Koń odebrany ze Starego Lubina

Mnie się bardziej podoba obietnica zakupu preparatu mlekozastępczego-konikowi w wieku odsadka.  😵
We wrześniu.
wątek zamknięty
Pielgrzymie poczekaj jeszcze chwilę, w grudniu mikołaj może pod choinkę przyniesie.
wątek zamknięty
Właśnie przebrnęłam przez ten cały tragikomiczny wątek...

Z tego, co udało mi się zrozumieć z tej gmatwaniny wynika, że właścicielka z nieznanych powodów oddała konia koledze, który oddał go swojej dziewczynie, która trzymała go w rozwalającej się szopie razem z 2 klaczami, ogierem i źrebakiem. Właściciel pojechał na pielgrzymkę (modlić się za zdrowie koni?) i zostawił stajnię pod opieką Hachi i jeszcze kogoś, z porcją niejadalnego owca. Dziewczyny karmiły konie jabłkami (!), aż w końcu zawiadomiły właściciela, że rezygnują z opieki nad nimi. Po powrocie z wycieczki ów osobnik karmił konie spleśniałym owsem, aż kobyła padła na kolkę, a źrebaka poi nierozcieńczonym, krowim mlekiem - mimo, że preparaty mlekozastęocze dla źrebiąt są dostęone na rynku.

I na samym początku nasuwa mi się pytanie do Hachi, Cierp1enia i Lovecruellove (bo wnioskuję, że były blisko i znały sytuację)😀LACZEGO NIE ZOSTAŁ ZAWIADOMIONY TOZ? Na litość boską, kto normalny karmi niedożywione konie jabłkami, wiedząc, jak wygląda sytuacja w tej pseudostajni, zamiast od razu zawiadomić TOZ lub fundacje - wnioskując z opisu wydarzeń i zdjęć konia, te zwierzęta już dawno powinny być odebrane właścicielom!

Lovecruellove, założyłaś ten wątek - po co? Żeby dowiedzieć się, co zrobić w tej sytuacji, zorganizować jakąś pomoc dla tych koni, cokolwiek? Czy żeby opisać całą historię ku przestrodze?
Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że opisujesz sytuację, która nigdy nie powinna mieć miejsca - konie karygodnie zaniedbane przez właścicieli, pod "opieką" dziewczyn, które kompletnie nie wiedzą, co robić - i nie robią nic, co mogłoby pomóc tym koniom. Nikt tu nie jest bez winy, zaniedbania właściecieli są oczywiste, ale Ty najwyraźniej nie chcesz słyszeć słów krytyki - nie podjęto zawczasu żadnych konkretnych działań mających poprawić los tych koni. Nie zrozum mnie źle - chwali ci się, że zaopiekowałaś się Skoczem, ale z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że cackałyście się z właścicielami, nieudolnie próbując pomagać koniom lub przemówić im do rozumu (edit: nie wiedzieć po co, skoro, sądzać po jego wpisach, jest niereformowalnym idiotą), zamiast zawiadomić odpowiedznie organizacje, przez co byłaby spora szansa, że zwierzęta byłyby odebrane zawczasu i umieszczone w lepszych domach.

Jestem tylko ciekawa, jak długo wiedziałyście o warunkach, jakie panowały w tej stajni, i dlaczego koń musiał paść, żeby podjęte zostały jakiekolwiek działania.




