M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

dodofon, idealna łazienka na dole 😉 Lustro świetne, ale ja bym pewnie celowała w większą powierzchnię. Prysznic idealny! I popieram, pokaż nam proszę więcej ogrodu 🙂
Dodofon, dolna łazienka mega 😜
Ogród mega zaniedbany teraz. Trawa po pas... Dużo Kwiatow. Wyglada to jak wiejski ogród. Malwy, lawenda, konwalie, astry, i wiele wiele innych.
Tajemniczy ogród. 🙂
Pokaż zdjęcia Dodofon
dziolchy gdzie kupie przezroczysta, niegruba plekse (najlepiej na wymiar albo zeby dawala sie latwo uciac)? W transporcie powybijaly mi sie wszystkie szyby w ulubionych ramach...
Szukalam kiedys w Leroy'ach i Castoramach, ale nie znalazlam. W Mrowce mieli ale bardzo grube. Hilfe 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
06 lipca 2015 13:37
nerechta, w sklepie...modelarskim. 🙂 O ile nie ma mieć 3mx2m 🙂
abre   tulibudibu
06 lipca 2015 13:44
Dodofon, mnie też się dom bardzo podoba 🙂 I przyłączam się do prośby o pokazanie ogrodu.

nerechta, bywają w marketach typu Castorama.
Dodofon pięknie 🙂 strasznie poręcz ze schodów mi się podoba 🙂 a drzwi jakiej firmy? piękne, proste klasyczne - ponadczasowe 🙂
emptyline to mnie zaskoczylas! 😀 Sprobuje, dzieki! 🙂
Dodofon pięknie 🙂 strasznie poręcz ze schodów mi się podoba 🙂 a drzwi jakiej firmy? piękne, proste klasyczne - ponadczasowe 🙂


stolarz "Pan Staszek" ;-)) jest wykonawcą schodów, tralek oraz innych mebli

drzwi - musze sprawdzić - robione na zamówienie - pełne drewno
Sluchajcie, czy dzialka budowlana o wielkosci 770mkw jest sensowna pod wzgledem wielkosci i mozna na niej postawic jakas chalupke i miec kawalek ogrodka? Totalnie nie mam myslenia abstrakcyjnego w tym zakresie, a jezeliby sie nam powiodlo, to budowalibysmy sie w moim wymarzonym miejscu  😜
Pandurska, to spore wyzwanie, jeśli chodzi o dom wolno stojący. Dużo zależy od kształtu i traktów komunikacyjnych. Oraz miejsca na przyłącza (to nie tylko kabel/rura ale i odległość od nich).
Na działce 27 na 30 da radę coś postawić. Rzut minimalnego sensownego domu całorocznego to jakieś 8x10m.
Chyba najlepiej, jakbyś uzyskała miejscowe warunki zabudowy/plan zagospodarowania przestrzennego.
Muszą być jakieś wytyczne co do odległości od granicy (wszystkich granic działki), odległości od  przebiegu przyłączy.
W PL obowiązuje np. konieczna droga przeciwpożarowa, co sprawie, że na działce 13 m szerokiej da się postawić tylko pół wąskiego bliźniaka.
bez przesady, nie takie spore, my mamy 600 m2, dom nam się spokojnie zmieścił  i ogródek też jest  😉
podziwiam za logistykę przedsięwzięcia! My mamy 28arów pod budowę i nie możemy się zmieścić

budowy na 6 czy 7 arach w ogóle sobie nie mogę wyobrazić
ja mam 996m2 i na niej dwa domy o powierzchni zabudowy po ok 50 m2, dwa garaże , podjazd,  kilka krzewów, trzy jabłonki, parę iglaków i jeszcze kupę trawnika do koszenia.
marysia550, wbrew pozorom łatwiej jest zmieścić proporcjonalnie więcej na większej działce niż mniej na mniejszej.
Jak pisałam - dużo zależy od kształtu, strony dojazdu itd. I od lokalnego prawa budowlanego.
Na działce kiszce - jest kicha. Pojemne są działki w kwadracie. Czysta matematyka. A są też takie działki, że niby ustawne, a tu gdzieś leci kabel, gdzieś linia energetyczna, gdzieś jest wejście do kanalizacji - i nie da się zbudować NIC.
Jeszcze pytanie o sąsiedztwo. Bo np. zachowasz stosowną odległość od granicy, a nie będzie się dało zbudować domu z kominem.
Jak się domyślam, działka Pandurskiej nie leży w szczerym polu.
Halo- media mozna zawsze przeniesc. Ale z działką w kwadracie masz calkowita racje.
Gillian   four letter word
07 lipca 2015 00:13
Dobry architekt poradzi sobie z każdą działką i znajdzie taki dom, żeby się zmieścił 🙂
Tak, np. połówkę bliźniaka. A ludzie mieszkają nawet w wieżach kościelnych - skoro lubią. W igloo też. I w jurtach.
marysia550, linii energetycznej nie przeniesiesz. Kanalizacji miejskiej raczej też nie.
Sluchajcie, czy dzialka budowlana o wielkosci 770mkw jest sensowna pod wzgledem wielkosci i mozna na niej postawic jakas chalupke i miec kawalek ogrodka? Totalnie nie mam myslenia abstrakcyjnego w tym zakresie, a jezeliby sie nam powiodlo, to budowalibysmy sie w moim wymarzonym miejscu  😜


