Bryczesy

Gaga, dokładnie. Pikeury są świetne, tylko te i żadne inne, ale ceny z kosmosu mają. Za co?
Re-volto pomóż!
Czy orientujecie się, kto lub jaki sklep jeździecki ściąga bryczesy Equilibre?



Trzeba było śledzić ogłoszenia, ostatnio miałam kilka par  😁 
_Gaga, prawda, dlatego właśnie mimo tych wszystkich pozytywów nie mam zamiaru ich kupić. Bo nie. Może jeśli się trafią na jakieś ogromnej promocji, ale ja jestem uparta i nie kupuję marek, które się przeceniają. Jasne, istnieją marki luksusowe i marki dla zwykłych zjadaczy chleba, ale te "luksusowe" często różnią się od tych "zwykłych" tylko ceną. Nie tylko w jeździectwie, oczywiście. Po prostu włącza mi się "nope". 😀 Dlatego szukam innych, też prawdopodobnie nietanich, ale jednak nie z kosmosu. Bo żeby spodnie były warte 1000 złotych, to powinny być wysadzane kryształkami Swarovskiego, serio. 😀 I nadal zwróciłyby się producentowi!
_Gaga, jakaś laska się ogłasza na fb z Pikeurami za ok. 300 zł nowymi. 😉 Musiałabyś napisać na jakiejś grupie a na pewno się odezwie 😉
dar, bryczesy są w moim rozmiarze, kolorze i wersji , którą lubię?  🤔 Bo generalnie "jakąś laskę" na fb ciężko będzie znaleźć (tam jest kilka milionów jakiś lasek) 😉

Laski ja nie szukam bryczesów. Mam ich kilka (naście?) par - w większości Pikeury właśnie... Napisałem o ich jedynej wadzie, która mi osobiście przeszkadza. Pomimo tego i tak je kupuję  😁 podobnie, jak inne rzeczy tej firmy - zwyczajnie uwielbiam Pikeura za wygląd, jakość i trwałość. A że drogi - przynajmniej jest na co ponarzekać 😉
chodzi może o forumową majer?
Sivrite, Nie zgodziłabym się tak do końca z tezą, że te "luksusowe" różnią się tylko ceną. Tzn, jak ktoś jeździ 1-2 razy w tygodniu to znacznej różnicy może nie odczuć, ale jak się jeździ 1-2 i więcej koni codziennie + tyra się jeszcze w stajni, to nagle sprzęt zaczyna dzielić się na "zdarty doszczętnie po 2 miesiącach" i "wytrzymały"... To się z resztą tyczy nie tylko bryczesów, ale wszystkiego. No, ale wracając do bryczesów.... Nie jestem jakimś rzecznikiem firmy i też mi się ceny za nowe bardzo nie podobają, ale jak na razie jedyne bryczesy, które wytrzymują moje użytkowanie + są wygodne i nie obcierają, to Pikeury. Noooo, jeszcze stare Equilibre i Eurostary z pełnymi lejami (prehistoria, materiał prążkowany) były spoko, nowe Fair Playe też są OK, Spooksy też wyglądają nieźle (no ale to chyba podobna półka cenowa - a przynajmniej nie jakaś bardzo niska cena), z  tańszych niektóre Yorki (ale nie wszystkie, jedną parę miałam tak cienką, że widziałam powyciągane kolana i przetarte leje po miesiącu). No ale jak mówię - dla mnie 😉 a ja nie mogę mieć ani pół nitki na kolanie, bo od razu się obetrę. 🙂
to ja chyba będę pierwszą osobą która narzeka na Pikeury, mi po około 2 miesiącach się zdarły i porobiły w nich  dziury, widocznie trafiłam na taki wyjątkowo mało wytrzymały egzemplarz  😵
Sivrite, Nie zgodziłabym się tak do końca z tezą, że te "luksusowe" różnią się tylko ceną.


