wypieki i słodkości domowej roboty

Nie wiem ile mleka jest w przepisie jednak jak ja robiłam zaczyn to był bardziej wodnisty niż 'ciastowaty'.
Zawsze wyrabiałam cholerstwo w misce, przykrywałam ściereczką i odstawiałam na 1,5-2 godziny 🙂
1 szklanka mleka

dzieki! Zatem lecę już do kuchni :kwiatek:
Zaczynu sie nie zagniata
Wlej mleko do szklanki czy jakiejs miseczki,lekko podgrzej (tak mniej wiecej ,że jak wsadzisz tam palec to bedzie Ci milutko,nie za zimno nie za cieplo)Wsyp cukier i drozdze,mozesz leciutko wymieszac i czekaj,(weż wyzsze naczynie zeby ci nie wykipiało) i zrobi sie taka paskudna pulchna masa ,kozuszek i wtedy masz zaczyn,wlewasz do czegos tam i juz
Pamietaj że drożdzowe lubi ciepełko lubi spokoj i duzooooo serca,wtedy jest pyszne.
dzieki :kwiatek:
w takim razie wlewam 🙂

PS
próbuję zrobić http://mojewypieki.blox.pl/2007/08/Cynamonki.html
Robił juz ktoś?
Ja jeszcze nigdy ciasta drożdżowego nie robiłam. Ale planuję, bo to chyba najmniej kaloryczny rodzaj ciasta 😉


edycja:
http://mojewypieki.blox.pl/2012/02/Ciasto-marchewkowe-najlepsze.html
wygląda bosko....  😎
Moje cynamonki wyszły super, były bajecznie łatwe, polecam 😉
Już zniknęły wszystkie
Dzisiaj zrobiłam drożdżówki z dżemem truskawkowym. Pycha 🙂
Ruda_H   Istanbul elinden öper
11 lutego 2012 13:49
rtk, pierwsze próby drożdżowe robiłam właśnie na tym przepisie, wyszły przepyszne! Zresztą jak większość rzeczy, z tych przepisów 🙂
Kolejny raz zrobiłam sernik z Amaretto i migdałami. Cudowny 😜
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
11 lutego 2012 18:30
Ja zrobilam dzisiaj pieguska z blogu dorotus i wyszedl pyszny. Nie robilam tylko polewy.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
11 lutego 2012 18:55
Inspired by moje-wypieki. Jestem z siebie dumna  🏇






a ja z mamą zrobiłam to http://mojewypieki.blox.pl/2007/01/Ciasto-kokosowo-budyniowe.html pychota  😀  😜
Zazdroszczę talentów kulinarnych... Mnie ostatnio spotkała słodka katastrofa...
Robiłam krówkę - krem wyszedł mi cudowny (a ma skłonności do rozlewania się), polewa też, wszystko było pięknie przygotowane, jeszcze trafiła się dobra okazja - urodziny mamy - więc tym bardziej należało się postarać, no i został mi do upieczenia biszkopt...
I wiecie co?
...pierwszy raz w życiu - nie wyrósł, po prostu mi nie wyrósł.  😵
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 lutego 2012 09:52
Dziewczyny, pomocy! Co mogę zrobić z serkiem mascarpone, kiedyś było milion przepisów na ciasta z nim, a teraz nie mogę znaleść nic ciekawego  🤦
arivle, tiramisu! bardzo proste, acz czasochłonne 😉 no i pyszne.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
12 lutego 2012 10:36
z samego mascarpone to chyba zrobiłabym naleśniki z kremem na bazie serka.
Większość produktów przeważnie mam w domu więc nie trzeba specjalnie latać po sklepach 🙂
Ruda, przez Ciebie mam teraz taaaaaaką ochotę na sezamki 😜
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 lutego 2012 11:08
Gllosia, hm tiramisu może być fajne  :kwiatek:
Ruda, niestety u mnie w domu nie jadają naleśników, a szkoda bo ja osoboście chętnie bym coś takiego zrobiła 🙂

