M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Mundialowa piękna ta wężownica! Zazdoszczę, też na nią poluję 😜 A co do kończącego się miejsca, to ja sobie z tym radzę wieszając pod sufitem  😁
O, na przykład tak 🙂


Smartini co to jest to między blatem a szafkami kuchennymi na ścianie? Tapeta? Rewelacyjnie wygląda!
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 stycznia 2018 10:20
Libella, tak, tapeta z White Fox, impregnowana 🙂 w łazience i w sypialni na zagłówku też mam od nich tapetę, jak ktoś szuka alternatywy dla płytek to polecam 😀
Libella, też kupiłam takie sznury do podwieszenia kwiatków 😀 piona!

Btw mój Niemąż zrobił nam wczoraj ławę. Dębową. Za podobną w sklepie zapłacilibyśmy z 1600 zł. Bo tyle kosztują ławy z naturalnego drewna. Nasz koszt - ok 250 zł.
Tadam:




Scottie   Cicha obserwatorka
24 stycznia 2018 11:53
Czy ja dobrze widzę, że nawet królik ma swoje łóżeczko?  😜 😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 stycznia 2018 11:54
Libella, ale ładny kącik 😀 takie wiszące też planuję w przyszłości!
Meise, super wyszło, ale dywan jest czadowy!
Czy ja dobrze widzę, że nawet królik ma swoją łóżeczko?


Tak :P  😁



smartini z Komfortu bodajże! Właśnie gadałam z mundialową na spacerze i mówiła, że poluje na taki dywan jak Ty masz z IKEI 😀 Ja bardzo polecam udać się teraz do Komfortu, mają fantastyczne wzory  😍 aż bym sama dywan wymieniła  👀
Libella, wow! Extra to wygląda! Co prawda nie mam pomysłu, gdzie u siebie mogłabym tak powiesić kwiaty, ale pomysł super!

Meise, jak będziemy wymieniać naszą niestabilną ławę, to uderzę do Twego Niemęża! 😁

Dodam jeszcze, choć to OT, że króliki Meise są całe przeczadowe! 😍 A to, jak śpią w swoim łóżeczku, jest widokiem absolutnie obłędnym!
Scottie   Cicha obserwatorka
24 stycznia 2018 12:18
Meise, o matko, sama słodycz! 😍 Chyba nie znam żadnego zwierzęcia, które wybrałoby takie łóżeczko zamiast dywanu obok 😉
Hahahaha, dziekuję kochane  :kwiatek: 😀 :kwiatek:

No ja kupowałam to łóżeczko z myślą "wywalam właśnie 50 zeta", a tu taka niespodzianka 😀 kochają je miłością szczerą i obsiadują non stop 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 stycznia 2018 12:56
smartini  😍 te tapety! Ale chyba bardzo drogo wychodzi obklejenie całej ściany, co? Siedzę właśnie na ich stronie i umieram, chcę wszystko  🙇
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 stycznia 2018 12:59
smarcik, zależy od tego jaką tapetę bierzesz (zwykłą, łazienkową czy prysznicową) no i jaką masz ścianę. Ja w łazience mam łazienkową (ok. 300zł/m2), w kuchni pas tej samej tylko mniejszy, w sypialni na zagłówku z OSB zwykłą. Jak policzyłam ile by mnie kosztowały płytki w łazience (nie najtańsze bo z takich nic mi się kompletnie nie podobało) + zaprawy + robocizna (bo sama płytek bym nie kładła a tapety położyliśmy i impregnowaliśmy sami) to mi wyszły zbliżone koszty. A wolałam wyjątkowo podobającą mi się tapetę niż nijakie płytki :P
Jest natomiast ten luksus, że drukują specjalnie pod Twój wymiar, nie kupujesz w rolkach, nie masz kilometrów odpadów, bo trzeba spasować wzór. Dodatkowo obsługa jest świetna, mi w przypadku kuchni sypialni robili wizualizacje wielkości wzoru (jak będzie wyglądał duży a jak mały na takim a nie innym formacie). Świetna sprawa, warta rozważenia wg mnie 😉
aaa, kroliki rzadza!  😜 Meise kanapa to Ikea?

smartini jakie to kolory i firma? Ile Ci zeszlo na jaki metraz? Ostatnia warstwa to sam olej czy olejowosk?

Mi wlasnie cyklinuja sypialnie  😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 stycznia 2018 13:38
nerechta, jakiej firmy to Ci nie powiem, chyba się parkieciarza nie pytałam, robił próbki kolorów przed cyklinowaniem. Całość to paris, w kuchni bodajże wiśnia a w łazience mieszany czarny z orzechowym. Ostatnia warstwa to olej, więcej nei wiem 🙁
Libella, też kupiłam takie sznury do podwieszenia kwiatków 😀 piona!


Meise pokaż, jak masz jakieś zdjęcia - plotę je ostatnio na potęgę i szukam nowych pomysłów gdzie wieszać 😉
Ława piękna! Ale Twoje króliki to jest mistrzostwo świata  😍
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 stycznia 2018 13:46
smartini ooo super jak na wymiar robią! Mega fajna opcja bo myślałam, że to w rolkach się kupuje  😉 Ja to bym chciała po prostu dla ozdoby zrobić jedną czy dwie ściany  🙂
Meise, jesuuuuu Larsa pamiętam z kącika gryzoniowo-królikowego, ale co to za drugie cudo? 😜 😍 czadersko wyglądają w tych łóżeczkach 💘
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 stycznia 2018 13:57
smarcik, nie nie, na rolki nie kupisz, podajesz wymiar ściany/ścian, doliczają 5-10cm zapasu (ja to miałam nawet więcej), przesyłają wizualizacje rozmiaru jeśli takowe sobie życzysz 🙂 Mi to nawet dowieźli pod drzwi, bo są z Krakowa i byli w okolicy a impregnaty i kleje ciężkie :P
smarcik, i jak sprawa z zasłonami? Znalazłaś coś? 😉

