dni i prawie 3 tysiąc tytułów wykonawczych za niepłacenie RTV? A Tusk mówił żeby nie płacić.

Czyli mam czekać na liścik? 😀
[/quote]

Powinnaś czekać najpierw na upomnienie i masz wtedy 7 dni. Kurde masakra, dostajesz pismo i masz 7 dni na zapłacenie zaległości z 5 lat + odsetki.

a na jakiej podstawie identyfikują tych co powinni płacić ?
Rejestracja odbiorników RTV. Inna sprawa, że teraz chodzą kontrolerzy po domach i sprawdzają kto ma radio i TV na chacie. Poczta Polska mówi, że trzeba wpuścić. A prawda jest taka, że trzeba to tylko policję z nakazem wpuścić, ale tacy kontrolerzy znajdą sobie starsze osoby lub takie co prawa nie znają.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 kwietnia 2013 13:45
JARA, wiem, jak to jest, jak dostajesz takie pisemko, właśnie mi z banku przyszło, że pobiorą sobie za dwa tyg. 1200zł z mojego konta tytułem zabezpieczenia niskiego wkładu własnego kredytu, bo po 36mies. jak wkładu nie spłaciłam, to trzeba go znów ubezpieczyć. A ja mam zdecydowanie więcej lepszych zastosowań dla tych pieniędzy, niż oddanie PKO 🙁

A ja tam do domu nikogo nie wpuszczam. Bo się boję 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 kwietnia 2013 14:16
No i za znalezienie niezarejestrowanego odbiornika jest ok 550zł kary :/
Wróciłam właśnie z rozmowy kwalifikacyjnej.
Jeeeju, to moja pierwsza taka PRAWDZIWA rozmowa!
Mają mi dać znać do końca przyszłego tygodnia. Ale jakoś nie widzi mi się praca w takiego typu firmie.. finanse  🙄

więc dalej jestem w punkcie wyjścia i tracę już nadzieję, że znajdę coś fajnego na wakacje 🙁
ovca   Per aspera donikąd
12 kwietnia 2013 17:21
ovca, płatna praktyka w urzędzie? czy coś mi umknęło?

bezpłatna, studencka. Przede mną jeszcze biuro projektowe, firma wykonująca ogrody i szkółka roślin...cieszę się na szkółkę strasznie  😅
No i za znalezienie niezarejestrowanego odbiornika jest ok 550zł kary :/


Czy za taki odbiornik uznaje się też komputery?
A moja praca jutro do obejrzenia w telewizji. Zapraszam o 21.00, TLC, program "Bardzo ostry dyżur". Kręcili trochę ze mną, ale nie wiem czy się załapałam na jakieś ujęcie. Reklama wygląda zachęcająco, już nie mogę się doczekać  😉
Pialotta nie narzekaj, co może być piękniejszego niż finanse?  😍 Można spytać do jakiego działu aplikujesz? 🙂

Chciałabym odnieść się do moich poprzednich pytań dot. zamieszczania pracy na czarno w CV. Rozmawiałam dziś z HRowcem, babka zachęcała do wpisywania takiego doświadczenia w CV.

Testy psychologiczne i analityczne potwierdziły moje przypuszczenia: powinnam szukać pracy jako analityk finansowy (baba_jaga  😉), audytor, compliance officer.  🏇 Pozostaje już tylko sprawdzić w praktyce w czym czuję się najlepiej. 🙂

Proszę trzymać kciuki w poniedziałek, będę walczyć o miejsce w warsztacie organizowanym przez Wielką Czwórkę.  👀 Ktoś ma pomysły jak najlepiej przygotować się do testu znajomości angielskiego? Powtórzyć słownictwo biznesowe? Jest jakaś konkretna specyfika takich profesjonalnych testów?
Cintra telefoniczne pozyskiwanie klientów, coś jakby telemarketing. Typowo dorywcze 😉
Kompletnie nie dla mnie, jest wiele ciekawszych prac dorywczych 🙂
Oj, to niestety muszę przyznać rację, telemarketing nie jest moją wymarzoną posadą. 🙂 Ale na pewno jest to cenne doświadczenie, także jako praca dorywcza ok. 🙂
Cintra powodzenia !
Ciekawe na co sie zdecydujesz  🙂

Praca w telemarketingu (dla firm, ale i rowniez dla ngo's np. zdobywanie funduszy) to doskonaly trening przed kazda praca wymagajaca obycia ze slowem "nie" (chociazby sprzedaz czy windykacja).
Dziewczyny trzymam kciuki!

Cintra uderz do Edytki, ona w końcu "Prajsowa" jest 😉


W temacie pracowym: jestem mega zadowolona z nowej pracy, praktycznie cały czas chodzę tak 😜 😜 Już mnie znajomi mają dość chyba. Obiecuję, przygaszę entuzjazm! 🤣
Dużo wyzwań przede mną, a jednocześnie moi szefowie chcą żeby się rozwijała, uczyła - bardzo mnie motywują. Moje stanowisko ewoluowało i powoli idzie w kierunku członka grup projektowych (a baaaardzo w przyszłości - może kierownika). Nawet jeden projekt dostałam już całkowicie pod siebie, co jest dla mnie mega wyróżnieniem bo zaczęłam pracę 2 tygodnie temu i miałam de facto takimi rzeczami zajmować się za... 3-4 mc? Plus prezes chce mnie wkręcić w zadania biznesowe głównych graczy firmy, ale to za jakiś czas. Na razie mam poznać klientów (Big 4 głównie 😉), obserwować, wyciągać wnioski.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 kwietnia 2013 06:54
[quote author=JARA link=topic=13.msg1747157#msg1747157 date=1365772568]
No i za znalezienie niezarejestrowanego odbiornika jest ok 550zł kary :/


