Stajnie w Warszawie i okolicach

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
21 maja 2012 20:36
... tylko stajnia jako tako wygląda a resztę pozostawię bez komentarza  🙄
emptyline   Big Milk Straciatella
21 maja 2012 20:45
Właśnie to tylko kwestia zdjęć, czy tam naprawdę panuje taki bajzel?
A jeżeli chcę zacząć karierę skokową to będzie dobry pomysł jak będę jeździć na stajennych koniach i jakiś dobry trener nauczy mnie jak narazie jazdy technicznej??? Kurcze bo chciałabym w przyszłości kupić własnego konia albo wydzierżawić. Czy to będzie dobry pomysł czy lepiej zaczekać??


w Mokrym są super konie - właśnie takie na których dobrze zacząć karierę skokową, myślę, że później na dalszy rozwój też są duże możliwości - zadzwoń 😉
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
21 maja 2012 21:43
Właśnie to tylko kwestia zdjęć, czy tam naprawdę panuje taki bajzel?

hmmm widziałam zdjęcia u osób, które trzymają tam swoje konie i wygląda to lepiej niż na zdjęciach u Eli Pe. 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 maja 2012 08:29
Jeśli chodzi o Argos to nie skupiałam się na robieniu zdjęć "bajzlowi", choć nie wątpię że możnaby zrobić zdjęcia lepsze. Po prostu chciałam pokazać nową stajnie całkiem niedaleko mnie.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
22 maja 2012 08:36
Sandakanowa  a może wrzucisz foty koni z Michałowa Grabiny - stoi u Was jeszcze Selim i Warna, po Twoim nicku domyślam się że Sandakan też tam jeszcze funkcjonuje - jestem bardzo ciekawa jak wyglądają po tych 8 latach w MG.
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
22 maja 2012 17:07
Bjooork wstawię jak tylko usiądę do komputera 🙂 No jest i Selim i Warna i Rude też ma się dobrze 🙂 hahah to takie moje małe ukochane i przesiaduję z nim całe dnie, a nawet po szkole potrafię wpaść chociaż go wyczyścić 🙂 jak chcesz mogę też pokazać jak on sobie na cordeo radzi i nnajnowsze nabytki Edyty 🙂 rok temu kupiła klacz z dwutygodniowym źrebakiem 🙂
sosi   szczypior szczypior...
22 maja 2012 20:27
Wybieram się do Wawy na wakacje i chciałabym odbyć tam praktyki przy okazji.
Dlatego poszukuję jakiegoś ośrodka z hipoterapią, najlepiej w samej Warszawie, z dobrym dojazdem komunikacją miejską (ale jak się nie da, to autem też dojadę  👀 )

Znacie coś godnego polecenia? Czy z pytaniem wynieść się do wątku Hipoterapii?
Hipoterapia z dobrym dojazdem jest na Bródnie w PGR. Na pewno też można się tam dogadać w sprawie praktyk.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
22 maja 2012 20:39
Sandakanowa wstawiaj wstawiaj jestem bardzo ciekawa jak teraz wyglądają
sosi fundacja hipoterapia na ursynowie, dojazd spod metra autobusem jakieś 3 przystanki, stajnia zaraz za przystankiem. Tylko nie wiem jak teraz u nich jest z zajęciami w wakacje, to musiałabyś zadzwonić i zapytać bo kiedyś nie pracowali w tym okresie.
Jeszcze chyba stajnia Pociecha ma program hipoteriapii ale tam to nie wiem, tylko luźno rzucam, że się coś obiło o uszy
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
22 maja 2012 21:16
bjooork
nie wiem czy jego kojarzysz.... Ossama.
to już wiadomo kto ;P Sandakan <3
again 🙂
i znów xd
i jeszcze takie :P

a to te najnowsze nabytki Edyty, który kupiła rok temu. Kolia z synkiem Kamaro, który 2 kwietnia skończył roczek :>



a jak chcesz zobaczyć więcej ich zdjęć to zapraszam na mojego fotobloga: photoblog.pl/ziuutta
sandakanowa, z całym szacunkiem, ale dwa pierwsze konie są paskudnie chude....
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
22 maja 2012 22:00
sandakanowa, z całym szacunkiem, ale dwa pierwsze konie są paskudnie chude....


z której strony siwy jest chudy? o.O on je najwięcej z całej stajni... a Warna jest stara i chociaż je bardzo dużo ciągle jest na trawie dostaje całą kostkę siana dziennie i 3 razy owies i chyba raz na 2 dni mesz. i pomimo to nie tyje.
Sandakowa gdzie Ty jeździsz?
dempsey   fiat voluntas Tua
22 maja 2012 22:01
Wybieram się do Wawy na wakacje i chciałabym odbyć tam praktyki przy okazji.
Dlatego poszukuję jakiegoś ośrodka z hipoterapią, najlepiej w samej Warszawie, z dobrym dojazdem komunikacją miejską (ale jak się nie da, to autem też dojadę   👀 )

Znacie coś godnego polecenia? Czy z pytaniem wynieść się do wątku Hipoterapii?

