Moorland’s Totilas is sold

kermit   Horses horses everywhere ..
28 października 2010 21:59
kto teraz będzie mistrzem czworoboku ?? 👀
Mistral Hojris  😀 albo Parsival.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 października 2010 19:12
a co powieta na takiego nastepcę?? ten koń ma tylko 7 lat!!

[url=http://www.youtube.com/user/heatherblitz#p/u/16/UFFRF3Sb4rs]http://www.youtube.com/user/heatherblitz#p/u/16/UFFRF3Sb4rs[/url]
ElaPe, super koń! Jak siedmiolatek, to tym bardziej czapki z głów, że potrafi już tyle rzeczy i wykonuje je bardzo gładko i z gumą. Na filmikach z zawodów widać, że jeszcze się sporo myli. No i szczypioreczek z niego - ale ciekawe, czy się wykreuje na gwiazdę dużych czworoboków 🙂
Podoba wam sie naprawde ten kon z linku Eli? Klus "wyciagniety" gdzie tylne nogi nie dokraczaja i sztywna szyja? Pomijajac ze kon 7-letni robi elementy GP, kiedy jego muskulatura wyglada na 5-latka?
Chyba ujezdzenie przestaje mi sie takie "swiatowe" coraz mniej podobac 😉.
lostak   raagaguję tylko na Domi
02 listopada 2010 11:56
jest to jeden z najlepszych koni jakie widzialam, oczywiscie ze nie ma miesni, oczywiscie ze traci rownowage, oczywiscie ze jest za malo okraglosci i samoniesienia, oczywiscie ze nie jest pozkladany do kupy jeszcze.  ale ruch, prace zadu, gietkosc, elastycznosc, marzenie potencjalnego konia.  7 lat moze paffowac i pasazowac bez problemu, pasaz swietnie wzmacnia miesnie zadu i krzyza, piaff pomaga w podstawieniu.  bez przesady....
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 listopada 2010 12:07
koń na pewno imponujący ale np. nie sądzicie że te kłusy wyciągnięte to takie jakby skrzyżowane z pasażem są trochę?
lostak   raagaguję tylko na Domi
02 listopada 2010 12:10
koń na pewno imponujący ale np. nie sądzicie że te kłusy wyciągnięte to takie jakby skrzyżowane z pasażem są trochę?


że co? 😲

a co ty uwazasz za klus wyciagniety, zmienia sylwetke, pcha sie dupa, nie zmienia rytmu, wydluza krok... jak dla mnie nic dodac nic ujac
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 listopada 2010 12:19
znaczy w sensie że tak jakby w tym kłusie wyciągniętym zawisał
Mi sie podoba jego elastycznosc (w sensie zginania stawow) i lekkosc. Zastanawia tylko ten klus wyciagniety - nie jest to pierwszy kon z takim klusem, ktorego widze (w sensie koni chodzacych swiatowe GP). Byc moze jak wzmocni rownowage/muskulature to to sie poprawi.
Nie chodzi mi o to, ze kon 7 letni nie moze piafowac i pasazowac, chodzi mi raczej czy mimo wszystko jego muskulatura nie powinna byc lepsza do takich cwiczen? Bo czym innym sa zapiafowania czy odcinki pasazu (jako cwiczenie wzmacniajace zad) a czym innym przejscia piaf-pasaz i jechanie.
Wiem o co chodzi Eli, sa konie w przypadku ktorych ciezko powiedziec czy ida pasazem (polpasazem) czy klusem. To tez dosc powszednie. Ciekawe skad sie bierze.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 listopada 2010 12:42
no właśnie. A niedługo jedynie w ujeżdżeniu WKKWoskim chyba prawdziwe kłusy wyciągnięte będziemy mogli obserwować, bo to co obecnie faktycznie widać u wielu z koni GP - włącznie z Totilasem - to taki jakiś dziwaczny kłus wyciągnięty 
Elu, moze my jestesmy nienowoczesne ;-P.  🤣
swoja droga ogladalam ostatnio na youtube zwycieski przejazd Klimke na Ahlerichu z olimpiady. Zastanawialam sie ile by dostal teraz procent na jakis zawodach miedzynarodowych ;-P. To zdecydowanie inna jazda niz Totilas.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 listopada 2010 13:01
Kyra też na klinice mówiła m.in. o niesamowitym wręcz postępie w ujeżdżeniu tak jesli chodzi o jakość koni (postęp hodowlany) jak i umiejętności jeźdźców i że w związku z tym konkurencja jest wysoka i poziom wyśrubowany.

