Stajnie w Warszawie i okolicach

CIach

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Kryptoreklama
Small Bridge,
A gdzie to jest dokładnie?
Polecisz cos w tych okolicach z dobra opieka i sianem w normalnych ilościach?


Mikstura , siano w normalnych ilościach tzn ?? Jakie są Twoje wymagania ?- będzie łatwiej polecić nam stajnię 🙂
Normalne ilości, to pod dostatkiem, a nie wydzielane małej 3/4 kostki, lub dokładane raz dziennie do boksu, kiedy na padokach ani trawy ani siana.
famka   hrabia Monte Kopytko
03 sierpnia 2015 11:12
Megane, aż by się chciało kliknąć "lubię to" ;-)
Szkoda, ze w niektórych stajniach to nie jest normalność, ale dopóki będą tacy, co o to pytają, nie wiedząc ile to jest "normalnie" to długo jeszcze dobrze w pensjonatach nie będzie 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 sierpnia 2015 13:36
Doszły mnie słuchy, że Ostoja się zamyka? Ktoś coś wie?
[quote author=ms_konik link=topic=46.msg2390177#msg2390177 date=1436626544]
kajpo, jasne, że znam 🙂. Zwiedzałam wielokrotnie 🙂.
Doprecyzuję jeszcze: konkretnie poszukuję stajni, która takie tereny organizuje 🙂.
[/quote]
Polecam okolice Zalewu zegrzynskiego rzeki Bug Arciechowa Kuligowa. Rozmaite tereny laki pola rzeczki.. Co do stajni to priv 😉
bjooork tez tak slyszalam a w okolicy wzmógł się ruch przyczep wiec chyba coś się dzieje ale co konkretnie to nie wiem
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
04 sierpnia 2015 13:18
Do końca sierpnia wszyscy mają się wyprowadzić.
Nie jest to pewne czy się zamyka bo właściciel stajni chce oddać w dzierżawę, więc jak ktoś się znajdzie konkretny to stajnia dalej będzie funkcjonowała.
Witam, trzymam konia w stajni pod Mińskiem Mazowiecki w Wielgolesie Duchnowskim. Są tam boksy angielskie i super opieka, bardzo duzo padoków i spora ujezdzalnia oraz lążownik.
Konie sa bardzo dobrze dokarmiane, w cenie są warzywa i owoce+ 1 w tygodniu mesz.
Właściciele bardzo elastyczni i bezproblemowi.
W planach jest zadaszenie lążownika.
Koniki są pod super opieką (nawet te z trudnym charakterem), mają do dyspozycji ogromne łąki i staw w którym z miłą checią kąpią sie w upaly.
Cena pensjonatu jest między 600-700 zł.
Polecam, naprawde to jest super stajni zrobiona z miłości.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 sierpnia 2015 14:47
W Kaskach była kiedyś hodowla trakenów i niemieckich kuców sportowych. Wiem, że już nie mają koni. Czy ktoś kojarzy to miejsce? Pytałam kiedyś. Jestem ciekawa czy powstanie tam pensjonat czy będzie stać puste. 👀


ja tam przez chwilę pracowałam  😉 jak by co pisz do mnie pw - może coś pomogę.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
06 sierpnia 2015 15:01
lakierek11, mogę prosić o jakiś link, albo jakieś dokładne info?
Ktoś się orientuje co to za stajnia i gdzie się znajduje?
A to przypadkiem nie Poster?
lakierek11  I to na pewno nie jest kryptoreklama  😀
BaŚ, Tak też podejrzewałam, myślałam że może trafiłam na trop jakiejś nowej, nieznanej mi jeszcze stajni. Dzięki🙂
widzieliście, że na Tarchominie otworzyła się jakaś nowa stajnia? Hala ma być na zimę. https://www.facebook.com/stajniaczeremchowa
Dramka ooo ciekawostka!!!! Świetna lokalizacja, ktoś był i dokonał już wizji lokalnej?  👀
Gdzie pod Warszawą (południowo-zachodnia strona) posłać dziewczynkę ze sporym talentem do jeździectwa, właściwie dopiero zaczynającą? Pierwsze co mi przychodzi na myśl to Michałowice, ktoś podsunie jeszcze jakiś pomysł?  :kwiatek:
Dramka,  mam tam rzut beretem, to jest dokładnie jak się wjeżdża za Kauflandem w lewo, zaraz za hurtownia hortexu czy czegoś takiego. Lakalizacja dość dziwna, wiem ze stajnia jest tam od jakiegoś czasu. Nie tak dawno, kilka osób z ostoi się tam przenosiło, ale chyba zbyt długo tam nie zabawiały.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
08 sierpnia 2015 06:25
Miałabym do tej stajni rzut beretem. Może tam zajrzę któregoś dnia  👀
Ulalala, to jest prywatna stajnia-chcesz wiedzieć coś więcej zapraszam na PW - stałam tam rok...

