Stajnie w Warszawie i okolicach

Gniły mu strzałki a kopyta mu pękały?
taka mała moja dygresja
a możliwe jest że miał żle dobraną dietę i żle strugane kopyta  ?


Jego dieta nie była zmieniana, po przyjściu do mnie 🙂 Jedynie co kowal był "mój". Przemyślę to co mi powiedzieliście 🙂 Nie ukrywam że stajnia moja powstała dość nie dawno 🙂 I powiedzmy że słucham się rad mądrzejszych od siebie 🙂 I staram się ją cały czas udoskonalać, i dlatego o to pytam 🙂 A wiecie że ile głów tyle racji 😉

Pozdrawiam wszystkich ciepło 🙂
Artudito, kopyta pękają ponieważ mają za długie ściany lub są niewłaściwie strugane. Na poprawę ma wpływ struganie, żywienie, duuuuużo ruchu. Ściółka oczywiście też ma znaczenie, musi być sucho.
Swoją drogą to wiem, że w stajniach na zimę stosuje sie "kołderki".
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2012 11:58

Swoją drogą to wiem, że w stajniach na zimę stosuje sie "kołderki".


nie we wszystkich
Swoją drogą to wiem, że w stajniach na zimę stosuje sie "kołderki".


nie stosuje tego bo mi się nie chce wywalać gnoju, jak zapewne wielu z was tak twierdzi, nie wywalałem, bo tak mi doradzono. Żebym rzadziej to robił. A po rozmowie z wami zastanowię się nad tym 🙂 Potrzebowałem usłyszeć inne racje, po za swoją 😉
nie napisałam, że we wszystkich

To w takim razie stajnia p. Celińskiego w Dąbrowie Leśnej k. Łomianek cię zadowoli - tam sprzątają 2 x dzień.
[/quote]

Hahahaa, nie mogę uwierzyć, że to napisałaś....
Taaaak, jak ktoś lubi być wyzywanym od k***w i c****w to polecam... a no i darmowe kąpiele błotne dla koni i jeźdźca.
🏇 🏇 🏇
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 listopada 2012 12:06

[quote]To w takim razie stajnia p. Celińskiego w Dąbrowie Leśnej k. Łomianek cię zadowoli - tam sprzątają 2 x dzień.

Hahahaa, nie mogę uwierzyć, że to napisałaś....
Taaaak, jak ktoś lubi być wyzywanym od k***w i c****w to polecam... a no i darmowe kąpiele błotne dla koni i jeźdźca.
🏇 🏇 🏇[/quote]


no co, no przecież w tej stajni jest (było?) wyrzucane 2 x dziennie, a to było marzeniem Dramki
Mój koń stał w stajniach z różnymi opcjami: w jednej na zimę robiony materac z gnoju + dościelane codziennie, padokowanie do obiadu, strzałki pognite, ale bez jakiejś wielkiej masakry, w drugiej większy syf w boksie, rzadko na padoku - kopytowa masakra, obecnie w Mokrym - w boksie czyściutko, kopyta super, jak wychodził na błotniste padoki to minimalnie gorzej, teraz nie wychodzi na padok i jest rewelacja.

U nas już decyzja podjęta, tylko jeszcze muszę termin i transport zgrać 😉
Co do kłopotów z układem oddechowym. W stajni nie ma żadnych zapachów przynajmniej mój nos tego nie wyczuwa 🙂

To sobie kucnij w boksie i umieść nosek jakieś 10 cm nad ściółką - daj znać, jak wrażenia. Koń śpi co najmniej kilka godzin dziennie na leżąco, nos albo trzyma tuż nad ściółką, albo opiera go o słomę, albo w ogóle kładzie łeb na płasko inhalując się (a płuca ma duże i pojemne) amoniakiem na maksa.
Skwarek jest dość wrażliwym koniem - jeśli stoi na zasranej i zasikanej ściółce, to kaszle. Ścielenie po wierzchu, nawet dużą ilością słomy, nic nie pomaga. Jeśli boks jest sprzątany codziennie, wybierane kupy i mokra słoma problemu z kasłaniem nie ma wcale.

A już hasło smarowania kopyt gnojówką 😵 O rany, czego to ludzie nie wymyślą...
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2012 12:07
Nirv, czemu nie wychodzi na padok?
Gdzie będziecie stać?
ash, na Budziska, do Enklawy 😉 A co do nie wychodzenia - długo się nad tym zastanawiałam w zasadzie, aczkolwiek to była jedyna rozsądna decyzja - poparta przez między innymi moją trenerkę. Nie ma warunków spełniających moje wymagania = nie wychodzi na padok.
quantanamera jedna właściciela mnie ostrzegała że je koń kaszle, a nasila się to porą jesienno-zimową. Ogólnie koń stoi na noc w boksie, nie ma żadnych oznak kaszlu 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2012 12:15
ooo miałam tam podjechać z ciekawości i nigdy czasu nie miałam.
Podobno fajne warunki w Enklawie, pastwiska itp. Tylko hala chyba namiotowa?
ash, to przyjeżdżaj w odwiedziny jak już będziemy! 😉 Warunki na tyle co widziałam - bardzo fajne. Hala faktycznie namiotowa, wielkość 20x40, aczkolwiek myślę, że jest wystarczająca w stosunku do ilości koni, problem tłoku na hali uda się raczej obejść. Podłoże wydaje się być bardzo fajne, zobaczymy jakie będę mieć odczucia 'z konia' 😉

W takim razie jak to jest że koń który przyszedł do mnie ze stajni, gdzie miał wybierane czysto, sucho. Gniły mu strzałki a kopyta mu pękały?

