Kto/co mnie wkurza na co dzień?

majek   zwykle sobie żartuję
29 kwietnia 2021 13:19
donkeyboy, ale tak bylo od zawsze chyba z tymi domami, ze sloty, kolejki i mozna wybierac komu sie sprzedaje.
Dom kupilam sama, maz go nawet nie zobaczyl. Musialam tu i teraz rzucic papierem z banku, ze mi dadza kredyt. 4 lata temu? Wklad wlasny - uzbieralismy moze z 1/3. Reszte wzielam pozyczke i dolozylam z karty kredytowej. Teraz sa dopisane do kredytu.
Tak samo bylo jak wynajmowalam. Byl wyscig od pokazywanego mieszkania do biura. Byl tez patent: zostawic zone pod biurem nieruchomosci a samemu ogladac. A jak ok to telefon do zony. Ale zon pod biurem tez bylo kilkanascie.

A co jak nie mam zony? 😜

Przymus posiadania partnera / drugiej pensji z dwunoznym dodatkiem gratis w ogole bardzo mi sie nie podoba, bo to rodzi patologiczne zwiazki, no bo bez tego drugiego nie ma jak oplacic mieszkania... Bylam, przezylam swoje, na wiecej nie mam ochoty 😖

Teraz mam na reke ze 2 czy 3x tyle co wtedy, tylko ceny sa tak z d.... ze to sie w glowie nie miesci. Piec lat temu z juniorska pensja bym sobie kupila dom, tyle ze 5 lat temu to zapier.... na magazynie 🤷

Mieszkania z rodzicami nie ogarniam i tyle, po prostu wierze na slowo ze mozna byc z rodziny, ktora nie jest kompletnie dysfunkcyjna i wtedy jest pewnie inaczej.
majek bliscy znajomi kupowali/sprzedawali przed lockdownem i nie mialam wrazenia zeby to byla jakas norma. Podobnie ich dzieci. Nawet dzis artykul byl na BBC co ludzie robia zeby dorwac nieruchomosci. Byc moze to sa nieopowiedziane historie ktore nalezy upublicznic zeby spoleczenstwo przejrzalo na oczy... jak ja xD
Ja nigdy nie chcialam tutaj nic kupowac glownie dlatego ze nawet i bez tego boomu teraz te ceny byly przesadzone. Naprawde wole kupic pół szope/pół dom z giga dzialka w Polsce/Francji za ulamek kwoty papierowego bungalow w średniawej brytyjskiej okolicy

kokosnuss no wlasnie o tym mowie. Mieszkanie to podstawowa potrzeba czlowieka. Ilez mozna pokoik wynajmowac. Jak sie jest singlem i sie duzo nie zarabia a rodzice nie dadza badz nie ma tego mitycznego spadku po prababci to naprawde jest przesrane. I ja wlasnie czulam sie na to troche skazana bo przeciez nie wejdziesz w zwiazek z kims z czystego wyrachowania bo chcesz nieruchomość xD hipoteka czasem bardziej wiąże niż obrączki.

No i wlasnie tez sie obawiam ze poczekam ten rok a ceny dalej poleca w gore a ja bede sie sadzić. W zasadzie gdyby nie to że chce zmienić prace na 100% zdalna na zawsze i musze takowa najpierw znaleźć to bym spakowała graty i jechała. Nie bez powodu kupa brytyjczykow tam siedzi.
Moj chlop jest tego samego zdania cale szczescie i nawet przyjal plan zeby kupic duzo terenu co by sie ze dwa konie jeszcze zmiescily 🤣
też doskonale rozumiem wkurw na rynek nieruchomości, kilka lat zbierałam na wkład własny i co uzbierałam to sie podnosil i trzba było wiecznie dozbierowywać żyjąc o chlebie i wodzie. Pamiętam przeokrutny ból dupy, że w PL nie ma "kultury i warunków" na parki przyczep, bo camper to jedyne na co było mnie stać 😑 Teraz, jak już mi się udało, mam ból dupy, że musze bankowi oddać 2x wiecej niz pożyczyłam, i nie mam żadnej nadziei na wcześniejsza spłatę bo kompletnie nie mam z czego odłożyć na ten "naddatek" nie wracając przy tym do trybu egzystencja. Kredyt wzielam na maxymalną ilość rat żeby mnie comiesięczne płatności nie zabiły. Jedyna osłoda to to, że za te 30 lat będe mieć moje wlasne mieszkanie, na które każdy grosz zarobiłam sama, własna pracą.. jak dożyję 😅
Wkurzają mnie je*ani zlodzieje. Dzisiaj rano odkryłam ze jakies dupki wycieły mi katalizator z auta. Ryczy to teraz niesamowicie, policja powiadomiona - były dwie kamery monitoringu. A ja teraz musze kur*a szukac serwisu ktory mi przyspawa nowy katalizator przed końcem długiego weekendu. Bo bez niego to mandaaaat...

