Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Magdalena, umowa zlecenie jak najbardziej daje prawo do zasiłku chorobowego kobietom w ciąży. Gdyby tak nie było, to chyba nie przysłaliby mi pieniędzy 🙂 Chodzi o to, że moja umowa skończyła się 31 grudnia, ale w związku z tym, że automatycznie jest przedłużona do dnia porodu, mogę dostawać zasiłek do tego momentu. Jednak ostatnio, po dostarczeniu l4 dostałam pismo, że muszę mieć adnotację od pracodawcy, że widział l4 i oświadczenie czy umowa trwa nadal. Nie trwa teoretycznie, więc takie dokumenty dostarczyłam do ZUS-u, jednak wtedy nie powiedziano mi, że powinnam coś jeszcze dostarczyć. Dziś zadzwoniłam do ZUS-u i powiedziano mi, że z następnym l4 (które już mam) muszę złożyć oświadczenie Z-10 oraz kopię świadectwa pracy. Nie pomyślałam o tym, że przecież świadectwa pracy nie dostanę, bo było to zlecenie. Jednak z tego co zdąrzyłam już wyjaśnić, będę musiała po prostu napisać oświadczenie, że nie podlegam ubezpieczeniu wynikającemu z płacenia składek przez pracodawcę. A składki chorobowe mój pracodawca płacił (na zleceniu nie są obowiązkowe), więc jak najbardziej przysługuje mi zasiłek 🙂
Także moje pytanie jest już nieaktualne, ale może komuś się przyda ta wiadomość.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
01 lutego 2012 18:35
jakich dokumentów potrzebuję teraz idąc do lekarza? studiuję w prywatnej uczelni. czy legitymacja wystarczy?
Jasnowata, lekarza znajdziesz w Kąciku pomocy medycznej 😉 MCV to średnia objętość krwinki czerwonej http://pl.wikipedia.org/wiki/MCV, na jej podstawie można ocenić przyczynę ew. niedokrwistości. W badaniu o nazwie "morfologia krwi" nie bada się poziomu żelaza. To badanie trzeba zlecić osobno.
Kenna, dzięki wielkie. A ja dzisiaj byłam u sportowego, dałam mu morfologię i usłyszałam, że mam malutko żelaza. Wróciłam do domu i próbuję znaleźć skąd on to niby wyczytał...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 lutego 2012 19:27
Bee ja musiałam prosić ojca o zaświadczenie o ubezpieczeniu bo usłyszałam że legitymacja uprawnia mnie co najwyżej do zniżek na bilety autobusowe albo do kina.
Teraz często zamiast wołać o książeczkę z ubezpieczeniem, to wołają o RMUA.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
01 lutego 2012 19:36
czyli muszę przed wizytą wpaść do zusu. no pięknie. ale dam radę, lepiej wiedzieć i pójść, niż miałaby mi wizyta przepaść. dzięki wielkie dziewczyny  :kwiatek:
To RMUA to chyba pracodawca wydaje( nie jestem pewna, zawsze jakoś udawało mi się z samą książeczką dostać do gabinetu). Najlepiej się zapytać przy rejestracji lub rodziców jeśli jesteś na "ich ubezpieczeniu".
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
01 lutego 2012 19:45
miałam taki świstek jak wystawiali mi międzynarodową kartę funduszu zdrowia. to coś podobnego jak właśnie RMUA. ale nie byłam pewna, czy muszę to mieć. teraz jestem. tak jak mówicie, sama legitymacja nie wystarcza. wykończą mnie te zmiany. nie mogliby wprowadzić jakiś kart i byłby święty spokój?  🤔wirek

edit: to ja też zmienię 😀 
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lutego 2012 20:19
Jak już coś to RMUA 😉 ale to dla osób pracujących. Dla uczniów styknie podbita książeczka rodziców.
Rzeczywiście pomyłka. Jak się uczyłam to idąc do  gin.po receptę pielęgniarka chciała za każdym razem RMUA, ale na szczęście udawało mi się z samą książeczką dostać.  Widać w każdym mieście jest inaczej.  😉
Czy ludzki test ciążowy zadziała u suczki?
cieciorka   kocioł bałkański
01 lutego 2012 20:59
co to mem?

nikt?
[quote author=cieciorka link=topic=20.msg1283096#msg1283096 date=1327953548]
co to mem?

nikt?
[/quote]

Przecież dostałaś odpowiedź 😉

[quote author=W&P link=topic=20.msg1283275#msg1283275 date=1327957933]
cieciorka, wujek Google powiedział mi, że mem to: fenomen kulturowy, zjawisko, któremu przypisane jest określone znaczenie kulturowe. Jest to element kultury, który poprzez swoje istnienie, naśladownictwo, odnoszenie się do niego sam tworzy nową wartość, nową jednostkę kulturową. "Takie rzeczy tylko w Erze" to mem. Tak samo jak "kopytko", kolczyk w uchu i tatuaż.Kiedy odgapiasz od kogoś sposób trzymania papierosa, kopiujesz mem właśnie.
[/quote]
cieciorka   kocioł bałkański
01 lutego 2012 21:11
ło matko, przegapiłam, sorki!
Jasnowata, jakbyś przeczytała choćby pierwszy link z mojego postu (ten o tym, co to jest MCV), to byś wiedziała, że na podstawie tego wskaźnika można domyślać się, czy niedokrwistość spowodowana jest: a) brakiem żelaza, b) brakiem wit. B12 lub kwasu foliowego. Po prostu wynika z tego, że po MCV można się o braku żelaza domyślać pośrednio, najpewniej każdy normalny lekarz zleciłby w drugiej kolejności zwykłe badanie poziomu żelaza lub/i jego wchłaniania.
Sama o tym nie wiedziałam i doczytałam zainspirowana Twoim pytaniem. Wpisałam MCV w google i kliknęłam w pierwszy link, jaki się pojawił. Zajęło mi to 10 sekund. Na prawdę łatwiej jest pytać na forum i czekać kilka godzin na odpowiedź, niż samemu poszukać?
Czy ludzki test ciążowy zadziała u suczki?