Gdybyś przeczytała cały wątek , wiedziałabyś , że ja go tylko przeniosłam w odpowiednie miejsce , ponieważ jego początek miał miejsce w wątku ' zdjęcia naszych koni' o ile się nie mylę . Absolutnie nie mam Ci niczego za złe , ale pozwól , że wyjaśnię 🙂 Osobiście nie znam właścicieli , a i w stajni byłam 2 razy w życiu . Nie byłam na bieżąco  , zainteresowałam się tym dopiero w momencie kiedy dowiedziałam się o złych warunkach i biednym Skoczu ... Zadzwoniłam do byłej właścicielki , bo wszyscy inni dużo mówili , ale nikt nie chciał zadzwonić , nie mam pojęcia dlaczego . Powiedziałam jej o tym jakie słuchy do mnie dotarły i wyszło tak , ze zapytała czy miałabym możliwość się nim zająć i czy znalazłabym dla niego dobrą stajnię , a tak się składa , że jest wolny boks w stajni , w której jeżdżę ... Sama rozumiesz . To wszystko miało miejsce późnym wieczorem , natomiast na drugi dzień rano załatwiłam już stajnię , transport i wszystko co było potrzebne do odebrania Skocza . Owszem masz rację , sytuacja nie powinna była mieć miejsca , niestety nie miałam na to najmniejszego wpływu . a dziewczyny robiły co mogły , ale bały się zrobić coś więcej , bo chciały uniknąć problemów i ewentualnej zemsty ( błąd ) . Przełamały swój strach dopiero w obliczu tragedii , to prawda . Czy coś jeszcze mam wyjaśnić  ?
wątek zamknięty
Lovecruellove, chciałabym wiedzieć, czy został powiadomiony TOZ - bo to, że jeden koń został stamtąd zabrany, nie rozwiązuje problemu. Wnioskując po zdjęciach i opisach, wszystkie konie powinny być odebrane, a właściciele ukarani za zaniedbania. Rozumiem, że nie bardzo wiedziałaś, jaka jest sytuacja. Nadal uważam za karygodną postawę właścicielki oddającej konia, której najwyraźniej nie interesowały warunki, w jakich trzymany był jej koń, oraz dziewczyn, które poza dawaniem niedożywionym koniom jabłek nie zrobiły nic.
wątek zamknięty
edit fotka została już dodana


jaki był motyw otrucia klaczy?


podobno zazdrość  😁



bostonka - wszystko dobrze zrozumiałaś, jedynie:
- Pielgrzym poszedł na pielgrzymkę razem ze swoją dziewczyną nie zostawiając nic dla koni
- Pielgrzym podarował swojej dziewczynie konia, ale ten koń nie stoi u niej w stajni ( bo nie ma swojej) tylko u niego w stajni razem ze wszystkimi końmi



ps już u Pielgrzyma kiedyś była telewizja i TOZ
bo całą zimę zwierzęta stały na dworze, bez stajni, szopy, jakiejkolwiek wiaty.



zdjęcie stajni

http://www.photoblog.pl/#shelovesme/61692821 na fotoblogu u dziewczyny pielgrzyma

sami napisali, że zmieści się tam 2,3 konie - a mieszkało 5

wątek zamknięty



[quote author=duunia link=topic=30823.msg686577#msg686577 date=1282681913]
jaki był motyw otrucia klaczy?


podobno zazdrość  😁

[/quote]
 
Por favor, déjame en paz de la mente ...  😁

Me voy a dormir buenas noches (czyt. Idę spać dobranoc)
wątek zamknięty
aaaaaaaaaaaaaaaaa  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Tekiero mucio!
wątek zamknięty
Te amo demasiado! :kwiatek:
wątek zamknięty
dupa dupa spać!
wątek zamknięty
Te amo demasiado! :kwiatek:


nie wierzę Presja tak wcześnie spać :P
wątek zamknięty
Ech, czyli jednak był TOZ. Ciekawe, kiedy doczekam się czasów, kiedy zwierzęta w Polsce będą odbierane takim wyrodnym właścicielom, a oni sami - karani. Bo faktycznie, jeżeli nawet TOZ nic nie dał, to ja już chyba nie mam pomysłów, pozostaje albo wzywać do skutku, albo się zwyczajnie załamać.

