Sesja/Studia i t d ;)

robakt   Liczy się jutro.
01 września 2015 18:07
W poniedziałek mam egzamin, w czwartek zaliczenie, a dopiero dzisiaj zaczęłam cokolwiek "czytać". Do tego czuję się dzisiaj okropnie źle, więc nie jest to nie produktywnego...
U nas poprawki ustne z genetyki 7 wrzesnia, ktorych nikt nie zdaje (niedawno zdalo 6 osob na 30 poprawiajacych haha) 😀 takze sie nastawiam na komisyjny (ten akurat zdaja wszyscy, bo nie ma profesorka w komisji). Na poprawce trzepie z kazdego tematu
chirurgia naczyń, diagn. obrazowa, endokrynologia, geriatria, hematologia, kardiochirurgia, laryngologia, neurologia, otolaryngologia dziecieca
pediatria, propedeutyka onkologii i hematoonkologii, transplantologia

Moje przedmioty na ten semestr. Brzmi to już... lekarsko 😁
sami lekarze i weterynarze tutaj 👀 proszę, baaaardzo proszę o kciuki jutro o 10 🙇
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 września 2015 20:15
Wybiera się ktoś na I rok na elektroradiologię na ŚUM?
W ogóle jak tam pirszoroczni? Ja się mega boję, nie wiem kiedy powinnam być w Katowicach, nic nie wiem jak to wszystko będzie wyglądało, nie wiem co ze sobą zabrać ani czy muszę kupić jakieś zeszyty, książki? Czuję się jak nieporadny życiowo burak, dzikus ze wsi, który pierwszy raz na światłach staje i nie wie, co zrobić  😵
Facella nie kupuj zeszytów ani książek, ewentualnie jakiś notatnik na start. Generalnie z mojego doświadczenia wynika, że nie obchodzi wykładowców w czym piszesz i czy w ogóle piszesz, ale niektórzy mają fazy, że wymagają konkretnego zeszytu. A książki raczej powinni podać, każdy z osobna. Ja od pierwszego roku kupuję zawsze zeszyt A4 z tymi zakładkami kolorowymi i każdy kolor to inny przedmiot. Tylko raz na biochemię musiałam mieć mały zeszyt, całkiem osobny. Inna sprawa, że u mnie nikt nie jest zbyt wymagający i nawet połowy zeszytu nie zapisuję, no ale. 🤣
Ja się boję, czy (i jak :P) pogodzę dwa kierunki.  🙇
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 września 2015 22:30
Sisisa, a jakie? 🙂

Facella, jeden zeszyt daje radę. ja tam kupiłam tylko podręczniki do lektoratu, no ale ja jestem filologia, jakbym kupowała potrzebne książki, to musiałabym, nie wiem, obrabować bank  😁
Facella bedziesz mieszkała w akademiku? flygirl dobrze mówi, ja co prawda Politechnika ale do wszystkiego poza matematyką miałam jeden zeszyt. Nawet jeden kolor na dwa przedmioty, bo ja nie należę do tych co robią notatki 🙂 warto na początku poznać sie z kimś z roku wyżej i popytać z czego jakie książki sie przydają. Uczelniane biblioteki maja długi termin wypożyczania i wszystko co potrzebne sie w nich znajdzie 🙂
Co do przyjazdu do Katowic to ja akurat o tym nie myślałam, bo mam uczelnie w mieście w którym mieszkam, ale wiem, ze moi znajomi zjeżdżali sie kilka dni wcześniej, zeby na spokojnie sie rozpakować, poznać ewentualnych współlokatorów i ogarnąć dojazd do szkoły.
Rany boskie, UP to jest jakieś mistrzostwo. Zaczął się wrzesień, teoretycznie teraz zaczęły się poprawki itp., a ja do tej pory nie wiem, kiedy mam egzamin z praktyk. 😜 No bo przecież kogo to obchodzi, że jestem z drugiego końca Polski i jeszcze pracuję. 😎 W dodatku weszłam wyjątkowo na swoje konto na wirtualnym dziekanacie i się dowiedziałam, że mam nz z przedmiotu, który zaliczyłam na 4. 😵 Ja chcę już to skończyć.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 września 2015 22:36
Akademik. Wszelkie zeszyty i książki i tak bym kupiła na miejscu, nie będę tego wozić pociągiem 😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 września 2015 22:51
Zadzwon do kierowniczki i spytaj czy mozesz byc 30stego/29tego. No i przygotuj się na bliskie spotkania z dzikami 😁 (bo na Ligocie bedziesz?)
madmaddie, mechanika i budowa maszyn i inżynieria materiałowa.

aaga84, ha! U mnie podręczniki można wypożyczać na 3 dni.

