Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Ja byłam tydzień temu na Hubertusie w Bodzanowie, ale zdjęć jeszcze nie mam🙂 Jutro Hubertus w Naszej stajence w Krakuszowicach 😍 zdjęcia dam pewnie po weekendzie. Zaczynamy szukanym, później teren, cross i gonitwa a na koniec zabawy na ujeżdżalni i zabawa pod altanką do upadłego 🏇 A za tydzień Hubertus w Czasławiu. Oj z Siwym się wybiegamy:P
Jutro u nas w Nielepicach też mamy hubertusa . Zapraszam wszystkich.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
21 października 2011 22:11
izydorex a gdzie się gonicie?
Nord, u Magdy.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
22 października 2011 14:43
E Łosie, to dlaczego ja nic nie wiedziałam, przyjechałabym...zdjęcia dawajcie z tych Waszych gonitw
A ja z wydarzeń w Małopolsce właśnie dziś wzięłam udział w zawodach regionalno-towarzyskich w ujeżdżeniu w Facimiechu  😀 I spieszę donieść, że było bardzo fajnie, jak na pierwsze organizowanie przez ten ośrodek takiej imprezy, to całkiem nieźle wszystko zostało zorganizowane!!! Ośrodek zapowiada się na naprawdę profesjonalne miejsce i mam nadzieję, że będą się w nim odbywać kolejne zawody, zwłaszcza w ujeżdżeniu, towarzyskie też dobra rzecz, bo tego w naszym regionie brakuje. Troszeczkę mi przeszkodziło obsunięcie czasowe, ale jestem pewna, że następnym razem już nie będzie takich wpadek, mogła by też odbyc się jakaś zbiorowa dekoracja  😎 ale podsumowując bardzo gratuluję organizacji i czekam na kolejne zawody 🙂.
dziunka to super, właśnie byłam ciekawa jak tam przebiegły debiutanckie zawody w ośrodku, miałam ochotę przyjechać pokibicować, ale niestety nie udało się,  a masz może jakieś zdjęcia z dzisiaj? chętnie zobaczę🙂
Niestety mój luzak odmówił dziś bycia także fotografem 😀 z resztą była przez większość czasu taka mgła, ze wiele nie widać by było na zdjęciach 🙂 ale może coś mi się uda dostać od znajomych, to się podzielę!
Dziś był u nas Hubertus. Było bardzo fajnie. Łącznie ponad 30 koni. Odwiedziła nas Strucelka z resztą Santosowej ekipy. Jak zobaczyłam Likiera na żywo to mi szczęka opadła jaki on piękny. Cała impreza bardzo udana.
E Łosie, to dlaczego ja nic nie wiedziałam, przyjechałabym...zdjęcia dawajcie z tych Waszych gonitw


Nord, no szkoda wielka. Hubertus bardzo udany, lisa nie złapaliśmy, ale i tak jestem dumna ze swojego konia, bo spisał się świetnie i był bardzo grzeczny,a był to nasz piewszy wyjazd do innej stajni. Lesniczówka we Frywałdzie to niezwykle urokliwe miesjce, a gopodarze przesympatyczni. I brawo za przygotowanie trasy, która była bardzo urozmaicona, a przy tym bezpieczna.
Mam nadzieję, że jutro będę miała jakieś zdjęcia.
dziunka sorki, po prostu przez myśl mi nie przeszło, że przecież w plecaku prawdopodobnie masz aparat :P ale była mgła, było zimno i było bardzo, bardzo fajnie 🙂 żałuję, że nie udało mi się wziąć mojego parcha, ale harmonogram zajęć na uczelni zmiażdżył mój misterny plan treningowy :/
Też byłam w Facimiechu wczoraj- bardzo sympatycznie, chętnie przyjechałabym tam jeszcze na zawody,już z koniem. I podkład muzyczny- szaleństwo  😎

Czy w Krakowie lub okolicach działa jakikolwiek przedstawiciel firmy Marstall? Szukam jakiegoś namiaru i nic nie mogę znaleźć.
magrat ja swego czasu pisałam do przedstawuciela Marstalla wymienionego na ich oficjalnej stronie ale dostałam odpowiedź, że już nie zajmuje się dystrybucją na małopolskę więc może być problem, ale jak znajdziesz to daj znać;
Taaaak, duży plus dla organizatora za 'odmienną niż zwykle to bywa' muzykę. Fajnie się jeździło  😁
A co macie na myśli z tą muzyką?  🤣
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
23 października 2011 22:55
Ktoś z re-voltowiczów zawitał może na Hubertusa do Nielepic🙂 ?
Wezyrowe, pół strony temu pisała o tym Kastorkowa...
Wie ktoś może ile aktualnie kosztuje pensjonat w Niepołomicach?
[quote author=Luśka link=topic=196.msg1162962#msg1162962 date=1319199691]
Ja w Bodzanowie stałam rok. I mogę powiedzieć, ze to ta sama stajnia jak i właściciel.
[/quote]

