Dzisiaj na obiad ...

gllosia, to o co ci chodzi?
[quote author=halo link=topic=37442.msg1607779#msg1607779 date=1354894926]
U mnie co prawda leniwe nie zawierają ziemniaków, tylko ser, ale nie obraziłabym się za gotowe, bo lubię je jeść, a robić - tak se.

To już nie leniwe, a kopytka 😀
[/quote]
"ustal jedną melodię" 🙂 albo uważniej czytaj
:wysmiewacz22: faktycznie źle przeczytałam twój post. Myślałam, że pomyliłaś kopytka z leniwymi, bo to się często zdarza, sorry 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 grudnia 2012 16:39
Dzisiaj na bogato- Krewetki królewskie w sosie koperkowo czosnkowym + ryż basmati 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 grudnia 2012 16:50
Mam coś ekstra  😅 Byłam na warsztatach kulinarnych, gdzie królowały ryby morskie. Poznałam sposób na surowego łososia, żeby był pyszny, zdrowy i trwały. Receptura pochodzi z pomorskich kronik z 1830 r. Wystarczy ładny kawałek łososia bez ości (najlepiej polędwica), cukier, sól i świeży koperek. Kupiłam więc w biedronce na próbę 1 tackę z kawałkiem ryby, wymieszałam szklankę cukru z 1/2 szklanki soli. Umytego łososia przykryłam porcją mrożonego koperku (mam swój zapas z ogródka) i zasypałam go cukrem z solą, tak żeby cały był przykryty. Następnie wstawiłam go na całą noc do lodówki. Rano łosoś pływał w powstałej marynacie, osuszyłam go papierowym ręcznikiem i podałam do degustacji, domownicy byli zachwyceni, a ja szczęśliwa, bo uwielbiam łososia.

Przed degustacją łososia należy pokroi w bardzo cieniutkie plasterki. Proponuję podanie ryby na małych kromkach z bagietki, posmarowanych normalnym masłem. Do dekoracji doskonały będzie sos majonezowy z czosnkiem, lub papryką. Jadłam też plasterki tego łososia na chrupkim pieczywie i bardzo mi to smakowało. Tak przygotowany łosoś smakuje podobnie jak wędzony na zimno, jest słonawy, miękki i pyszny. Co ważne - nie jest zatruty dymem i chemią, jest naturalny, zachowuje wszystkie wartości odżywcze. Poza tym wychodzi znacznie taniej niż taki uwędzony ze sklepu. Polecam  :kwiatek:


W Danii dość popularne jest to danie. Zwie się gravad laks - czyli właśnie łosoś marynowany tak właśnie

Potrzebuje jakiś dobry przepis na pierogi i uszka z grzybami i kapustą czy mogę je zrobić  w tym tygodniu,ugotować i zamrozić do wigilii?
jeszcze dobry przepis na rybę po grecku
jak ktoś ma jakiś dobry przepis dla osoby która to pierwszy raz bedzie robić,to bardzo prosz 
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 grudnia 2012 10:40
Nie dzis, a wczoraj. Tak mnie urzeklo, ze zrobilam zdjecie. To w prawym gornym rogu, nad marchewka to porcja miesa. Chyba kotlet 😉
A gdzie takie pyszności podają?🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 grudnia 2012 10:54
Pyszny, szpitalny, katering 😉 Ciekawe jaki bedzie niedzielny obiad 😉
Pieczone pierożki z łososiem i szpinakiem.
Macie jakiś pomysł na łatwy obiad lekkostrawny? Coś gotowanego mi się marzy, jakaś taka pulpa, albo warzywka...
Edit: znalazłam to:
http://www.przepisy.pl/przepis/risotto-z-kurczakiem-i-warzywami
i zrobię 🙂
ovca   Per aspera donikąd
16 grudnia 2012 14:58
Zupa szpinakowa na mleku kokosowym i pulpeciki z kaszy i brokułów w sosie orzechowym, pieczone ziemniaki i surówa  😍
Dzionka, jadłam kiedyś risotto z podobnego przepisu (nawet nie wiem czy nie taki sam 😉 ) i było bardzo dobre!
JARA, to Ciebie tak karmią? Może Ci coś dobrego przynieść? 😀
ovca, ja chcę u Ciebie zamieszkać 😍
sałatka z rukoli z boczkiem, pomidorami, mozzarellą i grzankami a na jutro zapiekanka z makaronu, kurczaka, warzyw i sera 🙂
Polędwiczki w wiśniach z ryżem  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 grudnia 2012 17:41
Karolina wiesz jakie to jadlo 😉
Na sniadanie 3 kromki chleba, fragment zamarznietego masla i 3 plastry wyrobu szynkopodobnego albo lyzka bialego sera. Maslem to dziure w chlebie robie, nie da sie rozsmarowac 😀 To samo na kolacje, wiec oddaje to golebia, ktore pukaja mi w szybe 😉 Zupa na obiad jest o samku wody. Fasolowa o smaku wody albo rosol z kasza manna o saku wody. Wody mineralnej mam pod dostatkiem wiec nie jem, a drugie danie jak to ze zdjecia wyzej to tak na bogato 😉

