Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 stycznia 2010 16:00
No właśnie przegrzebałam się przez ich angielską stronę i nic nie znalazłam 👿
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 stycznia 2010 16:03
źle szukacie 😉
otręby to Build and Glow http://www.dodsonandhorrell.com/products/horse-ranges/weight-condition/build-glow.html
a więcej tutaj http://www.dodsonandhorrell.com/fileadmin/user_upload/pdf/thoroughbred-2008.pdf 🙂

Build & Glow
• High calorie, oil based pellet for weight gain.
Natural rice bran to aid muscle development and definition.
• Omega fatty acids to help enhance coat condition.
• Low in non-structural carbohydrates to minimise excitability.
• Contains over 60 natural antioxidants to support the
immune system.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 stycznia 2010 16:09
A widzisz widziałam to na stronie, pomyślałam że to to, tylko w tamtej wersji nie napisali słowa o otrębach ryżowych 😉
Edytka dzięki! 🙇  :kwiatek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 stycznia 2010 16:27
Dzięki Edytka 🙇- może jesteśmy uratowani- jutro zadzwonię do Cadadi i podpytam kiedy będą mieli- bo Król Lucjan potrzebuje ich ...  ino mig
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 stycznia 2010 16:29
Z tego co mi wiadomo to w Cadadi mają w tej chwili tylko 1 worek, który dostali na próbę, ale mają zaraz zacząć sprowadzać większe ilości.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 stycznia 2010 16:30
e, ja tylko skorzystałam z prof google 😉
Kurczę, tylko że z tego co zrozumiałam, one mają formę skoncentrowanego, zaawansowanego w olej granulatu, czyli de facto bliżej im do Baileysowskiego Outshine niż MaxEglo  🤔

Hm... Dodsonowi specjaliści, podpowiedzcie (jeśli macie jakąś wiedzę na ten termat): bliżej im do MaxEglo czy do Outshine'a?  🤔
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 stycznia 2010 16:39
Ja żaden specjalista, ale myślę, że raczej temu bliżej do Max E Glo z lekką nutką dodatku Outshine'a 😉 Ale może ktoś kto się lepiej zna na tych wszystkich tajemniczych cyferkach się jeszcze wypowie 😉 A z doświadczeniami bardziej praktycznymi to trzeba pewnie trochę poczekać, bo z tego co zrozumiałam to to jest nowy produkt.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 stycznia 2010 16:41
Te otręby o których mówiła szemrana to produkt chyba Kentucky???  🤔

caroline na pewno zbierze dla nas info o tych dodsonowych otrębach bo już ją dziś o to męczyłam  🏇
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
17 stycznia 2010 16:48
mam pytanko  😡
pani weterynarz ostatnio skontrolowała nasze musli Dodsona 16+ i powiedziała ze potrzebujemy więcej energii i mniej białka. A że ja sierota i nie umiem znaleźć to zwracam się o pomoc. :kwiatek:
I jeszcze jedno-gdzie mogę dostać  melasę w hurtowych ilościach?  😁
Ważył ktoś z was może Musli HDF spillersa?? Chodzi mi o wage jednej miarki (1L)
A co powiecie o tym?
Wydaje mi się, że paa stosowała?

REISKLEIE otręby ryżowe- Muehldorfer
worek 20kg- 120zł
stosowanie: 0,5-1,0 kg/dzień
Wysokowartościowy  i łatwostrawny  nośnik energii dla koni. Dzięki specjalnemu przygotowaniu produkt ten nie zawiera żadnych chemicznych składników.( tzn.:  kwasy tłuszczowe nie są oksydowane)
Efektywne uzyskiwanie energii z Reiskleie ułatwia trawienie i zwiększa przemianę materii, a energia niezbędna dla konia ( która powstaje w jelicie grubym przez trawienie kolenhydratów  ze zboża)  nie jest zużywana w procesie przeróbki Reiskleie, ale może być w pełni wykorzystywana przez konia.
Przez  karmienie wysokowartościowymi tłuszczami spalanie tkanki tłuszczowej będzie zdecydowanie bardziej pobudzone niż przy skarmianiu pokarmu zbożowego.
Zatem koń zyskuje ogółem więcej energii również z rezerw komórkowych co zapobiega nadwadze. To wszystko + wysokowartościowe kwasy tłuszczowe pomagają w odbudowie mięśni i zwiększają zdolność do pracy koni sportowych.
Skoncentrowana energia zawarta w pożywieniu jest wysokiej jakości, przede wszystkim dlatego, że Reiskleie jest  poddane procesowi granulacji i przez to gotowe do spożycia.

Uwaga:
Reiskleie może zawierać niewielkie ilości gamma- oryzanolu
Gamma- oryzanol może być  istotny w badaniach dopingowych.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 stycznia 2010 20:13
Koniczka, dodson ma mieć 20kg worki, max-e-glo były w 18kg workach. Wyjdzie zatem jakąś złotówkę drożej na kilogramie 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 stycznia 2010 20:25
To fakt, ale to zawsze drożej, dlatego się koryguję bo wcześniej pisałam, że podobno mają być tańsze 😉
Wychodzą dokładnie 17zł drożej i do tego Dodson się zarzeka że Build&Glow nie zawiera w sobie Gamma Oryzanolu, cóż... buuu?  😁 Zwłaszcza że witaminy E też jest w Glow'ie mniej...  😁