Tak więc to co kiedyś było przejazdem zwycięskim na Olimpiadzie dziś już wcale by takim nie musiało być.

Ten omawiany niby-następca Totilasa, kasztan Paragon czy sam Totilas są na pewno ucieleśnieniem takiego postępu hodowlanego.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2010 21:12
On ma właśnie zawieszać się w kłusie, bo robi wyciągnięcia w balansie z wysoka akcją przednich nóg...

Swoją drogą na obciążnikach można wypracować kłus(dość sztuczny czasami...), ale przeważnie ludzie robią to kosztem zaangażowania zadu...
Klus "wyciagniety" gdzie tylne nogi nie dokraczaja...


Przecież ten koń na filmiku Eli przekracza ze 2-3 kopyta  😲, to chyba takie czepianie się, żeby się czepić.
lostak   raagaguję tylko na Domi
02 listopada 2010 22:13
On ma właśnie zawieszać się w kłusie, bo robi wyciągnięcia w balansie z wysoka akcją przednich nóg...

Swoją drogą na obciążnikach można wypracować kłus(dość sztuczny czasami...), ale przeważnie ludzie robią to kosztem zaangażowania zadu...


czy masz jakies uwagi do zadu konia pracujacego na filmie eli?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 listopada 2010 04:12
nie 😉 na filmiku koń wkracza w kłusie, czasami nawet przekracza, a z czasem wyrobi mocniejszy zad i zapewne będzie miał jeszcze lepsze kłusy, bo to stosunkowo mocny koń. O zadach pisałam ogólnikowo apropo tego, że dziewczyny zauważyły, że coraz częściej widuje się "dziwne" kłusy.
lostak   raagaguję tylko na Domi
03 listopada 2010 05:56
nie 😉 na filmiku koń wkracza w kłusie, czasami nawet przekracza, a z czasem wyrobi mocniejszy zad i zapewne będzie miał jeszcze lepsze kłusy, bo to stosunkowo mocny koń. O zadach pisałam ogólnikowo apropo tego, że dziewczyny zauważyły, że coraz częściej widuje się "dziwne" kłusy.
 
czy ty jestes pewna ze wiesz o czym mowisz? wkracza? ja widze ze przekracza o przynajmniej 4 kopyta. ale ja juz stara jestem... moze niedowidze.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 listopada 2010 09:09
próbowałam coś znaleźć dla ilustracji takiego zwykłego kłusa wyciągniętego (w odróżnieniu od tego dziwacznego trochę kłusa wyciągniętego z zawieszeniem)  i znalazłam póki co Ingrid Klimke



może ktoś coś lepszego by znalazł

w ogóle te konie WKKWoskie nie mają tych moim zdaniem nienaturalnych tendencji półpasażowania w każdym kłusie jakie widać u wielu koni GP - ich chody są bardziej naturalne możnaby rzec
TA-KI - ja sie nie czepiam, po prostu pytam. Byc moze jestem tez stara i slepa, jesli tak jest to trudno, trzeba sie z tym pogodzic i zyc dalej ;P.

Udalo mi sie zrobic zrzut na ktorym widac skad kon podnosi kopyto i gdzie je stawia. Moze tak lepiej widac. Zaznaczylam kopytka na czerwono, bo troche piksele zamazuja obraz.

