Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

parę aromerowych kadrów 🙂





wątek zamknięty
Presja, była kiedyś taka reklama z fajnym hasłem 😉 "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego." 😉

Chciałaś pokazać wszystko a tym samym nie pokazałaś nic. Piszesz o płotku. A ja go dostrzegłam dopiero wówczas, gdy o nim przeczytałam. Zgubił się zupełnie w tym szerokim kadrze. Z drugiej strony mam wrażenie ciasnoty - góra ucięta w sposób niekonsekwentny. Skupiłaś się na płotku i zapomniałaś o reszcie, np. o tym szarym pasie w PD rogu. To rzeka? Droga? Jezioro? Zatoka? Ja nie wiem ale wiem, że mi przeszkadza. Odciąga wzrok i powoduje, że się zastanawiam co to może być.
Dodatkowo zbyt dominuje w kadrze żółć. Nawet niebo wydaje się zażółcone. Kilka chwil w programie do obróbki i jest dość poprawnie 🙂

http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/fotografia_krajobrazowa/
http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/kadrowanie_narzedzia/
I tu ciekawostka:
http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/filtr_polaryzacyjny/
Można kupić filtr polaryzacyjny który da się używać z cyfrowym kompaktem 🙂
http://www.cokin.com/ico15-B.html
wątek zamknięty
Irlandia

Co myślicie?

Ja od kilku lat uważam, że tam jest pięknie  😉
wątek zamknięty
abre - dzięki za opinię , trochę ją zdementuję ponieważ fotografuję również , i uważam że każdy ma swój punkt widzenia świata , uważam że zdjęcie ma klimat i pokazuje beztroski widok  może trochę mamy inne kryteria oceny ?😉

Moona nie bądź cyniczna, pytałam o zdjęcie a nie o kraj.

Anna - osobiście gdybym miała wybierać najlepsze jest 1 zdjęcie , przeszkadza mi tylko palcat za uchem konia.
2 i 3 zdjęcie są mało ostre.
4 z kolei przedstawia jakieś emocje tego konia ale też przeszkadza mi trochę ten człowiek 🙂
wątek zamknięty
presja,
jak mozna zdementowac opinie?  😲

albo nie znaszc znaczenia wyrazow ktorych uzywasz albo twierdzisz (w tak czy inaczej blednej formie jezykowej) ze abre ploty rozsiewa. sklaniam sie ku pierwszej wersji plus jeszcze od siebie- troche POKORY...
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 lutego 2009 22:25
może trochę mamy inne kryteria oceny ?😉


Zapewne tak. Abre ocenia zdjęcie od strony technicznej, a Ty patrzysz na nie poprzez pryzmat emocji i wspomnień, które się z danym miejscem wiążą. Ot, cała zagadka.
wątek zamknięty
zen nie szukaj dziury w całym  😉 miałam na myśli coś w stylu że szanuję jej opinię chodź mam odmienną chyba mogę mieć swoje zdanie a przy okazji poznać zdanie innych ... naprawdę przesadzasz czasem.

I w żadnym wypadku nie pisałam tego jako formy ataku , więc nie karz mi szukać w sobie pokory , abre napisała coś , cieszę się bo szanuję jej zdanie , a dodatkowo dała parę przydatnych linków w których jest kilka fajnych informacji.

Strzyga - pewnie coś w tym jest  😉

wątek zamknięty
przesadzac bede jak sie wiosna zacznie, teraz mam grunt zamarzniety.

to sie najpierw zastanow co masz na mysli a potem pisz 😉 bo inaczej to tylko wychodza bzdury.
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
23 lutego 2009 16:26
no nie ma jak konstruktywna wymiana zdań ...

co do fotek , przychylam się do opinii Strzygi ...
każdy ma te swoje ulubione w których coś przykuwa naszą uwagę i zapada w pamięć , ale nie każdemu właśnie , to nasze ulubione zdjęcie , przypadnie do gustu ...

proponuję inny temat , a mianowicie wpływ ustawień manualnych na kolorystykę , zdjęcia w zimie ...

czy bawicie się w ustawienia balansu bieli , oświetlenie , czy strzelacie jak popadnie , poprawiając dopiero gotowe zdjęcie w programie graficznym ? na co zwracać uwagę , czego się wystrzegać , stosować większe przysłony , czy szybsze migawki? jak uniknąć przepaleń , i jak uzyskać ten jedyny właśnie , kolor śniegu ???


wątek zamknięty
Pursat   Абсолют чистой крови
23 lutego 2009 16:34
Anaa - na drugim prześwietlone odmiany konia, ta biel aż daje po oczach. Trochę za dużo góry - uciąć klatkę piersiową jeźdźca. Na trzecim - nietrafiona ostrość, nie wiem czy to zamierzone czy tak wyszło, ale ostrzyć powinnaś na konia, ewentualnie sfotografować całego jeźdźca.

