M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lutego 2018 20:53
wistra, biorąc pod uwagę, że u mnie stoi kanapa z PRLu to są nowoczesne  😜
Dzięki, jak nie znajdę to będę pewnie kombinować sama z rurek 😉


Może tu:
http://garywoodpecker.com/

robią właśnie konstrukcje drewniano metalowe
wistra, to zależy, na ile masz wypoziomowaną, równą podłogę. Bo zasadniczo po to są nóżki. Żeby mebel stał na kilku punktach a nie bujał się na (niewidocznych gołym okiem) górkach i dołkach.
wistra, to zależy, na ile masz wypoziomowaną, równą podłogę. Bo zasadniczo po to są nóżki. Żeby mebel stał na kilku punktach a nie bujał się na (niewidocznych gołym okiem) górkach i dołkach.


Nie chcę myszek pod kanapą 🙁 Więc chyba będę musiała coś na nogach znaleźć
Sie pochwale kolejnym DIY. Oczywiscie wykonanie bardziej moj maz spec w sprawach elektrycznych, ale dobro materialow i kierownictwo bylo moje 😀 Oto nasza gadzeciarska lampa do lazienki, ktora juz tutj wstawialam. Co z tego, ze lustra nadal nie mamy, jak jest lampa  😂







Nastepne w kolejce sa wreszcie cegly na sciane..hmm.. Moze do wiosny skonczymy je kleic 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 lutego 2018 20:13
Pandurska, prze- mega!
Pandurska, super 🙂 fajnie zrobić coś samemu 🙂
dziewczyny, czy to ja jestem taka niemota i nie mogę znaleźć, czy po prostu nikt nie nie ma potrzeby posiadania czegoś takiego jak szafka techniczna/gospodarcza/skrytkowa/schowkowa (czyli jednym słowem szafka-na-mopa)  🤔

Cały dzień ryje w internecie jak świnia w kartoflisku, a znajduje tylko jakieś wielkie koromysła, niczym szafka na broń dla Prawdziwej Pani Domu 🙁

Może którejś z was rzuciła się w oczy mała szafka-słupek, z drzwiami, bez półek, ok. 40x30 cm i ok 140-160 wysokości. :kwiatek:

PS moze komuś się przyda info że w Leroyu do 13.02 są tanie (59 i 57 zł) metalowe regały do garażu/piwnicy.
Ja dziś ogarnęłam rupieciarnie poremontową z piwnicy (do tej pory wrzucaliśmy wszystko na kupę) i okazało się że 2,5m2 potrafi być całkiem pojemne  😁
emptyline   Big Milk Straciatella
11 lutego 2018 19:30
azzawa, szafki łazienkowe dają radę. Półeczki tylko trzeba zdemontować. Chyba nawet w Ikei coś jest?
Przejrzalam dzis ze sto słupków łazienkowych, niestety za wysokie i zwykle maja po srodku szifladę albo półkę na stałe usztywniającą konstrukcję w połowie wysokosci 🙁
emptyline   Big Milk Straciatella
11 lutego 2018 20:55
azzawa, to stolarz Ci zostaje. 🙂
Albo przeróbka własnoręczna - przesunąć łącznik na wygodną wysokość.
Ewentualnie może jeszcze poszukać w szafka przedpokojowych, takich z przeznaczeniem na kilka ubrań. Ostatnio coś w tym stylu widziałam w ofercie Tchibo, ale było to (jak to w Tchibo) mocno drogie. Ale pewnie można znaleźć u innych zbliżony mebelek.

Znalazłam KLIK


PS. Tak w ogóle to kwestia też gdzie to chcesz umieścić, w jakiej koncepcji są utrzymane inne meble w pomieszczeniu (bo są też szafy gospodarcze metalowe czy plastikowe). No i  np. dla mnie trzymanie mopa w szafie to akurat średni pomysł, bo od razu mam wizję jak wszystko wilgotnieje, jak pojawia się grzyb, itd. U mnie mop ukryty za drzwiami w kuchni, powieszony na haczyku. 
emptyline   Big Milk Straciatella
11 lutego 2018 21:06
Ascaia, ale ta znowu zbyt wysoka, ja też przegapiłam to 140-160 wysokości. 🤣
Aaaa... to przepraszam. Po prostu dla mnie takie "drobnostki' jak za wysoka nie istnieją - narzędzia w dłoń i szafka jest jaka chcę. 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
11 lutego 2018 21:09
Ascaia, dla mnie trochę też. 🙂 Chociaż z drzwiami, zawiasmi już tyle zabawy jest, że bym się pokusiła jedank o stolarza. Zawsze to będzie ładniejsze, porządniejsze i jeszcze może mieć dokładnie taki wymiar jak się chce. 🙂
Dzięki, juz wysłałam zapytania do dwoch+ do jednej firmy z meblami na wymiar, ale jednek mialam nadzieję na alternatywne rozwiązanie.
Przyciąc, prawda, zawsze można choć tak jak piszecie troche zabawy z zawiasami i wkrętośrubami.
Jak mnie za indywidualne policza jak za zboże to jakaś łazienkowa faktycznie pojdzie pod nóż 😉
W zasadzie do tego powinno być cargo, ale to też nietanie rozwiązanie. Za to bardzo wygodne.
Pandurska, zaaaaaaaaajeżysta lampa  😲 😍 😍 😍
Weźcie róbcie takie na sprzedaż! Kupię, normalnie kupię od Was  😀


Ej, czy ktoś zna miejsce, gdzie mogę kupić części pokrowca do sofy Söderhamn z Ikei? Np. tylko poduchy, albo tylko siedzisko?
Bo w ikei mogę kupić tylko na cały segment /:
Znalazłam jakiś sklep, ale tam nie ma tego koloru pokrowca co ja mam...