Jak już cytować, to wypada w całości... Użyłam w tym zdaniu słowa "często". Po prostu już jakiś czas temu odechciało mi się sprawdzać, czy towary luksusowe rzeczywiście takie są. Od kilku lat na wiele produktów istnieje tzw. "hype", szczególnie w internecie. A wiele z nich niestety na niego nie zasługuje. Uznaję towar za luksusowy, gdy w jego składzie lub użytym rozwiązaniu widzę coś, co uznaję za, za przeproszeniem, zajebiste. I nie twierdzę, że Pikeury nie są wytrzymałe. Po prostu nie lubię ładować pieniędzy w rzeczy, które wiem, że są przez firmę bezczelnie przeceniane. Bo tę bawełnę na Pikeury to musiałyby chyba dziergać dziewice w trakcie pełni księżyca i tańcząc wokół ogniska, żeby była tyle warta. Nie naskakuję na nikogo, kto ma ochotę wydać tyle kasy na spodnie - to nie moja kasa. Ale nie można mieć też do mnie pretensji, że ja nie mam ochoty mimo, że mnie stać, nie? 🙂
A ja rozglądam się dalej. 😀
patid1220, reklamowałaś je?

Sivrite, ja narzekam na ceny Pikeura (nie tylko bryczesów), ale np właśnie mam na sobie bluzę i polówkę tej firmy (w biurze siedzę), a w torbie mam oczywiście ich bryczesy. Jeżdżę 2 konie dziennie , sporo pracuję w stajni i lubię mieć ubrania które spełniają moje - wysokie - wymagania. Bryczesy Pikeura są nie tylko bardzo trwałe, ale - przede wszystkim - się w nich tyłek w największe upały nie odparza (dla mnie to ważne, bo jeżdżę bez względu na warunki pogodowe). Letnia wersja z materiału mikro - cośtam - jest z czegośtam oddychającego i rzeczywiście czuć różnicę Pikeur - inna firma. Wersje zimowe typu softshell też są ciepłe na tyle, że przy paskudnej pogodzie człowiek w nich ma tzw komfort termiczny (nie jest zimno, ale i nie jest gorąco). Nie udało mi się tak na prawdę poznać żywotności bryczesów tej marki, bo po kilku latach jak mi się znudzą, to je sprzedaję - co jest kolejnym plusem, bo ktoś może jeszcze sobie w nich dłuugo jeździć.
A bluzy, t shirty i polówki są takie milutkie, że heh
kurtki też kocham
Generalnie kurcze jestem fanką firmy i - pomimo cen - kupuję cholibka, chociaż staram się raczej polować na wyprzedaże equishopowe czy konikowe  😉
Sivrite, Słowo "często" nadal nie zmienia sensu w kontekście rozmowy o Pikeurach. A że wiele jest przecenianych produktów niewartych swojej ceny, to tak, tu się zgodzę. Pretensji przecież do Ciebie nie mam - tylko zwróciłam uwagę, że nie zawsze jest tak jak mówisz.

patid1220, A masz takie nowe-nowe? Też jedne zdarłam do stanu "dziura", ale stare były.
Sankaritarina tak miałam nowiuteńkie
Gaga niestety nie ...
Nie mówię, Pikeury to są złe bryczesy , ale w każdym razie ja nie trafiłam na dobry egzemplarz...
patid1220, to może jeszcze zareklamuj? Nie sądzę aby Pikeur się migał od reklamacji przy tych cenach.
Gaga tyle , że 2 lata temu je kupowałam chyba jak nie więcej , więc nie wiem czy przyjmą reklamacje ....
Ma ktoś może wyrobioną opinię na temat bryczesów Easy Rider? To podobno "bardziej ekonomiczna" wersja Euro-starów, ale nie wiem, czy za takie można uznać bryczesy kosztujące w cenie regularnej ponad 500 złotych.

EDIT: Widzę sporo pozytywnych opinii, ale prawie wyłącznie na temat jednego modelu. 🙁



Ja mam EasyRidery. Nie wiem jaki to model, są stalowe ze srebrnymi zamkami i kryształkami na metce z tyłu. Na udzie mają napis "be different". Uwielbiam je, jeżdżę w nich 2 sezon. Pracują razem z ciałem, świetnie się piorą i prawie w ogóle się nie brudzą 🙂 nic się nie pruje, nie kulkuje, nie rozciąga. Kupiłabym chętnie drugi raz.
_Gaga, nie powiem Ci jeśli jej nie spytasz a ogłasza się co jakiś czas więc jakbyś szukała to wystarczy śledzić fb.


[quote author=dar link=topic=217.msg2587227#msg2587227 date=1471947675]
Re-volto pomóż!
Czy orientujecie się, kto lub jaki sklep jeździecki ściąga bryczesy Equilibre?



