własna przydomowa stajnia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2023 11:31
Zima się skończyła, ale ja szykuję się na następną 😉
Czy ktoś ma u siebie, lub widział takie poidło podgrzewane i może coś na jego temat powiedzieć?
https://lewmik.pl/poidlo-lakcho-2-50w-rura-60cm-transformator-120w/
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 kwietnia 2023 14:15
Ja z innej beczki, poradźcie co zrobić gdy nie chcę już brać dopłat bezpośrednich? Wystarczy, że nie złożę wniosku? Te wnioski są tak porąbane, że mam ich dość.
TRATATA Wystarczy nie składać.
TRATATA, Jeśli nie bierzesz dopłat rolnośrodowiskowych lub ONW to możesz rzeczywiście po prostu nie składać wniosku, ale jeśli wspomniane bierzesz to sprawdź kiedy kończą ci się te programy , Istnieje możliwość ze trzeba będzie kasę oddać dotąd pobraną wg ostatniego rozdania np za ostatnie 3 lub 4 lata
anetakajper   Dolata i spółka
20 kwietnia 2023 19:36
TRATATA, możesz złożyć na samom płatność podstawową, a resztę olać
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 kwietnia 2023 20:32
Dziękuję Wam za odpowiedzi, nie mam programów rolno-środowiskowych więc nie mam żadnych zobowiązań. Denerwuje mnie ten wniosek.
melehowicz, Już od kilku lat nie ma 5 - letnich zobowiązań ONW,są roczne.
zembria, kerbl Poidło Podgrzewane z Zaworem Rurkowym 2,8l 73W z Kablem Grzewczym
Ika1, Pewnie masz rację, na wszelki wypadek to napisałem, bo nie byłem pewien. Bardziej chodziło mi wskazanie, że niektóre programy były wieloletnie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 kwietnia 2023 07:52
LSW, Ale, że co z tym Kerblem? To przecież zupełnie inne poidło, niż to o które pytałam.
zembria, myślałam o takim poidle jak pokazujesz, ale w końcu stanęło na zwykłym kerbl podgrzewanym pływakowym, całość materiałów 2 lata temu wyniosła ok 1200zł
Do -17 kompletnie nic się nie dzieje, powyżej zaczyna łapać pływak, ale wystarczy go tylko delikatnie dotknąć. Mieszkam w górach, tej zimy była tylko jedna taka noc, poprzedniej dwie.
Jestem bardzo zadowolona z tego poidła, pluje sobie tylko w brodę czemu zrobiłam je tak późno 😉
poidło-min.jpg poidło-min.jpg
Wiecie co, cieszę się bardzo że pada deszcz, zwłaszcza po zeszłorocznej suszy…
Jednak w tej ilości ma to swoje minusy - z miesięcznym opóźnieniem wysypałam nawozy.
Na jedną łąkę nie da się nadal wjechać - za mokro.
Iskra de Baleron, Można spróbować użyć mocznika, gdy warunki się poprawią. W zasadzie można wypasać "zaraz" po wysianiu.
melehowicz, mocznik nie na karencji? Mi mówiono że dłuższą niż saletra 🤷
Mocznik w przeszłości bywał dodatkiem paszowym dla przeżuwaczy. Ma w zasadzie naturalną formę azotu. Mamu tu specjalistkę od nawozów - może się odezwie. Temat był kilkukrotnie poruszany. Mocznik można stosować w formie granulowanej lub samodzielnie rozpuścić w wodzie i stosować w formie oprysku. Jest też dystrybuowany w postaci gotowego roztrwoni- RSM.To najtańszy azot nawozowy. Tyle że trzeba dysponować opryskiwaczem. Dla ścisłości RSM to nie jest czysty mocznik lecz azot w trzech formach amidowej, saletrzanej i mocznika.
Prestiz   Stajnia Prestiż
21 kwietnia 2023 21:40
pestka, jak ci się sprawdza to podłoże które widać na zdjęciu z poidłem? Trzyma się na pochyłym terenie? U mnie teren gliniasty, błoto od jesieni do wiosny takie ze przejść się nie da, dodatkowo jesteśmy na górce. Muszę utwardzić czymś koło stajni i od dłuższego czasu myśle o takim drobnym tłuczniu. Nie wbija sie w kopyta?
mam taki tłuczeń od 10 lat. Nie wbija się w kopyta.