Buenas noches tambien, no tengo la paciencia para esta locura...
wątek zamknięty
Ja już nic nie rozumiem ...  😲  Było pisane , że klaczka ma 2 lata .... więc spójrzcie na to      http://www.photoblog.pl/shelovesme/55946170  .  Zdjęcie dodane w styczniu 2010 i wtedy klacz Bronka jest roczniakiem , czyli ... teraz ma 1,5 roku ;O  i pracuje ? :O  spójrzcie teraz na to    http://www.photoblog.pl/shelovesme/69853657 
'Jutro przyjdzie lonża, wędzidło w pysk, ostre treningi bo kobyła możliwości ma'  ?!?! 
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 sierpnia 2010 22:53
No to BRAWO  dla odpowiedzialnych właścicieli. 😵 🤔 👿
wątek zamknięty
1,5 roku  😵 😵 😵 i skoki mu urządzali i lonżowanie
a w grudniu niby siodło  😵
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 sierpnia 2010 22:58
A jeszcze niedawno Mysza pisała na wątku ,,Młode konie" że mają problemy z Bronką ! No nie wyrabiam. 😵 🤔 🤔
wątek zamknięty
no wtedy właśnie ktoś ją pojechał, że lonżuje 2-u latka i skoki jej urządza


ja już całkiem mam pomieszane wszystko
nie rozumiem czemu tak kłamali  🙁
wątek zamknięty
Oni nie są normalni 🤔wirek:
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
24 sierpnia 2010 23:18
Przebrnęłam przez wątek  😵 I dalej jestem kompletnie zagubiona  🤔wirek: Krętactwo, jakiego mało. I jak zwykle cierpią zwierzęta.

Swoją drogą- w większości przypadków mleko w kartonach 3,2 %, po "przeróbkach" chemicznych, pasteryzacji, konserwantach ma tyle z mlekiem krowim wspólnego, co ja z amebą.
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
25 sierpnia 2010 02:19
A ja dalej nie wiem kto z kim uprawiał seks i czy te dopalacze były przed, czy po 😎
wątek zamknięty
zabeczka17, co takiego w mleku jest zabojcze dla zrebaka? preparaty mlekozastepcze sa najistotniejsze dla noworodkow i malych niemowlakow konskich. 4 miesieczniak to juz spory konik. zaryzykuje wrecz stwierdzenie, ze obyl by sie bez mleka- a, ze je dostaje, to bardzo dobrze. nie popadajmy w paranoje, ja nie twierdze, ze tam jest dobrze, nie wiem jak jest. mowicie, ze chodzi o zrebaka, met sie zapytala kilka razy jak mu pomoc, odpowiedzi nie dostala.
wątek zamknięty
A.   master of sarcasm :]
25 sierpnia 2010 07:08
Poszlam wczoraj wczesnie spac a tu taaaakie buty  😎 :emot4:
wątek zamknięty
  Nie chcemy używać imion i nazwisk.
Dzień przed odebraniem właścicielce konia, padła im klaczka, która jeszcze karmiła źrebaka, klaczka miała koło 6 lat więc była młoda, dostała skrętu jelit.
Karmili ją zgniłym owsem.
Stajnia jest koło Lubina , znaczy nie można tego nazwać stajnią , jest to zbita z desek szopa która ledwo co stoi.
Po śmierci klaczki został źrebak 3/4 miesięczny, biedny, wystraszony....podają mu krowie mleko i twierdzą że tak im kazał wet. 🤔wirek:




no tak ledwo stoi, tylko jak przetrwała tę ostrą zimę ... tutaj musiał być harry potter

[quote author=katija link=topic=30823.msg685930#msg685930 date=1282649718]
Hachi, mi nie chodzi o imiona, tylko o spojna historie. nie wiem o wlascicielu ktorego konia piszesz, nie wiem komu padla kobyla (tak btw to klaczka jest zrebica, dorosla to klacz 😉 ) nie wiem kto komu oddal konia i dlaczego, i kto komu konia zabral, komu zostal zrebak- a tak wogole to 4 miesieczne zrebie spokojnie da rade na krowim mleku.