Z tegorocznymi udogodnieniami dla pensjonariuszy 🙂

- ocieplenie i otynkowanie z malowaniem szatnio-siodlarni i tam dodatkowe rury-wieszaki na czapraki i derki, a także przy wejściu na halę

- quad z broną, przyczepką i pługiem, które służą do równania ujeżdżalni i hali, wożenia siana i np.jabłek na padok, a zimą będzie wykorzystany do odśnieżania podwórka i jak będzie trzeba, to drogi dojazdowej. (Warte polecenia innym stajniom jako spore ułatwienie i dogodność.)





(oczywiście quad tam nie zostaje, żeby nie było wątpliwości 😉 - dowiózł jabłka i po rozładowaniu wrócił na swoje miejsce parkingowe 😉)








Ja byłam tydzień temu na Hubertusie w Bodzanowie, ale zdjęć jeszcze nie mam🙂


Może wiola178 wklei jakieś, jak ładnie poprosimy 😉 tylko może bez tych z biegania w workach 😀

Himenez   Koń ma pięć serc z czego cztery w kopytach...
24 października 2011 13:12
Wiola, dawaj w workach! 🤣
Kilka fotek z sobotniego hubertusa w okolicach Frywałdu (ja na gniadym w brązowej marynarce 😉 ):



Triolet My też mamy quada i też jest bardzo pomocny w bronowaniu ujeżdżalni🙂 Mnie zastanawia tylko jak się mieścicie w Tych szafkach? Bo u Nas ludzie mają po 2/3 siodła i oprócz dużych szafek mają jeszcze szafy, paki no i są dodatkowe wieszaki na czapraki i siodła a ja i tak mam jeszcze tysiąc pudełek i skrzyń🙂
Spokojnie się mieścimy 🙂 trochę tego nie widać na zdjęciu, bo flesz wypłaszcza no i jest to tylko kawałek pomieszczenia, ale tam jest dużo przestrzeni użytkowej 😀
Legenda do zdjęcia:
- Siodła i ogłowia mamy na wieszakach nad szafkami,
- czapraki wieszamy nad siodłami na dodatkowych wieszakach-rurach biegnących wzdłuż ścian
- derki - czyli, to co najwięcej miejsca zajmuje, wieszamy razem z czaprakami albo na rurach-wieszakach umiejscowionych w stajni przy wejściu na halę
- pudełka, skrzynki i co najważniejsze buty trzymamy na blatach ciągnących się wzdłuż szafek, na których są rozłożone wycieraczki
- resztę mamy w szafkach

Wilgotne po jeździe rzeczy zostają na wierzchu i mogą swobodnie schnąć. Szatnio-siodlarnia jest użytkowana tylko przez pensjonariuszy, nie ma rekreacji, więc ilość użytkowników jest ograniczona. 🙂 Ja sobie wprowadziłam dodatkowo do jednej z moich szafek taką koszykową półkę z castoramy, to jest dość praktyczny a tani sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.
Triolet Wiem bo byłam u Was nie raz🙂
Hubertus w Bodzanowie,było zimno ale za to atmosfera gorąca  😀

Wyjazd w teren


powrót,uśmiechy na twarzach więc spacer się na pewno udał  🏇


szukanie lisa  👀


sztafeta,śmiechu było co nie miara  😂

g]51310[/g]

niestety zdjęć z ogniska nie posiadam,aparat odmówił posłuszeństwa.Hubertus się udał,było bardzo miło,konie i jeźdźcy spisali się na medal.Czekamy na następnego hubertusa  😅
gdzie w krakowie/okolicach mozna kupić pasze hartog?
W Michałowicach.
Dava   kiss kiss bang bang
01 listopada 2011 19:39
gdzie w krakowie/okolicach mozna kupić pasze hartog?


W Michałowicach w KJK Szary. Jest tam nowy sklep jeździecki, a w nim pasze Hartoga  😀
Można też w Hidalgo na Kobierzyńskiej.
dzieki🙂 a przy okazji obejrzę nowy sklep w krk🙂 dobrze ze powstaje cos nowego
w michałowicach:P

edytuj posty!  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się