Sesja/Studia i t d ;)

wstałam, popatrzyłam na cykle i przemiany. jeszcze teraz przeglądnę drobiazgi z fiszek i do boju. chwilowo mam w glowie pustkę ale mam nadzieje ze uda sie to zdac. biochemio zhiń!

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2014/01/d9c6448800036504f33c9137d4954319_original.jpg?1390321747
robakt   Liczy się jutro.
30 stycznia 2014 08:32
Trzymajcie kciuki o 15 za wyniki wczorajszej chemii ogólnej  :kwiatek:
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
30 stycznia 2014 09:18
Ale ze mnie idiotka!! 🙁 Uczyłam się wczoraj na egzamin z mikrobiologii do 2 w nocy, na 6 miałam budzić żeby spokojnie dojechać. I cholera jasna, nawet nie pamiętam kiedy ten durny budzik dzwonił! Wstałam 5 minut przed egzaminem, 60km od Katowic 🙁 Już napisałam do Profesor, która jest przy okazji prodziekanem do spraw studenta. No i napisałam prawdę, że zaspalam... Myślicie, że lepiej było napisać, że chora jestem? Co mam zrobić teraz? 🙁
Kciuki dla wszystkich potrzebujących są, ja się po nie później zgłoszę. 🙂 Póki co idzie do przodu, zoologię zaliczona, jeszcze tylko anatomia i witajcie egzaminy. 🥂



biochemia... raczej zdam, ewentualnie będę na granicy zdania/niezdania. Teraz kilka godzin odpoczynku i fizjo do wtorki  😵
Miałam mieć dzisiaj ostatnie koło i ferie... a asystentka sobie NIE PRZYSZŁA :/ Ludzie mieli już pozajmowane bilety, a ta sobie nie przychodzi.  Wkurzona siedzę na stancji, wszystkie plany poszły się je ****, uczyć się nie mam zamiaru. No jak tak można! Pomimo przypomnienia jej mailem - zapomniała. Rzadko piszę recenzje na wirtualnej uczelni, ale jej specjalnie napiszę. Bo to już nie 1 raz kiedy coś takiego zrobiła.
Interbeta, to zerówka czy I termin?
U mnie tak raz zrobili z zerówką. A potem usłyszeliśmy, ze to przecież była tylko zerówka...
Zwykłe kolokwium. Pozwoliła zdawać po terminie tym, co na zerówkach byli, a teraz nie można jej złapać na katedrze mimo, że się z nią ludzie umawiają. Jeszcze się skończy na tym, że będę musiała pisać podanie o przedłużenie sesji, żeby zaliczyć to koło w semestrze letnim. super. A takie dobre zdanie miałam o niej po zajęciach... A tu jak zwykle się okazało inaczej.
robakt   Liczy się jutro.
30 stycznia 2014 12:10
😅  😅  😅 zdaaaaaaaałaaaaaaaaaaaaaaaam  😅  😅  😅

lecę do nauki do ustnego 😉
no to teraz czas na biznesy. Książki/notatki/testy/skrypty/schematy z biochemii posegregowane i wycenione. Mam nadzieję, że nie będę ich musiała użyć na poprawkę  😁

W ramach relaksu tworzę swój plan  😵 mogło być lepiej  🙄
galopada_ to u Was się za takie rzeczy płaci?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 stycznia 2014 14:31
Cały tydzień do przodu  😅 Jeszcze tylko (albo aż) 3 egzaminy w przyszłym tygodniu  😉
Modlę się o cud, bo jeśli to co naskrobałam na tym egzaminie z matematyki jest dobrze to zdam.
Ale tak sobie właśnie myślę, że chyba zjeb*** jedną odpowiedź i mi braknie punkta-dwóch.  🙁

Hmmm jutro mikrobiologia, obmyślam plan czy olać czy cisnąć noc.  😵
Ja też mam jutro mikro. Zaraz idę po kawę i siadam. Tylko boję się siedzieć do późna, bo jeszcze zaśpię i dopiero będzie.
Z moich najnowszych obliczeń wynika, że jak zdam biochemię w I terminie ( no kurdę chyba stanę na głowie!) i do tego majce z mikrobiologią najpóźniej w II to będę mieć dwa tygodnie ferii!  💃