Na plus chociaz to ze jest świadek, monitoring, no i nie wycieli czujnikow lambda wiec bedzie mnie to kosztowac tylko tysiac zlotych przy dobrych lotach 🙄 totalna amatorszczyzna bo akurat moj model auta ma akurat tani katalizator a nie ten z tych za tysiące pln

Za to ubepieczalnia zalosna. To druga rzecz ktora mnie wkurzyla. Ze wzgledu na wiek auta zarzadali zlomowania bo sie nie oplaca wg nich naprawiać i „oddadza mi wartosc auta”. No super tylko to „stare auto” ma z 60kkm na liczniku i jest w tip top stanie i warte 15x tyle niz ten zasrany katalizator. Zeby tylko tyle, zaczynaja nabierac teraz na wartosci jak spojrzalam w ogloszenia.

Taki mam poczatek pieknego weekendu.
koleżance ubezpieczalnia tez chciala wcisnac ten kit o zlomowaniu auta. Powolala sie na wartość sentymentalna i w końcu oddali kase na naprawe 😉
(ale co sie naszarpala to jej)
koleżance ubezpieczalnia tez chciala wcisnac ten kit o zlomowaniu auta. Powolala sie na wartość sentymentalna i w końcu oddali kase na naprawe 😉<br>
(ale co sie naszarpala to jej)

drabcio, mi nawet policja i klub (mojego auta) powiedzieli zeby im auto wydac, kase wziac i auto wykupić za bezcen. Ale nie chce mi sie w to bawić, naprawie sama. Zwykly katalizator z robocizna nawet mi nie wyjdzie poza excess wiec dopierdziele jakis sportowy wydech 🤣 jak zaplaca to zaplaca, jak nie to chociaz przyjemnosc z jazdy 👀
HBO GO mnie wkurza, bo na necie mają informacje o filmach, których faktycznie w usłudze nie ma. I to nie pierwszy raz! Aż mam ochotę zrezygnować z abonamentu, to jest perfidne robienie ludzi w wała 😡
Wkurza mnie to nieziemsko, że staram się być fair w imię Legalnej Kultury, wykupuje te abonamenty, a potem wychodzi, że część filmów jestem w stanie obejrzeć tylko nielegalnie lub płacąc dodatkowo... no i nie, to nie są jakieś super nowe, czy super nieznane produkcje, a np. Diabeł ubiera się u Prady, czy wczoraj Piraci z Karaibów. Czyli starsze, w sumie kultowe produkcje. I nie ma! Znalazłam jednie na Playerze, w którym uwaga... za filmy muszę dodatkowo zapłacić. Czyli już 4 abonament+10zl za film. To ma zachęcić ludzi do legalnych źródeł? 🙄
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 maja 2021 15:22
keirashara, o jezu, HBO go to jest zło, ich aplikacja jest paskudna, filmy się nie pokrywają z tym co teoretycznie mają na stronie jako dostępne… obejrzałam Ligę Sprawiedliwości Snydera i zrezygnowałam z abonamentu, połowa tego co oferują jest na Netflixie, ich originalsy nie bardzo mnie interesują, wiec za co mam płacić?
Za dużo się platform porobiło, Netflix, HBO, Player, Amazon Prime, AppleTV, CDA premium, teraz PlayStation wprowadziło jakiś streaming, a niedługo i Disney+ (to to już w ogóle jest porażka której nawet nie chce mi się komentować)… tu 25 zł, tam 25 zł i nagle wychodzi, ze jakby chcieć mieć wszystkie, to płaci się więcej niż niegdyś za najbogatszy pakiet tv 😳
A już to, ze youtube/google położył łapska na niektórych produkcjach… wypożyczenie na 24h jakiegoś średnio popularnego filmu sprzed 10 lat - 25 zł 😳 coś nowszego lub bardziej popularnego - a mamy, mamy, za 70 zł. Toż to DVD sobie kupie i będę mieć na lata 🙄
Dokładnie... tylko nie taki był tego sens przecież. HBO mam akurat za szalone 8zł do internetu, dla tej kwoty nie chce mi się bawić w papierki do rezygnacji, ale jak można tak bezczelnie ściemniać ludzi? Nie ogarniam.
Najbardziej mnie wkurza to, że mamy Netflixa, HBO, Amazon, teraz tego nieszczęsnego Playera i jak przychodzi co do czego to nie ma czym ciamkania kotleta zagłuszyć - a u nas TV służy głównie do zagłuszania dźwięków jedzenia (nie ma to jak dwie osoby z mizofonią 🤣😉, grania w Lego i ewentualnie filmu od większego dzwonu. Nie oglądamy nałogowo, nie spędzamy jakiś godzin przed TV, a nie mamy co odpalić, bo został już sam chłam 😒
majek   zwykle sobie żartuję
10 maja 2021 10:49
keirashara,
odpalcie youtuba! Ostatnio tez mialam wrazenie, ze zobaczylam calego netflixa, bo ja pracujac w domu musze miec wlaczone cos na trzecim ekranie (substytut dziamdziajacej kumpeli z biura, do ktorego teraz nie chodzimy).
Ja np ostatnio ogladam https://www.youtube.com/hashtag/dust jak ktos lubi krotkie formy i sc-fi.
KamilaPa   Kamila Alina
12 maja 2021 13:07
Mnie wkurzają:
- śmieci przy drogach i w lesie
- ludzie zachowujący się w lesie jakby byli na dyskotece
- ludzie którzy myślą, że każdego dnia trzeba być szczęśliwym i tryskać energią (jak ma się nieśpiące dziecko to trudno być pełną energii :/)

