Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Czy ktoś może zna prawdziwy termin otwarcia A4 na odcinku Tarnów- Dębica?  😲


Taniu obiecują że już na pewno 30 października 😉

Jejuuu straciliśmy tam wczoraj godzinę we mgle wracając z Zakopanego, nawet na zakopiance było lepiej. Mam nadizeję że to był ostatni mój przejazd przez krainę wysepek i rond  😤 😤
Czy ktoś obyty w temacie mógłby mi polecić jaki laptop kupić? Tak do 1600-1700zł. Do pracy i oglądania filmów. Da się w ogóle coś przyzwoitego znaleźć w tej cenie?
Mia, pewnie, że się da🙂 twoje wymagania spełni w zasadzie wszystko co jest na rynku. Jeszcze zależy jaką pracę wykonujesz.
szam, no tak ... nie doprecyzowałam. Zwykłe korzystanie z offica, przeglądanie Internetu oczywiście 😀 , tak jak już pisałam oglądanie filmów, pamięci miło by było jakby miał dużo, bo nigdy nie mogę się zabrać za zrzucenie zdjęć na dysk zewnętrzny.
Mia, ja kupowałam komputer 2 miesiące temu. Nie znam się kompletnie więc zrobiłam research wśród kolegów. Do moich potrzeb (Office, internet, przeróbka zdjęć - czyli standard) polecano mi lenovo/asus. Zdecydowałam się na asusa R513C i jestem z niego zadowolona. Polecam robić zakupy w xkomie - można kupić zdecydowanie taniej niż w dużych, znanych sklepach i jest większy wybór. Możesz też się tam przejść i zapytać co Ci mogą zaproponować ale istnieje szansa, że będą próbować Ci wepchnąć coś droższego 🙂

O, właśnie się zastanawiam na asusem. Znalazłam gdzieś jako polecany. Dokładnie to model X550CC i3-3217. Nie wiem tylko jak z jego parametrami, też się na tym kompletnie nie znam  😵.
edit: Aha, ale w tej cenie jest bez systemu  🤔
Ja za swój dałam 1300 też bez systemu. Ale miałam kolegę, który mi wgrał bezpłatnie więc może też się popytaj wśród znajomych?
Ja z miesiąc temu kupowałam laptop lenovo. Pomagał wybierać informatyk od mojej mamy z pracy. Zapłaciłam około 1500zl w podobno ma super parametry. Jak wrócę to sprawdzę dokładnie jaki to jest model.


Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie PolskiegoBusa. Chce kupic bilet na jutro ale nie jestem pewna na 100% czy pojadę. Moge dzisiaj kupic zeby nikt mi go nie zwinął a w razie jakbym jednak nie mogła pojechać to da sie go jutro zwrócić?
Ja też polecę Lenovo to dobre sprzęty, zakupiliśmy do pracy niedawno właśnie za 1500 zł i sprawdza się super. Już z wgranym Windowsem 8.1. Bardzo lekki, poręczny 🙂
Jako użytkownik asusa - asusa nie polecam 😀 Znam wiele przykładów, że nawalają w nich zawiasy. W moim od tego zacinającego się zawiasa pękła obudowa, u nie-teściowej klapa zablokowała się na amen, w pozycji uniemożliwiającej wygodne korzystanie. Nie znam przykładu znajomego czy kogoś z rodziny, kto ma asusa z niezawodnym zawiasem. Następnym moim laptopem będzie lenovo - jest nie do zdarcia przy prawidłowym użytkowaniu.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 października 2014 11:45
mundialowa, ja mam asusa, któremu nic a nic nie nawala. No ale niestety, jego cena była wyższa, niż tu zakładana do wydania.
Chociaż częściej korzystam z Della i jestem bardzo zadowolona.
W pracy dziewczyny mają Lenovo (ja wolę pracować na stacjonarnym) i też chwalą.
opolanka, mój asus kosztował >3 tys., dlatego porównując go do asusa nie-teściowej z cenowej półki +/- 1500, który ma taką samą wadę, a czas użytkowania podobny i dodając do tego pełną listę asusów znajomych, którym dzieje się to samo - wolę więcej nie ryzykować 😉 Ale dobrze wiedzieć, że są asusy nie nawalające - mimo wszystko przywiązałam się do tej marki 😁
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
28 października 2014 11:53
też słyszałam dobre opinie o Lenovo.