kujka, a co z Zaborowem jest nie tak??
widzieliście, że na Tarchominie otworzyła się jakaś nowa stajnia? Hala ma być na zimę. https://www.facebook.com/stajniaczeremchowa


Byłam tam dziś. Stajnia jest za hurtownią Hortexu. Obecnie stoi tam 5 koni właścicieli, stajnia ma 12-14 boksów, dokładnie nie liczyłam. Nie ma koni pensjonatowych, dopiero ruszają z pensjonatem. Tak na pierwszy rzut oka:
- mili ludzie, zdają się być rozsądni
- stajnia widna i czysta
- w boksach czysto
- plac do jazdy w trakcie robienia podłoża (był robiony drenaż, obecnie piach dość kopny, ale będzie jeszcze ubijany), plac obecnie nie do końca ogrodzony, ale ma być całkowicie ogrodzony, dość mały
- na jesieni będzie hala (14x28 m)
- tylko dwa padoki, dość małe, więc jak się zapełni o trawie można zapomnieć, plusem jest duży paśnik z sianem na padokach
- jest kameralna rekreacja (właścicielka prowadzi jazdy), ale siodlarnia pensjonatowa jest oddzielna i rekreacja ma oddzielny plac do jazdy

Cena obecnie 700 zł, a jak będzie hala to 800 zł. W cenie odrobaczenie 2 x w roku i 3-5 x w tygodniu posiłek na mokro (mesz, wysłodki).
famka   hrabia Monte Kopytko
08 sierpnia 2015 17:30
Stajnia Czeremchowa na Tarchominie , nowe miejsce, właścicielka  2 własnych koni, znam Ją osobiście już szmat czasu, ma bardzo dobre podejście do prowadzonego interesu i do dobrostanu koni, konie są zadbane i dostają to co im potrzeba, choćby stały nieograniczony dostęp do siana, gdzie przy pogodzie jaką mamy jest jej coraz mniej i to wszędzie.
Osoba nastawiona na rozwój tego co robi, z wiedzą praktyczną, myślę że to kolejne fajne miejsce . 
Hermes, wydaje mi się że stajnia o której mówi lakierek11 to ta sama w której ja trzymam swoją kucynke 🙂 można ich znaleźć na fb - Stajnia u Majki, też polecam to miejsce 🙂
Czy znajdę jakąś naprawdę sensowną, godną polecenia stajnię maks 40 minut komunikacją miejską z samego centrum Warszawy z zielonymi padokami i dobrymi warunkami treningowymi? Cena nie gra roli.

Zaczynam już powątpiewać, że taka stajnia w ogóle istnieje 🙁
kujka   new better life mode: on
11 sierpnia 2015 21:15
Pialotta, jak komunikacja te 40 min to... chyba nie bardzo jest co polecic...
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 sierpnia 2015 07:14
Pialotta, w 40 minut dojedziesz z centrum do Siedlisk, ale po za godzinami szczytu... W godzinach szczytu musisz się szykować na mniej więcej 1,5 godziny bo cała Puławska stoi. Myślę, że podobnie jest z większością godnych polecenia stajni w okolicach Wawy. Ja nawet samochodem czasem jadę do stajni godzinę dwadzieścia w korkach.
A w Siedliskach ostała się jakaś trawa na padokach???
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się