Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 grudnia 2012 08:02
epk - z czytej babskiej ciekawości...co zrobiłaś z "majstrami"? 😎
Dziewczyny, mąż wczoraj szorował piekarnik w środku, używał preparatu z Lidla W5 do piekarników i zeszło ładnie, ale niestety szyba od wewnętrznej strony nie domyła się. Jakie macie sposoby na przypaloną szybę w piekarniku?
Cierpienie, ja uzywam pianek do czyszczenia kominkow 😡 😉
Czym mogę wywabić zapach kocich sików z dywanu oprócz opcji "oddać do pralni"???? dodam,że dywan czyszczony już parą, odkurzony X razy i wyszorowany gąbką z detergentem a nadal jest woń 🙄

Bardzo dobrym preparat tego typu jest VITOPAR - mam sprawdzone na znaczącym kocurze. Niestety wszystkie te preparaty wywabiające zapachy mają jeden myk - nie można wcześniej tego miejsca traktowac detergentem! Najlepiej tylko przetrzeć szmatką, ewentualnie zimną wodą i na to bezpośrednio vitopar. Jeśli już to czyściłaś detergentami, to szanse że wywabi zapach maleją.
U mnie (na szczęście po psach) pomogła soda oczyszczona.

A co do mikrofali - mam z termoobiegiem i używam do pieczenia placków 😉 jedyny minus jest taki, że piekę na 2 lub 3 razy.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 grudnia 2012 09:34
Jakie macie sposoby na przypaloną szybę w piekarniku?


Rozenek poleca papkę o składzie 5 łyżek soli, 5 łyżek sody i 5 octu. Zostawiasz na 15 minut i zmywasz -nie próbowałam więc nie wiem jak skuteczność  😉
Mam dziwny sposób na szybę piekarnika (i nie tylko). Traktuję druciakiem do garnków, takim miękkim, sprężynkowym, już zużytym. Zadziwiająco dużo rzeczy szoruje, minimalizując użycie chemii, a szorowanym powierzchniom przyjazny.
halo a nie rysuje Ci się ta szybka piekarnika od druciaka?
Ktoś, wiesz, oni jeszcze muszą do mnie przyjść po wypłatę. Mam wrażenie, że odliczę im każdą minutę spędzoną na poprawianiu partaniny. Generalnie to mają zakaz wstępu do domu mojego. Tylko mój mąż na tym cierpi bo niestety ale musi to zrobić sam. Co ciekawe specjalista DTP lepiej kładzie silikon niż te partacze. Nie mówiąc już o innych sprawach...
_Gaga, właśnie, co dziwne - nie. Nawet akrylowa wanna się nie rysuje.
epk, czyli klasyka - chcesz mieć dobrze, zrób sam  😫
halo, no wszystko pięknie. Tylko my nie mamy czasu. 🙁. Oboje - ja praca + koń codziennie, mąż praca + dodatkowe zlecenia. Remont miał trwać 3 miesiące max maxów - trwa od początku maja do teraz i daleko mu do ukończenia. Za to wszystko ktoś bierze pieniądze - także za to, że ma w teorii robić lepiej niż mój mąż. Trzeba było nikogo nie brać tylko samemu robić,. Krócej i taniej.
epk, w końcu się skończy i odetchniecie. A... irytację  😎 rozumiem.
Taka porąbana rzeczywistość, że nawet samochód lepiej naprawisz sam  🤔wirek: Że, zastanowiwszy się, nie zawsze opłaca się pracować, jak policzyć koszt użerania się i fuszerek "fachowców". A niby powinno być logicznie, że rutyniarz robi sprawniej (w rezultacie szybciej i taniej), że każdy robi to w czym ma wprawę. Niby po to wymyślono pieniądze  😀iabeł:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 grudnia 2012 15:27
Epka a skąd tą ekipę mialaś? Z polecenia, gazety ?
Dzięki za wszystkie rady, zaraz spróbuję sama to domyć domowymi sposobami.

Pragnę donieść, że sposób Rozenek spisał się na medal!!
5 łyżek soli, 5 łyżek sody oczyszczonej i 5 łyżek octu. Tą miksturę nakładamy na przypalone miejsca i odczekujemy 30min

do tego dołożyłam radę Halo  :kwiatek: i druciakiem poszorowałam.