Ja ciągle szukam szafki rtv, ale albo mi się nie podoba, albo jest koszmarnie drogie... 😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 stycznia 2018 14:33
smartini znalazłam jeszcze jedną firmę, której tapety mi się podobają i są nieco tańsze - zmierzę dzisiaj ścianę i policzę koszt takiej przyjemności  😉 To tylko taka fanaberia, żeby było ładnie, bo ściany i tak mam świeżo pomalowane na biało więc remontu nie wymagają  😉


mundialowa tak, Ascaia mi znalazła te Twoje turkusowe  :kwiatek: W sobotę planuję pojechać je zobaczyć i jak na żywo też mi się spodobają to od razu kupię  🙂 Póki co czekam na zamówiony karnisz.


No i dzisiaj wieczorem będę odbierać mój "branżowy" obraz, nie mogę się doczekać  😜 Powoli zaczyna robić się jak w domu!  🙂
majek   zwykle sobie żartuję
24 stycznia 2018 15:40
A takie kroliki to robia do kuwety czy trzeba ganiac za nimi i zgarniac bobki jak tak mieszkaja sobie luzem? Wiem, ze pytanie nie z tego watku ale serio jestem ciekawa.
Wygladaja jak z bajki w tych wyrkach
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 stycznia 2018 16:48
Ruszyłam na poszukiwania krzesła do toaletki i nie potrafię zdecydować
Nr 1
Nr 2 -patchworkowy
[url=http://allegro.pl/krzeslo-fotel-tapicerowane-wygodne-h065-do-salonu-i6984770651.html#thumb/1]Nr 3 - granatowe[/url]
😜


aaa, kroliki rzadza!  😜 Meise kanapa to Ikea?


Hehe, tak jest. Absolutnie i niezaprzeczalnie najwygodniejsza kanapa ever  😍 króliki to najwięcej "futrzą" ostatnio :P

Libella, ja kupiłam ostatnio w Agacie gotowe 😀 jeszcze nie powiesiłam, bo najpierw muszą nam cegłę na komin położyć i wtedy na tle cegiełki będą wisieć te kwiatki na sznurach, żeby się pięknie zieleń i cegła komponowały  💘 a masz jakiś instruktaż jak pleść samemu takie cosie?
Dziękuję za ławę i króliki, przekażę  😀

mafiiaF, dziękujemy  :kwiatek: Larsik się zatrzymał na 5 kg już, a rude to jego nowa dziewczyna (nie taka nowa, bo z listopada 😉). Jeszcze nie ma imienia, wzięta z tej samej krakowskiej fundacji co Larseł 🙂

mundialowa, my obejrzeliśmy już chyba z miliard szafek rtv i łączę się w bólu. N. postanowił, że sam zrobi, jak mu tak dobrze z ławą poszło  😁 u nas jest problem, bo albo się wzmacniacz nie zmieści, albo szafka ciut za długa i kolumny będą wystawać. Szlag mnie powoli trafia...

majek, robią do kuwety, bardzo rzadko się zdarzy pojedynczy bobek poza nią 🙂 siuśki też do kuwety (chociaż ruda po sterylce nam się zlała parę razy na kanapę 😉). Ale już się hormony uspokoiły i mamy spokój.


Smartini ściana wyglada tak:


Generalnie chce żeby ciuchy wisiały po obu stronach rury. Chciałabym żeby to było coś białego - wieszak tez będzie biały. Generalnie chciałabym utrzymać korytarz w tonacji biel- szarość z białymi ścianami. Musi to być coś co da się dociąć do tej rury plus wolałabym za bardzo nie wiercić w ścianie bo tak biegnie gaz a to stare budownictwo wiec nie wiadomo co człowiek zastanie.
Meise ja akurat byłam na króciutkim kursie plecenia takich makram na ścianę i potem przełożyłam to na robienie kwietników 😉 Ale na youtube jest mnóstwo tutoriali pod hasłem macrame planthanger 🙂

p.s. Mamy jakiś voltowy wątek o roślinach doniczkowych? Bo kojarzę tylko ten o ogródkach (warzywnych), a chętnie bym się powymieniała doświadczeniami "kwiatkowymi", bo widzę, że sporo mamy tu miłośniczek zieleni 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 stycznia 2018 14:13
Libella, roślinkowy wątek byłby spoko 😀
O tak, mam bardzo trudne mieszkanie do uprawy kwiatów i chętnie bym popatrzyła jakie rosną u innych 🙂
Ale w tym ogródkowym było i o balkonach i innych roślinkach. To może tam?
A'propos to właśnie jestem na etapie kombinowania uchwytu na kolejną paproć. Chcę paproć w sypialni i już! Czy ktoś widział taką konstrukcję gotową - obejma do rury z przyspawaną drugą rurką (tak by tworzył się kąt prosty)?

Meise rozwaliłaś mi system! moje życie już nigdy nie będzie takie jak było  😍

Co gorsza, jestem pewna, że mój królik będzie omijał kuwetę, a na łóżeczko najwyżej się zsika 🙄 Jak żyć??
Libella, super, super, super! Zacznę sobie to robić, zainspirowałaś mnie!  😀

nika77, hehe, ja też tak myślałam, ale pokochały je natychmiast :P a masz już królika? Jak coś to zapraszam na pw w tym temacie 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 stycznia 2018 16:07
Króle w lozku rozwaliły system!!!  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się