Króliki mi pogryzły. A w zasadzie jeden, ruda. Płakałam dziś, oj płakałam ze złości... Tyle kasy, a ten szczyl wyżera dziury, bo ma taki kaprys...
Chce ktoś na pasztet może? 3,5 kg, może dochodzić już do 4-rech.
O, to w sumie w sam raz na wielkanoc...szczęśliwy królik, będzie dobre mięcho...biere 🏇
(A tak naprawdę tez chciałabym uchacza w łóżeczku  😜 )
sienka, oddam te bezużyteczne kupy futra za darmo  😁 razem z łóżeczkiem 😀

PS. jak macie jakiś pomysł na narzuty na sofę, które łatwo będzie wytrzepać codziennie z futra, to dajcie znać. Odcienie beżu lub szarości 🙂 Jaki materiał polecacie?
Meise takich lamp jest pełno do kupienia 😉
A z pasztetem to wiem co czujesz, ja kiedyś zastałam wygryzioną dziurę w prześcieradle, jak je rozwinęłam to dziura okazała się być w kształcie serduszka  😂
majek   zwykle sobie żartuję
12 lutego 2018 22:00
Meise, pokrowce na sofy z Ikei to nie jest żadna filozofia, podzwon po okolicznych krawcowych, na pewno jakas da radę to uszyć. A co do materiałów, może jakiś denim np (w sensie jeans? Widziałam gdzies takie na pinterest i może to być pomysl, bo im bardziej wytarte tym fajniej, a futro się tak nie czepia.
Fokusowa, prześcieradło jeszcze bym przeżyła  😉 pogryzła też poduszki, koszt pokrowca na samą głupią poduszkę to 100 zł. Na segment - 500...
majek, takiego materiału nie znajdę raczej u krawcowej (samsta ciemnoszary). A chcę wymienić tylko jedno siedzisko:



Z Ikeą już gadałam, mogą mi sprzedać tylko pokrycie całego segmentu za 500 zeta. Chyba ich powaliło. Na inne sofy jakoś można kupić pokrycie poszczególnych mniejszych elementów.

No nic, jakby ktoś miał jakiś pomysł jeszcze, to dajcie znać 🙂

emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 22:24
Meise, kochana, a to nie to? Wychodzi, że 150zł.
Meise, kochana, a to nie to? Wychodzi, że 150zł.


Ah!!!! To! Nie wiem jakim cudem mi się ciągle pokazywało 499  🤔 i babon przez tel też mi powiedział 500... co za ludzie! Dzięki!!!! <3  :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 22:31
Meise, klasyka, oni tam nie wiedzą, że żyją. :kwiatek: Mam nadzieję, że będzie wszystko pasowało i będziesz mogła przestać płakać, że królik skonsumował Ci sofę.

PS: ja tak kiedyś wyłam jak mi zeżarł poduszkę, strasznie byłam nią zajarana, wzór mi się podobał i już się wyprzedał. No wyłam jak bóbr, a tu mama mi przyniosła ze dwa później taką samą, wygrzebała w koszu przecen. 😍
emptyline, aj lov ju!!!  :kwiatek: 💘 😀

U nas niestety nowy królik generuje dużo szkód i strat... Drzwi do łazienki pogryzły, Lars strącił szklankę i obił panele, itp.
Mój Niemąż z początku reagował wyjątkowo porywczo, ale chyba dał już sobie na luz.
Zwierzaki i nowe, własne, wychuchane mieszkanko to jednak spore wyzwanie  👀
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lutego 2018 22:50
Meise, cieszę się, że się przydałam. 🙂 Swoją drogą, u nas te pokrowce często leżą w koszach przecen. ^^

My mamy myszy, zrobiliśmy im mega klatkę, taką wyczepistą z Ikeowskiej szafki, z korkowymi ścianami i w ogóle full wypas. Świnie zeżarły i zasikały już połowę, myślałam, że je wciągnę przez rurę do odkurzacza, serio. Na szczęście są tak urocze, że im darowałam. 🤣 (ja wiem, że gryzonie to do siebie mają, ale te są wybitne; miałam x-lat myszoskoczki i aż tak debilnie niczego nie niszczyły)
Meise, w IKEI są fajne narzuty KARIT, są z materiału, który łatwo wytrzepać z psiego kudła, to i króliczy ogarną 😉
Zwierzaki i nowe, własne, wychuchane mieszkanko to jednak spore wyzwanie  👀


Łączę się w bólu  🙂 My z okazji końca remontu sprawiliśmy sobie 2 koty (łącznie mamy teraz 3). Teraz dopiero widze jaki 100% bezproblemowy jest nasz pierwszy kot  😵.
Przegrałam wojnę o piękną, nowiutką kanapę. Nie pomogło zaklejenie jej od góry do dołu 2stroną taśmą i nastawianie drapaków dookoła. Starciłam też moje piękne sukulenty: koty wzgardziły trawką i obżarły mi doszczętnie hodowlę.
🤣 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się