Hm... Max e-glo ma już nie być po wsze czasy, czy to tylko chwilowy przestój? Ktoś coś wie?  🤔
Mi się ostatnio udało kupić max-e-glo po 85 zł 🙂, całkiem przez przypadek 🙂 i jestem bardzo zadowolona bo przynajmniej jeszcze na czas jakiś starczy.
Fajnie, że rozszerza sie oferta Dodsona 🙂 I to o otręby ryżowe, które są świetnym produktem budujacym konia. Ja przy D&Hzostaję jednak na dłużej, nie będę kombinować. Koń aktualnie je Fibergy i póki co sie nie krzywi. No i niewątpliwym plusem jest jednak darmowa dostawa do domu 🙂
Wychodzą dokładnie 17zł drożej i do tego Dodson się zarzeka że Build&Glow nie zawiera w sobie Gamma Oryzanolu, cóż... buuu?  😁 Zwłaszcza że witaminy E też jest w Glow'ie mniej...  😁

Hm... Max e-glo ma już nie być po wsze czasy, czy to tylko chwilowy przestój? Ktoś coś wie?  🤔


Sierra
Max E Glo niestety już nie będzie po wsze czasy jak to określilaś.
Wiem, że firma która ściągała te otręby do Polski mieć juz ich nie będzie.
Mówię NIESTETY bo były znakomite,
Czemu wszystko co dobre musi znikać?! :/
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 stycznia 2010 22:37
no proszę, widzę, że od paru dni jakiś szał na te otręby tutaj zapanował 🤣

Sierra, powiedz mi jaki realny wpływ mogło mieć to 2,3 grama [czyli 2 300 mg] na kilogram otrębów sławetnego gamma oryzanolu na rozbudowę konia? 😁 (oczywiście poza ewentualnymi wynikami badań antydopingowych, gdyby takowe robiono 😉)
jedyny preparat z GO, jaki znam i którego efekty realnie widziałam zawierał na kg: Gamma-Oryzanol 100 000 mg, Witamina E (octan witaminy E) 115 000 mg (cytat stąd: http://animalia.pl/produkt,10501,564,Derbymed_Orysanol_E.html) więc dla mnie ta ilość gamma oryzanolu w otrębach, a juz w szczegolnosci jego cudowny wplyw na konie, to tylko pic-na-wode-fotomontaz 😉

dla mnie to jest tylko bardzo wysokoenergetyczny dodatek paszowy o bardzo dużej zawartości oleju i sporej ilości białka. i przy takich "parametrach" po prostu musi dawać dobre efekty budowy masy ciała 🙂 ale jak widać z wklejonych wcześniej informacji (np. Jeanne) - max-e-glo nie jest jedynym tego rodzaju produktem na rynku i nie jest niezastąpiony 😉
Są już próbki?
Caroline emotikon taki jak -> " 😁 " sugerował z mojej strony żart niźli prawdziwe ubolewanie.

To tak na marginesie 😉

Ale do meritum: czytając o tych otrębach na zagranicznych www, jak i na Dodsonowskiej-PL wciąż nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jednak więcej ma wspólnego Build&Glow z Outshinem. Jeśli się nie mylę, to cenowo Dodsonowski "wybłyszczać" wychodzi zdecydowanie korzystniej niż Baileysowski.

Masz na temat tego preparatu jakieś prywatne (lub "firmowe"😉 przemyślenia ponadto co napisałaś o niezastąpioności Max-Eglo? 😉
Działanie Max E Glo obserwowałam na kilku koniach.
Powiem tylko, że moim zdaniem był to produkt znakomity.
Konie wyglądały po nim jak pączki w maśle - błyszczące, z wyraźną  zwiększającą się  masą mięśniową.
Oczywiście piszę tu o koniach w treningu, bo tuptusie oprócz połysku niewiele  zyskiwały na masie mięśniowej
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 stycznia 2010 23:00
zen, chodzi ci o próbki build&glow? jesli tak, to odpowiedz brzmi i tak i nie 😉 tak, te otręby są w warszawie; nie, aktualnie nie mamy ich w małych opakowaniach do spróbowania na jeden ząbek. jesli chodzi o wygląd to są to takie małe granulki (ale większe niz te z maxa).

sierra, powiedziałabym, że jeśli koniecznie musiałabym w tej perspektywie na to patrzeć, to dla mnie build&glow plasowałby sie pomiędzy max-e-glo a outshinem 😉 z tym ze dla mnie outshine to nadal ta sama kategoria - bardzo wysokoenergetyczny dodatek paszowy 😉

więcej przemyśleń, niż to co już napisałam, na dzień dzisiejszy nie mam. i przyznaję, ze sama byłam dość mocno zaskoczona, ze takie otreby produkuje ktoś jeszcze oprócz producenta max-e-glo... a drugi raz "się zaskoczyłam" jak poczytałam składy - nie wiem skąd wzięło się moje wczesniejsze przekonanie, ze max-e-glo to jedyny tego rodzaju produkt, innowacyjny, jedyny w swoim rodzaju... marketing...? 😉
Wiesz
być może to tak troszkę jak z Chevinalem Foranu - niby witaminki, niby niedrogie, niby wiele innych ma podobny skład.
Jednak kompilacja składników, ich odpowiedni dobór oraz proporcje  czynią często cuda.
Ja Max E Glo polubiłam, konie też "mówily" że pycha 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 stycznia 2010 23:19
Wiesz
być może to tak troszkę jak z Chevinalem Foranu - niby witaminki, niby niedrogie, niby wiele innych ma podobny skład.
Jednak kompilacja składników, ich odpowiedni dobór oraz proporcje  czynią często cuda.

zgadzam się, ale... często też ilość podawanego dodatku/paszy czyni największą różnicę oraz... "wyjściowy" stan konia, na którym ową różnicę obserwujemy 😉
Fakt
Kto jest przedstawicielem st. Hippolyt na dolnym śląsku ?? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się