Poczułam się chyba zmotywowana. Jem kinder bueno, piję be powera i obmyślam plan nauki.
A ja jutro mam egzamin z zakaźnych zwierząt gospodarskich. A od paru dni mam gorączkę, wypluwam płuca, bolą mnie zatoki i smarkam dalej niż widzę. A dzisiaj już w ogóle czuję się jak przejechana walcem...
Tak, to potwierdzenie że mamy sesję. Jeszcze nigdy, w ŻADNEJ sesji nie byłam zdrowa( jestem na 5 roku :cool🙂.
Nie wierzę, nie zaliczyłam anatomii a napisałam WSZYSTKO. Chyba zwariuję. Same przekleństwa mi się na usta cisną. No ja cież pierdzielę no. 👿 👿 👿 👿

edit. aż się popłakałam, no bo co to ma być. Ja mam poprawiać cały semestr, płacić za to, bo jej się nie chce czytać odpowiedzi/zachciało jej się kogoś uwalić i przypadkiem padło na mnie? To jest chore.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2014 16:14
Horsiaa, ja tam samo. Katar, kaszel, BOLI GŁOWA, a jutro egzamin ze statystyki matematycznej =(
Czy jest tu ktoś kto dobrze ogarnia mikrobiologię?
flygirl może Ty ? 😉

Mam straszny problem z ogarnięciem i poukładaniem sobie w głowie systematyki.
Co jest Ascomycota, co jest Deuteromycota a co Zygomycota HELP!  👀
Ascomycota (workowce) - w wyniku procesu bezpłciowego wytwarzają zarodniki zwane konidiami, a płciowego - askosporami (drożdże, trufle, zielone pleśnie)
Deuteromycota (grzyby konidialne) - rozmmnażanie bezpłciowe, wytwarzają konidie
Zygomycota (sprzężniaki) - wytwarzają zarodniki przetrwalnikowe zwane zygosporami

Tylko tyle miałam na wykładach.
Hmm to chyba mi to nie pomoże. Potrzebuje wiedzieć jakie rodzaje się gdzie kwalifikują do czego jest np. Penicillium, Aspergillus, Fusarium itp.
A to takich szczegółów to ja nie mam. Mam jeszcze tylko tyle, że Penicillium jest używane do produkcji penicyliny, a Aspergillius do produkcji kwasu cytrynowego i enzymów.
Bo ja mam nadgorliwego prowadzącego, co najmniej jakbym mikrobiologię studiowała.  😵
Dobra, ale już powoli dzięki moim śladowym ilościom notatek zaczynam rozumieć.
zerówka z historii zaliczona, także jeszcze tylko egzamin z filozofii i historii powszechnej najnowszej  😵  😵
Mam już wpis z ostatniego egzaminu z tłumaczeń prawniczych. Napisałam najlepiej z grupy  😎 5.0. To już jest koniec...
4 z językoznawstwa! Jeszcze tylko fonetyka angielska i wsio 😀
Nie dość, że ta anatomia to jeszcze mnie plan na następny semestr dobił. 😵 Istna masakra.
robakt   Liczy się jutro.
30 stycznia 2014 19:25
Ja jeszcze mam na dzisiaj troszkę do poczytania, kompletnie nie wiem czego się jutro spodziewać na egzaminie, jutro mam na 13, więc rano jeszcze godzinkę poczytam, mam nadzieję, że to będzie dobry dzień 😉
flygirl, o a skąd znasz swój plan już? Aż z nadzieją weszłam swój zobaczyć a tu nie ma nic 🙁
Na wirtualnym dziekanacie się pojawił. I mam nadzieję, że się chociaż trochę zmieni. W środę tylko wf, a w piątek do 20 z 5-godzinnym okienkem? Nieee....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się