Czy za taki odbiornik uznaje się też komputery?
[/quote]


Raczej nie 😉
JARA, mam nadzieję, chociaż to trochę niekonsekwentne - przecież i z komputera możesz odtwarzać radio, i z telefonu 😉 Ech, dziurawe te przepisy...
kujka   new better life mode: on
13 kwietnia 2013 09:38
mam z kolei znajomych, ktorzy maja telewizor, a nie ogladaja telewizji. uzywaja telewizora tylko do ogladania filmow (puszczaja z komputera na ekran tv). ale pewnie abonament i tak powinni placic.
amnestria Ty też celujesz w consulting? 🙂 Edytkę będę męczyć jak ją spotkam w stajni. 😉 Póki co przeraża mnie fakt, że nigdy jej tam nie ma. :P Jeszcze bardziej przeraża mnie fakt, że chcę się świadomie wkręcić w ten tryb.  👀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 kwietnia 2013 17:39
Cintra e, jestem zawsze w weekendy, a od kąd stoimy w Trzcianach to i na chwilę wpadam 2-3 razy w tygodniu 😉 \

powiedz, która z firm Wielkiej 4 - testy analityczno-logiczne są takie same wszędzie, ale z jęz. angielskiego się różnią 😉
W rzeczywistości to ja ostatnio zapominam jak wygląda mój koń... Deloitte.  :kwiatek: Jestem świeżo po testach w biurze kariery, jestem trochę załamana, najlepsze są u mnie zdolności analityczne i społeczne, ale i one są na żenująco niskim poziomie, spodziewałam się wyników bliskich 9-10pkt. Chociaż próbny test D. na ich fp zdałam z jednym błędem z analizy słownej, ale był jakiś podejrzanie prosty. :/
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 kwietnia 2013 18:26
Deloitte korzysta z firmy SHL - na stronie (jeśli nie polskiej spolki, to na pewno na angielskiej) powinno być dużo testów. Te testy mają to do siebie, że im więcej się ich trzepie, tym ma się lepsze wyniki 😉
W Deloittcie był krótki test z jęz. angielskiego (trochę gramatyki) i troszkę pisania - serio nic strasznego i długiego, raczej podstawy.
DZIĘKUJĘ!  :kwiatek: Trochę mnie uspokoiłaś z angielskim, ale powtórzę co nieco z gr.  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
rtk czekam i czekam na polską wersję :P która to Ty? 😉
kaktus, pod koniec było. Ale nie puścili niczego ze mną 😉. Była tylko moja koleżanka i nasz lekarz. Nagrywali cały dzień, od rana do nocy dla kilku minut. Nieźle 😉
amnestria Ty też celujesz w consulting? 🙂 Edytkę będę męczyć jak ją spotkam w stajni. 😉 Póki co przeraża mnie fakt, że nigdy jej tam nie ma. :P Jeszcze bardziej przeraża mnie fakt, że chcę się świadomie wkręcić w ten tryb.  👀

Tzn firma, w której teraz jestem, jest firmą typowo konsultingową działającą w obszarze doradztwa biznesowego/zarządzania zmianą/architektury korporacyjnej.
Konsultanci to w większości ludzie z blisko 20-letnim doświadczeniem, głównie wykładowcy z Polibudy albo SGHu
Więc raczej wątpię, bym kiedykolwiek została konsultantem 😜

Ale mam na siebie pomysł w tych strukturach. I co więcej moi szefowie też takowy mają. Także się dzieje się 🏇
amnestria super! To duży komfort mieć pomysł na siebie i wiedzieć do czego chce się dążyć. A szefostwa tylko pozazdrościć. 😉 Mam nadzieję, że za rok lub dwa też będę zdecydowana na konkretną ścieżkę.
Muszę się komuś wygadać, bo właśnie dostałam wiadomość, że w piątek mam spotkanie z dyrektorem handlowym. Ja, zwykły sprzedawca.
Spotkanie ma być odnośnie szkoleń, które będę prowadzić i wyboru jeszcze 3 dodatkowych szkoleniowców spośród 30 sklepów. To chyba wyróżnienie, bo oprócz mnie jest jeszcze jedna dziewczyna, której w to nie miesza.
Drugie spotkanie, ale już dwudniowe mamy w maju (również bez niej).
Pierwszy raz czeka mnie takie wyzwanie, z nerwów ani dziś ani z czwartku na piątek nie zasnę, będę koczować na dworcu od północy 😉
Udało się!  😅 Jutro cały dzień spędzam w D! Dzięki za kciuki baba_jaga i amnestria, a Tobie Edytka należy się duuuża kawa, albo cokolwiek innego co preferujesz. 😉

Merytorycznie: testy z analizy werbalnej i liczbowej były bardzo przyjazne, żeby nie napisać trywialne. Ale angielski...  😵 Zadania testowe były straszne, nie wiedziałam prawie niczego, reszta use of english całkiem całkiem, ale jeszcze duuuużo pracy przede mną.
Cintra, właśnie wczoraj mój chłop robił ten test z angielskiego w ramach rekrutacji do Wielkiej 4 - zaczął z poziomu C1 (bo tam się wybierało, nie wiem jak u ciebie?) i test trwał 45 minut i był naprawdę trudny! Ja niby mam CPE, a w paru pytaniach miałam zagwozdkę. Use of English i słuchanie - u ciebie tak samo? Fajnie, że od razu wynik się pokazuje, mniej stresu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się