Jak to drzewiej bywało - fotoarchiwum

Ja też ma książkę Fillisa i też się zastanawiałam, dlaczego teraz nie ma w konkursach galopu do tyłu albo zmian nóg w miejscu? Naprawdę nie wiem, dlaczego z tego zrezygnowano. Będę wdzięczna, jeśli ktoś kto wie się wypowie.

No bo o ustawianiu konia z ziemi no to rozumiem.
A to tu jest taki fajny wątek, a ja już chciałam tworzyć nowe.  😵
Jakiś czas temu wynalazłam u dziadków, którzy swoją drogą z końmi nie mają za dużo wspólnego, książkę "Dwa wieki polskiej hodowli koni arabskich (1778-1978) i jej sukcesy na świecie" autorstwa prof. dr Witolda Pruskiego. Opisane w niej są praktycznie wszystkie hodowle w na ziemiach polskich, hodowla koni w czasach wojny i odbudowa zniszczonej przez wojnę hodowli, zawiera również tabele związane z wyścigami koni arabskich i wiele wiele innych. Wszystko opatrzone fotografiami autorstwa M. Gadzalskiego, W. Puchalskiego, Z. Raczkowskiej, H. Woźniakowskiego oraz W. Kozika.
Nie siedzę w "środowisku arabskim", nie znam się na arabach, ale jeśli ktoś byłby zainteresowany, to mogę spróbować jakoś zeskanować, albo chociaż obfocić książkę. 🙂
Z cyklu koń na wsi, moja mama z moim pradziadkiem. Koń chudzinka, ale kto myślał kiedyś o zbilansowanej diecie 😀
bardzo ciekawy wątek, poleciał do ulubionych
A to zdjęcie rzuciło mi się w oczy, grrrr..... http://www.old-picture.com/old-west/Cowboys-Roping-Gray-Wolf.htm
edit
wstawiłam za młode zdjęcia🙂
Ale to chyba jest wątek o tym jak to drzewiej bywało kiedy nie było jeszcze kolorowej fotografii  😉 Ale zdjęcia zacne.
No to jakie fotki tu wrzucać, bo ja też mam parę z lat 90-tych ale już w kolorze i nie wiem czy wrzucać żeby ochrzanu nie dostać 🤣 Tu mamy takie prehistoryczne fotki czy wspomnienia z dzieciństwa też?
No to jakie fotki tu wrzucać (...) ?

Może takie: [url=http://www.audiovis.nac.gov.pl/search/8f00be293c70a271a3f7e5e7de23dbc3:1/] cyk[/url]
Ale po co przerzucać ze stronki na stronkę, lepiej coś od siebie.
Moja mama ze swoim koniem 🙂  💘
wybaczcie datę i ramkę, ale dawno temu robiłam zdjęcie zdjęciu 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
01 sierpnia 2012 22:17


to ja polecam powyższy filmik
jak to brytyjczycy hindusów uczyli ekspresowego zajeżdżania koni

już wiemy skąd się wziął idiom "to break a horse"
który w tamtych czasach był prawdopodobnie literalnie interpretowany jako łamanie psychiki

ten filmik wytłumaczył mi dlaczego moi koledzy hindusi mówili mi, że mieli piękną tradycję jeździecką, ale przyszli brytyjczycy i ją zniszczyli ucząc ich wiązać konie w stanowiskach itp
oglądając ten filmik tak sobie myślałam gdzie on jeszcze liną tego konia obwiąże i gdzie wsadzi mu ten kij 🤔 ciekawe czy konie po czymś takim miały jakieś kontuzję?
ushia   It's a kind o'magic
01 sierpnia 2012 23:09
ciekawe czy ten kijek byl pomaranczowy  😀iabeł:
szczerze?
mnie ten filmik nie zaszokował
może dlatego, że widziałam obecnie o wiele gorsze "patenty" "sposoby" w zajeżdzaniu młodych koni
zwłaszcza wśród osób, które są młode, zjadły wszystkie rodzaje i wydaje im sie, że są "miszczami" świata

wystarczy poczytać nasze forum i np. wypowiedź jednej z koleżanek, która z koniem który miał siodło 3 czy 4 raz pojechała w teren na 2 godziny, i za kolejne 3 tygodnie miała go wystawiać na zawodach
hehe to mądra ta dziewczyna  🤔


wystarczy poczytać nasze forum i np. wypowiedź jednej z koleżanek, która z koniem który miał siodło 3 czy 4 raz pojechała w teren na 2 godziny, i za kolejne 3 tygodnie miała go wystawiać na zawodach


gdzie tacy miszczowie??  🤔
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 sierpnia 2012 15:07
W weekend byłam z w SK Kozienice znanej z hodowli folblutów.


W biurze wiszą stare zdjęcia:










Obecnie od kwietnia SK Kozienice jest własnością AK Agro p. Aleksandra Kiljańczyka.

Ta ostatnia fotka to chyba jeszcze przedwojenna.
A tak sie drzewiej skakalo w damskim siodle:



Na zdjeciu Esther Space, 1915 rok  😀
Ale umięśniona szyjka 🤣
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
09 sierpnia 2012 22:18
bostonka, o fuck! wygląda jak próba samobójcza
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
09 sierpnia 2012 22:29
No nieźle!
Wspaniały wątek :kwiatek:
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
09 sierpnia 2012 22:34
[s]tyskakonik,
nie żebym się czepiała, ale wiesz, że ten gość z twojego avatara to emerytowany policjant skądśtam którego wizerunek został bezprawnie i bezpodstawnie wykorzystany i sprawa jest chyba w sądzie?[/s]

edit: jak widać już nieaktualne 😉
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
09 sierpnia 2012 22:40
nevada2012 mój luby skomentował to tak.. " początki osadnictwa w Polsce"   🤣
piękne foto, kocham takie zdjęcia..

bostonka FUCK ❗ zabilabym się w locie  😲 gratuluję kobiecinie i podziwiam  👍

ps. komentarz lubego  "prawie jak tupolew"..  😁
czy dobrze mi się wydaje, czy "Pikadora zjedli" tzn trafił na mięso w finale? Bo przyznaję, że nie czytałam "Jasiek, Picador i ja", ale od osoby, która czytała, zdaje mi się, że słyszłam, żde nie skończył najlepiej...
Happiowa   córka grabarza
13 sierpnia 2012 13:18
niestety prawda 🙁
cieciorka   kocioł bałkański
13 sierpnia 2012 23:48
ja też nie widzę w tym filmiku nic odkrywczego, niemniej, ciekawy materiał
Bischa   TAFC Polska :)
14 sierpnia 2012 01:04
To i ja wrzucę zdjęcie z rodzinnego albumu, podpisane: "Bochnia, 1937 rok"

Na zdjęciu jest moja babcia (mama mojego taty), podczas zajęć z wf-u w liceum (miała wtedy 17 lat).
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 sierpnia 2012 10:13
jak ja bym chciała taki wf w LO!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się