Ja mam HP compaq od 6 lat, ostatnio zaczął mi się zacinać jak się okazało przez zawalony dysk C  😡 Tata coś mi tam ponaprawiał i dalej działa.

Asusa ma mój tata, chwali sobie, natomiast moja mama ma Samsunga i jest problem z internetem, często nie łapie zasięgu.
o, mój Samsung też nie łapie wifi często, nie jestem sama :/ moi rodzice mają Compaq (to chyba jakoś do HP należy :???🙂. kosztował chyba 1800 i całkiem przyjemnie śmiga. nie gubi internetu, ma listwę zamiast zawiasów (mundialowa :hihi🙂 tylko jest dość ciężki. filmy, zdjęcia, nic nie zamula
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
28 października 2014 12:05
ja mam taki
Ma wygodnego pada, wejście na kartę pamięci, na płytę, usb, głośniki, kamerkę Webcam
Na moje potrzeby czyli internet i filmy (no swojego czasu grałam w Simsy i też bez zarzutu 😉) jest świetny.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 października 2014 12:08
Miałam Asusa, takiego "z wyższej półki", zdechł mu dysk. A potem zdechł cały. Tuż po gwarancji  🙄 Poza tym był ciężki. Nigdy więcej Asusów. Kolega informatyk chwali Lenovo, niedługo chyba będę sobie musiała sprawić laptopa i pewnie na Lenovo padnie.
W tej kwocie można złożyć już cacko 🙂
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
28 października 2014 13:12
Mam kumpla informatyka, który też naporawia lapki, dla siebie wybrał Lenovo.
Ja mam tego.
http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/notebooki/2014/04/lenovo-ideapad-g510-test.aspx
Tutaj jest cena 2000zl ale poszukaj i na niektórych stronach znajdziesz za 1500zl. 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 października 2014 15:00
mundialowa, a kraj produkcji? 😉
może mam szczęście z tymi zawiasami hehe
Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie PolskiegoBusa. Chce kupic bilet na jutro ale nie jestem pewna na 100% czy pojadę. Moge dzisiaj kupic zeby nikt mi go nie zwinął a w razie jakbym jednak nie mogła pojechać to da sie go jutro zwrócić?



Podbijam. 😉
Sonkowa, wydaje mi się, że nie ma zwrotów. W innym wypadku ludzie nie próbowaliby sprzedawać biletów na grupach fejsbukowych typu "Kraków-Wrocław"
strzemionko, to chyba mamy taki sam, nie zauważyłam, że o nim pisałaś. inna sprawa, że mój Samsung już dwa razy mi upadł (w torbie, z wysokości siedzenia w pociągu) i kilka razy walnęłam nim w drzwi (też w torbie) i nie zrobiło to na nim wrażenia. serwis też spoko, wymieniałam dysk na gwarancji i normalnie na drugi dzień kurier w domu, sms kiedy naprawili, szybko odesłali.

jak ładowarka od telefonu pasuje mi do Kindla, to mogę go normalnie ładować w gniazdku zamiast w laptopie?
Szukam jakiegoś dobrego,  nieprzeciakającego termokubka trzymającego ciepło tak ze 4 godziny i w nie zabijającej cenie 😉 Ktoś coś 👀
jeśli jesteś w stanie wydac więcej to polecam z firm primus, esbit. Primusa mam czwarty rok, nadal szczelny i trzyma świetnie.
julka177, masz tk-maxx u siebie? 😉
Libeerte myślę że tak 😀

Rul dzięki, spojrzę sobie 🙂
julka177, to zobacz 😉 tam jest dużo fajnych często i w fajnych cenach 😉
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
29 października 2014 10:12
pozostając w temacie termokubków - szukam pojemnika na zupę/obiad z naciskiem na to pierwsze. nie termosa obiadowego, tylko pojemnika, który można wrzucić do mikrofalówki, nie musi trzymać ciepła. ważne, żeby był szczelny i do mikrofali. znalazłam dwa cool gear'a soup2go i fuel'a. czy ktoś używał któregoś z nich?
ja mam inny, ale z takim samym przeznaczeniem. Daje radę, tylko trzeba jakoś dłużej grzać, albo mi się wydaje 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się