M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

emptyline   Big Milk Straciatella
24 października 2014 10:01
fin, z przestawianiem kibla jest największy problem - nie moze być zbyt daleko od pionu.
fin, Gratuluję zakupu. Trójmiasto to super miejsce do mieszkania :-)
Faktycznie z Wc może się zdarzyć, iż nie będziesz mogła za daleko przesunąć, ale ja w swoim starym mieszkaniu miałam toaletę na przeciw wejścia i można się przyzwyczaić :-)
Powodzenia w urządzaniu!

My mieszkamy na "nowym" już od sierpnia i ciągle nie ma odpowiedniego czasu, aby zrobić fotki. Dużo rzeczy jeszcze nie rozpakowanych, ciągle bałagan, brakuje dodatków, docelowych mebli. Chwalę się tym co już zrobiliśmy :-) Jeszcze sporo przed nami, ale jestem pozytywnie nastawiana, bo mieszka się świetnie.

Oto moja przemiana :-)

Łazienka
przed:


po:




Kuchnia
przed:


po:


przed:


po:




Salon
przed:


po:


Piętro Korytarz
przed:


po:


Łazienka
przed:


po:



Sypialnia dzieci
przed:


po:








martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 października 2014 10:57
Wild Horses - CUDOWNE MIESZKANIE!  😍
Wild Horses, piękna ta łazienka! I super tapeta w pasy.

Skoro Trójmiasto na tapecie, to napiszę i ja, że w poniedziałek stanę się właścicielką mieszkania w Gdańsku 😁 Na wynajem kupione, więc poza większym przypływem gotówki nic się w moim życiu nie zmienia, a trochę szkoda 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
24 października 2014 11:02
Wild Horses, pięknie. Super łazienka i ta cegła w salonie  😍
Dzionka, no proszę, a szukałaś w Wawce. Gratulacje 💃
ash, no właśnie okazało się, że nad morzem zdecydowanie bardziej opłaca się inwestować 🙂 Dzięki!
Dzionka, Wow brawo! Macie kogoś do pomocy w Trójmieście co pomoże wynająć, doglądać itp.? Jaka dzielnica Gdańska?

Pasy u dzieci są namalowane :-)

Dzięki dziewczyny. Wiem, że nasz dom nie będzie tak idealny jak nowiutkie mieszkanie od dewelopera. Stary "klocek" remontujemy, więc ściany nie są idealnie proste co zemściło się już na nas w kilku miejscach. Posiadanie jednak domku z ogródkiem w mieście to jest spełnienie moich marzeń.
Heh jak dla mnie te łazienki co wstawiła TamTam i Murmel nie są w stylu meksykańskim tylko jakieś pomieszane późne rokokoko 😉
Te płytki ze zdjęcia Nerechty są chyba na kolorymeksyku, tylko cena była powalająca. Ale jak tylko na dekor to może nie powali 😉 Super są 🙂

Wild Horses super wnętrze, bardzo mi się podoba, zwłaszcza łazienki, salon i pokój dzieci! Jak jest uszczelniona część prysznicowa, że woda się nie wylewa na podłogę łazienki? Chciałaś dwa pisuary, zamiast choć jednego bidetu? 😉

Wild Horses, tworzysz świetne miejsce! Bardzo ładne wnętrza.

pokemon, ta pierwsza propozycja projektanta w moim odczuciu była całkiem do przyjęcia (mam na myśli płytki). Szukałabym rozwiązania w takim kierunku.
gwash,  Prysznic jest z odpływem liniowy, kafle są położone po lekkim spadzie w kierunku odpływu, dobre drzwi. Nic nie przecieka.
Sprawa moich pisuarów była już tu omawiana :-) 3 facetów w domu, więc się przydadzą. Mi zupełnie nie przeszkadzają a nawet wiem jak je mogę wykorzystywać. Wlewanie wody z wiadra jest bardzo wygodne  😁
A młodzi sikają z tego podestu i trafiają 😀 ? W jakim są wieku? 😉
Chętnie bym moim panom założyła pisuar :/
Starszy 4 lata korzysta na przemian z toaletą, trafia :-) Młodszy dopiero ma 2.5 roku, wiec jeszcze nie
Wild Horses, wspaniale komponują się cegły - uwielbiam taki wystrój 😜 Świetny pomysł za podział pokoju dla dzieci na cześć do spania i cześć do zabawy.

Co masz na podłodze w pierwszej łazience? Drewno? Czy jakieś płytki imitujące?
Jeszcze raz dziękuję. Jeszcze dobór dodatków, stolików, krzeseł mnie czeka, ale będzie kaska to się będę rozglądać.
W obu łazienkach mam kafle imitujące drewno. Wiele osób się nabrało :-)
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 października 2014 12:45
Wild Horses, przepięknie. Sami projektowaliście?
Tak, sami. Pewnie projektant mógłby bardziej poszaleć, ale i tak jestem zadowolona. reszta przyjdzie z czasem :-)
Ah, kuchnię rozrysowywał oczywiście stolarz, ale ogólny układ mieliśmy w głowach.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
24 października 2014 12:55
Wild Horses, przepięknie!!!!!!!!!! nic więcej aż nie umiem powiedzieć po proatu przepięknie!
wild horses bardzo ladnie, szczegolnie ze sami projektowaliscie.