Właściciel koni miał 3 konie, Baby, źrebaka baby Bronke i ogiera Magnata, trzymał je na dworze nawet w zimie, konie miały chorobę skóry.
Wiem że była u nich raz telewizja bo ludzie zgłosili że konie mają złe warunki.
Właściciel przeniósł się z końmi na Stary Lubin (ale nie mylić z końmi fundacyjnymi) Wybudował im szope.
Okazało się że Baby jest znowu zaźrebiona....urodziła Bursztynka. Potem właściciel koni znalazł ogłoszenie że dziewczyna (jak się potem okazało jego znajoma) ma do oddania konia, pojechał do niej mówił że koń będzie bardzo dobrze traktowany. Więc otrzymał Skocza. Którym zajmowała się jego dziewczyna, ofiarował go jej.
Potem właściciel zostawił mi i 2 dziewczyną konie na 10 dni bo pojechał na pielgrzymkę (nie uprzedził nas wcześniej)
Nie zostawili nam ani pieniędzy, ani żadnego jedzenia dla koni.
Kazał karmić je owsem który był zgniły i w którym były robaki.
Nie miałam sumienia je tym karmić, więc nie dostawały owsa....siedziały na dworze całymi dniami, zrywaliśmy im jabłka.
Właściciel nie odbierał telefonów, nie odpisywał na esemesy.
5 dni minęło było mi już przykro patrzeć na te konie....napisałam esemesa że nie zajmujemy się już końmi.
Po pół godzinie właściciel był już w stajni.
Okazało się że wciąż karmią konie tym owsem (owies brany był z opuszczonej stodoło gdzie bardzo dawno temu pan trzymał konie zimnokrwiste, owies jest rozsypany na ziemi stodoła jest w pół zawalona, owies jest zgniły i jest w nim pełno robaków)
Po 2 tyg. od kiedy właściciel wrócił z pielgrzymki i karmił je wciąż tym owsem klaczka Baby (ok 6lat) dostała skrętu jelit, po 12h znaleźli transport...ale było już za późno.
Postanowiłyśmy zadzwonić do byłej właścicielki Skocza i powiedzieć o wszystkim, po półtorej godzinie była już na Starym Lubinie.
Odebrała im go, jak go zobaczyłam byłam w szoku! Nie widziałam go 2 tyg i tak wygląda  😕
Strasznie mi smutno że tak późno zareagowałam.... 🙁


co za smutek ... po klaczy i zabiedzonym odebrany koniu ale wieczorny opis na gg ,, opijamy🙂 ,, - ciekawe co??
[/quote]

Sprawa jest dla mnie tak zakręcona jak rumuński tobołek. Dziwne że ktoś kto rzekomo kocha swojego konia, zostawia go w stajni gdzie a) nie ma stajni tylko szopa, b) leży stary owies, c) właściciel to jakiś psychopata. W dobie dzisiejszych czasów trzeba być nieźle naiwnym żeby wierzyć w ludzi do tego stopnia żeby zostawiać im konia a gratis pozwolić żeby on decydował o tym że oddaje tego konia dalej (w prezencie  :ke🙂 Kolejna sprawa, piszecie że nie było tam siana, słomy - suuuper czyli co wziął ze sobą na pielgrzymkę? Wcześniej nikt nie wiedział że nie posiada takich rarytasów dla koni? Skoro nie było tak pożywienia dla tych biednych zwierząt, to nie można było już wtedy sprawę zgłosić GDZIEŚ? nie wiem, TOZ, viva, jakaś fundacja inna. Następne nurtujące mnie pytanie, nie wydało się wam dziwne że gość jedzie na pielgrzymkę i każe zajmować się tymi końmi, czy jakoś charytatywnie zawsze jeździłyście im dawać te jabłka? I na koniec najlepsze - dopiero jak poszedł z buta gdzieś to otworzyły się wam oczy? To wcześniej przepraszam co, stały w pałacu, myli im dupy i karmione były ptasim mleczkiem?


albo wcześniej widocznie odpowiadały im te warunki ale jak już nie ma jazdy to trzeba komuś zupełnie się odwdzięczyć ... zupełnie jak w pozostałych stajniach ach

Proszę edytować posty!
wątek zamknięty
A mam przypomnieć wasz opis "stypa 😀"
My opijałyśmy Skocza.
A Seks To ja uprawiam ! Po dopalaczach, a potem jeszcze sobie flaszke wypijam żeby sie lepiej poszuć  🤣
Jestem ciekawa czemu ty wciąż mnie pojeżdzasz mimo że ja się tutaj rzadko oddzywam.
Ale w sumie już mi to wisi  😉