Za dużo się platform porobiło, Netflix, HBO, Player, Amazon Prime, AppleTV, CDA premium, teraz PlayStation wprowadziło jakiś streaming, a niedługo i Disney+ (to to już w ogóle jest porażka której nawet nie chce mi się komentować)… tu 25 zł, tam 25 zł i nagle wychodzi, ze jakby chcieć mieć wszystkie, to płaci się więcej niż niegdyś za najbogatszy pakiet tv 😳<br>

Facella,

Dlatego ja nie daję się skusić kolejnym. Mam Netflixa i nie nadążam za tym, co wprowadzają, dlatego mi wystarcza. Teraz mam dodatkowo AppleTV, bo przy zakupie tableta dali rok za darmo, a do tej pory zaledwie dwa od nich obejrzałam. Co mnie utwierdza, że nie potrzebuję wykupywać kolejnych, bo kiedy to oglądać.

Wkurza mnie pech telefoniczny. Najpierw prawie nowy telefon utopiłam w kiblu. Teraz kolejny, też krótko używany, poległ w starciu z koniem. Zostawiłam na ogrodzeniu padoku bluzę z telefonem w kieszeni, jedna mieszkanka tego padoku ściągnęła bluzę, a następnie zaczęła się nad nią pastwić. W efekcie dolna połowa ekranu pokryta jest gęstą pajęczyną, że ciężko coś przez nią zobaczyć. Chyba go pogryzła, bo gdyby na nim stanęła, pewnie nic by z niego nie dało się wydusić.

I teraz znowu muszę wybrać nowy telefon, a nie cierpię porównywania tego, co jest i jakie jest i co mi odpowiada.
trusia, praktycznie identycznie pozbyła się telefonu znajoma. I też nowiutkiego, spod igły... koń wciągnął telefon z kurtką do boksu, po czym tak go przemielił paszczęką, że nie było co zbierać.

Ciekawe skąd takie upodobanie kopytnych w telefonach 🤔
Może chcą nauczyć się dzwonić? 🙂

Moja kiedyś, też na padoku, złapała telefon, który miałam w wiaderku ze sprzętem do czyszczenia (ze wszystkiego, co było w tym wiaderku, wybrała telefon) i z tym telefonem w gębie oddalił się galopem. Przestraszyłam się, że go połknie i zaczęłam wrzeszczeć. Wtedy go wypuściła. Ale co strachu się najadłam to moje.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 maja 2021 17:14
Cieszę się ze mam chyba OCD, bo telefon noszę w etui, w głębokich a najlepiej zamykanych na zamek kieszeniach i co chwile sprawdzam, czy nadal tam jest. Zdarzyło mi się raz w życiu utopić telefon w Bałtyku (wyłowiłam i działał - nokia typu cegła) i raz w życiu rozbić szybkę w nie swoim telefonie - to akurat był wypadek, zaczepiłam i pociągnęłam kabel do którego był podłączony telefon, spadł i się rozbił 🙈
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się