siodło ujeżdżeniowe

Co do Diamanta to pozwolę się wtrącić bo koleżanka ze stajni kupiła takowego i jest z niego baaardzo zadowolona, nie wiem jak wieksze rozmiary ale 16,5 które kupiła bardzo fajnie do niej pasuje - jest drobna i wcale nie długonoga ani wysoka.
Magdzior, wstaw jej zdjęcie na pożarcie voltopirom, to się okaże, jak ono pasuje dla niej (i pewnie do konia  😀iabeł: ). Bo niestety to, że ona jest baaaardzo zadowolona nie gwarantuje tego, że łydki nie ma w połowie tybinki... Większość osób jeżdżących w ujeżdżeniówkach nie widzi różnicy. I w sumie, jak komuś to rybka, to nie upierałabym się, żeby tą mentalność zmienić. Ale jeśli ktoś pyta o radę, co kupić, to uważam, że warto namówić go na krótszą, dopasowaną do długości nogi tybinkę.
niby długa i pionowa, ale parę osób z forum o wzroście poniżej 165cm miało i chwaliło. Pamiętam, że Quanta na bank miała i była zadowolona.  I Milusia też miała, ale nie wiem jak z zadowoleniem  😉


to taka osoba, co ma na tyle duże 4litery że w młodzieżówkę się nie zmieści a na tyle krótkie nogi że przeciętna uj jest za duża, to ma nieźle przekichane. Musi sobie robić siodło na wymiar, bo na rynku wtórnym nie złapie.
Prestige Lucky Dresagge ma tylko 16
Stubben Juventus jest niby 17 ale raczej małą 17.
Niektóre passiery ponoć mają krótką, ale nie znam się na nich. O czymś zapomniałam?
Passier Young Champ  😉
ano faktycznie, choć mało opinii na jego temat widziałam. A guglowałam go swego czasu.
kate Ja mialam pisalam nawet o nim w tym watku  😉
wyszukiwarka mi wypluła u nas tylko niepochlebną opinię Alice, Twojej nie.  😕 ale poszukam w Twoich wypowiedziach rano, bo dziś już ślepa jestem.
Siss, to county prawie jak za darmo nabyłaś
moje akurat 167 cm wzrostu i noga myślę o długości standard wpasowuje się bdb w county tybinkę, ale r. 16"
_kate, dla osób o nie-młodzieżowych 4 literach, a młodzieżowych nogach może być jeszcze Passier A-Tempi (na którego kiedyś chorowałam, ale one niestety mają zazwyczaj b. wąski kanał i nie pasują mi na konia), bo też występuje w normalnych rozmiarach.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
04 kwietnia 2011 23:11
Siss, to county prawie jak za darmo nabyłaś
moje akurat 167 cm wzrostu i noga myślę o długości standard wpasowuje się bdb w county tybinkę, ale r. 16"



Wciąż nie mogę w to uwierzyć :P
Ja mam 175cm i raczej nie młodzieżowe 4litery:P Ale mam nadzieję, że dam radę w tym siodełku. Zdam relację jak tylko siodło do mnie przyjedzie i noga mi pozwoli wsiąść na konia...
kenna zdjęć póki co nie mam, ale jak jakieś tylko dorwę to wstawię🙂 z tego co zauwazżyłam to na pewno nie miałą kolana w połowie tybinki choć przyznam szczerze, że nie zwróciłam uwagi jak dokładniej jest dopasoawne.
ja bym się chyba nie odważyła na zakup siodła z tej aukcji... użytkownik poczatkujący, praktycznie wszystkie komentarze od sprzedających, niska cena i jeszcze aukcja grzecznościowa...
Misia, wyszukiwarka re-voltowa i google nie znajdują Twojej wypowiedzi. Przeszukałam Twoje wypowiedzi do 2009 i też nie znalazłam, a z ogłoszenia wiem, że masz to siodło jakieś pół roku, więc nie ma sensu patrzyć na starsze. Jesteś pewna, że pisałaś tu coś na temat tego passiera?
mogę prosić o jakieś opinie na temat dopasowania tego siodła względem mnie, a konkretnie długości moich nóg? (to Kieffer Lech Profi, rozm. 1, więc chyba 17", ja mam 170 cm)

Co do Diamanta, to tak mi się zawsze wydawało, ale głowy sobie nie dam uciąć 😉 Może ktoś, kto go ma naprostuje.
edit: Może to zależy od wersji (koloru tego znaczka), bo nie powiecie że to siodło jest dla osoby o normalnej długości nóg?  🙄  🤣

