Kupno konia

To moze dlatego jeszcze nikt sie na niego nie polasil, bo z tego co widze, w ogloszeniach wisi juz rok prawie.


Koń wymagający jeźdźca Grand Prix na P klasę ???  🙄 W zasadzie to o tym pisałem , że dla jednych za trudne dla drugich za słabe . Lata roboty żeby P klasę pojechać i w dodatku dla kogoś kto potrzebuje konia na wysokie konkursy ??? Skoro trudne do sportu to i do rekreacji łatwe nie są , więc tak w zasadzie do czego są ??? Do podziwiania bo ładne  🤔 Ni w 5 nie w 29  😉 Do rekreacji za trudne do sportu  bez możliwości  🙄
buyaka - nie wisi rok, koń był parę razy wystawiany na krótko. Koń świetny charakterologicznie, jezdny, dobrze ujeżdżony, ale ..
kotbury_ - ja bym od hodowcy Kafara nie kupiła konia w ciemno 😉.
buyaka - Koń świetny charakterologicznie, jezdny, dobrze ujeżdżony, ale ..


Ale że co ... ???
wruda, patrząc na załączony filmik nie widzę tam jezdnego konia. Filmiki z zawodów raczej pokazują, że koń się nakręca i walczy z jeźdźcem, a to przy precyzyjnych parkurach czy słabszym jeźdźcu będzie skutkowało słabym wynikiem.
Wczoraj wpadły mi jakieś tabele z zeszłego roku z ZT. Koń tego hodowcy nie zdał. Za jezdność miał chyba  6,0 za skoki chyba 5,7 (???) Edit: 6. Tak więc nic specjalnego jesli chodzi o wychowanie i włożoną pracę.
Wczoraj wpadły mi jakieś tabele z zeszłego roku z ZT. Koń tego hodowcy nie zdał. Za jezdność miał chyba  6,0 za skoki chyba 5,7 (???) Tak więc nic specjalnego jesli chodzi o wychowanie i włożoną pracę.


Czasem ludzi traktują swoją pracę niewymiernie z drugiej strony cena niska jak za 7 - mio latka  ( 10 k euro )  więc może warto kupić  🙄



Smok, ten filmik jest na poprzedniej stronie
Smok, ten filmik jest na poprzedniej stronie


A kupiła byś tego konia za 10 k euro z tego filmiku ????  🙄 Papier Młp ma jeden z najlepszych .  😀 Swego czasu Frazesa podziwiałem i bardzo lubiłem.
Nie. Nie lubię młp to raz 😉 dwa technika skoku mi nie leży, brak baskilu, przepływa przez przeszkody, bez emocji, wolny przodem. Pomijam już inne pierdoły. Moje rekreanty mają lepszy styl 😉
Za 12 - 20 tys pln by poszedł 😉 
Wczoraj wpadły mi jakieś tabele z zeszłego roku z ZT. Koń tego hodowcy nie zdał. Za jezdność miał chyba  6,0 za skoki chyba 5,7 (???) Tak więc nic specjalnego jesli chodzi o wychowanie i włożoną pracę.


Akurat niezdanie ZT nie jest żadna miarą przydatności wierzchowej konia, zwłaszcza jeśli nadawałby się na ujeżdżenie a skacze słabo. Poza tym hodowla to nie matematyka  😉 nie wszystko zawsze wychodzi idealnie.

a co do samego siwka - nie znam się na skokach to się wypowiem  🤣 Na moje bardzo laickie oko to fajny, równy, idący konik na P/N dla ogarniętego nastolatka albo amatora. Ani nie jest jakos szczególnie jechany na kopach ani trzymany za paszczę (w pysku wędzidło, nie pelham, tandemy, itp itd). Pytanie czy ta cena jest wygórowana? Za konia robiącego przyzwoite wyniki w N w ujeżdżeniu byłaby ok, a jak to w skokach wygląda?
Jeżeli ten koń jest zdrowy, przy Ptkach i Nkach na czysto to raczej cena bardzo uczciwa.
Na moje, to cena byłaby bardzo niska Gdyby koń gwarantował zrobienie II "licencji".
Obawiam się, że jest "ale".

Megane, pokaż styl swoich rekreantów na parkurze 120, sądzę, że wszyscy chętnie będą podziwiać.