Szyba i drzwiczki piekarnika wyglądają jak nowe.
JARA, ekipa to dobrzy znajomi mojego męża - zrobili już xxxx mieszkań, robią ogólnie fajnie. Tylko nie myślą momentami i niestety wychodzą z założenia - jakoś to będzie. Nie pytają też o nic tylko lecą byle szybciej - jak już są. Nawet opierdolić ich nie ma jak. No nic - ja sobie piszę w kajeciku uwagi...
dziewczyny, zglupialam. Pozyczylam z pracy steamer, myslalam sobie "ach, jak pieknie wyczyszcze prysznic i kafelki w kuchni", pol nocy mi sie snilo jak niszcze brud para  🤣 wiec zabralam sie ochoczo do roboty a tu... d... 🙂 Para jest ledwo ciepla i w ogole nic nie czysci (sic!) Stad moje pytanie - czy tak ma byc? Nawet jakis maly brud nie chcial zejsc, i najbardziej ciekawy watek - jak ta para ma zabijac bakterie bedac zimna? Cos jest z tym steamerem nie tak czy ja cos zle robie?
Heeeeeelp 😀
A wyglada toto tak
nerechta, na moje to to jest świetny gadżet do rzucania nim 🤣 (nawet jeśli para gorąca).
cale szczescie ze nie moj...  🍴  🤣
dempsey   fiat voluntas Tua
21 grudnia 2012 14:08
Tylko nie myślą momentami i niestety wychodzą z założenia - jakoś to będzie. Nie pytają też o nic tylko lecą byle szybciej - jak już są.

jedyna rada: mieć szczegółowy projekt techniczny wnętrz  oraz nadzór autorski 😎

---
Dzięki Waszym radom mam zamiar umyć okna mikrofibrą. Tylko w moim małym wsiowym lidlu jakoś ich nie widziałam.. To ma być zestaw mokre+suche?
Ale mimo wszystko para powinna być gorąca ( ja się nieźle poparzyłam )
dempsey, ma być ich kilka - żeby jedne schły.
Ja tak tylko fajansiarsko chciałam dodać, że jak co roku nie robię pospolitego ruszenia przed świętami.
I nie sprzątam.
Ja też nie sprzątam... i tak w święta w domu tylko śpimy.
dempsey   fiat voluntas Tua
22 grudnia 2012 01:32
halo dziękować.
A moje pierwsze swieta w domu wiec szaleje. Dzisiaj wszystkie zaslony, firanki, posciele (nawet dziecinne wypralam i wyprasowalam i czekaja na zalozenie. Mysle, ze w niedziele. Poza tym odkurzanie, lazienki, podlogi. Normalnie czad. Lubie miec taka motywacje;D do tego maz sie dzieciakami zajmuje😉
dempsey ja mylam szyby tylko mokra mikrofibra i o dziwo nie zostaly zadne smugi jak wyschlo. Sprobuj moze na jednej szybie tylko mokra przejechac i poczekaj az wyschnie, zobacz czy sa smugi i jesli sa to suchej tez uzyj  🙂
w ogole uwielbiam mikforibre, uzywam do wszystkiego 🙂
Hmmm potrzebuje podpowiedzi co do tabletek zmywarkowych. Niezorientowana jestem, zmywarka będzie po świętach i szukam jakiś eko-tabsów. 
Wiem, że temat się przewijał już -
było wspominane o lidlowskich W5 bez fosforanów, jakiś eko rosmannowych (czy one są dostępne w ogóle?dobre?).
A sonett, używał ktoś może?
Będę wdzięczna za opinie wszelakie.
Ja mam eko w pyrdlu, więc nie wiem czy są eko, ale zaczęłam używać tych z rossmanna i są ok. Nie zauważyłam różnicy pomiędzy nimi, a pomiędzy tymi, co się do nich przytula pani fotograf jedzenia.
pani myk ja uzywam ecover i jestem zadowolona 🙂
rozważę ecover zatem, znalazłam jeszcze takie do ewentualnego wypróbowania:
http://www.sklepzniemiec.pl/pl/p/Oro-ekologiczne-tabletki-do-zmywarki/28
cena trochę bardziej przyjazna, ale nie wiem jak z jakością.

jeszcze nurtuje mnie czy przy takich eko-tabletkach da się wyprać naczynia na 1/2 tabletki czy jednak trzeba na całej
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się