mozesz powiedzec co macie na podlogach w czesci dziennej i pokojach? deski? lakierowane czy woskowane?
Ojej, nie myślałam, że się aż tak spodoba

ekwan, mamy deskę dębową firmy Walczak (polecam bardzo) na całym piętrze, łącznie z kuchnią. Wybraliśmy takie co są barwione u producenta, pokryte olejowoskiem
U góry w sypialniach mamy deski sosna/świerk z odzysku tzn z tego domu. ściągaliśmy z dołu i z góry i układaliśmy jeszcze raz. Roboty było bardzo dużo, bo każda deska była inna, część zniszczona przy ściąganiu, inne długości, grubości, no kosmos. Ekipa cyklinowała 3 dni. Równo nie jest, ale nie mieliśmy serca wyrzucić ok 60m2 dobrej deski.
Wild Horses, niedawno była właśnie rozmowa o tym co układać w łazience i ktoś wspominał o kaflach imitujących drewno. Jak się sprawdzają? Wyglądają super 😀 I jeszcze dopytam się o cegły - jak robiliście takie ściany? To jakieś z rozbiórki, czy coś "udającego" stare cegły?

Sypialnię też macie w podobnym stylu? 😀
Kupiliśmy starą cegłę z rozbiórki i budowaliśmy tak jak ściany. Na Olx znalazłam. U nas w części gdzie jest jadalnia nie było połowy ściany, więc i tak trzeba by coś tam postawić. Sporo jest firm, które teraz takie cegły tną i kładą jak kafle. Do mieszkania chyba lepsze, bo mniej miejsca zajmuje.

Sypialnią jeszcze nie ma się co chwalić. Na razie łóżko i szafa.
O mamuniu, lubię tu wpadać i podziwiać, ale dom Wild Horses miażdży  😜
Totalnie moje klimaty! Pod siebie zmieniłabym dosłownie kilka szczegółów! Super, zazdroszczę ogromnie 😉
Ale deska sosnowa to wyzwanie, moja rodzina ma w domku letniskowym sosnę, moje psy się kilka razy po niej przebiegły i zostały widoczne w świetle dziennym ślady :/ Po dłuższym użytkowaniu byłby dramat, chyba że są jakieś specjalne sposoby konserwacji. Generalnie śliczne, ale i bardzo miękkie drewno 😉
Wild Horses, mieszkanie będzie w centrum gdańska, nad brzegiem Motławy 🙂 Fajne jest to, że jak nie będzie wynajmowane, to sami będziemy tam mogli jeździć na wakacje 😍 Mamy człowieka na miejscu, który się będzie wszystkim zajmował, z Warszawy nie sposób by to było ogarnąć.
Dzionka, ale super! 😀 A jaka jest grupa docelowa? Rodzina z dziećmi? Bo studenci to pewnie celują w Przymorze, Zaspę i bloki w okolicy uczelni. Ono jest nad Motławą w tej części całkiem turystycznej, czy gdzieś dalej?

P.S. Nie odpisałaś mi na PW 😡 😉
fin, ojej, nie dostałam PW, a właśnie pędzę na lotnisko! Wyślij jeszcze raz, odpiszę jak będzie wifi gdzieś. Grupa docelowa to ludzie wynajmujący na doby 🙂 Jedna agencja ogarnia kilkadziesiąt mieszkań chyba i się wszystkim zajmuje. Znajomi moich rodziców i moja rodzina już mają tam mieszkania, zaufani ludzie. Tak więc będę cię odwiedzać w wakacje 😉
Dzionka, to ja już wiem, gdzie spędzam wakacje 😉. Uwielbiam Gdańsk! Daj potem znać jak już będziecie mieli gotową ofertę.
Wild Horses Ale bomba! Nie podobaja mi sie zazwyczaj nowoczesne kuchnie, ale ta wyglada super! Uwielbiam tez zyrandol w jadalni (co to??). A lazienki moglabym skopiowac i wkleic do siebie  😍 W domu moich rodzicow byly kafle imitujace drewno w przedpokoju i swietnie sie sprawdzaja!
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
24 października 2014 17:27
Wild Horses piękne mieszkanie! Bardzo w moim guście! Cegły rewelacja. Zabezpieczałas je jakos, czy jest to poprostu surowizna? Swoją drogą, tez mam ściane z cegieł, ale niestety gdzies po drodze została pomalowana. Najchętniej przywrócilabym jej pierwotny wygląd, ale szczerze nie wiem jak do tego sie zabrac.
Po raz kolejny przekonuję się, ze niekoniecznie prawda, że "nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba". Bo co ładne (dom Wild Horses - gratulacje!) i jakieś z sensem - jednak wzbudza powszechny aplauz, a co... no... "piękne inaczej" (drugi projekt łazienki pokemon  :icon_rolleyes🙂 - to jednak NIE  😀
Pandurska, żyrandol to ten: http://allegro.pl/zyrandol-lampa-cosmo-3pl-chrom-oswietlenie-i4681196432.html
kupowaliśmy w Leroy Merlin na promocji oczywiście. Chyba w Leroy miał inna nazwę.

cranberry, ściany z cegły będą jeszcze impregnowane. Część naszych cegieł była wilgotna gdy je kładliśmy i jeszcze nie są suche do końca. Będziemy impregnować za jakiś czas.

My poszliśmy w kolory stonowane, bo takie lubimy i mniej się opatrzą. Myślę, że takie krzykliwe, kolorowe wnętrza, jak np. łazienka pokemon też się mogą podobać, ale mniejszej grupie osób. Ja taką łazienkę to widzę w jakiejś restauracji itp. Niekoniecznie chciałabym mieć taką  w domu. Jednak zmiana kafli to nie to samo co przemalowanie ścian. Nie często zmienia się wystrój łazienki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się