Sesja/Studia i t d ;)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 grudnia 2012 20:29
thanks!
Wiecie, czy istnieje program do liczenia pola 'skomplikowanych' powierzchni? Niby powinnam liczyć to po milimetrowych kratkach, ale wszystko mi się miesza 🙁 może istnieje program gdzie można zeskanować rysunek i sam policzy?
ze skanu to raczej nie bardzo, ale można obrysować kształt w jakimś programie i wtedy zmierzyć automatycznie powierzchnię. dużo masz tych rysunków?
Rysunek mam jeden ale jest to mapka warstwicowa, więc trochę pokręcona i mam policzyć w mm powierzchnię na określonych wysokościach np. 600-650m.n.p.m, 550-600m.n.p.m
pokaż ten rysunek, spróbuje pomóc 🙂 tylko podaj skale i format arkusza
Jak tam u Was?

Ja miałam tak wspaniałe plany na święta, ale zgrzyty rodzinne i przez to totalny brak motywacji, spowodowały, że nie zrobiłam kompletnie nic.
Jak pomyślę o sesji to aż mnie skręca.
Dzisiaj stwierdziłam, że w końcu czas ruszyć tyłek do biurka i jeszcze 50 stron...eh...
Ja też nic :/ A tydzień zaczynam kolosem z układu pokarmowego, następnie w środę egzamin z mikrobiologii. O dalszych myśleć nie chcę, a nie znam jeszcze terminów egzaminów sesyjnych.
Ja też nie.
Wiem, tylko o jednym-pierwszym, który mam 30 stycznia.
Kiedy macie sesję?
My od 29 stycznia do 8 lutego,  tydzień przerwy i sesja poprawkowa.
ja też jestem w czarnej du...  :/  miałam ogarnąć anatomie i językoznawstwo w te święta. i co? od 26.12 do wczoraj leżałam z gorączką przez co oczywiście nic a nic nie ruszyłam. dziś sobie jeszcze dałam na dozdrowienie ale od jutra już nie ma taryfy ulgowej 😤 
jestem mega wdzięczna wykładowcom, że połowa zgodziła się rozłożyć egzamin na kolokwia albo zrobić nie w sesji, a na ostatnich zajęciach, dzięki czemu mamy tylko 3 egzaminy w sesji, może coś się popchnie do przodu  🏇

sesje mamy 21-27.01 a poprawkową 4-10.02
My mamy od 28 stycznia do 10 lutego, a poprawkowa od 11ego do 17ego.
To oczywiście jak zwykle my kończymy najpóźniej.

Ale strasznie mnie cieszy chociaż to, że pomiędzy sesją, a sesją poprawkową jest tydzień przerwy.
Jak nie będę mieć poprawki to będzie 2 tygodnie ferii...eh...marzenia ściętej głowy  🍴
My od 28 do chyba 10 lutego, poprawka 23.02 - 21.03. Na drugim tak samo, tylko poprawkowa sesja do 15.03. Muszę to zaznaczyć w terminarzu....

Jasnowata Też nie macie żadnej przerwy? no proszę, a myślałam, że to tylko u nas tak. 
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
02 stycznia 2013 12:05
Ja się wymódżyłam przez ostatni tydzień, nie zrobiłam NIC, a miałam takie plany, po prostu brakło czasu. Dziś nadganiam forum i biorę się za chemię  😵
subaru2009, u mnie to samo... Z tym że mamy problem bo przed przerwą świąteczną napisaliśmy do prowadzącego ćwiczenia propozycję terminu poprawy na jutro. Do tej pory nie mamy odpowiedzi i boimy się że może odpowiedzieć dziś późnym wieczorem i możemy być w głębokiej czarnej d...
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
02 stycznia 2013 13:12
No to faktycznie ... Ja jestem w czarnej dziurze,bo jeszcze mi nie doszły książki do koła ... a drugą musze dzisiaj zamówić bo jak sie okazuje - też jest potrzebna na poniedziałek  😵
A ja pierwszy raz na prawdę boję się, że mnie wywalą. Mam zapowiedziane tyle kolokwiów na styczeń, że wyzionę ducha jeszcze przed sesją, o której nawet strach myśleć. Ratunku...
jednak piszemy tego jutrzejszego kolosa we wtorek! 🏇
Ja przez przerwę świąteczną miałam zrobić całą kończynę dolną, a udało mi się zrobić wszystko bez ukł. nerwowego także ogólnie uznaję to za sukces :P Bo się zmusiłam do nauki, całkiem odwrotnie niż w tamtym roku, kiedy cały czas wolny "przewaliłam" . Ale niestety. Trzeba wracać do szarej rzeczywistości studiów i liczyć, że sesję pozaliczam w pierwszych terminach 🙂
Właśnie rzuciłam okiem na wykaz przedmiotów i wychodzi na to, że planowo mam tylko 3 egzaminy, a jak przysiądę do ostatniego kolokwium z chemii i dostanę 4, to zostaną mi 2 egzaminy! 😀 Zostaje tylko zaliczenie z chemii rolnej, które możliwe, że będzie w sesji. To jedyny przedmiot, którego się boję.
Ale MUSZĘ zaliczyć w I terminie, bo mam ambitne plany na wykorzystanie ferii 🙂
Mam trochę dziwne pytanie: czy można nie mieć sesji (zimowej)? 😡
Jestem na pierwszym roku i kompletnie nie wiem z czym to się je, starsze koleżanki (poprawiające pierwszy rok) mówią, że sesji zimowej u nas nie ma, dopiero w maju jest zapieprz z egzaminami.
Jeśli nie masz przedmiotów kończących ci się teraz egzaminem, to nie masz sesji ;p Pewnie bd musieli pozaliczać kolokwia i tyle.
Lenna, ja na UP, na iberystyce miałam sesję zimową  😉
Remendada ja już nie jestem na iberystyce - zostałam na anglistyce ostatecznie 😉
Dobry wybór  😀
BTW ile bym dała, żeby nie mieć sesji zimowej  😀

Właśnie siedzę i walczę. Ogólnie ten semestr jest dla mnie tak pechowy i to w dużej mierze, przez takie mikro sytuacje wynikające z mojej winy, które narobiły mi masę kłopotów na uczelni  🙁

Semestrze zakończ się! I to najlepiej bez poprawek.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
02 stycznia 2013 17:30
Ja jeszcze 3 koła przy czym jedno rzeźnia :/
Od marca zaczynam mgr po półrocznej przerwie. A było tak fajnie  🤣
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
03 stycznia 2013 21:38
Mam doła 🙁 Pierwszy raz nie wiem z czego i jak się uczyć  😵
a ja się dziś doliczyłam, że mam normalne zajęcia podczas sesji  🤔wirek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 stycznia 2013 21:43
subaru zrób losowanie  😉 Tak czy inaczej pewnie prędzej czy później będziesz musiała nauczyć się wszystkiego, ale dobrze jest od czegoś zacząć  🙂


A ja mam niechcieja strasznego, miałam 2 tygodnie przerwy świąteczno-noworocznej i świadomość że mam mnóstwo materiału do przerobienia przez ten czas i co? I nic  🙄 Jak zwykle obudzę się z ręką w nocniku  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się