Kurde zabieraja tyle siana z wyplaty i za ta kase to babciom chyba biodra wymieniaja 😉


A ja lubie pojesc i jak czytam co macie na obiad to was nienawidze 😉
baranina z pieczonymi ziemniaczkami  😀
baranina z pieczonymi ziemniaczkami  😀


Kurczę!!! gdzie ty zdobyłaś dobrą baraninę? U mnie dziś gotuje córka-spagetti  😜
Szaszłyki z sałatką z pomidorów i pieczonymi ziemniaczkami 😀
A ja baaaardzo proszę o przepis na barszcz czerwony wigilijny, i o radę na co uważać, żeby go nie zepsuć 🙂
Szaszłyki z sałatką z pomidorów i pieczonymi ziemniaczkami 😀
A ja baaaardzo proszę o przepis na barszcz czerwony wigilijny, i o radę na co uważać, żeby go nie zepsuć 🙂


najtrudniej zepsuć ten Winiary  🤣
Haha :P Chciałam być ambitna, bo robię pierwszy raz Wigilię, polsko węgierską swoją drogą, i chciałam wszystko po swojemu i żeby było na tip top 🙂 Ale chyba i tak będę doprawiała torebeczką. Czy ma ktoś pomysł, jak zmielić ser, jak się nie ma maszynki do mielenia?
Spaghetti z pieczarkami, groszkiem, sosem śmietanowym i żółtym serem -  😜
Dodzilla - kupić mielony 🙂
dodzilla blenderem, dodając po trochu sera, a nie od razu wszystko na raz- sama tak swego czasu ser mieliłam  😀
kurczak (konkretniej pałki) po seczuańsku z ziemniaczkami smażonymi na patlelni 😍
Karolina wiesz jakie to jadlo 😉
Na sniadanie 3 kromki chleba, fragment zamarznietego masla i 3 plastry wyrobu szynkopodobnego albo lyzka bialego sera. Maslem to dziure w chlebie robie, nie da sie rozsmarowac 😀 To samo na kolacje, wiec oddaje to golebia, ktore pukaja mi w szybe 😉 Zupa na obiad jest o samku wody. Fasolowa o smaku wody albo rosol z kasza manna o saku wody. Wody mineralnej mam pod dostatkiem wiec nie jem, a drugie danie jak to ze zdjecia wyzej to tak na bogato 😉

Kurde zabieraja tyle siana z wyplaty i za ta kase to babciom chyba biodra wymieniaja 😉


A ja lubie pojesc i jak czytam co macie na obiad to was nienawidze 😉

JARA to ja Ci coś wyślę kurierem, co byś chciała?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 grudnia 2012 17:34
Łyżka ziemniaków, łyżka marchewki i kiełbasa o wymiarach 2x3x3cm.

😁
JARA a surowke z jablka ci daja?:P moja siostra dostala na porodowce potrawke z 3cm2 miesa i surowke z jablka 😀
Może na dziś  polędwiczki w sosie bananowym mmmm  😜 
A wczoraj jedliśmy przeeeepysznego steka w sosie z zielonego pieprzu odpływam i się odcinam kiedy to jem!
ja dzis zrobie klasyczne schabowe 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się