Ale to tylko takie moje małe, skromne zdanie.
wątek zamknięty
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
23 lutego 2009 17:09
m.indira ja mam balans na sniegu zawsze auto, nie bawie sie nim, bo co kon zmieni 'polozenie' to zmienia sie kolorystyka... im ostrzejsze swiatlo tym przeslona w gore, ja zawsze przepalam snieg bo strzelam na 2,8 😁 chyba ze mi sie przypomni, a jest ostre slonce to lece w gore przeslona...
najlepiej wychodza siwe konie na sniegu, tak jak u ciebie kucyk 😉 bo kare to czarne plamy jak nie ma sloneczka...

to moje zimowe:
brudaski




i wariaty [pogode mialysmy straszna, szaro buro, do tego zaczelo sypac 🙁 ]




i oczeta - uwielbiam robic zdjecia oczu w sniegu 😜


wątek zamknięty
jessy, jaki masz obiektyw?

ja balans bieli czasem ustawiam na auto i w razie czego jesli mam RAWy to w PSie podciagam
a czasem kombinuje sama i ustawiam juz w puszce mniej wiecej..
wątek zamknięty
Pursat - w drugim rzeczywiscie nieco przepalone, ale odmiana była w pełnym słońcu. Jakby było z RAWu to mogłabym pokombinować, ale niestety.
Na trzecim rzeczywiście byłoby lepiej jakby ostrość była na konia, ale jakoś podoba mi się ta fotka 😉

Jessy - ostatnie świetne. Obiektyw do makro?
wątek zamknięty
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
23 lutego 2009 19:24
O własnie... co do obiektywow Macro.. to co myslicie...

Tamaron 90, czy moze Canon 100 ... który lepszy?
wątek zamknięty
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
23 lutego 2009 20:02
magda, Anaa - sigma 70-200 2,8 macro 😉
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
23 lutego 2009 20:09
Co powiecie?






wątek zamknięty
A to jedno z najbardziej udanych moich zdjęć. Kochany Panasonic 🙂
wątek zamknięty
Presja - człowiek na 4 czy na 5?

Jessy - thx 🙂
wątek zamknięty
wistra, podoba mi sie! kompakt panasonic?

jessy, mam ten sam obiektyw 🙂
wątek zamknięty
magda, tak.
Panasonic Lumix DMC FZ18

A tu inne:






wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
25 lutego 2009 08:13
Jessy- odbicie w oku super 🙂
wątek zamknięty
ludki powiedzcie mi dla czego w "file information"
czyli po umieszczeniu zdjecia na kompie i próbie odczytania informacji o nim nie ma tam info o ISO ?
wątek zamknięty
Zeszłotygodniowe  😍

wątek zamknięty
mam pytanko ale nie wie wiem gdzie je zadać...
mam zdjęcie konia i w PS-ie chcę przerobić go w inny "komplet", jak przekolorować owijki, ale tak żeby było widać rzepy logo itp a nie żeby było poprostu zakolorowane
mam nadzieje że zrozumiale się wyraziłam
:kwiatek:
wątek zamknięty
Np. zaznaczasz obszar lassem i wciskasz ctrl + U a potem się bawisz.
wątek zamknięty
No to teraz ja.. Z dzisiejszego spacerku..
Wszelkie uwagi mile widziane 🙂



wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
27 lutego 2009 22:30
Querido bardzo mi się podoba ostatnie 😉 dałabym trochę miejsca tylko z prawej, ale delikatnie. bardzo fajne 😉 BTW jaka to rasa? alaskan?
wątek zamknięty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
27 lutego 2009 22:41
Ja się bardzo słabo znam, ale pozwolę sobie na wypowiedź  😎

W jedynce nie wiem czego mi brakuje... Może pies lepiej wyglądałby gdyby wykadrować go na prawą stronę foty, poza tym przeszkadzają szczegóły- np. patyk. Ale ogólne wrażenie dobre  🙂

Dwójka ma w prawym górnym rogu jakąś wystającą wieżę, która mnie wkurza, kadr podniosłabym nieco w górę. Bardzo fajne zdjęcie  👍

Trójka chyba najfajniejsza, ale mogłaś zostawić więcej miejsca u góry i z prawej strony, czyli psa przesunąć nieco w dół i pokazać więcej obrazu w kierunku którego pies się patrzy. Zdjęcie poziome by się przydało  😉

Ogólnie wydaje mi się, że te zdjęcia byłyby lepsze w kolorach. Ale to tak totalnie amatorsko, co się komu podoba. Moja opinia  💃
wątek zamknięty
Querido BTW jaka to rasa? alaskan?


To znajda mojej przyjaciółki.. Prawdopodobnie jakiś mix alaskana ale dokładnie nie wiadomo..
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
28 lutego 2009 11:15
Śliczny, taki włochaty 😁 Masz więcej? żeby nie było OT 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.