Iskra de Baleron, mocznik rzeczywiście nie ma karencji, chociaż ja tam zawsze te 2 tygodnie w deszczu i 3-4 w suszy czekałam... Jednak wszelkie normy i badania mówią, że możesz sypać "pod konie na pastwisku".
Saletra, saletrzak, RSM mają karencję 4-6 tygodni. Z tym, że na pierwsze nawożenie stosowałabym saletrę jednak, bo azotanowa forma azotu działa szybciej i skuteczniej wiosną...
_Gaga, dzięki! Czy znajdę to gdzieś napisane?
W jakimś opisie do nawozu, poradniku, czymś?
Kolega rolnik po szkole rolniczej i hodowli koni mocno się dziwi 🙂
Iskra de Baleron, wszelkie zalecenia karencji dotyczą nawozów saletrzanych. W przypadku mocznika nie ma takoch zaleceń. Możesz pokazać koledze mocznik paszowy (w necie)... skoro to można jeść to chyba nie jest szkodliwe... (?)
Oczywiście jeść można w ograniczonej dawce...
Możesz też powiedzieć koledze, że stosowany w nawozach azot występuje w formie amonowej, saletrzanej i amidowej (mocznik). Forma amidowa ogranicza gromadzenie się azotanów w roślinie, a to właśnie azotany są szkodliwe.
anetakajper   Dolata i spółka
22 kwietnia 2023 19:36
Iskra de Baleron, to ja posiałam w marcu i już wypasam bo wolę spaść teraz jak ma mi to wyschnąć.
Faktycznie 40l deszczu w kwietniu to dużo 😎 Ja już czekam na deszcz bo się kurzu. A padało w pon. I to bardzo mocno
anetakajper, U mnie pada praktycznie codziennie.
Paln był na marzec, nawet były dwa momenty gdy dało się wjechać na łąki 🤣
w pierwszym obowiązki służbowe mi nie pozwoliły a w drugim grypa...
Grunt że udało się sypnąć 7,5ha
Na 7ha w dolnej części stoi woda, trójkąt 0,5ha wgle pływa...także teges.
Na ryby się przerzucę 😉
Poleci ktoś jakąś ideolo miotłę do stajni? Taka żeby nie była za miękka i nie za twarda i włosie tak około 10 cm (tylko na pewno nie takie 14 cm -bo to za długie).
Ewentualnie miejsce gdzie mogę iść i wymacać żeby kupić to co mi najbardziej podpasuje (castorama odpada - byłam, nie mają za dużego wyboru).
martrix, Od jakiegoś czasu nabywam w Auchan , o szerokości 50 cm. Fajnie się sprawdzają. Miotły że sztywnym włosiem zamiatają po pewnym czasie tylko w jedną stronę. Mam też do zadań specjalnych miotły brzozopodobne...... wykonane z Witek bambusowych na bambusowych trzonkach. Super.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 kwietnia 2023 07:19
martrix, Mi od lat najlepiej sprawdzają się takie miotły: https://allegro.pl/oferta/miotla-kij-do-zamiatania-ulic-chodnikow-trawa-12360588219
anetakajper   Dolata i spółka
27 kwietnia 2023 07:07
Iskra de Baleron, Wczorajszy całoroczny padok na 6 koni
https://www.youtube.com/shorts/zIIZ0_wpDqo -pięknie sucho.
anetakajper, o mam taką samą włókę 😅
Mogłabyś mi zrobić zdjęcie lub filmik gdzie są zamocowane siłowniki do składania boków🌷

U mnie teraz też sucho, nie licząc dołu łąki - tam woda nadal stoi.
anetakajper   Dolata i spółka
27 kwietnia 2023 09:59
Iskra de Baleron, do wieżyczki, a na dole do ramy. Jak potrzebujesz lepszych zdjęć to zrobię póżniej.
IMG_20230427_09442243.jpg IMG_20230427_09442243.jpg
IMG_20230427_09443008.jpg IMG_20230427_09443008.jpg
A ja potrzebuje izolatory. Powiedzcie mi czy są takie na dłuższym wkręcie ? Tak by odstawały od słupka trochę bardziej niż te zwykle małe. Bo jak mam siatkę leśną to często mi drut dotyka siatki i mam przebicie i codziennie łażę dookoła pastwiska poszukać gdzie dotyka (oczywiście zawsze wracam prawie do punktu wyjścia 😅😉
Chce kupić te słupki z tworzywa sztucznego i zobaczę co z tego wyjdzie. 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 maja 2023 19:09
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się