Trzeba było śledzić ogłoszenia, ostatnio miałam kilka par  😁 
[/quote]
Mi zależy na konkretnym modelu, tylko z pelnym lejem (Zdjęcie w załączniku)
dar, śledzę FB, tylko ogłoszenia zapewne albo na tablicy (możliwe, że masz ją w znajomych), albo na jakiejś grupie, w której mnie nie ma... to nie jest tak, że każdemu się na FB pokazuje to samo przecież...
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 września 2016 10:44
czy ktos widział te bryczesy na żywo? Chodzi mi o kolor. Czy jest taki jak na zdjęciach  😉
Jak wypadajã rozmiarowo bryczesy Felix Bühler? Znalazłam dosyć stare info, że podobnie do Pikeurów, czy nowe/aktualnie dostępne modele też tak wypadajã? A może ktoś ma ten model I może podzielić się opiniã?  KLIK

Skróciłam link.
Koleżance odbieram w poniedziałek z Bergo zamówione te same bryczesy tylko w innym kolorze : http://sklep.bergo.pl/p/352/15562/elt-microsport-damskie-bryczesy-r-36-24h-pelny-lej-bryczesy-moda-damska.html.
Ale ja i koleżanka mamy już po jednej parze innych modeli ELTów i jesteśmy zadowolonymi użytkownikami 🙂
Koleżance odbieram w poniedziałek z Bergo zamówione te same bryczesy tylko w innym kolorze : http://sklep.bergo.pl/p/352/15562/elt-microsport-damskie-bryczesy-r-36-24h-pelny-lej-bryczesy-moda-damska.html.
Ale ja i koleżanka mamy już po jednej parze innych modeli ELTów i jesteśmy zadowolonymi użytkownikami 🙂


Jeśli możesz to daj znać jak materiał w tych microsport, czaję się na nie i nie wiem czy warto 🙂
Jak wypadajã rozmiarowo bryczesy Felix Bühler? Znalazłam dosyć stare info, że podobnie do Pikeurów, czy nowe/aktualnie dostępne modele też tak wypadajã? A może ktoś ma ten model I może podzielić się opiniã?  KLIK

Skróciłam link.


pokrzywa,

Przyłożyłam do siebie Felix Buhler softshell z pełnym lejem rozm. 38 i Pikeur softshell z pełnym lejem grip rozm. 38, obydwie pary nieprane i nienoszone (z metkami-czekają na zimę). Są identyczne na szerokość, Felix Buhler są o 1 cm dłuższe. Obydwa nowe modele.

FB ten: [[a]]https://www.kraemer.de/Softshellreithose-Victoria.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=810329&ci=247346&depvar_index=%3c810329%3e%3c810329..34..CO%3e[[a]]

Jeździłam kiedyś w bryczesach FB i nie było z nimi nigdy problemu, dlatego kupiłam sobie zimowe tej marki. Jakbyś chciała żebym Ci pomierzyła szerokość nogawek czy coś to daj znać.
Dance Girl dziękuję bardzo  :kwiatek:
Zamawiam te z gripem kolanowym, wydają się solidne, mam nadzieję, że trochę mi posłużą.
A ja ostatnio (o ironio *) odebrałam moje szyte na zamówienie parkury i pląsam po tęczy 😅

Są niesamowite. W życiu tak wygodnych bryczków nie miałam. Wymyśliłam sobie na bazie jednego z dostępnych modeli, ale wybrałam konkretny skład materiału (taki z lekkim połyskiem, że brud się nie tyka za mocno + to wersja letnia- oddychające mocno). Do tego sobie zażyczyłam pełen silikonowy lej, patki na tyłku (imitujące tylna kieszeń- bo uwielbiam) i krótsze, bo standardowow ten rozmiar co mam ma dłuższą nogawę. Więc mam  piko bello - idealne na mnie i serio za taką kaskę gorąco polecam.