A kupiła byś tego konia za 10 k euro z tego filmiku ???? 


No ja bym nie kupiła. Bo ten koń trochę ni pies ni wydra. Ja nazywam tę kategorię “dla ambitnego amatora”

1. Dla juniora się nie nadaje, wolałabym kupić droższego ale lepszego konia, niż wysyłać juniora, który ma się uczyć, do walki o życie z tym koniem na parkurze. Bo dla juniora każda przeszkoda i połowa zakrętów to byłaby walka.

2. Dla profesjonalisty - to żaden prospekt do czegokolwiek

3. Gdybym miała ambicję kiedykolwiek wrócić na parkur, to też bym sobie nie kupiła bo by mi się nie chciało z nim szarpać. Teoretycznie jestem ambitnym amatorem, ale za stara jestem na takie historie.

Z tym, że każdy ma inne wymagania, więc koń pewnie znajdzie nabywcę.
Karolina_ wiem, ze ZT nie jest jakąs tam miarą przydatności konia do sportu, ale ktoś jakąś ocenę na podstawie chodów i pracy wydaje. Jeśli za stęp, kłus, galop ma po 6,1 i 6 i jezdność 6, to marna to ocena jeśli się tu wspomina o "jakimś nazwisku" i twierdzi, ze konie od niego mozna kupic w ciemno 😉

Halo, gdyby nie były rekreantami, to pewnie bym miała zdjęcia z parkurów i 140, ale w nieodpowiednie ręce trafiły 😉

Co do ceny konia, to sobie jaja robię. Niech sobie każdy wystawia konie w cenach jakie uważa i tyle. O czym nawet na poprzedniej stronie pisałam. Ja bym za niego więcej niż te 20 nie dała jeśli oczywiście zdrowy 🙂
oglądając filmiki z ogłoszeń innych koni, czy tu na rv czy olx te tańsze czasem mają dużo lepszy styl. A ten siwy mi sie nie podoba i tyle i nie chodzi mi o wygląd zewnętrzny konia.
Może mu świadectwo krycia podmienili? 😉

Dance Girl - dobrze napisane 🙂
Wczoraj wpadły mi jakieś tabele z zeszłego roku z ZT. Koń tego hodowcy nie zdał. Za jezdność miał chyba  6,0 za skoki chyba 5,7 (???) Tak więc nic specjalnego jesli chodzi o wychowanie i włożoną pracę.


Czyli już na zakładzie stwierdzili że ........... 😵 Ale co najgorsze że w tej rasie ciężko jest znaleźć coś lepszego  🙄
Nie, nie smoku... pisałam o innym ogierze tego właściciela nie o siwym przed wycięciem 😉 bo padło twierdzenie, że konie od tego hodowcy można brać w ciemno, z czym się nie zgadzam. O ten cytat mi chodziło.

[quote author=BaŚ link=topic=1647.msg2777881#msg2777881 date=1524659624]
bera7, ale w ogłoszeniach są i takie małopolaki: http://ogloszenia.re-volta.pl/kafar-po-frazes/o/43059
Może jego skoki nie są wzorowe technicznie, ale chodzi to 110, 120 i cenę ma normalną.


Bo to jest koń hodowli Pana Jan Zuberta, min. hodowcy El Bonillo.
Od tego gościa to w ciemno można brać... tylko jeździć trzeba umieć. Bardzo dobrze, trzeba umieć bo to konie nie dla każdego.
[/quote]

Nie pocieszę Cię, ten wspomniany, co był w ZT i tak słabo wypadł to SP a nie Młp. 😉 Jasny Jar.

Siwy spokojnie się komuś sprawdzi 😉 nie jest to jakiś prospekt, ale dla "ambitnego amatora" w sam raz 😉

Siwy spokojnie się komuś sprawdzi 😉 nie jest to jakiś prospekt, ale dla "ambitnego amatora" w sam raz 😉


Ja mu życzę żeby komuś się sprawdził . Tyle że kiedyś te konie były całkiem spoko , przynajmniej do sportu . Zmieniły się czasy wymagania a na koniec zdegradowano tą rasę . W sumie szkoda , bo mogły by być wizytówką kraju jak SF we Francji .  🙄 Miały być chronione a zostały zniszczone  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 kwietnia 2018 08:57

Megane, pokaż styl swoich rekreantów na parkurze 120, sądzę, że wszyscy chętnie będą podziwiać.