Helenów koło Centrum Zdrowia Dziecka
www.helenow.pl a właściwie to http://www.helenow.pl/hipoterapia/kontakt.html
W tym tygodniu zdaje się organizują takie wewnętrzne mini para-zawody dla wychowanków. Sporo się tam dzieje i prowadzi to osoba sensowna (tzn. chodzi mi o część stajenno-hipo, bo reszty ośrodka nie znam, on jest duży)
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
22 maja 2012 22:09
Sandakowa gdzie Ty jeździsz?


Michałów-Grabina pod Warszawą, a co?
Michałów-Grabina pod Warszawą, a co?


a nic, wydawało mi się, że konia skojarzyłam ale to raczej nie ten
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
22 maja 2012 22:14
a nic, wydawało mi się, że konia skojarzyłam ale to raczej nie ten


którego? 🙂

z której strony siwy jest chudy? o.O on je najwięcej z całej stajni... a Warna jest stara i chociaż je bardzo dużo ciągle jest na trawie dostaje całą kostkę siana dziennie i 3 razy owies i chyba raz na 2 dni mesz. i pomimo to nie tyje.


No tak ... ale one są chude. Po prostu chude. Z wydętymi brzuchami.
To rzuca się w oczy. Niestety.
To że jedzą duże ilości paszy (o czym piszesz), a są chude (co widać na zdjęciach) - to świadczy, że chyba coś jest nie tak z ich zdrowiem. Może porządne odrobaczenie by pomogło?
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
22 maja 2012 22:20
są odrobaczane regularnie... a ich zdrowie i ew. wzywanie weta nie zależy ode mnie czy właścicielki stajni, gdyż to konie pensjonatowe... a jeżeli zwróciłaś uwagę na tego rudego na 3 zdjęciu - Rywala. to on ma silną astmę, jest alergikiem i i tak jak na swój wiek i zdrowie świetnie się trzyma (jest to koń należący do stajni). a no i od jakiś 10 lat ma dożywotni zakaz chodzenia pod siodłem, ew. jakieś bardzo lekkie osoby na jakieś 5-10 min. stępo-kłusem na oklep na kantarze. lonżowany też nie może być.
którego? 🙂


tego pierwszego, Selima, tak po zdjęciu wydawał się podobny do konia, którego wieki temu spotkałam ale chyba miał inaczej na imię i był z pomorskiego, jak na wakacjach byłam kilka lat temu, tak mnie tknęło, że to ten sam ale raczej nie  🙄
Nie spojrzałam na miejscowość w Twoim profilu a to by mi dało info już 😉
Anderia   Całe życie gniade
22 maja 2012 22:27
sandakanowa, koń ma dobrze wyglądać na prawidłowo przyswojonym żarciu. Owszem, dopiero podczas pracy wyrabiają się odpowiednie mięśnie, ale każdy powinien mieć odpowiednią ilość tłuszczu - pracujący czy nie. A jak inaczej go wyprodukujesz, jeśli nie za sprawą żywienia? A jeśli zwierzak nie tyje mimo "pożerania najwięcej z całej stajni", to na serio jest coś nie tak... Ja bym jak najszybciej zawołała weta. Wiem, że to nie od Ciebie zależy, ale trochę kiepsko wygląda bronienie stajni i usprawiedliwianie marnej kondycji koni  🙄
wrzućcie na luz - stajni nie znam, ale wiem, że emeryci pow. 20/25 lat często mają problemy z wagą, a konie z cieżkim RAO wyglądają i gorzej.
Sandakanowa ojej... Pamiętam Warnę sprzed paru ładnych lat z Bródna... Bardzo ją lubiłam. Ile ona ma już lat?
To jest Warna po Wagramie?
sandakanowa, z całym szacunkiem, ale dwa pierwsze konie są paskudnie chude....


niestety..
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 maja 2012 07:58
akurat ta stajnia w Michalowie Grabina znana jest z chudości swoich podopiecznych, włącznie z niezapomniana akcją z 2003 r. jak wklejano zdjęcia kasztanki po wyźrebieniu ze źrebakiem, klacz miala wygląd chodzacego szkleletu ale wg właściciela to normalny wygląd był bo źrebak tak wyciąga z klaczy że ta normalnie jest szkieletem
Niestety to fakt..szkoda koni  😤
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 maja 2012 11:58
Dlatego poprosiłam o zdjęcia... widzę że niewiele się tam zmieniło 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się