Facella, po kilku tygodniach zorientujesz się jakie książki na prawdę są potrzebne, ja kupiłam w zeszłym roku tylko 3 podręczniki, jak już byłam na 100 % przekonana, że mi się przydadzą. Dużo książek można znaleźć na bibliotekach cyfrowych czy na Chomiku i kupować/wypożyczać nie trzeba 😀.
Ja jestem załamana swoim poziomem wiedzy anatomicznej i zaczynam panikować... Całe wakacje spędziłam pracując za granicą, naukę odłożyłam na bok, a egzamin w środę. Jestem w czarnej d...  😵 W zasadzie to chce mi się płakać.  🙁 Mam tylko 3 dni od powrotu do Polski, żeby chociaż nauczyć się zestawów z poprzednich grup...
Też się tutaj wbiję 😀 Mam mniej niż tydzień na napisanie 3 rozdziału a kompletnie nie umiem się do tego zmusić ;( Przez ostatni tydzień napisałam 26 stron a teraz jak mam napisać już finisz to stanęłam i nie wiem kompletnie jak ruszyć  🤔
Sisisa, tylko na 3 dni? U nas na pół roku można wypożyczać książki 😀
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 września 2015 08:04
Proszę trzymać kciuki dzisiaj od 15.45 ! :kwiatek:
xequus, będą! powodzenia! 🙂

Jakby u mnie były książki na 3 dni to nie zdałabym połowy egzaminów 😀 a tak wypożyczam wszystko na początku semestru i leży do sesji i czeka, wszyscy tak się rzucają na książki, że potem przed samymi egzaminami nic nie ma i trzeba jeździć i szukać po innych wydziałach.

xequus kciuki już czekają w pogotowiu!
xequus, będą kciuki!
W ogóle się nie czuję przygotowana na jutro. Nie mam już kasy na drugi warunek 😁
Awers, niby jest taka ogólnouczelniana biblioteka, z niej można wypożyczać na 3 miesiące. Ale te najbardziej rozchwytywane książki, typu matematyka (uczą się jej wszystkie kierunki) jest bardzo ciężko dostać. No i chyba nie można wejść tam tak po prostu, tylko najpierw trzeba zamówić książki i odebrać na drugi dzień.

Ja na szczęście wielu książek nie potrzebuję i wolę sobie kupić np. podręcznik do matmy za 15 zł na Allegro - za dwa dni to i pod dom mi go przyniosą :P, a później odsprzedać.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
03 września 2015 12:21
Trzymam za kampaniowcow.
Ja jestem po pierwszym egz w kampanii. Zdane na szczescie. Batalia zacznie sie od przyszlego piatku  😜
robakt   Liczy się jutro.
03 września 2015 12:30
JAK MI SIĘ NIE CHCEEEEEEEEEE!!!!!!!!!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 września 2015 12:40
nie Tobie jednej. ale siadam do tego. a potem będę opracowywać książkę. so much fun.
Przyłączam się do walczących we wrześniu!
Ja w poniedziałek staję do walki z enzymologią  💃

Rany, jak ja wam zazdzroszczę wiedzy o terminach poprawek i w ogóle wiedzy o wszystkim, co się dzieje u was na studiach... 😵
Proszę o kciuki od 9:30 :kwiatek:
flygirl to u Was taki bałagan, że nie znacie nawet terminów? U nas terminy na wrzesień podane były już przed sesją lipcową - harmonogram sesji był przygotowywany przez Starostę roku, przechodził przez Dziekanat, był zatwierdzany jeszcze przez Samorząd i publikowany. Nie wyobrażam sobie innej opcji, wszystko dopięte, żeby terminy się nie pokrywały itd
Proszę cię, ja nie wiem kiedy mam egzamin z praktyk, a wrzesień się już zaczął. 😀
olencja, xequus jak poszło? 👀

Ja wpadam się pochwalić - zaliczyłam rok 😅 ... i już nigdy więcej tylu poprawek 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się