I jak jest waszym zdaniem? Ja chetnie zweryfikuje swoj poglad, to zawsze jakas nauka na przyszlosc 🙂


ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 listopada 2010 12:44
moim zdaniem faktycznie cos jest nie halo.

tak jakby w kłusie  faktycznie nie dokraczał a co gorsza jest tez moment że ziemię dotyka tylko jedna noga - co już też jest wskazówką że trening idzie w nieodpowiednim kierunku
lostak   raagaguję tylko na Domi
03 listopada 2010 13:30
moim zdaniem faktycznie cos jest nie halo.

tak jakby w kłusie  faktycznie nie dokraczał a co gorsza jest tez moment że ziemię dotyka tylko jedna noga - co już też jest wskazówką że trening idzie w nieodpowiednim kierunku


ja mysle ze mamy absolutnie uprawnienia zeby krytykowac kadre USA co do ich kierunku treningu....  a juz na podstawie 8 min treningu... to jestesmy w stanie wszystko...

Ewla film młodego konia z klasy C i porownanie go z koniem robiacym elemnty, ktory jest zbalansowany nie moze byc tak wprost wymierny.  Kon ingrid nie jest zbalansowany, mysle ze lepsze byloby porownanie koni o podobnym stopniu zaawansowania, bo wlasnie wtedy ten klus sie zmienia.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 listopada 2010 13:32
[quote author=xequus link=topic=35110.msg756411#msg756411 date=1288757522]
nie 😉 na filmiku koń wkracza w kłusie, czasami nawet przekracza, a z czasem wyrobi mocniejszy zad i zapewne będzie miał jeszcze lepsze kłusy, bo to stosunkowo mocny koń. O zadach pisałam ogólnikowo apropo tego, że dziewczyny zauważyły, że coraz częściej widuje się "dziwne" kłusy.
 
czy ty jestes pewna ze wiesz o czym mowisz? wkracza? ja widze ze przekracza o przynajmniej 4 kopyta. ale ja juz stara jestem... moze niedowidze.
[/quote]


ale o co Ci chodzi? nie musisz się unosić...  piszę, że koń z filmiku ma dobry kłus i wkracza w zebranym kłusie oraz przekracza w wyciągniętych, czyli tak jak ma być i to jest nawiązanie do ogólnego tematu niedokraczania w kłusie(czyli problemu z zaangazowaniem) kosztem wywalania nóg do przodu. A to, że przekracza w wyciągniętych to pomimo swojej starości dobrze widzisz, bo widzę to samo... Tylko nie zrozumiałaś mojego zdania, ale to już wina moich skrótów myślowych.



Kon ingrid nie jest zbalansowany, mysle ze lepsze byloby porownanie koni o podobnym stopniu zaawansowania, bo wlasnie wtedy ten klus sie zmienia.
a ja bym się nawet pokusiła o stwierdzenie, że te konie nie są na równym stopniu z predyspozycjami do sportu. Widać, że koń Klimke nawet wysoko wyszkolony nie będzie szedł takim balansem jak młodziak z filmiku, bo on ma już taki balans wrodzony+treninigniem poprawiony. Czyli po prostu jeden ma lepszy ruch, a drugi gorszy 🙂 
lostak   raagaguję tylko na Domi
03 listopada 2010 13:36
[quote author=lostak link=topic=35110.msg756422#msg756422 date=1288763782]
[quote author=xequus link=topic=35110.msg756411#msg756411 date=1288757522]
nie 😉 na filmiku koń wkracza w kłusie, czasami nawet przekracza, a z czasem wyrobi mocniejszy zad i zapewne będzie miał jeszcze lepsze kłusy, bo to stosunkowo mocny koń. O zadach pisałam ogólnikowo apropo tego, że dziewczyny zauważyły, że coraz częściej widuje się "dziwne" kłusy.
 