* ironia polega na tym, że mam zakaz wysiłku fizycznego w tym oczywiście jazdy konnej...
Więc odebrałam koleżanki Microsportu ELT oraz kupiłam sobie... malinowe!  (😲 o zgrozo) ELT model Amiga :P
Modele mają odwrotnie inny skład Microsport ma 72% poliester a reszta bawełna i coś tam, a te Amiga maja większość bawełny a reszta sztczne rozciągliwości.
Bez względu na skład już widzę, że obydwa modele będą się super nosić 🙂
Dla siebie i dla koleżanki mamy 36. W tych bawełnianych niestety 38 przez mniejszą elastyczność już wisiało - musiałam kupić 36 mimo, że wole więcej luzu.
36 raczej normalne ale myślę, że Microsporty mogłyby wyjść 38 też dla mnie dobre do noszenia 🙂

A i te microsport co są w Bergo na stronie w promocji teraz te co podawała Dance Girl maja na żywo inny kolor na zdjęcia wygląda jak jakies toffi a na żywo... Taki już brąz wpadający powoli w ciemniejszy... Mogę przesłać zdjęcia jak cos na maila.

Tak czy siak polecam bo cenki maja sympatyczne w Bergo aktualnie na te bryczki 🙂 Moje przecenione z 415zł na 269zł 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
13 września 2016 07:23
BlueHores a te widziałaś? Mją taki kolor jak na zdjęciu czy sa bardziej różowe?  👀
Nie zaglądałam na półki a Pani obsługująca mi tylko bryczesy przynosiła :P
Więc nie widziałam fioletu :P Ale podejrzewam, ze ten fiolet się chyba mocno różnić nie może...
Wklejam zdjęcie tych brązowych dla porównania tylko niestety komórka nie chce uchwycić głebi koloru i wychodza jakby były wyblakłe przynajmniej u mnie na kompie w rzecyzwistości kolorek jest raczej intensywniejszy ale zdecydowanie nie taki jak na zdjęciu:
kotbury, - gdzie i jak zamawiałaś?  👀 Może to by była odpowiedź na poszukiwanie ładnych, letnich bryczesów z krótkim lejem, bo teraz kurka serio coś znaleźć w normalnej cenie.

Ja akurat do Eltów mam uraz, to jedne z nielicznych jakie kupiłam jako nówki i bardzo oszczędzałam - były tylko na takie "wyjściowe" jazdy, a lej przetarł mi się w kroku, co w żadnych innych mi się nie zdarzyło 🙁 Było mi mega szkoda, bo no cóż, zakochana byłam w nich od pierwszego wejrzenia, miałam na tyłku może łącznie na jakieś 20 jazd i po leju. Trochę lipa.
keirashara to tak samo jak ja kieedys sobie kupiłam eurostary... piekne, cudne idealnr! I tak tanio bo za 400zl wtedy jednak dla mnie bylo to sporo kasy... kupilam je na pocZątku wakacji. I oszczedzajac je zakladajac gora dwa razy na tydzień najpierw przetarly sie przy kolanie a potem rowniez w kroku... rozpacz była i złość bo kasy nie mało... od tego momentu albo kupuje Pikeury albo" tanie" cokolwiek co żyje dłużej - daje na to perspektywy. Dam znac jsk będą żyły jednee i drugie ELT za jakis czas🙂 z kolezanka robimy testy hardkor🙂
od tego momentu albo kupuje Pikeury albo" tanie" cokolwiek co żyje dłużej - daje na to perspektywy. Dam znac jsk będą żyły jednee i drugie ELT za jakis czas🙂 z kolezanka robimy testy hardkor🙂


Moimi najdłużej użytkowanymi bryczesami były kremowe Pikeury 10 lat jazdy, zaraz potem Felix Buhler. Teraz takich nie robią.  Ja bryczesy kupuję rzadko, ale zwykle niestety konkretnie. Pikeur, Equiline albo Felix Buhler. Raz spróbowałam HKM ale niewygodnie mi się jeździło i uważam, że nie są warte ceny. Moje dziecko, które jest mega zdolniachą jeśli chodzi o niszczenie i nieszanowanie ubrań też objeżdża Pikeury bez szwanku. Jak za nie płaciłam to mnie zęby bolały, bo inne marki załatwiła dość szybko, ale widzę, że jak na razie nic się z nimi nie dzieje więc w sumie jestem do przodu.

Niestety czasem lepiej zapłacić i mieć na dłużej, tyle tylko, że masz 1 parę a nie 4  😡

A te FB, które zalinkowałam mają w rzeczywistości kolor czekolady i lej i materiał. Na stronie Kraemera tez są opisywane takim kolorem, ale czasem inne zdjęcia się linkują.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się