Mam dużo różnych składników na ciasta, praktycznie wszystko. Brak tylko konkretnego pomysłu.  😁
tiramisu czasochłonne? gdzie tam! 20-30 min i pyszne ciasto zrobione 😀
Kami   kasztan z gwiazdką
12 lutego 2012 11:49
Może gllosi chodziło o to, że musi potem się przegryźć w lodówce  🙂
arivle, mogę ci zapodać przepis na tiramisu, z którego już wielokrotnie korzystałam 😉
Kami, nie - chodziło mi o to, że dość dużo czasu idzie na moczenie herbatników w kawie, każdy trzeba oddzielnie namoczyć, ułożyć w formie.. Mi na tym schodzi nieco :P
30 minut to chyba właśnie zabiera mi samo namaczania xD
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 lutego 2012 12:21
Arivle, mascarpone super łączy sie z bitą śmietaną a szybkie proste ciasto to rolada z bitą śmietaną. Wystarczy upiec biszkopt, ubić śmietanę, połączyć z serkiem, wyłożyć na letni biszkopt, położyć na to np. brzoskwinie z puszki i zwinąć 🙂

Można też zrobić deser na ciasteczkach amaretti (można kupić w sklepie). Kładziesz warstwami amaretti > wiśnie w syropie (odsączone) > bita śmietana z mascarpone > prażone płatki migdałów.

Ogólnie to wszystkie ciasta z bitą śmietaną bo serek sprawia że śmietana nie podejdzie wodą. Ostatnio mojej mamie zostało białek jajecznych po smażeniu pączków i faworków i powstała Pawlowa (również z mascarpone) 😜
Kami   kasztan z gwiazdką
12 lutego 2012 21:40
Gllosia to jakie Ty herbatniki kupujesz, że tyle je moczysz  🤔 mnie zrobienie tiramisu z 500g mascarpone zajmuje 20-25minut ale łącznie ze studzeniem kawy...
Myślę, że kupuję normalne herbatniki, jak każdy inny 😉 Ale przygotować masę, namoczyć oddzielnie każdy herbatnik, układać i robić potem 3 piętra, to jednak zajmuje trochę więcej niż 25 minut.. Chyba, że jakaś lewa jestem? 😎
Dla mnie tiramisu, jest najszybszym i najpyszniejszym deserem pod słońcem  😉
Raz- dwa się go robi.
Szkoda tylko, że najlepszy jest na następny dzień  🙁

Ruda_H, ach te ptysie  😜
A ja mam pytanie, jako że już jutro tłusty czwartek 😉 Jak co roku będę się męczyć z faworkami, ale naszła mnie taka myśl. Zawsze piekłam je normalnie w garnku z tłuszczem, ale jako że od 2 tyg jestem szczęśliwą posiadaczką frytkownicy, to zastanawiam się czy do tego okropnego procederu z gorącym tłuszczem nie 'zatrudnić' frytkownicy 😁 Można tak?
że już jutro tłusty czwartek oj chyba sie pospieszyłaś troszeczke 😉
a pączki jaknajbardziej można we frytkownicy. Najlepsze jest to że nie trzeba się martwić o temperature oleju 🙂
ojej, faktycznie 😁 jutro jest przecież dzień zaprawy przed tłustym czwartkiem!
A w jakiej temp piec faworki we frytkownicy? W sumie to tak sobie jeszcze myślę, że ja to zawsze piekłam albo na smalcu albo na czymś typu "Planta"... Frytkownica podała? 🙂
ja tam zawsze w oleju w jakiś 190 stopniach.
I dodawałm ok. łyzki wódki 😉 żeby tak tłuszczu nie wsiąkały....ponoć sok z cytryny też może być ale tego już pewna nie jestem
słuchajcie zrobiłam ciasto na bazie mleka skondensowanego z galaretka i nie wiem czym go ozdobić. mam truskawki i mam te pisaki z lukrem. Jest to prezent na walentynki czy może niczym już nie robić tylko truskawki położyć i coś tam narysować 🙂 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się