Ten Diamant wyglada jak by była to wersja z przedłużana tybinką. Ja mam Diamanta z czerwonym znaczkiem i nie ma aż tak długiej tybinki jak ten na zdjęciu, ale nie jest to siodło dla krótkonożnych, ja mam 164cm i gdybym miała udo dłuzsze o jakieś 5cm myślę że było by wtedy idealne. Ale faktem jest ze jest to siodło tyłkowygodne. W Prestige Dode'u za długa tybinka była bardziej dla mnie odczuwalna niż w Daimancie. Kieffery są natomiast dużo twardzsze i niewygodne. Podobne komfortowo było jedynie County Competitor właśnie, tylko tam łęk M okazał sie naprawdę wąski.
wendetta wg mnie za duże. I siedzisko i tybinka. Do miejsca, w którym ja bym wyznaczyła na kolano w tym siodle, Twoje zdecydowanie nie sięga. Może rozmiar mniejsze byłoby dobre?
BTW dużo tybinki poza (poniżej) poduchą ma to siodło...

edit: _kate
Strucelka Fajnym siodlem z krotkimi tybinkami jest juniorskie siodelko Passiera Young Champ.  Dopiero co sie na nie przesiadlam po moim dwa rozmiary za duzym Passierze GG,jak dla mnie siodlo prawie idealne bo dajace sporo swobody delikatnie sugerujace dosiad. Z tym uzywki to raczej tez nie dorwiesz  🙄
Palomita, dziękuję bardzo!  :kwiatek:
Palomita, dziękuję za opinię :kwiatek: Że siedzisko też za duże to bym raczej nie wpadła (raczej przeciętnej budowy jestem, więc myślałam, że 17" to mój rozmiar). Swego czasu jeździłam w 16,5, ale w innym modelu i czułam się dziwnie (ale może to dlatego, że na co dzień jestem "zmuszona" jeździć w za dużej skokówce 18"😉, ale może jeszcze się z tym siodłem kiedyś przeproszę i zrobię zdjęcia poglądowe.
Właśnie, jak powinno wyglądać dobrze dopasowane rozmiarem siedzisko? Czy to bardziej kwestia wygody/poczucia/preferencji jeźdźca?
Tybinka powinna kończyć się tuż pod kolanem, ale tak, żeby nie haczyła o o sztylpy- to właściwa zasada?
wendetta, ja ciągle pokazuję filmik (co prawda Prestige, ale zasada taka sama) na którym fajnie widać, jak powinno być spasowane siodło do jeźdźca:

http://www.prestigeitaly.com/video.php?video=d1_en.swf

Twoje siodło jest sporo za duże (siedzisko) aby Ci pomagać i ma za długą tybinkę, która może przeszkadzać.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 kwietnia 2011 00:10
epk, dobrze że pokazałaś ten filmik. nigdy wcześniej go nie widziałam a teraz już z grubsza wiem jak wszystko to powinno wyglądać.

przejrzałam wątek. przyznaję że może nie jakoś wybitnie dokładnie. ale wyszukiwarka wypluła dosłownie jeden post. poszukuję zdjęć siodła achat d na koniu. chętnie pod jeźdźcem 😉
asior   -nothing but eventing-
10 kwietnia 2011 00:30
Wrzucam niestety stare zdjecia i tylko na koniu, ale zawsze cos. Po 2 miesiacach jezdzenia na Makili moge powiedziec tylko jedno slowo - c u d o !!! Pod kazdym wzgledem. Siedzi sie w nim bajkowo. Siwy tez zadowolony  😉







arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
10 kwietnia 2011 07:53
Asior, bo to siodło jest bajkowe  😁

A tak z ciekawości zupełnie, jak ja w tym siodeł, siodło nie moje, ale jestem zwyczajnie ciekawa:

Było mi nie wygodnie, a moim laickim okiem powinnam mieć krótsze tybinki i [s]wolałabym mieć nogę bardziej zgiętą w kolanie.[/s] ostatnie się nie liczy bo ja skoczek jestem  😁
Liczy się liczy 🙂. Szkoda, że zdjęcie nie jest bokiem całkiem, bo łatwiej niż z takiej perspektywy. Generalnie jak dla mnie i tybinka i klocek za długi.
co sądzicie o euroriding saphir?
saphir wygodne, ale dla osób z długimi nogami 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 kwietnia 2011 13:03
asior  a masz jakąś foteczkę z jeźdźcem?
No w sensie z Asiorem 🙂
dorzucam kiedyś obiecane zdjecie w luckym z tybinką dłuższą o 2 rozmiary:

[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/IMG_0986.jpg?t=1302438864[/img]
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/IMG_0922.jpg?t=1302438864[/img]

i tak sobie teraz myślę, ze moze mogłaby być o rozmiar krótsza? ale mi się b. wygodnie jeździ
Wydaje mi sie ze ten rozmiar krotsza moglaby byc ale niekoniecznie 😉. Bardzo ladnie sie prezentujecie 😀
Też mi się tak wydaje. Na pierwszym zdjęciu wygląda, że normalny standard byłby ok 🙂
asior   -nothing but eventing-
10 kwietnia 2011 14:20
ms_konik, bede w domu dopiero za tydzien we wtorek, wtedy postaram sie wrzucic cos aktualnego  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się