Strzałki z pewnością nie gniją od tego, że jest czysto i sucho...
z wikipedia.pl
"Wysoka wilgotność i temperatura przyspieszają gnicie, natomiast brak wilgotności i niska temperatura opóźniają a w niektórych przypadkach nawet całkowicie ..."
Nirv, a w Enklawie Pamir będzie wychodził na padok?
Nirv, mozesz rozwinac ten brak warunkow do wychodzenia na padok? Bo mi rece opadly, ale biore pod uwage, ze mozesz miec mocne argumenty, ktorych ja najwyrazniej nie potrafie sobie wyobrazic.
Dzionka, w Enklawie będzie się padokował 😉

stillgrey, mój koń ogólnie ma nieco w nogach i plecach, przeszedł parę kontuzji, generalnie konia kupiłam dla przyjemności - nie tylko przebywania z nim, ale głównie z jeździectwa i rozwoju. Rozumiem, że nie da się ograniczyć wszystkich padokowych niebezpieczeństw do zera, ale można starać się ograniczyć je do minimum. Więc warunkiem do wychodzenia jest wprowadzanie i wyprowadzanie w ręku, oraz bezpieczny padok który nie jest błotem w 100%, jak w stadzie to odpowiednia wielkość padoku do ilości koni.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 listopada 2012 13:13
Dzionka, w Enklawie będzie się padokował 😉

stillgrey, mój koń ogólnie ma nieco w nogach i plecach, przeszedł parę kontuzji, generalnie konia kupiłam dla przyjemności - nie tylko przebywania z nim, ale głównie z jeździectwa i rozwoju. Rozumiem, że nie da się ograniczyć wszystkich padokowych niebezpieczeństw do zera, ale można starać się ograniczyć je do minimum. Więc warunkiem do wychodzenia jest wprowadzanie i wyprowadzanie w ręku, oraz bezpieczny padok który nie jest błotem w 100%, jak w stadzie to odpowiednia wielkość padoku do ilości koni.


w Mokrym tego nie ma?
ElaPe, była na ten temat dyskusja w tym wątku, aż dziw, że nie odezwałaś się w niej 😉

proszę link: http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,46.11280.html
Nirv, to nie wiedzialas, ze te warunki nie zostana spelnione zanim konia tam wprowadzilas?
Jesli uwazasz, ze trzymajac konia w boksie 24/7 ograniczasz ryzyko kontuzji to jestes mocno w bledzie, a i kon szczesliwy na pewno nie jest.
Moge sie mylic, ale wydaje mi sie, ze bardziej kierujesz sie swoja wygoda niz dobrem konia.

Zeby to byl kon startujacy w GP, za naprawde ciezka kase to moze bym takiego postepowania nie pochwalala, ale jakos zaakceptowala.
Natomiast skazywanie rekreacyjnego tuptusia na areszt boksowy bo jeszcze mu sie cos na padoku stanie to jest wedlug mnie sadyzm, a nie dbanie o dobro konia.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 listopada 2012 13:28
Nirv: nie wiem o jaką dyskusję konkretnie ci chodzi i o brak mojego komenatarza do czego ci chodzi?

Wypowiedzi z podanego  przez ciebie linku są w tym wątku i w tym wątku przecież regularnie jestem.

A z Mokrego już raz się wyprowadzałaś (bo niby za drogo), potem znów się wprowadzałaś  i teraz się znów wyprowadzasz więc mnie ciekawi o co chodzi tym razem.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 listopada 2012 13:32
Ela, ja pisalam o Rumiance a nie jakiejs przydomowce pod Radomiem, bo o tym tez pisalas (ze taki kawal od Wawy a taka cena) 😉
Biżka może dla Elape wyzywanie w stajni to norma  😁





famka   hrabia Monte Kopytko
15 listopada 2012 13:49
tak czytam czytam i czasem bardziej mi się oczy otwierają  🤔 a czasem mam minę bobra  👀 🤔 
większość niby jest zadowolona ba nawet zachwycona swoją stajnią a szuka....
a jak szuka to jakieś kwiatki wychodzą

to tylko taki przerywnik myślowy z mojej strony
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 listopada 2012 13:56
większość niby jest zadowolona ba nawet zachwycona swoją stajnią a szuka....

dokładnie. Nirv bez przerwy zachwalała, zachęcała do przyjścia do Mokrego a tu raptem sama się wyprowadza bo ogrodzenia i padoki złe czy coś.

Biżka może dla Elape wyzywanie w stajni to norma

no ale za to koń mialby mega czysto - a o tym przecież marzysz - żeby koń mial dobrze. A z panem C. i jego  obcesowym i wybuchowym charakterem na pewno dałabyś sobie radę. 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
15 listopada 2012 13:58
famka, ja się non stop pytam o jakieś stajnie z ciekawości, rynek pensjonatowy mnie zwyczajnie interesuje.

famka   hrabia Monte Kopytko
15 listopada 2012 14:00
emptyline, to podejście akurat rozumiem, bo każdego koniarza interesuje,
rozwala mnie po prostu najpierw ahy i ohy a potem bam po 20 stronach "coś" ....
famka , ale "coś" nigdy nie wychodzi od razu...
na tym polega cały psikus 😁
ElaPe wyobraź sobie że mam też inne "wymagania"  🤔

a chamów to unikam..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się