[quote author=Presja link=topic=30823.msg686120#msg686120 date=1282659656]
Sprawa jest dla mnie tak zakręcona jak rumuński tobołek. Dziwne że ktoś kto rzekomo kocha swojego konia, zostawia go w stajni gdzie a) nie ma stajni tylko szopa, b) leży stary owies, c) właściciel to jakiś psychopata. W dobie dzisiejszych czasów trzeba być nieźle naiwnym żeby wierzyć w ludzi do tego stopnia żeby zostawiać im konia a gratis pozwolić żeby on decydował o tym że oddaje tego konia dalej (w prezencie  :ke🙂 Kolejna sprawa, piszecie że nie było tam siana, słomy - suuuper czyli co wziął ze sobą na pielgrzymkę? Wcześniej nikt nie wiedział że nie posiada takich rarytasów dla koni? Skoro nie było tak pożywienia dla tych biednych zwierząt, to nie można było już wtedy sprawę zgłosić GDZIEŚ? nie wiem, TOZ, viva, jakaś fundacja inna. Następne nurtujące mnie pytanie, nie wydało się wam dziwne że gość jedzie na pielgrzymkę i każe zajmować się tymi końmi, czy jakoś charytatywnie zawsze jeździłyście im dawać te jabłka? I na koniec najlepsze - dopiero jak poszedł z buta gdzieś to otworzyły się wam oczy? To wcześniej przepraszam co, stały w pałacu, myli im dupy i karmione były ptasim mleczkiem?


albo wcześniej widocznie odpowiadały im te warunki ale jak już nie ma jazdy to trzeba komuś zupełnie się odwdzięczyć ... zupełnie jak w pozostałych stajniach ach
[/quote]

Szkoda mi Ciebie.....wpierw mówiłeś że robimy to z zazdrości, teraz że dla jazdy zdecyduj się  🤔.....ja rzadko jeździłam na Twoich koniach.

J/w - proszę edytować!
wątek zamknięty
Nowy dzień i nowe fakty. Odcinek 13000. Maria isabel źrebak ucieka z domu.
wątek zamknięty
[quote author=Tania link=topic=30823.msg686360#msg686360 date=1282673356]
Cierp1enie -a jaka jest Twoja rola w tym serialu?
Wątek powstał o północy . Źrebak pojawia się poźniej. Kiedy ta matka mu zdechla?
W jakim wieku jest źrebak? Czyj?
Czy posiadacz potrzebuje pomocy/rady? Czy traktuje zwierza źle i trzeba mu go odebrać?
Ja preparat mlekozastępczy kiedyś wyrwałam z drugiego końca kraju w 12 godzin i jeszcze dostałam gratis butelkę ze smoczkiem.Czyli można jak się chce.Od pólnocy można było już zaradzić sytuacji zakładając,że matka zdechał w nocy a nie w zeszłym miesiącu.


ja jeździłam kilka razy w tej stajni ( oczywiście wypomniano mi, że przejechałam się kilka razy za darmo)
pomagałam też dziewczynie (Myszy) Kamila w przygotowaniu do odznaki.

Matka zdechła ( skręt jelit) dzień przed zabraniem Skocza ( wałacha, folbluta- bohatera tego wątku), czyli 5 dni temu. Od tej pory właściciel ( Kamil) kupuje mu mleko w kartonie 3,2% i gotuje mu to.
Posiadacz źrebaczka potrzebuje porady ( o ile zechce słuchać, bo ja już tłumaczyłam wiele razy i bez skutku. Oni wiedzą lepiej.) jak zająć się 3/4 miesięcznym źrebaczkiem, który stracił nagle matkę.
Oni dalej twierdzą, że mleko krowie podane prosto po ugotowaniu jest idealne dla źrebaka i jak twierdzili od 2 miesiąca życia źrebak nie potrzebuje mleka zastępczego.

powiedziałem ,że potrzebuję preparat mlekozastępczy ,  a od rozcieńczonego mleka krowiego chyba nic mu nie będzie tym bardziej ,że kosi trawe jak kosiarka🙂

Lovecruellove - zabrała Skocza do siebie i dałam mu odpowiednie warunki jakie powinien ten koń mieć u Kamila i jego dziewczyny.