Jak na Polskie standardy w mieście to bardzo duża działka.
Średnio w Poznaniu ludzie kupują na dom wolnostojący 400-500 m kw. To działka, że postawisz dom na środku i obejdziesz wokół + mały ogródek.
Ale tak jak dziewczyny piszą - zależy jaki kształt ma działka i czy nie ma ukrytych wad - typu wodociąg w ziemi, jakaś linia energetyczna, gaz itd.

Jakie wymiary ma działka o której myślisz?

Dodofon DOkladnie 776mkw, wad ukrytych nie ma, bo mieszkam od 6 lat naprzeciwko niej i od sasiadow wiemy doslownie wszystko. Jest to ostatnia dzialka na naszym osiedlu. Wlasciciele po prostu zdecydowali sie ja nagle sprzedac. Dzialka jest (prawie) w kwadracie w pelni uzbrojona. O cenie nie wspominam, bo sie zapozyczymy chwilowo na amen, ale jest totalnie warto!

Chcielibysmy postawic chalupke 120-130mkw. Najpewniej z gotowych modulow, bo juz sie w takich orientowalismy.

Dziekuje za rady odnosnie polozenia przylaczy itd. Czyli dobrze byloby sie skonsultowac z architektem na przyklad, ktory nam powie, co sie da, a co sie nie da? Akurat mamy b. dobra zajoma-architekt i moglaby w sumie nam sluzyc rada.



Gillian   four letter word
07 lipca 2015 09:23
Zawsze warto się skonsultować.
Dodofon DOkladnie 776mkw, wad ukrytych nie ma, bo mieszkam od 6 lat naprzeciwko niej i od sasiadow wiemy doslownie wszystko. Jest to ostatnia dzialka na naszym osiedlu. Wlasciciele po prostu zdecydowali sie ja nagle sprzedac. Dzialka jest (prawie) w kwadracie w pelni uzbrojona. O cenie nie wspominam, bo sie zapozyczymy chwilowo na amen, ale jest totalnie warto!

Chcielibysmy postawic chalupke 120-130mkw. Najpewniej z gotowych modulow, bo juz sie w takich orientowalismy.

Dziekuje za rady odnosnie polozenia przylaczy itd. Czyli dobrze byloby sie skonsultowac z architektem na przyklad, ktory nam powie, co sie da, a co sie nie da? Akurat mamy b. dobra zajoma-architekt i moglaby w sumie nam sluzyc rada.


i wziąć mapkę z geodezji - żeby zobaczyć gdzie idzie wodociąg itd



Dodofon Ha! Nawet nie musielismy brac mapki z geodezji, bo wystarczyla mapka od sasiada obok- tam byly rozrysowane wszystkie okoliczne dzialki lacznie z podlaczeniami.

Wyglada to obiecujaco! Idziemy w tym tyg. na spotkanie z wlascicielami i zobaczymy. Jakby co, to w nastepny weekend sciagne kolezanke architekt i jesli da zielone swiatlo, to zalatwiamy maly kredyt i kupujemy  😀 😀 💃
Pandurska Trzymam kciuki 🙂

A ja wpadłam pochwalić się, że dzisiaj wstawili nam okna i drzwi  💃 Dom zaczyna wyglądać jak dom i coraz bliżej celu ostatecznego.  💘
Nieśmiało dołączam do wątku.
Swojego miejsca na ziemii nie szukalam, samo się znalazło.
Teraz zaczynam nierówna walkę z bankami o kredyt.
Wstępne rozmowy wyglądają obiecująco.
Powodzenia oby u ciebie było łatwiej niż u mnie


Podpisane papiery, próbujemy przyspieszać jak się da decyzję żeby zmieścić się w terminie. Potem to zostanie nam tylko alior bank a wolałabym nie...
Dobry architekt poradzi sobie z każdą działką i znajdzie taki dom, żeby się zmieścił 🙂


Dobremu architektowi to może sie nawet uda coś samemu zaprojektować  🤣.

Pandurska to trzymam kciuki. Na  ponad 700 m działki to sie nawet wiele da zrobić  😉.

Jakiś czas temu doczekałam się prawie skończonej kuchni. Wreszcie wysuwny kosz na śmieci odciążył mój kręgosłup.



[quote author=demon link=topic=7003.msg2388486#msg2388486 date=1436305158]
[quote author=Gillian link=topic=7003.msg2387967#msg2387967 date=1436224431]
Dobry architekt poradzi sobie z każdą działką i znajdzie taki dom, żeby się zmieścił 🙂
ale z odciskami paluchów walczysz 🙂

ale ze śladem paluchów walczysz
demon Wow! Jaaaakie okno 🙂 Świetne!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się