Przepisy kulinarne

Chcę zrobić naleśniki z pieczarkami na obiad, jednakże same pieczarki trochę mnie nie przekonują, chciałam wkroić pierś z kurczaka w kawałkach, polać sosem czosnkowym... czy jest jeszcze coś, co można dać do środka i dobrze będzie komponowało się z pieczarkami?
A ja mam pytanie a propos domowego kiszenia kapusty.
Robiłam to ostatnio jako przedszkolak 😉 Przepis jakiś nawet mam, ale się zastanawiam, jak ma wyglądać ubijanie kapusty.
Ktoś wie?
udorka ja robiłam po "meksykańsku", z mięsem, papryką, pieczarkami i fasolą. Ale do tego ostry sos, czosnkowy też będzie super
udorka - ja robiłam kiedyś z pieczarkami i startym żółtym serem. Pieczarki najpierw pokroiłam w kostkę, podsmażyłam, doprawiłam solą i pieprzem. Później w naleśniki wkładałam pieczarki, posypywałam serem, składałam i jeszcze na chwilkę na patelnię żeby się ser rozpuścił - było bardzo dobre  😍
Kami   kasztan z gwiazdką
01 lutego 2011 18:30
Udorka możesz dodać np. podduszonego pora, cebulkę, kukurydzę, groszek  🙂

Teodora - do miski, umyć stópki i maszerujemy  😁
Dzięki za rady. Dziś mąż ma okazję się wykazać, co z tego wyszło zobaczę po pracy 🙂
Odkopuję bo potrzebuję rady - w czerwcu robimy z mamą dużą imprezę, jej urodziny na dużą liczbę osób. Nie mamy pomysłu na główne danie. Musi to być coś co da się radę zjeść tylko widelcem na stojąco - nie mamy szans posadzić tylu osób przy stole, więc będzie szwedzki stół. Tylko nie chcemy nic w stylu gulaszu, strogonova itd. Chciałybyśmy coś innego, dobrego ale nie wiemy co.
Pomożecie?
Kami   kasztan z gwiazdką
13 lutego 2011 22:07
Może różne rodzaje pierogów - w którymś odcinku "Ugotowanych" babka robiła trzy rodzaje - ze szpinakiem i fetą, z kurczakiem i chyba mascarpone i z łososiem wędzonym. Jak zrobicie kilka smaków to każdy znajdzie coś dla siebie  😉
Albo weźcie przykład z chłopskich stołów na weselach - upieczcie udziec. Dobrze zrobiony powinien być kruchy i nie powinno być kłopotu z jedzeniem samym widelcem  😁
Albo zróbcie grilla, tylko pieczcie małe kawałki.
No i na pewno mnóstwo sałatek, koreczków i małych kanapeczek  😎
Pierogi fajny pomysł, tylko na taką ilość osób to nie wiem kto to ulepi 😉 Ale może faktycznie....
Muffinka- możesz zawsze skorzystać z takiej wypraski do uszek. Pewnie ułatwiłoby to robotę, a poza tym byłyby mniejsze przez co można by je było włożyć do buzi bez dziabania na talerzu. Bo standardowej wielkości pieroga raczej trzeba podzielić.
Właśnie gadałam z mamą i nakręciłyśmy się na te pierogi 😉
Ale jeszcze chętnie jakieś pomysły przyjmę.
Kami   kasztan z gwiazdką
14 lutego 2011 13:15
Muffinka a popytaj w takich punktach gdzie robią pierogi i inną garmażerkę ile by chcieli za hurtową ilość. W Krakowie jest mnóstwo takich miejsc i pierogi tam mają przepyszne, z różnymi nadzieniami. Myślę, że mogłoby się to opłacać  🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 lutego 2011 11:38
Czy w supermarkecie  takim jak Carrefour dostanę papier ryżowy?
JARA, wnioskując po wypowiedziach na tym forum: http://forum.gazeta.pl/forum/w,77,102131518,102131518,Papier_ryzowy.html
Raczej tak 😉
Kupiłam patelnię. Dokładnie taką http://allegro.pl/berghoff-patelnia-invico-vitrum-24-cm-gratis-i1472996205.html
W sumie nie wiem po co 😉 Po prostu mi się podobała ale skoro już ją mam i zajmuje mi masę miejsca w szufladzie to warto ją wykorzystać. Jadłam kiedyś u kogoś fajny smażony ryż z warzywami.
Zna ktoś przepis? Albo jakiś inny fajoski 😉?
Ada   harder. better. faster. stronger.
08 marca 2011 20:59
JARA, na 100% tak, przynajmniej w moim najbliższym jest 😉
Muffinka- ugotować ryż, a warzywa mrożone? Teraz i tak nie dostaniesz nic ciekawego z warzyw w sklepie.
Ja ryż smażę trochę przed gotowaniem, i taki "szkisty" zalewam wodą i gotuję. Albo najpierw gotuje i jak zostanie tyci wody wstawiam na trochę do piekarnika. Ale możliwe, że nie o taki ryż Ci chodzi 🙂
Z tego co pamiętam to znajoma nie gotowała ryżu tylko smażyła go na tej patelni z odrobiną bulionu...ale nie mam jak teraz spytać jej o przepis...
Może chodzi o ryż smażony na chińską modłę?