[/quote]

Tania wyjęła mi to z ust... 🤔 po prostu nie mogę w to uwierzyć.
Koń który był pod twoim dachem wygląda jak śmierć, kobyła padła na skręt jelit, źrebak potrzebuje odpowiedniego żywienia. ( zapewniam cię że nierozcieńczone krowie mleko jest dla niego zabójstwem). nie wspominając o innych koniach, a tobie zbiera  się na żarty?!???????  🤔
Wałach który był ci ofiarowany na dożywotnią dzierżawę o którego powinieneś dbać ma rozharatane plecy  I to jest wg Ciebie zabawne? 👿
oskarżenia oskarżeniami.. ale TO TY jesteś właścicielem, dzierżawcą i po 7 dniach ( bo tyle byłeś na pielgrzymce) tak konia się nie załatwi ( oskarżenia w stronę Hachi) 🍴 👿
Nie no  po prostu ręce mi opadły. Teraz to mi pękła żyłka!



ten koń zawsze był i będzie chudy z tego względu że ma szybką przemianę materii ...  przynajmniej tak mówiła właścicielka ...  jak odpasiecie tego koniura to mi zdjęcia pokażcie, tylko oryginały nie przerabiane w photoshopie...
wątek zamknięty
Nowy dzień i nowe fakty. Odcinek 13000. Maria isabel źrebak ucieka z domu.


Hehe nie moge z Twoich wpisów  😂
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
25 sierpnia 2010 07:45
Nowy dzień i nowe fakty. Odcinek 13000. Maria isabel źrebak ucieka z domu.


kto jest ojcem Marii isabel źrebaka??
wątek zamknięty
A.   master of sarcasm :]
25 sierpnia 2010 07:46
ten koń zawsze był i będzie chudy z tego względu że ma szybką przemianę materii ... 

😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂
wątek zamknięty
[quote author=zabeczka17 link=topic=30823.msg686567#msg686567 date=1282681481]
Tania wyjęła mi to z ust... 🤔 po prostu nie mogę w to uwierzyć.
Koń który był pod twoim dachem wygląda jak śmierć, kobyła padła na skręt jelit, źrebak potrzebuje odpowiedniego żywienia. ( zapewniam cię że nierozcieńczone krowie mleko jest dla niego zabójstwem). nie wspominając o innych koniach, a tobie zbiera  się na żarty?!???????  🤔
Wałach który był ci ofiarowany na dożywotnią dzierżawę o którego powinieneś dbać ma rozharatane plecy  I to jest wg Ciebie zabawne? 👿
oskarżenia oskarżeniami.. ale TO TY jesteś właścicielem, dzierżawcą i po 7 dniach ( bo tyle byłeś na pielgrzymce) tak konia się nie załatwi ( oskarżenia w stronę Hachi) 🍴 👿
Nie no  po prostu ręce mi opadły. Teraz to mi pękła żyłka!



ten koń zawsze był i będzie chudy z tego względu że ma szybką przemianę materii ...  przynajmniej tak mówiła właścicielka ...  jak odpasiecie tego koniura to mi zdjęcia pokażcie, tylko oryginały nie przerabiane w photoshopie...
[/quote]


Co ty mowisz człowieku!
Wrzucałam już zdjęcie i mogę wrzucić jeszcze raz spacjalnie dla Ciebie!
A może te zdjęcia ran to też w photoshopie były robione?
wątek zamknięty
[quote author=Presja link=topic=30823.msg686754#msg686754 date=1282717944]
Nowy dzień i nowe fakty. Odcinek 13000. Maria isabel źrebak ucieka z domu.


Hehe nie moge z Twoich wpisów  😂
[/quote]


POPATRZ NA SZYJĘ TROCHĘ WAM NIE PYKŁA🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.