Nie, niestety nie ta bajka. Podobno za granicą wynaleziono jakieś testy ale drogie i nie wiadomo na ile skuteczne
Najlepiej idz do veta zrobi usg

A teraz może mi ktoś podpowie
Jak dobrze uszczelnic stare okna takie 30 letnie gdzie przy - 17 na szybach pojawia się lód
W sumie niby mam uszczelki ale niewiele to daje myślalam nad silikonem ale nie otworzę wtedy tego cholernego okna
Jakieś sprawdzone domowe metody macie??
Kenna, widzisz, a nawet przeczytałam to z wikipedii. Chyba nieprzytomna jestem... Przepraszam za swoją gapowatość i dzięki jeszcze raz.
Jeśli kupiłam bilety na samolot (Wizzair) i mam je sama wydrukować znaczy kartę pokładową to musi być to drukowane w kolorze??? Bo mam tylko czarnobiałe wydrukowane. 😉 Bo w sumie logo tylko jest kolorowe no i reklamy 😉
Kasija
czarno biały druk będzie ok
aszhar dzięęęki  :kwiatek:
aszhar, dziękuję za odpowiedź :kwiatek: w takim razie wybiorę się z małą na USG 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
02 lutego 2012 22:32
aszhar może zamknąć na czymś? w sensie wsadzić coś i przytrzasnąć.
jakie istnieją możliwości zdobycia jakiejś osoby adresu? (oczywiście oprócz prostego zapytania ) 😉 książka telefoniczna?
aszhar, jeżeli okna są skrzynkowe - takie podwójnie otwierane, to na dole, pomiędzy oknami trzeba grubo wyłożyć - "utkać". Kiedyś brało się szmaty i przykrywało białą watą. Dziś biorę folię bąbelkową + ew. gąbka (czasem styrodur) w środek i przykrywam/owijam taką białą cienką pianką do pakowania. Oraz kluczowe są ciężkie, długie zasłony - aksamitne np.
A jeśli takie zwykłe, skręcane, z podwójną szybą, tylko nieszczelne - to okleić szeroką papierową taśmą malarską, jeśli trzeba otworzyć skrzydło - to się otwiera i potem dolepia taśmy.
To się nazywało gacenie 😀
BTW u mnie nowe okno, pod którym nie ma grzejnika, też ma lód na szybie, a na pewno jest szczelne i w domu mam ciepło.
emade jest ochrona danych osobowych. W książkach tel. nie ma adresów.
aszhar może zamknąć na czymś? w sensie wsadzić coś i przytrzasnąć.

Tak wlasnie mam wsadzone uszczelki i szczerze mało to pomaga bo siedząc koło okna czuje jak mi mróz po tyłku leci 🙁

aszhar, jeżeli okna są skrzynkowe - takie podwójnie otwierane, to na dole, pomiędzy oknami trzeba grubo wyłożyć - "utkać". Kiedyś brało się szmaty i przykrywało białą watą. Dziś biorę folię bąbelkową + ew. gąbka (czasem styrodur) w środek i przykrywam/owijam taką białą cienką pianką do pakowania. Oraz kluczowe są ciężkie, długie zasłony - aksamitne np.
A jeśli takie zwykłe, skręcane, z podwójną szybą, tylko nieszczelne - to okleić szeroką papierową taśmą malarską, jeśli trzeba otworzyć skrzydło - to się otwiera i potem dolepia taśmy.


Ha widzisz proste rozwiazanie jak tasma nie wpadlo mi do głowy a własnie mam takie okna z podwójną szybą .
Więc dzisiaj zastosuje folie babelkową + taśmę.

To się nazywało gacenie 😀
BTW u mnie nowe okno, pod którym nie ma grzejnika, też ma lód na szybie, a na pewno jest szczelne i w domu mam ciepło.


Ahahhahaha gacenie😀 z moich gaci chyba nie było by pozytku bo z regóły nisze stringi 😁

dziękuje wszystkim za podpowiedzi mam nadzieję że jakoś tą zimę przetrwam z moimi mało szczelnymi oknami :kwiatek:
dlaczego wczoraj onet pokazywał, że jest 3 lutego, dziś 4?
wp wskazuje 2, dziś 3. .... i chyba to wg moich wyliczeń jest prawidłowe?

zaburzenia kontinuum czasu? 😉
No własnie tak apropos kontinuum czasowego
Jak to jest z ludźmi urodzonymi 29 lutego.
Jak w koncu obchodzą urodziny co 4 lata??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się