Akurat Ty powinnaś wyluzować z takimi tekstami.
Smok, dlatego tak bardzo kibicuję Polskim hodowlom małopolaków. Też mi się marzy takie rodzime SF 😉 póki jest jeszcze jakiś zasób genetyczny, to jest nadzieja. Choć chyba brakuje nam świeżej krwi obecnie. Powielanie tych samych kojarzeń też nie jest niczym dobrym, no ale tu tez trzeba kilku pokoleń, aby to sprawdzić.
Wystarczy, że komuś się uda wyhodować coś wybitnego, a inni może podłapią temat i zaczną rozmnażać z głową (??? Moje marzenie 😉 ). Krycie za flaszke nigdy się nie skończy, niezależnie od dopłat, czy będą czy nie. Klacz ma rodzić, i ta mentalność się nie zmieni. Jak widać po statystykach młp jest sporo mniej, ale też część ludzi zrezygnowała z rasy na rzecz SP i teraz małopolanki kryją ogierami z zagranicznymi rodowodami.
Ale co nie zmienia faktu, że młp są dobrymi końmi czy do rekreacji, czy ambitnej rekreacji, małego sportu lub czasem nawet dużego  :kwiatek:
Ale co nie zmienia faktu, że młp są dobrymi końmi czy do rekreacji, czy ambitnej rekreacji, małego sportu lub czasem nawet dużego  :kwiatek:


Zależy jakie mlp. Znam osobiscie konia ktory mi sie zupełnie nie podoba, ale znajoma przy zajazdce wsiadla i pojechala po prostu. Inny, kryjacy ogier, chodzi w szkolce z kobylami. Mam okazje obserwować konia mlp ktory chodzil wysokie konkursy i tez jest bardzo grzeczny. Z drugiej strony... sama mam kobyle po Emetycie (nie mlp) i nie widze opcji zeby kiedykolwiek wsiadlo dziecko, badz nawet niekonski znajomy na step w reku. Malo tego, potrafi i w obsludze pokazac rogi. Za to ruchowo bardzo fajna i niesamowicie bystra.
W każdej rasie znajdzie się koń i dla amatora i dla sportowca, i trudny i dla dziecka. Tak więc każdy może wybrać coś dla siebie, względem własnych umiejętności i doświadczenia. Aby tylko był zdrowy fizycznie i psychicznie. System utrzymania koni też ma tu wielkie znaczenie. Konie boksowane, bez padoków muszą gdzieś wyładować swą energię, tak więc z tymi zazwyczaj jest trudniej.
Pytanie co chce osiągnąć ambitny amator?  Udowodnić, że da radę  przejechać parkur czy podróżować przyjemne po parkurze, na koniu który zrobi 3/4 roboty?
Amator rekreant chce się zwykle bawić sportem i wyskoczyć na zowody w sezonie. On nie walczy o punkty do rankingu, ale też ciraz częściej chce miło spędzić czas i rozwijać się.
Siedziałam na Kafarze, więc piszę o jezdności z autopsji. Nie chce mi się oglądać filmików z parkuru, ale moim zdaniem da się na nim spokojnie w ładnym stylu 110-120 parkur przepodróżować. Dlaczego na filmikach jest walka, nie mam pojęcia, może jakiś zły dzień 😉. To jest koń dla amatora i dla juniora spokojnie też.

Smok10 - "ale" na priv 🙂.
wruda, w takim razie ktoś kiepski filmik załączył pokazując konia w gorszym dniu.
Megane, po co pisać takie "gdyby ciocia miała wąsy"? Nie da się normalnie: "w ogóle nie podoba mi się jego styl skoku"?
Przy czym styl skoku, na średnim poziomie, jest mało ważny. Bo są "stylowce", które w życiu by metrowego parkuru nie pokonały (i nie pokonały).
I to mało zależy od tego, kto konia dosiada.
Co do tego konia, to główne pytanie jest na ile jest niezawodny. Gdyby był niezawodny, to pewnie cena byłaby wyższa.