czy ty jestes pewna ze wiesz o czym mowisz? wkracza? ja widze ze przekracza o przynajmniej 4 kopyta. ale ja juz stara jestem... moze niedowidze.
[/quote]


ale o co Ci chodzi? nie musisz się unosić...  piszę, że koń z filmiku ma dobry kłus i wkracza w zebranym kłusie oraz przekracza w wyciągniętych, czyli tak jak ma być i to jest nawiązanie do ogólnego tematu niedokraczania w kłusie(czyli problemu z zaangazowaniem) kosztem wywalania nóg do przodu. A to, że przekracza w wyciągniętych to pomimo swojej starości dobrze widzisz, bo widzę to samo... Tylko nie zrozumiałaś mojego zdania, ale to już wina moich skrótów myślowych.
[/quote]

ok to przepraszam, zrozumialam dokladnie odwrotnie, tez mam czesto problem ze skrotami i nikt mnie nie rozumie :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 listopada 2010 14:19
jakie znowu "uprawnienia" ❓ Co to my sędziujemy przejazd czy jak...

po prostu sobie dys-ku-tu-jemy - jak to zwykle bywa na forach dyskusyjnych.

A to że coś z tym kłusem może byc nie teges i sobie o tym gadamy to chyba nikomu nic złego się nie stanie. Bo chyba mamy prawo wyrazić to co widzimy a więc:  1) zawieszanie się w kłusie wyciągniętym 2) niedokraczanie 3) nieregularność /jedna noga ląduje na ziemi 3 są w powietrzu/

nie wiem czemu ktoś miałby decydować o czym i kto może dyskutowac na jakikolwiek temat i od jakiego poziomu (wiedzy? umiejętności? wyników w sporcie?) - zdaje się ten akurat temat był maglowany do upadłego już w przeszłości - i wniosek był 1.

Każdy. każdy może swoje zdanie wyrazić o ile zdanie to nie  kłóci się z regulaminem

Moim mało fachowym okiem... mnie się trening tego konia nie podoba, za szybko wszystko i na siłę, może porusza się sprężyście /kwestia dobrego ruchu?/ ale szyje ma sztywną jak kłoda i zero krągłości...
Ja sie tylko wypowiem że ten koń dokracza ( jeżeli weźmiemy pod ocenę porównanie zdjęć ) trzeba spojrzeć na elementy stale i porównać odległość 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 listopada 2010 16:43
  1) zawieszanie się w kłusie wyciągniętym 2) niedokraczanie 3) nieregularność /jedna noga ląduje na ziemi 3 są w powietrzu/


1) do tego się dąży 😉 żeby koń szedł w balansie a co za tym idzie z efektem zawieszenia...
2)dokracza... 🙂 jedynie niedokracza z tego co widzę przed przejściem kłus-pasaż, ale to wynika z tego że jest bardzo mocno zebrany i skrócony
3)ale w kłusie? nie zauwazyłam, jedynie ma problemy jeszcze z pasażem i piafem, bo są małe nieregularności, ale małe... no i to 7latek, więc ma prawo...


a co do sztywności szyji też niekoniecznie... nie wygląda na usztywnionego, nie popadajmy w paranoje, bo wygląda na to, że ma bardzo długą szyję i w wysokim ustawieniu ma mocno skątowaną szyje... Z resztą usztywnienie szyji powoduje rozsypanie się wszystkiego innego i pogorszenie chodów np. zamknięcie łopatki i drobienie przodem, a tego tu nie widzę 😉 poza tym nie oszukujmy się... gdyby na tym filmiku było coś nie tak to nie zostałby on dopuszczony do publicznego wglądu, ponieważ odstraszyłby potenciajlnych kupców 😉
przynajmniej to są moje obserwacje, oczywiście każdy ma swoje 😉
Ja zdania nie zmieniam, koń utalentowany to na pewno, ale trening sam dla mnie jest niefajny, szyja sztywna, jest za wysoko i od razu złamany w potylicy, może jestem ślepa ale nie ma krągłości na tej szyi, poza tym przez cały filmik koń ani razu nie przeżuł wędzidła, jest suchy i bierny, na nogach i klacie śladów śliny nie ma.  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się