W przybliżeniu:
ugotować ryż
na patelni zrobić jajecznicę z jednego jajka (na jedną osobę), zdjąć na talerzyk
na patelni podsmażyć warzywka (szczypiorek, kiełki, groszek, marchewkę co tam się chce, czosnek)
dodać jako, ryż, sos sojowy i ostrygowy
podsmażyć mieszając

Nie, to nie było takie coś. Kurczę, pamiętam dokładnie że ona sypała na patelnię surowy ryż i dodała trochę bulionu warzywnego.

No nic, będę szukać tego przepisu.
Mąż znów będzie się ze mnie nabijał że kupiłam patelnię (kolejną) i nie wiem co mam z nią zrobić🙂 hihi

edit: to było coś w tym stylu tylko znajoma nie uzywała mieszanki warzyw mrożonych tylko świeże i zamiast wody dodała bulionu  http://www.uwielbiam.pl/przepisy/przegladanie/ryz-z-warzywami-na-szybko

edit 2: coś takiego http://www.kobieta.pl/gotowanie/przepisy-kulinarne/dania-glowne/zobacz/artykul/ryz-z-warzywami/ tylko ona robiła to na jednej patelni
Ada   harder. better. faster. stronger.
09 marca 2011 19:21
Muffinka, to skoro ryż zalewany na patelni to coś w podobnego do risotto musi być 😉
Tak? No być może 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
10 marca 2011 13:31
Dziewczyny, sprawiłam sobie ostatnio parowar, który niezmiernie mnie cieszy, macie może jakieś pomysły na ciekawe dania na parze?? 😀
Naszło mnie na kulinarne eksperymenty, więc każdy ciekawy pomysł będzie na wagę złota 😉
Mam w planach faszerowaną paprykę z parowaru, jestem bardzo ciekawa o mi z tego wyjdzie 😎
Muffinka ja powiem tak jak Ada - tak sie robi tradycyjnie włoskie risotto. Nie zapieka sie w piekarniku, tylko dusi ryż na patelni co chwilkę (jak wchłonie) podlewając bulionem albo winem albo różnymi wywarami, mlekiem, rozcieńczonym przecierem pomidorowym i innymi dobrościami. A składniki dowolne - najczęściej kura + warzywa (cukinia, groszek, brokuły, marchewka, por itp itd). Na końcu parmezan.

Patelnia super 🙂
No to pewnie właśnie o risotto mi chodziło 😡  Dzięki.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 marca 2011 16:15
Muffinka, ja uwielbiam ryż z tego przepisu:

na rozgrzaną patelnie z odrobiną oleju wsypujemy surowy sypki ryż ( ok 2 szklanek) dodajemy trochę vegety dla smaku.
Podmażamy go chwilkę (ok 5minut), zalewamy 4 szklankami wody i ustawiamy czas na 25minut.
Na osobnej patelni podsmażam pokrojoną w kostkę paprykę i cebulkę.
Gdy ryż już będzie gotowy (odparuje z niego cała woda i będzie miękki) dodaję podsmażone warzywa i odrobinę sosu sojowego.
Ryż jest koloru brązowego a smakuje obłędnie.

Polecam!
O dzięki. Będę tworzyć 😉
Ok, znów potrzebuje rady...tym razem potrzebuję pomysłu na szybkie i fajne (takie raczej tradycyjne) przystawki/zakąski. Muszę zrobić sporo więc bawić się z tym nie mogę. Coś prócz sałatek, śledzików czy jajek z majonezem 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 maja 2011 20:12
bardzo fajne sa mini kanapeczki:
bagietke kroi sie na grubosc 2cm, podsmaza na masle, poki sa cieple wciera sie czosnek, kladzie ugotowane na twardo jajko na to pomidor majonez i starkowany ser. w sumie mozna dodac co jest w lodowce😉

ostatanio zrobilam meeeeeeeega pyszne spaghetti szpinakowo czosnkowo fetowe  😜 😜 😜
Myślałam o kanapeczkach ale nie będę miała czasu ich przygotować. Musi to być coś co zrobie poprzedniego dnia wieczorem żeby gotowe czekało w lodówce🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się