Rozważania o małopolakach można sobie prowadzić, ale obecnie jest to zupełnie bezprzedmiotowe.
Rasa wymiera, przekroczyła próg jakiejkolwiek odnawialności genetycznej.  Konie jeszcze są, źrebaki się rodzą, ale jest "po ptokach", za małe pogłowie.
I, paradoksalnie, program ochrony zasobów genetycznych wykończył rasę.
Jak dla mnie ten siwy wyglada na znosnie jezdnego, wiekszosc klepek na miejscu, technika baardzo bez szalu, ale jako amator bym sie nie pogniewala na takiego konia 🙂 takze znalezliscie target 😁

Nie rozumiem troche hejtu na malopolaki ze malo jezdne, elektryczne, trudne, plochliwe... ale wiecie, ze wiekszosc trafiajacych do rekreacji KWPNow, BWP, holsztynow etc jest dokladnie takich samych? Wyjatki to w 99% konie z problemami zdrowotnymi, a reszta jest, no coz, przecietnej budowy, przecietnego talentu i przecietnej jezdnosci, bo inaczej by chodzily wysokie konkursy a nie dreptaly Lkowe parkury i Ptkowe elementy. I oczywiscie odrzut z super dresazowej linii KWPN motorycznie jest duzo lepszy od najlepszego malopolaka, tylko ze znane mi malopolaki przy tych dresazowych odrzutach to jak pokorne cielaki przy bombach zegarowych 😉 A w rekreacji w rozumieniu takiej glebokiej rekreacji spacerowo-terenowej to i tak duzo lepiej od jakichkolwiek ras szlachetnych sprawdzaja sie coby, fryzy, tinkery, kuce prymitywne i tympodobne miksy 🙂
Halo, ależ ja to napisałam. Pokuś się czasem o przeczytanie czegoś wyżej niż ostatnie zdanie i dopiero komentuj.
Przejdz może do wątku o wyborach, bo dawno Cię tam nie było. Pohejtuj lewaków.
Megane, ależ czytałam wszystko, co w swojej łaskawości zechciałaś napisać.

Widzę fajnego konia, mało stylowego, i nie przypadkiem toczy się burzliwa dyskusja,
bo ostatnio w umiarkowanej cenie nie sposób napotkać niezłego konia, więc każdy zachodzi w głowę co jest nie tak,
i uzasadnienia jakieś są.
A ty masz wspaniałe stylowo rekreanty, które By Chodziły i 140,  gratuluję.

Co do reszty, to wystawiasz sobie laurkę.
Ten koń nie ma żadnej techniki i nie za bardzo nadaje się do skoków nawet małych , skacze płasko a parabola skoku wypada za przeszkodą , rzuca się na przeszkodę a nie skacze . Ale to drobiazg bo może byłby do rekreacji ale tam szukają spokojnych tuptusiów . Jak dla mnie te konie są ni w 5 ni w 29 i najprawdopodobniej to jest przyczyną że nie rzucają się na niego.  Jest taka kwestia że najprawdopodobniej gdyby ktoś chciał w niego władować parę lat ciężkiej pracy to można by z niego coś wyrzeźbić  tyle że to się nie kalkuluje . Jak w każdej rasie czasem trafiają się egzemplarze które skaczą , mają ruch lub są fajne nawet do oprowadzanek tyle że to chyba nie ten .  🙄
Halo Ta dyskusja nie jest burzliwa. Po prostu jednym się podoba, innym mniej. Na temat jezdności się nie wypowiadam, bo nie siedziałam, ale wruda siedziała i jeśli twierdzi, że jest ok, to pewnie jest ale jest inny mankament, dla którego konia nie kupiła. (Pewnie powód zdrowotny, znając życie jakieś czipy albo ocd jak u większości)  Sami wiemy, że filmiki różnie wypadają względem treningów. Wystarczy gorszy dzień. Też nie widzę tam niczego złego w prowadzeniu, tzn kilka nieporozumień ale nic wielkiego, mi po prostu nie widzi się technika skoku
Tak, moje rekreanty mają lepszy styl i nie rozumiem, czemu ma tak nie być i co w tym złego? Mają go z racji skokowego pochodzenia, a że ja nie skaczę, to już mój problem, że żrą trawę lub śmigają do lasu. Gadżeciara jestem  i tyle 😂
Takie zasady internetu, każdy sobie wystawia laurkę. Ty swoją już masz, ja na swoją jeszcze chyba pracuje. (39:4 ignorów) Pozwól więc żyć  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się